Skocz do zawartości

Wymiana stereo - do 6000 zł


september

Recommended Posts

Witam

Potrzebuje porady do zmiany mojego zestawu stereo. Obecnie jest to wysłużone Onkyo  A 9030 i kolumny Melodika BL 30. Pomieszczenie w , którym tego używam ma wymiary 3,5 x 6 metrów.

Generalnie służy mi to do poprawy dżwięku z telewizora ale nie zamierzam tworzyć kina domowego.  Przyszłościowo do nowego zestawu chciałbym dołączyć odtwarzacz strumieniowy  by móc korzystać z Tidala lub Spotify.  Słucham raczej spokojnej muzyki i zależy mi ,żeby nowy zestaw grał dobrze od najcichszych  rejestrów.

Przejrzałem już szereg wątków  i mam mętlik. Poradżcie proszę co w budżecie do 6000 znacząco poprawiło jakość dźwięku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany kolumn, bo tu będzie największa zmiana w brzmieniu.

Proponuję posłuchać kolumn: Q Acoustics 3050i

Później, można zastanowić się nad ewentualną zmianą wzmacniacza, choć trzeba by pewnie zwiększyć budżet, aby poczuć wyraźny progres.

Z odtwarzaczy sieciowych masz np. NuPrime Omnia WR-1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, september napisał:

Przejrzałem już szereg wątków  i mam mętlik. Poradżcie proszę co w budżecie do 6000 znacząco poprawiło jakość dźwięku

Zostaw wzmacniacz, a pieniądze wydaj na wyższej klasy kolumny. Najlepiej podstawkowe (+standy). Metrażu nie masz wielkiego, a za te same pieniądze kupisz o klasę lepsze podstawkowce niż kolumny wolnostojące. W tym budżecie to robi różnicę. Podłogowe do 6000 zł namacalnie jeszcze nie potrafią grać. Moje przykładowe propozycje do odsłuchu: Heco Revolution 3, KEF LS50 Meta, Bowers 707, Usher S-520. Koledzy chwalą też: ATC SMC7 i Jean Marie Reynaud Lucia. Jak do tego odsłuchasz jeszcze Dynaudio czy Triangle, to moim zdaniem nie ma sposobu, żebyś czegoś wpasowującego się w Twój gust nie wybrał.

Niedrogie, a nieźle wykonane standy to np. produkty Norstone.

No i akustyka. Tu jest potencjał.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

ATC SMC7 i Jean Marie Reynaud Lucia. 

Jarek, tylko ATC SCM7 czy JMR mogą okazać się troszkę za małe do tego pomieszczenia. Chociaż oczywiście wszystko jest kwestią upodobań i tego czy ktoś lubi dużo basu czy wystarcza mu dobry, punktowy ale jednak troszkę skromniejszy.

Usherki też bardzo mi się podobały, chociaż słuchałem ich tylko na zlocie. 

2 godziny temu, Kraft napisał:

No i akustyka. Tu jest potencjał.

Zgadza się. Z tym że może się okazać, że kolega ma przyjazne akustycznie pomieszczenie i dobrze dobrane kolumny zagrają ok bez ingerencji w wystrój pomieszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawkowe ze standami tez brałem pod uwagę choć tutaj musze sie tak na 120 % zdać na Wasze opinie.  Powiem szczerze nikt ze znajomych nie ma tego typu kolumn a jedynie podłogowe. Z tymi podłogowymi u nich tez bywalo róznie.  Jeden koles ma Heco Aurora 1000 - strasznie wielkie krowy , które według mnie biją basami tak ,że naprawde trzeba lubić cos takiego. Inny ma Indiana Line chyba 550 o ile pamietam ale te grały dla mnie jakos tak bezpłciowo. Zastrzegam , ze za chińskiego boga nie pamietam z jakim sprzętem to grało. Jedne kolumny zapadly mi w pamięć , chyba Monitor Bronze 500. Te grały dla mnie prawie idealnie tylko ich cena była stosunkowo duża.

No dobrze z tych zaproponoanych , oczywiście znowy na razie tylko wizualnie podeszły mi Heco Revoluction 3 i te Bowers  Wilkins 707.  Gdybym na razie wstrzymał sieę z zakupem wzmaka to czy to moje stare Onkyo da jakos radę z takimi kolumnami ? No druga rzecz jaki wzmacniacz do tamtych podstawkowych?

 

Powiem szczerze ,że dla mnie priorytetem jest aby ten zestaw grał dobrze już od najcichszych ustawien - cokolwiek by to znaczyło 😉

Edytowano przez september
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, september napisał:

Onkyo da jakos radę z takimi kolumnami ? 

