Skocz do zawartości

Witam Serdecznie. Kino Domowe Klipsch czy Teufel + Denon


Rawski

Recommended Posts

Witam was serdecznie. Mam problem z wyborem kina domowego. Mam do was pytanie a mianowicie tak jak w temacie

klipsch Kino domowe ONKYO TX-NR696B + KLIPSCH R620F + R34C + R41M Czarny czy teufel Ultima 40 surround czy ULTIMA 40 Surround + Denon X2700H DAB "5.1-Set"

Pomieszczenie to salon przy jadalnie połączony z jadalnią wymiary 5 na 4 metry. Teufel wychodzi ok 7.000 tyś a Klipsch 11.000 

Pomóżcie proszę co wybrać rozsądna cena do jakości dźwięku. Kino używane do filmów.

 

Z Góry Dziękuje i Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie pomogę Ci bo kino to nie moja bajka ale pisze jako posiadacz kolumn stereo Ultima 40. Nie pytaj o nie na forum bo branża ich nie posiada a jeśli ich nie sprzedaje to od razu napiszą Ci ze są złe. Ja je kupiłem na początku roku z myślą że sprawdzę i mam 8tyg na zwrot. Nie zwróciłem. Mało tego, sprzedałem kilka innych par kolumn a Teufle zostają. Stosunek jakości do ceny jest nie do pobicia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sobie podjedź do salonu w pobliżu i posłuchaj kilku opcji, wtedy wybór będzie prosty. Obie opcje grają w swoim stylu, a czy sprawdzą się one i zaoferują to czego poszukujesz, to już inna sprawa. Widzę, że też wybierasz spośród dwóch różnych amplitunerów (o ile dobrze rozumiem ten zapis). Do filmów w zasadzie oba będą przyzwoite i kwestia tego na ile wycenisz różnicę pomiędzy zestawami, oraz na ile będziesz jeszcze słuchał na tym zestawieniu muzyki, bo w niej będzie się liczyło nieco więcej aspektów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w jednym salonie mają zrobić wycenę tych kompletów, pytałem o Teufela mówią że to firma krzak nie wiadomo z kąd się wzieła .....

Klipsch jest bardzo mocny wycenili mi na 14 tysięcy 

Czy aż tyle kasy warto wydać nie dla "audiofila"

Mają mi zrobić wycenę paru kin domowych to wam podeślę nazwy może coś podradzicie.

Co sądzicie?

Dzię,uje wam za zainteresowanie się tym tematem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rawski napisał:

Byłem dzisiaj w jednym salonie mają zrobić wycenę tych kompletów, pytałem o Teufela mówią że to firma krzak nie wiadomo z kąd się wzieła .....

Firma Lautsprecher Teufel powstała w 1979r w Berlinie. Nie słuchaj niedouczonych pajaców bo mówiłem Ci, jakby w salonie go miał to by inaczej gadal. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rawski napisał:

pytałem o Teufela mówią że to firma krzak nie wiadomo z kąd się wzieła .....

Tutejsza branża ma podobne zdanie. Może bardziej wyważone, ale zdecydowanie SOLIDARNIE odradzają. Teufel nie znajdziesz w salonach bo ta firma ma własną sieć dystrybucji a sprzedaż oparta jest na bardzo agresywnym marketingu. Bardzo, ale to bardzo ostrożnie bym podchodził do tej masy pochlebnych "opinii" o niej w sieci, bo złe z pierwszej ręki też znam a dziwnym cudem zniknęły z popularnego portalu z adnotacją "niezweryfikowany zakup"

8 godzin temu, Rawski napisał:

Klipsch jest bardzo mocny wycenili mi na 14 tysięcy 

Pisz śmiało co i ile kosztuje.

8 godzin temu, Rawski napisał:

Czy aż tyle kasy warto wydać nie dla "audiofila"

Zależy, zależy, zależy... Nie trzeba być audiofilem by wydać i 10 czy 100 razy tyle.

7 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Firma Lautsprecher Teufel powstała w 1979r w Berlinie.

Fabryka znajduje się w Chinach. W Berlinie jest siedziba firmy. Magazyny są w Hamburgu (port). Nie pominę że z Klipsch w seriach R i RP jest podobnie. Niby USA, a made in China, zresztą wiele innych renomowanych marek prowadzi podobne praktyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ani jeden ani drugi system.

