Skocz do zawartości

Nie-audiofilskie refleksje, czyli jak sobie stereo wybierałem. I co dalej.


szyt

Recommended Posts

33 minuty temu, Kraft napisał:

20 Hz w muzyce się nie przydaje. Moim zdaniem możesz sobie to kryterium darować.

Darować to sobie mozemy pasmo poza pasmem słyszenia, a to i tak niekoniecznie. 

2 minuty temu, Kraft napisał:

Nie. Bliskość ścian zawsze wzmacnia niskie częstotliwości. Mody dokładają/odejmują swoje. 

Ok. Tylko polczmy jakie dlugosc/szerokosci musza być w pomieszczeniu by samoczynnie wzmocniło 20hz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

20 Hz w muzyce się nie przydaje. Moim zdaniem możesz sobie to kryterium darować. Tym bardziej, że podłoga i ściany i tak dołożą "zejścia" niższego niż wynika z pomiarów "laboratoryjnych".

no właśnie tez przez długi czas taki wniosek mialem, ze w Muzyce, zwłaszcza mojej, większość przekazu kończy się w okolicach 30-35-40hz patrząc na tabelki :) Ale z drugiej strony - ja na tym też filmy oglądam, w gry gram - dlaczego dysponując określonym budżetem nie wybrać urządzenia, które jednak zapewni pełne pasmo (jeśli takie urządzenie będzie dostępne oczywiście).

 

38 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tego typu strojenie "pozostało" pewnie po "pierwszych" KD typu "słupki", gdzie satelity nie schodziły za nisko i by nie było dziury w paśmie, sub musiał śmigać w wyzszych przedziałach. Ideą subwoofera jest dociazenie najnizszych dźwięków z dużą siła nawet w stereo (kolumny są najsłabsze mocowo w tym paśmie).

Dokładnie tak. Tego typu podejście sugeruje też sam Lyngdorf w stereo, którego Woofery grają do 800mhz, za to głośniki główne są dosyć hmm "skromne", by tego słowa użyć, przynajmniej gabarytowo. Ja bym chętnie posłuchał takiego pełnego setu Lyngdorfa, jak to się zachowuje. Niestety to nie jest u nas popularny producent i nie widziałem nigdzie na żywo ich glośników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ostatnio na forum o wpływie zakłóceń różnej natury.

Nikt jednak jakoś nie pisze o zakłóceniach wibracji "silniejszego" ukladu na "słabszy" i wrażliwszy, co może skutkować wielokrotnie wyższymi zniekształceniami. Czyli niskotonowy wraz z "przyjaznym" modem pomieszczenia atakujacy delikatny/wrażliwy na drgania układ sredniowysokotonowy za pomocą wibracji powietrza. Kiedyś ruszyłem z tego typu rozmową ( @DiBatonio chyba Ciebie tez pytałem w "innym miejscu"), na temat modów poza miejscem odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...