Da.

A jak podobało Ci się granie Monitor Audio, to może spróbuj też Monitor Audio Silver 50 lub 100.

Pokażesz, jak masz teraz ustawione kolumny? Może jest potencjał do poprawy?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem bardzo zadowolony z Quadral Platinum M35. Mam je na Olx, ale masz do mnie trochę za daleko 😉

Możesz poszukać gdzieś koło siebie Quadrali, mało znana marka a bardzo przyzwoite granie z wyższych serii. U mnie grały każdy repertuar od spokojnego do bardzo dynamicznych kawałków, perfekcyjnie równo niezależnie od głośności. Dużo kolumn zmienia charakter grania wraz ze wzrostem głośności wyostrza się, tu tak nie było.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżka u którego słuchałem jednego zestawu właśnie złożył mi propozycje jego sprzedaży .To wspomniane wcześniej Monitor Bronze 500  i do tego wzmacniacz NAD C356bee.

Same kolumny za 4000 zł albo całość za 5500 zł. To oczywiście używki.

Szukać szczęścia dalej ?

Brać tylko kolumny do mojego Onkyo A 9030 czy tez kupić całość ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, september napisał:

To wspomniane wcześniej Monitor Bronze 500

Słyszałem je kiedyś przy okazji kupna wzmacniacza i podobały mi się , tylko pytanie czy nie będą do Ciebie za duże trochę. Jak kolega to zastrzeż sobie możliwość zwrotu najlepiej.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kraft napisał:

A jak podobało Ci się granie Monitor Audio, to może spróbuj też Monitor Audio Silver 50 lub 100.

Zdecydowanie warto dołożyć do MA Silver 100. Spójrzmy choćby na to porównanie edycji 6G:

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4568-monitor-audio-silver-50-monitor-audio-silver-100.html

(Oczywiście to tylko recenzja - trzeba zachować sceptycyzm wobec superlatyw. Ale jeśli kolumny obrywają, to prawdopodobnie coś jest na rzeczy. ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Silvery , szczególnie 100 wyglądają zacnie . Tylko ,że dwie to prawie mój budżet. Musiałbym kombinować z dofinansowaniem do wzmacniacza. 

Dzisiaj będe sprawdzał w swoich warunkach te MA Bronze 500  z Nadem. Zobaczymy jak to gra u mnie .  

Dodatkowo będe miał do podpięcia i porównania Magnata 780

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, september napisał:

Te Silvery , szczególnie 100 wyglądają zacnie . Tylko ,że dwie to prawie mój budżet. Musiałbym kombinować z dofinansowaniem do wzmacniacza. 

Dzisiaj będe sprawdzał w swoich warunkach te MA Bronze 500  z Nadem. Zobaczymy jak to gra u mnie .  

Dodatkowo będe miał do podpięcia i porównania Magnata 780

https://www.olx.pl/d/oferta/monitor-audio-silver-100-6g-orzech-CID99-IDOTpAs.html

to co wyżej pisałem, celuj w używki :) połowa ceny stan idealny. Ja tak kupiłem ostatnio pylon diamond 28 za 4.5k (nowe 8~ i CXA81 za 4k (5 miesięczny) nowy 6.5...)

 

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
z alternatyw dla Magnata, jest Audiolab 6000A, bardziej w stronę ocieplonego dźwięku, muzykalne brzmienie.
Z kolumn podłogowych, które dobrze się zgrywają, Heco Aurora 700,Pylon Audio Sapphire 25,Q Acoustics 3050i.
Najlepszym sposobem na porównanie tych kolumn jest odsłuch.
Ewentualnie zapraszam do kontaktu z naszym salonem, posiadamy spory wybór kolumn i wzmacniaczy.


Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

OK , trochę to trwało ale skoro zacząłem to trzeba jakoś to zakończyć. Odsłuchałem w swoich warunkach zestaw od koleżki i niestety albo stety nie przypadł mi do gustu tak jak to było u niego. A bawiłem sie w przestawianie dobry tydzień ( przy okazji Michu dzięki za wyrozumiałość ) Ostatecznie skończyłem na....... Magnacie MR 780 i Heco Aurora 700 . Najpierw próbowałem podpiać je do starego ONKYO ale niestety , stare to są dobre skrzypce i wino. Pożyczyłem Magnata i to było to. Pasuje mi to niezmiernie a teraz czas szukac jakiegoś sieciowego odtwarzacza ale to już inny temat.

Wszystkim dzięki za rady 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...