Klipsch seria Reference zagra typowo kinowo i w zasadzie tylko do kina. Jeśli do takiego systemu chcesz używać to można w ogóle pomyśleć o stosowaniu tylko monitorów a po prostu dobrego suba.

W takim przypadku wolał bym zastosować na przykład system oparty na przodach na Monitor Audio Bronze 100 tył FX a sub REL HT 1205 albo tańszy Heco

Taki przykład.

Druga opcja to jesli system będzie bardziej uniwersalny i dlatego myślałeś też o kolumnach podłogowych.

nie jestem już w branży a nadal nie polecam ich.

Więc to że branża ich nie poleca nie jest do końca prawdą. Miałem styczność z tymi kolumnami i moim zdaniem grają po prostu przeciętnie. Bliżej mi było do Polskich Pylon Pearl 25.

Ale, co należy dodać do firma która sprzedaje sama, beż żadnego dystrybutora. wypożycza sprzęt do domu. I zwroty są bezproblemowe. chcesz to wypożycz sam.

W takich konfiguracjach i budżetach to ja bym stawiam bardziej na Heco Aurora 700 + Onkyo 6100 albo kolumny o jaśniejszym brzmieniu QAcustic 3050i, Monitor Audio Bronze 200 i tu Denon X 1700/ 2700

Pozostaje do Twojej dyspozycji

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża, nie branża każdy chce coś ci sprzedać.  Jedni sprzedają informacje, inni sprzęt a wszystko to bez odsłuchu może, ale wcale nie musi pomóc w dokonaniu dobrego wyboru. Kupujemy dźwięk, więc warto go posłuchać a nie tylko o nim poczytać. Pamiętaj mamy różne gusta, inne potrzeby i w końcu ten sprzęt ma się podobać tobie a nie nam, czy innym doradzającym😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki:
Zestaw 1 - Klipsch:
Front: Klipsch Reference Base R-620F (R620F) Kolumny podłogowe - 2 szt
https://sklep.rms.pl/klipsch-reference-base-r-620f-r620f-kolumny-podlogowe-2-szt

Centralny: Klipsch Reference Base R-34C (R34C) Kolumna centralna
https://sklep.rms.pl/klipsch-reference-base-r-34c-r34c-kolumna-centralna

Tył: Klipsch Reference Base R-41M (R41M) Kolumny podstawkowe - 2 szt
https://sklep.rms.pl/klipsch-reference-base-r-41m-r41m-kolumny-podstawkowe-2-szt

Subwoofer: Klipsch R-120SW (R-120SW) Subwoofer aktywny
https://sklep.rms.pl/klipsch-r-120sw-r-120sw-subwoofer-aktywny

Są to bardzo udane kolumny do kina domowego, niestety występują tylko w 1 wariancie kolorystycznym - czarny.

Zestaw 2 - Jamo: Jamo S 809 HCS (S809HCS) Zestaw kolumn do kina domowego 5.0
https://sklep.rms.pl/jamo-s-809-hcs-s809hcs-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0-2

Po korekcie akustycznej z poziomu amplitunera grają naprawdę bardzo fajnie. Jedynie będą musieli Państwo "przeboleć" droższy subwoofer w kolorze białym.
SVS SB-1000 PRO (SB1000 PRO) Subwoofer aktywny, sterowanie z urządzeń mobilnych, Bluetooth
https://sklep.rms.pl/svs-sb-1000-pro-sb1000-pro-subwoofer-aktywny-sterowanie-z-urzadzen-mobilnych-bluetooth

Zestaw 3 - Triangle:
Front: Triangle Plaisir Kari Kolumny podłogowe klasy Hi-Fi z przednim bas refleksem i tytanową kopułką wysokotonową
https://sklep.rms.pl/triangle-plaisir-kari-kolumny-podlogowe-klasy-hi-fi-z-przednim-bas-refleksem-i-tytanowa-kopulka-wysokotonowa

Centralny: Triangle Plaisir Alectis Kolumna centralna klasy Hi-Fi z przednim bas refleksem i tytanową kopułką wysokotonową
https://sklep.rms.pl/triangle-plaisir-alectis-kolumna-centralna-klasy-hi-fi-z-przednim-bas-refleksem-i-tytanowa-kopulka-wysokotonowa

