Skocz do zawartości

Europa Wschodnia i Zachodnia, a jakość oferowanych produktów?


Recommended Posts

Dnia 30.05.2022 o 15:10, DiBatonio napisał:

Jesteśmy śmietnikiem Europy i do tego nikt nas za bardzo nie chce

Tj. fajny pomysł na temat do dyskusji i nawet mam zamiar taki założyć. Europa Wschodnia kontra Zachodnia.

W temacie tym, chciałbym poruszyć kwestię jakości produktów dostępnych na kontynencie zwanym Europa. Mnie to od dłuższego czasu zastanawia, ponieważ żyjemy w Europie, a jakby nie do końca i co chodzi?

Wymienię tu na początek kilka towarów, które moim zdaniem ewidentnie są niższej jakości:

-produkty spożywcze,

-produkty chemiczne,

-ubrania,

-sprzęt AGD,

-sprzęt RTV,

-płyty CD.

Celem tematu nie jest obrażanie kogokolwiek, a pokazanie jaka jest rzeczywistość niestety.

Proszę o chwilowe niepisanie w temacie, dopóki moderator nie przeniesie postów z innego tematu.

Dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gienas napisał:

Musisz być mooocno "skaleczony" skoro mieszkasz w śmietniku. Nic nie czujesz do własnego kraju? Nic a nic?

Stwierdzam fakt, to co czuję dla tego kraju nie powinno Ciebie obchodzić. 

Czy teraz wejdziesz na @lysyrafal, któremu przecież temat  się spodobał ?

Czy tylko do mnie czujesz  miętę, co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, J4Z napisał:

Nie rozumiemy się widzę, trudno. 

Pewno, że nie rozumie.

Jak ktoś jest odklejony, to tak jest... może tylko jeden kanał TV ogląda,  nie wiem, nie wnikam.

A wystarczy wygooglać, bo o tym się  mówi już od lat.

https://www.money.pl/gospodarka/polska-smietnikiem-europy-sprowadzamy-coraz-wiecej-odpadow-6411696979236481a.html

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-smietnikiem-europy-przestepcy-zarabiaja-na-nas-miliony-euro/ctd245c

6 minut temu, gienas napisał:

Czuję sie obrażany jak lokator tego kraju.

Może za chwilę wyjedziesz z jakimś art.196 kk?

Proszę Cię, wrzuciłem linki, poczytaj. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, J4Z napisał:

Nie rozumiemy się widzę, trudno. 

Ja Cię rozumiem, tylko inaczej to patrzę:

Kiedy mnie się wydaje że mieszkam w śmietniku = to tak jest.

 Ale kiedy wiem że tam nie mieszkam = to tak jest.

 Wystarczy zmienić podejście a się zacznie zmieniać.

@DiBatonio nie mam tv :) A co od śmieci to co Afryka ma powiedzieć ?

 

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gienas napisał:

Ja Cię rozumiem, tylko inaczej to patrzę:

To zacznij patrzeć na to racjonalnie,  mnie bardzo się nie podoba, że ktoś sobiez nas robi wała i śmietnik. 

Nie chodzi tylko o faktyczne odpady, ale fez żywność, cokolwiek.

Z tego co wiem, to nawet ten sam alkohol, przynajmniej tak samo obrandowany kupiony w jakimkolwiek zachodnim kraju lub strefie wolnocłowej jest zupełnie innej jakości niż ten w naszych sklepach. Nie pijam, ale znam te opinie od tych którzy przywożą z zagranicy Whisky. Podobnie jest z jakością perfumow, ubranetc.

Kolega był jednego roku w Niemczech w delegacji, jak wszedł do ichniego Licla to nie wierzył, musiał wyjść I jesz że raz zobaczyć,  czy dobrze widział logo na sklepie 🙂

Te same produkty, a jednak zupełnie innej jakości niż w naszym Lidlu.

To jeden z wielu przykładów,  historia zresztą też pokazała jak tak naprawdę Europa i jej kraje traktują nasz kraj, zawsze o nas bez nas.

 

Nie rozwalajmy wątku, który przecież prawi o czym innym.

@lysyrafal może założy stosowny wątek i tam można dyskutować.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2022 o 17:07, DiBatonio napisał:

Nie chodzi tylko o faktyczne odpady

Dokładnie tak, aczkolwiek tych jest sporo przywożonych do Polski:

https://www.forbes.pl/prawo-i-podatki/coraz-wiecej-smieci-w-polsce-zwoza-je-nawet-z-australii/mrgzh26

https://www.money.pl/gospodarka/importujemy-gory-odpadow-najwiecej-przyjezdza-z-niemiec-6535076865472641a.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2022 o 15:51, lysyrafal napisał:

-produkty spożywcze,

I tak, i nie. Ciężko generalizować. Ogólnie te same produkty dużych koncernów jak nestle, pepsico, lorenz, itd. są produkowane na nasz rynek wg innych, gorszych receptur. Np. w słodyczach czy przekąskach olej słonecznikowy jest zastępowany olejem palmowym (często jeszcze utwardzanym). Z kolei produkty lokalne, mniej przetworzone jak np. nabiał, wędliny moim zdaniem są u nas całkiem niezłe. Jeśli nie gustujemy w parówkach i mortadeli, a interesują nas wyższej klasy wyroby, to uważam, że już nawet te z popularnych sieciówek typu biedra/lidl biją na głowę te, które możemy kupić powszechnie w Niemczech, Anglii, Czechach, Słowacji.

