Skocz do zawartości

Recommended Posts

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Z drugiej strony, czy pokój odsłuchowy zawsze musi oznaczać lepszą jakość dźwięku? Chyba niekoniecznie.

I tak i nie. Wszystko zależy od adaptacji akustycznej. Nie musisz się liczyć z komunikacją , wyglądem ustroi akustycznych , umiejscowieniem kolumn. Masz większą swobodę kształtowania tego co potem dociera do Twoich uszu. Jednym słowem , taka zabawa na lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, bo widzę, że całkiem sporo mnie ominęło. Z tego co widzę najbardziej polecanymi wzmacniaczami są NAD lub przy większym budżecie, także Rotel, jeśli ktoś miałby jakąś konkretną propozycję modelu bardzo chętnie wysłucham. Nawiązując do zapytania o moje doświadczenie z DAC'ami, zamierzałem wybrać Cambridge Audio DAC Magic 100, aczkolwiek może są jakieś lepsze propozycje, również bardzo chętnie bym je usłyszał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adi777 napisał:
6 godzin temu, marcinmarcin napisał:

boskie zadęcie i przekonanie o nieomylności oraz zupełności procedur

Ja tam nic takiego nie wywnioskowałem, na razie.

Bo nie masz kompletnie żadnego doświadczenia, jak sam pisałeś to na razie się przymierzasz do poważnego audio systemu.

A jedyne co robisz, to skaczesz po forach, czytasz, cytujesz i komentujesz na podstawie tego co zasłyszałeś, przeczytałeś i co napisał Amir.

13 minut temu, Jakub Gasinski napisał:

Nawiązując do zapytania o moje doświadczenie z DAC'ami, zamierzałem wybrać Cambridge Audio DAC Magic 100, aczkolwiek może są jakieś lepsze propozycje, również bardzo chętnie bym je usłyszał. 

1. Szukasz DACa do 1000zl, czy troszkę drożej? 

2. Pytasz o nowy, czy rynek wtórny? 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

1. Szukasz DACa do 1000zl, czy troszkę drożej? 

2. Pytasz o nowy, czy rynek wtórny? 

Z DAC'em chciałbym chyba spróbować się zamknąć w 1000 chyba, że wykroczenie poza ten budżet zrobi faktycznie diametralną różnicę. Jak dla mnie propozycje mogą być i z rynku pierwotnego i wtórnego, nie robi mi to różnicy chce po prostu spróbować osiągnąć super jakość dźwięku jak na moje uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Może Topping E30 /Smsl 10mk2 - kupisz za 500 a grają całkiem przyzwoicie 

Zaciekawiły mnie obie propozycje, szczególnie druga poprzez wzgląd na możliwość podłączenia telefonu, szkoda nie posiada także wejścia na komputer. Ale zrodziło mi się w głowie pytanie czy faktycznie nie będzie różnicy w jakości dźwięku? Czytając opinie cambridge'a nie znalazłem ani jednego niezadowolonego użytkownika, o tych niestety nie umiem się wypowiedzieć - stąd moje pytanie  

10 godzin temu, Dedal75 napisał:

Apeluję jak już aptekę mamy robić to musisz  poszukać w tabelkach jaki wzmacniacz i dac jest rekomendowany do B&W. 😏

A , co będzie źródłem że na wstępie potrzebujesz przetwornik ?

Źródłem będzie tv, najpewniej podłączony kablem optycznym + komputer/telefon - najlepiej oba, aczkolwiek zdaje sobie sprawę, że trochę nie ten budżet 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę już nie offtopować tego tematu. Poprzenoszę posty nie na temat do wątków tematycznych i tam kontynuujcie do woli. Szczególnie ciekawy OT urodził się na temat kreowania przestrzeni wzmacniaczy więc warto o tym pogadać. Posty na ten temat polecą do "Czy wzmacniacze mają brzmienie". 

Link: https://forum.audio.com.pl/topic/84333-czy-wzmacniacze-mają-brzmienie/page/19/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...