Skocz do zawartości

Monitor audio bronze 5000 jaki wzmacniacz do 4000-5000zl.


Bartłomiej Szuba

Recommended Posts

Witam. Posiadam kolumny Monitor audio bronze 500, które grają pod Denon dra 800h. Czuję, że ten amplituner ograniczę możliwości monitorów i chciałbym kupić wzmacniacz. Słucham głównie przez streaming więc zależy mi na sieciowych możliwościach. Mam też cd ale w ostatnim czasie jakoś stream wygrywa. Może być też jakiś zestaw wzmacniacz+odtwarzacz sieciowy.

Pozdrawiam 

Edytowano przez Bartłomiej Szuba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Daj sobie spokój z urządzeniem all in one.

Dosłownie temat obok masz kolege ktory kupił tego Audiolaba 6000 Play na promocji za3K. To na prawdę fajne urządzenie. W tej cenie. Ale do tych kolumn może być za słaby.

Streaming też nie jest idealny.

Cyrus ONE Cast, Atoll IN 80, Magnat MA900 + Wiim Mini albo Taga 10

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2022 o 08:10, Bartłomiej Szuba napisał:

Dzięki za podpowiedź z tym audiolab. Już byłem na niego napalony szczerze. Jeśli czysty wzmacniacz to np jaki? Może jakaś lepsza używka?

Bardzo dobry trop

Dnia 19.08.2022 o 10:16, Bartłomiej Szuba napisał:

A co myślicie o wzmacniaczu Hegel H90?

 

Moim zdaniem nei do Bronze 500. Dzwiek będzie bardzo laboratoryjny. Rozdrobiony na poszczególne pasma. Nieco suchy.

Tu patrząc na sprzet używany dostaniesz znacznie lepsze sprzetu.

Atoll IN 100, Magnat MA 1000, Moon 240, Vincent, Denon PMA 1600, starsze wersje PMA2020,

To dobry trop

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2022 o 13:00, Q21 napisał:

Zdania są podzielone dlatego też warto samemu się przekonać.  Oczywiście nie bronię tutaj firmy Audiolab i sami także podkreślamy, że nie jest to idealne urządzenie i także oczekiwalibyśmy płynniej działającej aplikacji ale można się przyzwyczaić. 

Poważnie "Przyzwyczaić się"? Płynność to najmniejszy problem a masakrą jest cała użyteczność. Audiolab 6000a Play nie da się używać jako odtwarzacza sieciowego i nie przesadzam. Już pomijając ile się trzeba naklikać żeby zaczęło to grać to nawet nie chce mi się opisywać jaką masakrą jest używanie tego urządzenia w stosunku do innych odtwarzaczy sieciowych. A można cały poemat napisać jaka to abstrakcja i o ile lepiej działają odtwarzacze innych producentów.

Jak już zacznie grać to nawet potrafi ciąć muzykę po wifi i producent chyba to wie bo w instrukcji zaleca połączenie kablowe. I to nie wina mojego internetu inne odtwarzacze, telefony, laptopy i tv w tej samej sieci nie mają z tym problemu.

Osobiście bym się wstydził tego polecać bo komfort użytkowania to dramat. Spakowałem audiolaba i robię zwrot i szczerze mówiąc nawet nie sprawdziłem dobrze jak gra bo nie doszedłem do tego etapu.

Edytowano przez mcc64@wp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2022 o 08:07, Piotr Sonido napisał:

Bardzo dobry trop

Moim zdaniem nei do Bronze 500. Dzwiek będzie bardzo laboratoryjny. Rozdrobiony na poszczególne pasma. Nieco suchy.

Tu patrząc na sprzet używany dostaniesz znacznie lepsze sprzetu.

Atoll IN 100, Magnat MA 1000, Moon 240, Vincent, Denon PMA 1600, starsze wersje PMA2020,

To dobry trop

Piotr

Monitor Audio z Denonem i to jeszcze PMA2020? Piotrunio, zauważalnie poniosła Cię fantazja, zwróć uwagę, że to tylko seria BRONZE...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miras23 napisał:

Monitor Audio z Denonem i to jeszcze PMA2020? Piotrunio, zauważalnie poniosła Cię fantazja, zwróć uwagę, że to tylko seria BRONZE...

Tylko?

Monitor audio + Denon ?

Powiem ci nie wiem co Cie dziwi. Serio

2020 można dostać w bardzo dobrych cenach na rynku wtórnym. To dobry wzmacniacz.

Nie wiem dlaczego się go czepiasz prawdę mówiąc :P

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miras23 napisał:

Dokładnie tak Panowie, nie pierwszy raz Piotr nie "czuje" :)

Aj Piotrek...

No halo. Bo takiej głupoty oczywiście zrozumieć nie można :/

No wybaczcie.

Przecież dokładnie wiemy że Ani 2020AE ani Bronze 500 nawet nie słuchałeś. Osobno. A co dopiero w zestawie

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2022 o 12:43, lysyrafal napisał:

@Miras23 Ładne głupoty piszesz, wzmacniacz za dobry do kolumn?

@Na Temat Audio A branża, jeszcze temu przyklaskuje!

 

ale w czym ja się pomyliłem? Pozwól, że Ci objaśnię:

-Dystrybutor Monitor Audio napompował ceny o ponad 30% do góry, ale za te pieniądze jakość się przecież nie podniosła, więc dalej mówimy o serii podstawowej, która pod względem jakości dźwięku, jest sprzed 15 lat, ( a raczej starsze Bronze grały moim zdaniem lepiej) -a skoro bieżąca seria jest obiektywnie słabsza od "starej" a stara kiedyś kosztowała 2000 zł za parę to gdzie to już błąd w podsumowaniu?

Druga rzecz, Denon:

PMA 2020 jest w zasadzie tym samym co PMA2010 i PMA2000, a ten ostatni kosztował ponad 7000 zł w momencie wejścia na rynek, co jest jednoznaczne ze wzmacniaczem z już półki średniej. -więc już chyba rozumiesz moje spostrzeżenia w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia są takie, że nigdy dobry wzmacniacz, nie jest ograniczeniem dla kolumn. Za to gorszy wzmacniacz, zawsze jest ograniczeniem dla kolumn.

Nie wiem po co podajesz ceny na które i tak nie masz wpływu. Dzisiaj wielu producentów pompuje ceny swoich produktów.

Powiem więcej, że mam podobnie zestawione cenowo wzmacniacz i kolumny. Podłączając droższe czy bardziej wymagające kolumny do mojego pieca, efekt brzmienia systemu był wyraźnie gorszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Miras23 napisał:

-Dystrybutor Monitor Audio napompował ceny o ponad 30% do góry, ale za te pieniądze jakość się przecież nie podniosła, więc dalej mówimy o serii podstawowej, która pod względem jakości dźwięku, jest sprzed 15 lat, ( a raczej starsze Bronze grały moim zdaniem lepiej) -a skoro bieżąca seria jest obiektywnie słabsza od "starej" a stara kiedyś kosztowała 2000 zł za parę to gdzie to już błąd w podsumowaniu?

Już widac że nie wiesz o czym piszesz. Bo do tej pory nie było takiego modelu jak Bronze 500.

Wcześniejszy Bronze 6 nie był jego poprzednikiem! Więc gdzie to pompowanie?

9 godzin temu, lysyrafal napisał:

Moje spostrzeżenia są takie, że nigdy dobry wzmacniacz, nie jest ograniczeniem dla kolumn. Za to gorszy wzmacniacz, zawsze jest ograniczeniem dla kolumn.

W punkt!

Piotr

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...