Dnia 30.05.2022 o 15:51, lysyrafal napisał:

-produkty chemiczne,

W większości to prawda. Widać to (i czuć) najlepiej na przykładzie środków czystości: proszków do prania, płynów do naczyń.

Dnia 30.05.2022 o 15:51, lysyrafal napisał:

-ubrania,

Zgadzam się. Wiele modeli jest u nas niedostępnych. Wierzcie lub nie, ale mam nadal w domu kilka polówek czy par sportowych skarpet pumy kupionych 10 lat temu w UK. Wyglądają jak nowe, i nie noszę ich od święta.

Dnia 30.05.2022 o 15:51, lysyrafal napisał:

-sprzęt AGD,

-sprzęt RTV,

Zmiany tutaj często ograniczają się do innego designu i drobnych zmian w konstrukcji, które związane są z rynkiem lokalnym (np. telewizory). Nie zauważyłem, żeby ten sam model miał jakieś lepsze bebechy w środku. Chociaż z drugiej strony jeżdżę prawie 25-letnią, amerykańską Hondą i kurczę jakoś nic się w niej nie chce zepsuć :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy człek szacunku dla siebie nie ma, to nic mu nie pomoże. Bonusem jest że nikt inny nie będzie go szanował skoro sam siebie nie szanuje.

 Poprzedni system skutecznie nas "wyleczył" z szacunku dal karaju... Za to nauczył nas kombinowania -> aby mnie starczyło. Aby z tego wyjść trzeba mnóstwa czasu i wiedzy nabytej.

 Z wiedzą nabytą dziś jest pokoleniowy problem... Ministerstwo oświaty nie robi nic dla poszerzenia wiedzy -> ciemniakami łatwiej kierować. Z inflacją w dwie dekady poradzimy sobie, ale z ciemnotą dwu pokoleń mało...

 Ale to tylko moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie po to krajom zachodnim pokroju Francji , Niemiec potrzebna jest UE : tania siła robocza + spore rynki zbytu , gdzie często sprzedają po tej samej cenie (co u siebie) towary bez ceł , bez problemów. Wykupują mniejsze firmy by swoje produkty u Nas produkować (taniej)

Dawno temu znajoma pracowała bodajże w wólczance albo vistuli i w PL robili koszule pod swoją jak i pod pierre cardin marką ;) 

Na pewno czekolady z rynku austriackiego/niemieckiego to zupełnie inna liga niż to co dostajemy na PL rynek. Tłumaczenia , bo ludzie z tamtych krajów mają "inny smak" ... taaaa , i inny węch , wzrok , słuch :D 

Zachód chętnie Nas dotuje funduszami UE , tak byśmy im zbudowali infrastrukturę pod ichniejsze firmy , apartamenty do których sobie co jakiś czas przyjadą. Oczywiście cały czas jest kontrola byśmy nie poszli zbytnio do przodu czyli tzw. "ekologia" . Gdyby bogaty zachód nie miał elektrowni jądrowych , itp. źródeł by nie być zbytnio na minusie to by to wyglądało lekko inaczej.

PS: żeby nie było jestem za UE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kubakk napisał:

Gdyby bogaty zachód nie miał elektrowni jądrowych , itp. źródeł by nie być zbytnio na minusie to by to wyglądało lekko inaczej.

Elektrownie jądrowe mają też: Czechy, Litwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Ukraina i Węgry. Gdyby nasi rządzący tak się nie bali górników, to dawno mielibyśmy je i my, i nie musielibyśmy tysiącami zdychać od tych cholernych pyłów. To nie kwestia "zachodniości" tylko odpowiedzialności i umiejętności perspektywicznego myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lpomis napisał:

Jeśli nie gustujemy w parówkach i mortadeli, a interesują nas wyższej klasy wyroby, to uważam, że już nawet te z popularnych sieciówek typu biedra/lidl biją na głowę te, które możemy kupić powszechnie w Niemczech, Anglii, Czechach, Słowacji.

Holandii 😉 Na szczęście są polskie sklepy 🙏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, gienas napisał:

Poprzedni system skutecznie nas "wyleczył" z szacunku dal karaju... Za to nauczył nas kombinowania -> aby mnie starczyło. Aby z tego wyjść trzeba mnóstwa czasu i wiedzy nabytej.

Potop Szwedzki czy rozbiory Polski nie miały miejsca za poprzedniego systemu. Kombinowanie i myślenie o prywacie leży w naszej naturze od setek lat. Z tym, że Polak nie kradnie, Polak potrafi sobie "załatwić".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2022 o 22:16, lpomis napisał:

Z kolei produkty lokalne, mniej przetworzone jak np. nabiał, wędliny moim zdaniem są u nas całkiem niezłe. Jeśli nie gustujemy w parówkach i mortadeli, a interesują nas wyższej klasy wyroby, to uważam, że już nawet te z popularnych sieciówek typu biedra/lidl biją na głowę te, które możemy kupić powszechnie w Niemczech, Anglii, Czechach, Słowacji.

To prawda. W tym dziale akurat, bezapelacyjnie wygrywamy pod względem jakości czyt. smaku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...