Skocz do zawartości

Problem z głośnikami ciąg dalszy.


Rafalik

Recommended Posts

13 godzin temu, Rafalik napisał:

Te tylne też mi nie pasują. Coś jest z nimi nie tak. Dałem w nich bas na 60 hz. I jest dobrze. Tylko wkurza mnie to że muszę iść na kompromis stare i tańsze głośniki dają jakoś radę na 40 hz.

Czy warto gonić o te 20hz różnicy? Tym bardziej że to tylne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafalik napisał:

Widać wgnieciony punkt. Ślepy to wymieniał. 

Te tylne też mi nie pasują. Coś jest z nimi nie tak. Dałem w nich bas na 60 hz. I jest dobrze. Tylko wkurza mnie to że muszę iść na kompromis stare i tańsze głośniki dają jakoś radę na 40 hz.

Serwisował bym je.

Skoro przody uznali to w tyłach jest to samo. może jakas "lewa" partia?

Piotr

9 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy warto gonić o te 20hz różnicy? Tym bardziej że to tylne. 

Warto.

Bo to nie są tanie tyły. A posiadanie produktu niepełnowartościowego mnie by mocno irytowało.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Serwisował bym je.

Skoro przody uznali to w tyłach jest to samo. może jakas "lewa" partia?

Piotr

Warto.

Bo to nie są tanie tyły. A posiadanie produktu niepełnowartościowego mnie by mocno irytowało.

 

Coś jest nie tak  albo z amplitunerem albo z głośnikami. Wczoraj próbowałem parę filmów z blu Ray i gdzie przed filmem są zwiastuny różnych producentów  czy jak to się tam nazywa w jednym kawałku tak poszło po basie że przody znowu mało nie wyskoczyły i coś znowu w jednym walił tylko teraz jakoś inaczej. Jak włączę audysey lfc wszystko jest normalnie. Męczące się to wszystko zaczyna robić. Ponad 20 tyś złoty i same problemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafalik napisał:

Coś jest nie tak  albo z amplitunerem albo z głośnikami.

pisałeś wcześniej że jak podłączysz z głośnikami Klipsch to jest wszystko OK, skoro tak to raczej amplituner też jest OK.

 

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:
20 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy warto gonić o te 20hz różnicy? Tym bardziej że to tylne. 

Warto.

no może warto, ale skoro Quadral w danych podaje że przenoszą od 42Hz (mam na myśli surround) to ustawianie i zmuszanie ich do pracy na 40Hz - hmmm chyba trochę nie do końca

@raflik a może spróbuj zrobić reset amplitunera i przeprowadź kalibrację od początku - może gdzieś tkwi błąd w ustawieniach i kręcimy się tutaj w kółko, chociaż z drugiej strony skoro po podłączeniu Klipsch jest OK, szczerze mówiąc sam nie wiem co o tym sądzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek72 napisał:

Quadral w danych podaje że przenoszą od 42Hz

Z jakim "spadkiem"? Jesli juz wchodzimy w szczegóły!

 

6 minut temu, tomek72 napisał:

zmuszanie ich do pracy na 40Hz - hmmm chyba trochę nie do końca

Tez mi sie wydaje iż to nie jest optymalne rozwiazanie.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek72 napisał:

pisałeś wcześniej że jak podłączysz z głośnikami Klipsch to jest wszystko OK, skoro tak to raczej amplituner też jest OK.

 

no może warto, ale skoro Quadral w danych podaje że przenoszą od 42Hz (mam na myśli surround) to ustawianie i zmuszanie ich do pracy na 40Hz - hmmm chyba trochę nie do końca

@raflik a może spróbuj zrobić reset amplitunera i przeprowadź kalibrację od początku - może gdzieś tkwi błąd w ustawieniach i kręcimy się tutaj w kółko, chociaż z drugiej strony skoro po podłączeniu Klipsch jest OK, szczerze mówiąc sam nie wiem co o tym sądzić

Ten ampli daje jakies dziwne hz np przy wstawce przed filmem na blu Ray. Próbowałem też inne filmy gdzie jest dużo basu aż chuczy i było normalnie

20220831_193854.jpg

20220831_193945.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się dzieją prze dziwne kosmiczne rzeczy. Mając subwoofer nie rozumiem jak fronty Ci tak grają. Mi nie ruszają się tak nigdy.

