Skocz do zawartości

Uszkodzenie mechaniczne przez automatyczną kalibracje amplitunera denon x2700h


Expnedite

Recommended Posts

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czytales instrukcje obsługi przed rozpoczęciem?

W jakim sensie? :) , moge powiedzieć że przeczytałem może 5-6stron 

58 minut temu, Kubakk napisał:

Wrzuciłem wcześniej link do podobnego tematu , dodam od siebie , jak miałem do wymiany lampy to przy nagrzewaniu membrany chodziły na max wychyleniach , nie rozerowało niczego , także tutaj zapewne któryś z domowników coś tam uczestniczył w dezintegracji ;)

Jak mówiłem wcześniej jest to nie możliwe, aby jakiś domownik majstrował przy tym głośniku, szczególnie że nie ma małych dzieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Expnedite napisał:

Jak mówiłem wcześniej jest to nie możliwe, aby jakiś domownik majstrował przy tym głośniku, szczególnie że nie ma małych dzieci.

Ale niemożliwe jest żeby kalibracja spowodowała takie zniszczenie membran.

Na moje oko ktoś za mocno podkręcił głośność i pooooszło...

 Miałem identyczny przypadek - kiedyś nie było mnie kilka dni i moje kino od Sony działało do momentu domówki dzieci :D a potem przestało... I ngdy się nie dowiedziałbym co jest przyczyną nagłego niedziałania mojego Soniacza, bo żadne dziecka :)się nie przyznawały. Slady po domówce dokłądnie zatarte.

Dopiero wywiad środowiskowy sąsiedzki rozjaśnił zagadkę.

edit:

 dzieci to przenośnia - o ile pamiętam 16/18 dzieć miał

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zależy czy na temat kalibracji i doboru  głośników

Na temat kalibracji niestety nie, lecz po co jak amplituner to robi sam? Na temat doboru głośników salon muzyczny pomógł mi wybrać za mnie :), ja jedynie odsłuchiwałem 

Edytowano przez Expnedite
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, gienas napisał:

Ale niemożliwe jest żeby kalibracja spowodowała takie zniszczenie membran.

Na moje oko ktoś za mocno podkręcił głośność i pooooszło...

 Miałem identyczny przypadek - kiedyś nie było mnie kilka dni i moje kino od Sony działało do momentu domówki dzieci :D a potem przestało... I ngdy się nie dowiedziałbym co jest przyczyną nagłego niedziałania mojego Soniacza, bo żadne dziecka :)się nie przyznawały. Slady po domówce dokłądnie zatarte.

Dopiero wywiad środowiskowy sąsiedzki rozjaśnił zagadkę.

No dobra ja tez tak uważam że szczególnie że te głośniki działały 1,5miesiąca na tej kalibracji (w marcu kupiłem prawie caly zestaw bez subwoofer to była pierwsza automatyczna konfiguracja dźwieku, potem pod koniec kwietnia/początek maja kupiłem subwoofer i zrobiłem drugą taką samą konfigurację)
Serwis i salon w którym kupiłem głośniki zgania całą sytułację na tą automatyczną konfigurację, nie ja 
Edit: Dobra ale starsze dziecko ma 19 lat i mówi kiedy chce zrobić domówkę bez chowania się, a od zakupu całego zestawu nie było żadnej domówki. Dodatkowo jak pisałem wcześniej blokada głośności jest do 80 

Edytowano przez Expnedite
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha to są jakieś jaja 😂 

Kalibracja wysłała 20 Hz i wybuchło normalnie szok.

Amplituner wysyła, głośnik odtwarza, mikrofon przechwytuje i podaje do ampli info jaki zakres przenoszenia głośnik ogrania ot filozofia .

Co tu zepsuć . Ale jak już ktoś przypierdzieli nie wytrzyma , u mnie w MA mały samochodzik spore szkody zrobił , a tu ewidentnie ktoś się nie patyczkował . Pzdr 

Ps to jest chyba 2 drożna kolumna , dlaczego drugi nie wybuchł 😂

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Expnedite napisał:

Serwis i salon w którym kupiłem głośniki zgania całą sytułację na tą automatyczną konfigurację,

Wymówka żeby się nie zajmować awarią i zwalić winę na producenta.

A nie wierzę producent wypuścił wadliwy soft do kalibracji własnego sprzętu.

 Przypuszczalnie sklep  źle dobrał subwoofer ze zbyt małą mocą, i membrana nie wytrzymała dynamiki filmu, oglądnego niekoniecznie przez Ciebie ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dedal75 napisał:

Haha to są jakieś jaja 😂 

Kalibracja wysłała 20 Hz i wybuchło normalnie szok.

Amplituner wysyła, głośnik odtwarza, mikrofon przechwytuje i podaje do ampli info jaki zakres przenoszenia głośnik ogrania ot filozofia .

Co tu zepsuć . Ale jak już ktoś przypierdzieli nie wytrzyma , u mnie w MA mały samochodzik spore szkody zrobił , sty ewidentnie ktoś się nie patyczkował . Pzdr 

Jesli np. głośnik odtwarza od 100hz a kalibracja "wymusza" od np. 20hz to podajac niskie głośnik nie odtwarza wiec kalibracja podnosi poziom, głośnik dalej milczy itd....  czy tak to działa? Bo jesli tak. To mozna zle dobierajac odciecie w stosunku do mozliwosci kolumny - zrobić coś co ma autor tematu 🤔 (przeciążenie) czy jednak jestem w błędzie? Nie mam kina domowego wiec nie wiem - tylko przypuszczam.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za długo przycisnąłeś start by rozpocząć kalibrację ? 🤦. Sorry ale 100 razy robiłem kalibrację na różnych amplitunerach i głośniki żyją .

