Skocz do zawartości

mały upgrade stereo


marek3

Recommended Posts

Hi,

- Jest sobie Denon AVR-X2400H + ELTAX Experience 5.0 pomieszczenie 25m2

- Chce poprawić stereo:

Wiec wymyśliłem wymianę 2 głośników  przednich docelowo też centralnego i myślę na przejście z podłogówek na podstawki ale bez podstawek:) postawie na meblach

wpadły mi w oko Wharfedale Evo 4.2 jakieś inne pomysły ?

Amp musi zostać bo musi zostać 5.0  bo proj itp. chodzi o poprawienie stereo z tym ampem i pozbycie się podłogówek na rzecz podstawek na meblach

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odsłuchać u siebie "testowo" jak wypadnie taka kombinacja dzwiekowo. Rezygnujesz z podłogowych (nie wiemy czy u Ciebie podłogówki dobrze radziły sobie z niskimi) na rzecz monitorów, a w systemie brak subwoofera (opcja z kinem). Nikt raczej nie odpowie Ci jak to bedzie u Ciebie. Musisz wypożyczyć i ocenić czy balans bedzie dobrze wyważony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam [aktualnie jeszcze] podobną przestrzeń ok 25m2 i używam w niej kolumn podstawkowych właśnie, tyle że na standach. Też mam Denona (tylko model oczko wyżej), bo u mnie to też system hybrydowy Stereo/KD. Największe korzyści brzmieniowe u siebie w stereo zaobserwowałem po zakupie dobrej jakości kolumn podstawkowych (KEF R3) oraz dobrego subwoofera (a nawet dwóch). W drugiej kolejności największy subiektywnie wkład miała korekcja Audyssey XT32 jaką oferuje x3700. Na trzecim miejscu postawiłbym dobrą końcówkę mocy pomiędzy Denonem i frontami oraz wyłączenie wbudowanych wzmacniaczy, ale to może nie mieć istotnego znaczenia jeśli nie słuchasz głośno.

Nie wolno też zapominać o wadze, jaką ma samo ustawienie kolumn. Jeśli kolumny mają port z tyłu, to na ogół wymagana jest też określona przestrzeń od ściany. Zwróć na to uwagę planując ustawienie ich na meblu, bo nie każdy mebel będzie miał wymaganą głębokość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Napisz przede wszystkim jakie brzmienia oczekujesz od tego zestawu? Chciałbyś dodać więcej barwy czy może stawiasz bardziej na dynamikę, precyzję dźwięku? Lubisz brzmienie z mocniejszym basem czy może nie jest to dla Ciebie kluczowa kwestia? Napisz coś więcej. 
Wharfedale Evo 4.2  wyciągną niewątpliwie więcej detali i zapewnią szybszy bas ale będzie go także mniej niż w obecnych Eltaxach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm myślałem ze obecne eltaxy to dno dna i zamiana na Wharfedale Evo 4.2  to będzie jak lot w kosmos nawet pod względem basów

Brakuje mi właśnie szczegółowości w stereo, sam bas obecnie jest no ok w filmach daje rade, ale jak piszesz że podstawki jeszcze mniej basu...

i tak myślę teraz że denerwuje mnie jeszcze  głosik centralny bo na nim lecą dialogi itd i jest marny, wiec może wywalić to wszystko i kupić 5.0 ?

nawet na podłogę już niech będą ale bez suba

może taka parkę na start Magnat  Quantum 757 bo widzę cena dobra teraz i do tego centralny i 2 tylne może by te eltaxy zostały ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na Magnaty Quantum 757 będą dobrym kierunkiem i w takim przypadku spokojnie możesz zostawić na tyłach Eltaxy, bo przecież będzie to wyłącznie efekt. 
Z podstawkowymi kolumnami w tym przedziale cenowym będzie ciężko jeśli chciałbyś coś z mocniejszym przytupem. Posłuchałbym dla świętego spokoju Polk Audio S20e lub nowych ES20, które potrafią zejść na prawdę nisko ale pytanie czy bas byłby dla Ciebie wystarczający?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 10.06.2022 o 16:25, Q21 napisał:

Wymiana na Magnaty Quantum 757 będą dobrym kierunkiem i w takim przypadku spokojnie możesz zostawić na tyłach Eltaxy, bo przecież będzie to wyłącznie efekt. 
Z podstawkowymi kolumnami w tym przedziale cenowym będzie ciężko jeśli chciałbyś coś z mocniejszym przytupem. Posłuchałbym dla świętego spokoju Polk Audio S20e lub nowych ES20, które potrafią zejść na prawdę nisko ale pytanie czy bas byłby dla Ciebie wystarczający?  

No właśnie tak zrobiłem parka Quantum 757 za ~3K z amazona w drodze zobaczymy, myślę o wymianie jeszcze  centralnego zgodnie z kompletem czyli Magnat Quantum Center 73 to chyba powinno dać różnice vs obecna pierdzaiwka eltaxa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2022 o 20:03, marek3 napisał:

No właśnie tak zrobiłem parka Quantum 757 za ~3K z amazona w drodze zobaczymy, myślę o wymianie jeszcze  centralnego zgodnie z kompletem czyli Magnat Quantum Center 73 to chyba powinno dać różnice vs obecna pierdzaiwka eltaxa ?

Tutaj także powinna być spora poprawa tym bardziej, że przez głośnik centralny idzie cała sekcja dialogowa. Na pewno warto mieć na uwadze wymianę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zamienić go, bo jest to rzeczywiście niedoceniana kolumna zarówno w filmach jak i muzyce. W filmach rzeczywiście reprodukuje dialogi, ale też bierze udział w kreowaniu efektów, natomiast w muzyce często sekcje wokalne są przez niego odtwarzane, więc również dość istotny element. Poza tym zachowasz jedną koncepcję stylu brzmienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2022 o 09:46, Piotr Sonido napisał:

Ostatnia cena na Magnaty 757 to był killer. Ale chyba już ich nie ma? Udało ci się je nabyć?

Czy nadal w gre wchodzą nowe monitory?

Wówczas moim zdaniem świetna opcja to Bronze 100, Magnat 703 czy Heco Revolution 3

Piotr

Hi, doszły i to całe co przy tylu przesiadkach przez połowę europy nie było oczywiste,  w tej cenie jestem zadowolony i już od tygodnia tłukę, pierwsze wrażenia vs Eltax to:

Szczegółowość i separacja stereo, wysokie tony dużo więcej się teraz słyszy jakieś nowe dźwięki w starych utworach i ten bas...

to jest coś jak domek przy drodze albo torach po których przejeżdża pociąg albo tir z naczepą, tego nie słychać to czuć, potrafią zejść  nisko i potrafi szybko uderzyć

w utworach gdzie nigdy żadnego basu nie było na eltaxach, które i tak patrząc na ich cenę i jak grały oceniam na +

Teraz mogę słuchać ciszej, i słyszeć więcej i generalnie gra to znacznie lepiej w stereo i o to chodziło, teraz jeszcze centralny do wymiany bo teraz  odstaje

jeszcze bardziej od reszty przy tych dialogach w filmach

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...