Z drugiej strony serwis coś jednak stwierdził tak? Przyznali?

Z drugiej strony jak zmieniłes na kolumny niższego modelu to było jednak dobrze.

Już tak dla świetego spokoju.

Skąd masz ten amplituner?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tu się dzieją prze dziwne kosmiczne rzeczy. Mając subwoofer nie rozumiem jak fronty Ci tak grają. Mi nie ruszają się tak nigdy.

Z drugiej strony serwis coś jednak stwierdził tak? Przyznali?

Z drugiej strony jak zmieniłes na kolumny niższego modelu to było jednak dobrze.

Już tak dla świetego spokoju.

Skąd masz ten amplituner?

Piotr

 

Nie mam subbofera . Ampli kupiłem w sklepie online.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2022 o 18:28, tomek72 napisał:

pisałeś wcześniej że jak podłączysz z głośnikami Klipsch to jest wszystko OK, skoro tak to raczej amplituner też jest OK.

 

no może warto, ale skoro Quadral w danych podaje że przenoszą od 42Hz (mam na myśli surround) to ustawianie i zmuszanie ich do pracy na 40Hz - hmmm chyba trochę nie do końca

@raflik a może spróbuj zrobić reset amplitunera i przeprowadź kalibrację od początku - może gdzieś tkwi błąd w ustawieniach i kręcimy się tutaj w kółko, chociaż z drugiej strony skoro po podłączeniu Klipsch jest OK, szczerze mówiąc sam nie wiem co o tym sądzić

chyba znalazlem czesciowe rozwiazanie . znalazlem reczne ustawienia basu jak go zmniejsze glosniki dzialaja ok Tylko czemu kalibracja tak mi podbija ten bas? nie sama kalibracja tylko wlaczenie  dynamic EQ?  . dzisiaj rozmawialem z technikiem od marantz bardzo mily Pan ale nie zawiele mi pomogl stwierdzil tylko ze ampli jest sprawny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafalik napisał:

chyba znalazlem czesciowe rozwiazanie . znalazlem reczne ustawienia basu jak go zmniejsze glosniki dzialaja ok Tylko czemu kalibracja tak mi podbija ten bas? nie sama kalibracja tylko wlaczenie  dynamic EQ?

najprawdopodobniej jak pisali koledzy @Piotr Sonido i @moss wcześniej - brak subwoofera powoduje, że całe pasmo kierowane jest do kolumn/głośników łącznie z ścieżką LFE (Low Frequency Effects), która jest specjalną ścieżką efektu niskich tonów przeznaczoną właśnie dla subwoofera. Włączenie Dynamic EQ już przy niskich poziomach głośności będzie potęgowało ten właśnie efekt próbując niejako "nadrobić" brak subwoofera i zachować jednocześnie dynamikę. Sama kalibracja jest raczej zaprogramowana na obecność głośnika sub i jego brak być może sprawia że troszkę "wariuje" dążąc do uzyskania prawidłowego poziomu dla ścieżki LFE. Pozostaje Ci chyba póki co korzystanie bez Dynamic EQ bo możesz uszkodzić głośniki.

Ja na Twoim miejscu dopóki nie będzie subwoofera korzystałbym tylko z trybu Direct - bez adaptacji tonalnej do pomieszczenia jaką wprowadza kalibracja Audyssey.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2022 o 20:58, Rafalik napisał:

dzisiaj rozmawialem z technikiem od marantz bardzo mily Pan ale nie zawiele mi pomogl stwierdzil tylko ze ampli jest sprawny.

Musisz mieć suba w kinie.

Technik od Marantza tego nie potwierdził?