Tył: Triangle Plaisir Lymna Kolumny podstawkowe klasy Hi-Fi z tytanową kopułką wysokotonową
https://sklep.rms.pl/triangle-plaisir-lymna-kolumny-podstawkowe-klasy-hi-fi-z-tytanowa-kopulka-wysokotonowa

Subwoofer: SVS SB-1000 PRO (SB1000 PRO) Subwoofer aktywny, sterowanie z urządzeń mobilnych, Bluetooth - białym kolorze
https://sklep.rms.pl/svs-sb-1000-pro-sb1000-pro-subwoofer-aktywny-sterowanie-z-urzadzen-mobilnych-bluetooth

 

Dostałem z salonu taką wycenę ,

Spójrzcie i coś może teraz doradzicie. Czy któryś zestaw z podanych wyżej czy po prostu zostać przy Teufel i denon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Za R620F krzyknęli Ci 3400zł? 🤣 To już niemal poziom cenowy RP6000F! Musisz do tego przeboleć biały sub? Dalej nawet nie czytam tej oferty. Matko boska... Zobacz sobie po ile stoją te kolumny choćby u @Q21 https://www.q21.pl/klipsch-r-620f.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=8ea30b2e-bafb-1738-3dd1-18a07dcd32e7

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler pokazałeś mi kolosalną różnicę ... nawet w tych pierwszych kolumnach ... Dajcie spokój pseudo sklep pewnie tak jak większość.

Dlatego piszę do was abyście mi doradzili w zakupie. Liczę na waszą dobrą wolę i z góry serdecznie dziękuje za zainteresowanie. 

Czekam na odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rms.pl dla utrzymania dobrego imienia mógłby Ci przedstawić "trochę" lepszą ofertę niż te oficjalne katalogowe cenniki.

@Rawski, na samej górze wspomniałeś o ONKYO TX-NR696. Miej na uwadzę że jak sie na niego zdecydujesz to upieraj się o solidny rabat bo... to model przestarzały technologicznie. Chodzi o brak obsługi 4k/120Hz oraz obecność na pokładzie tylko ARC (nie ma eARC). Sam w sobie amplituner nie jest zły i powyższe funkcjonalności są Ci potrzebne jak byś chciał grać na konsoli (albo komputerze) w najwyższej możliwej jakości, albo gdy jakiekolwiek źródło do odtwarzania filmów by było podłączone bezpośrednio do TV zamiast do amplitunera. Są na rynku jego uaktualnione odpowiedniki Onkyo TX-NR6100 i Pioneer VSX-935 które cennikowo są na prawdę niewiele droższe.

Napisz jak duże masz pomieszczenie i czy masz swobodę w jego aranżacji. Może fotka albo układ... Chodzi mi o rodzaje konstrukcji wykorzystanych głośników. Podłogowe, podstawkowe, naścienne, bipole/dipole... ;)

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Butler napisał:

Że co? Za R620F krzyknęli Ci 3400zł? 🤣 To już niemal poziom cenowy RP6000F! 

Na naszej stronie są ceny wszystkich kolumn podawane są zawsze za parę.

15 godzin temu, Rawski napisał:

Butler pokazałeś mi kolosalną różnicę ... nawet w tych pierwszych kolumnach ...

Zrobiliśmy Tobie wycenę tych zestawów kolumn na Twoje zapytanie wcześniejsze na nasz sklepowy email, w cenach po uwzględnieniu rabatów jakie możemy dać, a nie w cenach katalogowych.

15 godzin temu, Rawski napisał:

Dajcie spokój pseudo sklep pewnie tak jak większość.

Nasz sklep istnieje na rynku 17 lat, jakbyśmy nie dbali o klienta, pomoc w doborze sprzętu i adaptacji akustycznej pomieszczenia, po sprzedażową, wypożyczenia sprzętów to już dawno by na nie było, więc takie bezpodstawne i obraźliwe określenia sobie wypraszamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wejdź i sobie zobacz jeszcze raz https://www.q21.pl/klipsch-r-620f.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=8ea30b2e-bafb-1738-3dd1-18a07dcd32e7

To i tak ile taniej ................

Wyrażam swoją opinię i mam do niej prawo. Chcesz sprzedać to co masz na sklepie a nie dobrze doradzić.

Druga sprawa jak możesz obrażać firmę Teufel ?????? Jest na rynku od 1979 roku.

