Skocz do zawartości

Onkyo C-7030 vs Denon DCD-1500AE


Tomaszek

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Onkyo C-7030 czy Denon DCD-1500AE. Mam pewien dylemat odnośnie tych 2 odtwarzaczy CD. Moje pytanie jest następujące: Który z tych dwóch odtwarzaczy jest wg Was lepszym sprzętem mając na uwadze, że nie posiadam płyt SACD (jeszcze :) ) i nie mam pewności czy będę szedł w tą technologię. Denon jest znacznie droższy, tylko czy z ceną idzie coś więcej niż chudszy portfel?

Grały będą pod Nad C356BEE lub Denon PMA-1500AE ( zestaw Denona jest w drodze więc testy będą grane ;) ale jestem ciekawe Waszej opinii )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia prezentują podobny poziom grania, z tym że Onkyo stawia na neutralność, dokładność przekazu, znowu Denon ma lekko ocieplone brzmienie.

Na duży plus Onkyo C-7030 i podobnej konstrukcji od Pioneera PD-30AE przemawia fakt, że obecnie pojawiły się one w sprzedaży po długim braku na rynku i można kupić nowy sprzęt na gwarancji, a w przypadku DCD-1500AE zostają tylko używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak dla mnie to zupełnie inna liga, ale porównujemy urządzenia, z których jedno kosztowało w okolicy 1000 zł, a drugie ponad 4 000 zł. Rzeczywiście nie zawsze jest tak, że droższe gra lepiej, ale tutaj mamy różnicę zarówno w transporcie jak i w DAC, pomijam już w ogóle kwestię obudowy. Nie ma oczywiście co zarzucić Onkyo, bo w swoim przedziale cenowym jest to odtwarzacz ok, ale w starciu z DCD-1500AE ciężko się dziwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nie zgodzę z kolegami z RMS. Wspomniany Denon to zupełnie inna półka jakościowa do Onkto C7030 ( jego odpowiednikiem mógłby być co najwyżej Denon DCD700 ). Wystarczy porównać sobie jakość wykonania, wagę i pancerną obudowę Denona. Za tym idzie również dużo lepsza optyka, mechanizm. Moim zdaniem zdecydowanie Denon.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Generalnie naczytałem się iż ten Onkyo przewyższa jakością wiele droższych klocków, stąd pojawiło się moje pytanie. Do tej pory za DAC robiło mi Onkyo RZ830 i wstawienie C-7030 tchnęło nowe życie w sprzęt. Dlatego też zastanawiałem się, czy z DCD-1500AE zaoferuje coś jeszcze. Trafiłem też na info, że ten Denon boryka się z problemami z tacką, więc trochę to loteria w używanym sprzęcie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do solidności budowy, waga Onkyo 5.3kg, obudowa cała z metalu, aluminiowy front poza frontem tacki, w zasilaniu transformator, napęd i laser dobrej jakości, w miarę szybko pracujący i cichy, wytrzymały. Sporo naszych klientów wykorzystuje też Onkyo jako transport i nie narzeka, a wręcz jest bardzo zadowolonych z oferowanej jakości w tej cenie. Co do odczytu płyt moim zdaniem nie ma do czego się przyczepić. Jako odtwarzacz CD gra dosyć detalicznie i nic nie ucieka z nagrań, jest dynamika i budowanie przestrzeni. Bardziej bym skupił się jak styl grania pasuje, jak ma być neutralnie, bez ocieplania, czy rozjaśniania dźwięki to polecam ten sprzęt.

45 minut temu, Tomaszek napisał:

Trafiłem też na info, że ten Denon boryka się z problemami z tacką, więc trochę to loteria w używanym sprzęcie. 

Sprzęt używany (ten model Denona był produkowany od 2005) to zawsze jest ryzyko, że coś może niedomagać, nie wiadomo jak intensywnie był używany, a serwis obecnie nie jest tani. Przy zakupie najlepiej sprawdzić dokładnie działanie wszystkich funkcji, na paru płytach, w różnym stanie, jak mamy jakieś z ryskami w kolekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do zdania, że DCD1500 to zupełnie inna półka zarówno pod względem wykonania (obudowa, szuflada, napęd) jak i samego brzmienia. Poza różnicami w charakterze (pastelowy, lekko ocieplony ale dobrze kontrolowany dźwięk Denona) bas sięga znacznie niżej w droższym Denonie, wyczuwalna jest również lepsza głębia. Onkyo jest bardzo fajne ale w kategorii najtańszego akceptowalnego CD :) Moim zdaniem DCD-1600 brzmi bardzo podobnie do starej wersji.

Pozdrawiamy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jestem po testach w warunkach domowych. Wydawało mi się, że C7030 gra na prawdę super i tak też jest, ale przyjechał DCD-1500AE i gra jeszcze lepiej w mojej opinii. Bas schodzi niżej, jest go więcej, finalnie nawet za dużo, instrumenty jakby lepiej odseparowane, bardziej szczegółowo. Testowałem to pod MA Silver RS8 + C356BEE oraz PMA-1500AE - tutaj też Denon wygrywa :) Dzięki za opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...