Serio przy takim kinie sub to konieczność. W zasadzie przy każdym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Musisz mieć suba w kinie.

Technik od Marantza tego nie potwierdził?

Serio przy takim kinie sub to konieczność. W zasadzie przy każdym.

Piotr

Myślałem o subie. Ale jakoś Nie jestem fanem basu. Myślę że mógł by być problem z sasiadami. Ustawiłem wszystko gra tak jak trzeba. Bas też jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafalik napisał:

Myślałem o subie. Ale jakoś Nie jestem fanem basu. Myślę że mógł by być problem z sasiadami. Ustawiłem wszystko gra tak jak trzeba. Bas też jest

nie bedzie problemu z sąsiadami.

Wybacz nie jesteś fanem basu ale na filmach widzimy coś innego.

Subwoofer da się ustawić tak aby dopełniał system a nie przesuwał ściany. 

Ale system będzie grał cały znacznie lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 6.09.2022 o 07:44, Piotr Sonido napisał:

nie bedzie problemu z sąsiadami.

Wybacz nie jesteś fanem basu ale na filmach widzimy coś innego.

Subwoofer da się ustawić tak aby dopełniał system a nie przesuwał ściany. 

Ale system będzie grał cały znacznie lepiej.

Piotr

dokupilem suba . jak teraz to ustawic nie mam doswiadczenia z subboferem. duze glosniki maja byc ustawione na male odciecie na 80. takie porady widzialem . ale jak nie bede chcial uzywac suba to lipnie to bedzie gralo.sa jakies inne mozliwosci ustawienia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rafalik napisał:

dokupilem suba . jak teraz to ustawic nie mam doswiadczenia z subboferem. duze glosniki maja byc ustawione na male odciecie na 80. takie porady widzialem . ale jak nie bede chcial uzywac suba to lipnie to bedzie gralo.sa jakies inne mozliwosci ustawienia ?

Uruchom ponownie kalibrację, wszystko ustawi, włącznie z subem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2022 o 07:06, Piotr Sonido napisał:

Musisz mieć suba w kinie.

Technik od Marantza tego nie potwierdził?

Serio przy takim kinie sub to konieczność. W zasadzie przy każdym.

Piotr

dokupilem suba. nie mam pojecia jak go skalibrowac. czytalem ze po kalibracji ustawic wszystkie glosniki wraz z przednimi na male i odciac na 80 hz. tylko ze jak nie bede uzywal suba to bedzie to marnie gralo. jest jakas inna opcja z zostawieniem frontow na duze i zeby sub bral te najnizsze hz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze @przemeklbn zrób ponowną kalibrację, na początek głośność na subwooferze ustaw na 50%, a pasmo na max (czyli na 120Hz), po kalibracji będziesz widział czy głośność suba zostawić, zmniejszyć lub zwiększyć - generalnie dąży się do takiego ustawienia aby na amplitunerze wzmocnienie/zmniejszenie sygnału dla subwoofera było jak najbliższe 0dB, co do ustawienia frontów duże/małe i odcięcia zerknij tu też o tym pisałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

1. Zrób ponowną kalibrację. LFE , cross na maksa, volume na pół

2. Przeglądnij wyniki. Co masz na subie co masz na frontach?

3. Jaki to sub? Jaki to ampli przypomnij mi prosze?

Piotr

Quadral cube cs10 sub. Quadral chromium style 85 przód.  Marantz 7015 ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2022 o 07:26, Piotr Sonido napisał:

No to czekamy na punkt 2.

To tam dojdzie jeszcze ustawianie Audyssey.

Dynamic i Volume. Ja polecam.

Piotr

Na subie ustawiłem 120  hz Lfe w amplitunerze . Na samym subboferze tez tak zostawiłem.  Tylko odległość subbofera się nie zgadza wg audysey stoi on dużo dalej nie wiem czy to ma znaczenie. Przody ustawiłem na duże suba na lfe.

20220930_094117.jpg

20220930_122225.jpg

20220930_093409.jpg

20220930_091957.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...