Firma krzak jak to nazwałeś ...

Zestaw 1  Klipsch jest parę tysięcy taniej ....... 

Jak to było ? Winny się tłumaczy. Dobra koniec tematu bo szkoda słów.

Wracamy do tematu po co w ogóle piszesz jak i tak nic sensownego nie jesteś w stanie doradzić.

Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam.

Bardzo dużo osób wam powie że ceny na podlasiu są zawsze chore co do innych części Polski i to obojętnie z jakiej branży już nie chodzi mi tu o rms.

Na podlasiu nawet truskawki są połowę droższe :)

Ludzie po prostu są zbyt pazerni już nie wiedzą ile mają brać ... a przecież wszystko ma swoje granice ...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rms.pl napisał:

Na naszej stronie są ceny wszystkich kolumn podawane są zawsze za parę.

Nie wiem jak dla innych, ale to jest raczej oczywiste. Wystarczy przeczytac opis w ofercie. Kolega @Rawski przed zakupem bardzo trzeźwo wszedł na forum audio by się zorientować wśród bywalców czy przypadkiem oferta jest ok. Zerknij jeszcze raz co wkleił. Pierwsza pozycja R-620F i Wasz odnośnik - 3343zł. Para. Przecież to oczywiste. Ani słowa o cenie do oddania, ani słowa o możliwości negocjacji. Ponadto cena wysyłki od 590zł? Pogięło kogoś 🤯 To teraz jeszcze raz zerknij na @Q21 (i nie tylko). 1285zł. Sztuka. No tragedia.... Czekaj, biorę kalkulator... Za parę wychodzi 2570zł. 3343>2570.

3 godziny temu, rms.pl napisał:

Zrobiliśmy Tobie wycenę tych zestawów kolumn na Twoje zapytanie wcześniejsze na nasz sklepowy email, w cenach po uwzględnieniu rabatów jakie możemy dać, a nie w cenach katalogowych.

Tego tu nie widzieliśmy więc nie mam sie do czego odnieść co to za rabaty względem katalogowych podaliście. Ja widzę to co @Rawski wkleił.

O co chodzi z tym białym subem? Klient taki właśnie chce, czy nie macie czarnego?

21 minut temu, rms.pl napisał:

Z niczego nie musimy się tłumaczyć

Oczywiście że nie musicie. My jako klienci mamy jednak prawo jednak komentować beznadziejne oferty. Też nic złego nie robimy.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Butler napisał:

ie wiem jak dla innych, ale to jest raczej oczywiste. Wystarczy przeczytac opis w ofercie. Kolega @Rawski przed zakupem bardzo trzeźwo wszedł na forum audio by się zorientować wśród bywalców czy przypadkiem oferta jest ok. Zerknij jeszcze raz co wkleił. Pierwsza pozycja R-620F i Wasz odnośnik - 3343zł. Para. Przecież to oczywiste. Ani słowa o cenie do oddania, ani słowa o możliwości negocjacji. Ponadto cena wysyłki od 590zł? Pogięło kogoś 🤯 To teraz jeszcze raz zerknij na @Q21 (i nie tylko). 1285zł. Sztuka. No tragedia.... Czekaj, biorę kalkulator... Za parę wychodzi 2570zł. 3343>2570.

Cena po rabacie u nas wychodzi około 3 tys. zł. To, że kosztują one taniej w Q21 to jest fakt i nie jesteśmy w przypadku tych kolumn zejść do tego poziomu cenowego. Jeden sklep ma dany sprzęt u siebie drożej, drugi taniej i na odwrót. Wysyła jest od 60zł przy zakupie tych kolumn, a nie 590.

44 minuty temu, Butler napisał:

O co chodzi z tym białym subem? Klient taki właśnie chce, czy nie macie czarnego?

Zgadza się biały został wybrany do zestawu. Czarny jest dostępny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Zerknij jeszcze raz, jak byk napisane że cena wysyłki od 590zł. Dla potencjalnego kupca to kubeł zimnej wody.

https://sklep.rms.pl/klipsch-reference-base-r-620f-r620f-kolumny-podlogowe-2-szt

 

Bez tytułu.png

Inna sprawa, to fakt, ze rozjazd cenowy w necie, to wina dystrybutorow, ktorzy ich nie pilnuja...

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...