@Chyba Miro 84  nie będę pytał poraz kolejny co masz z KD wspólnego 😉.

 Autor napisał że nie zauważyl tego wcześniej ,czyli nie podczas kalibracji, nie wmowisz mi że takiego defektu nie odczujesz natychmiast 🤭 .

Teraz powstanie milion spiskowych teorii, haha. Dajcie żyć 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dedal75 napisał:

nie będę pytał poraz kolejny co masz z KD wspólnego 😉.

Nic hihi😷

Ale wytłumacz czy dobrze kminię...

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli np. głośnik odtwarza od 100hz a kalibracja "wymusza" od np. 20hz to podajac niskie głośnik nie odtwarza wiec kalibracja podnosi poziom, głośnik dalej milczy itd....  czy tak to działa?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak to nie działa ., Kalibracja ustawia również opoznienia czyli odległości od słuchacza by dźwięk nie dochodził do niego jednocześnie z każdego głośnika . Oraz głośność każdego kanału . Nie da się nie zauważyć takiego defektu który według Ciebie spowodowało by wysokie natężenie dźwięku w centralnym głośniki akurat w tym wypadku . Wszystko odbywa się na jednakowym poziomie dźwięku . 

Miro to nie przesłuchanie że z akumulatorem na jajach nawet niemowa się wysypie ,😊

FXy przeżyły bo pewnie wysoko wiszą .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja mogła ustawić +12dB (chyba na tyle Denon pozwala) na centralny.

Ale to byś od razu po włączeniu czegokolwiek słyszał, że centralny gra 4 razy głośniej niż reszta.

Też mam MA (Silver 500) i zdarzyło się raz, zanim dokupiłem suba, że oglądałem na frontach ustawionych na large i w momencie wybuchu poczułem się jakbym tego suba miał. 

Ustawienie odcięcia 40Hz na centralny to kiepski pomysł... Lepiej przeczytaj więcej niż 5-6 stron instrukcji. Nie bierz tego za złośliwość z mojej strony.

Ale w tym przypadku tak samo, od razu byś się dowiedział, że coś się zepsuło.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden sprzęt nie ustawia XC na 20Hz, przecież to totalne dno (słyszalnego brzmienia). Denon ustawia domyślnie na 80, a min. na 40Hz. Jak mu tak ustawił na wszystkich LCR, to może mikrofon usłyszał coś poniżej kolejnego poziomu - 60Hz. Tak czy siak, w mojej ocenie to nie powinno wysadzić w powietrze kolumny w ten sposób. Gdyby to było takie łatwe, to w instrukcji obsługi byłyby wyraźne ostrzeżenia o niebezpieczeństwa uszkodzenia sprzętu, a na forach setki zdjęć wyeksplodowanych kolumn.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kalibracja z ampli tego nie zrobiła. Gdyby faktycznie było wszystko tak ustawione to źle by to grało. Nie chcę mówić jak testowałem pierwsze kino na Taga Harmony. I nic się nie stało. Tutaj kino użytkowane jakiś czas bez problemu z tego co czytam. Tylko uszkodzenie mechaniczne lub wada materiału. Denony robią dobrze kalibrację dla początkujących. Gdyby było inaczej takie przypadki byłyby na codzień. Jeśli nikt nic nie ruszał to można sprawdzić w menu jakie są wyniki kalibracji w tym momencie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MASX napisał:

Kalibracja mogła ustawić +12dB (chyba na tyle Denon pozwala) na centralny.

Ale to byś od razu po włączeniu czegokolwiek słyszał, że centralny gra 4 razy głośniej niż reszta.

Czy kalibracja działa w oparciu o dsp? Bo jesli tak to nie musi chyba podnosić poziomu 4 razy glosniej tylko np. 4 razy głośność pasma ktorego nie obsluguje central! Czy tak to działa? 

Jesli mamy tam za nisko cięte pasmo?

Pytam poprostu bo nie wiem jak to jest rozwiazane🤔

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to już mogę sam wywnioskować że konfiguracja tu nie zawineła, tak jak pisze mi to serwis czy tez salon. Czy jest szansa że głośnik mógł być wadliwy? 
Uszkodzenia mechanicznego z mojej strony (ingerencji z domu) wykluczam, ale oczywiście każdy może mi dalej wmawiać że było inaczej, nie bronie od tego jest forum aby kazdy wypowiedział własną opinię.

1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Jeśli nikt nic nie ruszał to można sprawdzić w menu jakie są wyniki kalibracji w tym momencie. 

W piątek niestety dopiero to sprawdzę

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

No właśnie. i dlatego też pytałem czy autor czytał instrukcje i czy temat kalibracji 

W dalszym ciągu zastanawiam sie po co miał bym czytać na temat kalibracji, jesli amplituner posiadał w zestawie mikrofon, statyw do ustawienia mikrofonu i automatyczną kalibrację. Okej dzięki instrukcji dowiedziałem się jak podłączyć cały zestaw itd, ale jak coś jest automatyczne w zestawie to po co? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...