Skocz do zawartości

Parasound hint 6 jakie kolumny?


Atlas1304

Recommended Posts

12 godzin temu, Atlas1304 napisał:

Dziękuję za propozycję. Będę miał na uwadze. 

Co do Audiovector QR5  to też będę chciał sprawdzić jak grają z hintem no ale po kolei.

To co teraz?

Bo tu fajne propozycję.

Najpierw ATC z Dynaudio?

Fajne masz tu propozycje. Miła jesień się zapowiada :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak już po odsłuchu Atc i Dynaudio. 

Wnioski 

Atc - super dźwięk. Góra pasma taka jak oczekiwałem środek także bas też pokazany z bardzo dobrą głębią ale i nie rozwleczony. Ogólnie kolumny bardzo dobrze zgrywały się z Hintem. W moim odczuciu w porównaniu do Pmc to tak jak by miały trochę mniej błyszczącą Górę ale ogólnie to tak jak było to już powiedziane że to kolumny dla osłuchanego użytkowania. No i faktycznie lubią prąd a raczej bas go lubi bo wydawało mi się żeby ruszyć tym przetwornikiem to trzeba trochę mocniej kręcić gałą. Napewno to efekt zamkniętej obudowy ale tak ten bas jest ok.Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to za taką kasę mogły by być lepiej wykończone obudowy. Ta okleina trochę wyglądała jak stary mebel ale to rzecz gustu. 

Dynaudio - cóż tu powiem tylko tyle fajne małe podłogowe kolumny średnica przepiękna gora jest świetnym uzupełnieniem środka czytelna natomiast bas głębszy jest słyszalny ale ten pierwszo planowy porażka. Nie wiem może to akustyka albo co innego ale w Atc był jak trzeba przy dynaudio niestety nie. Wizualnie fajne małe zgrabne ładniejsze od Atc  oczywiście jak dla mnie. 

Narazie mam dwie opcje Atc I Pmc z lekką przewagą tych drugich jest tylko jeden mały haczyk. Obie konstrukcje po za budżetem. Będę chciał jeszcze sprawdzić pozostałe propozycje a w szczególności audiovector QR5. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Atlas1304 napisał:

Dynaudio - cóż tu powiem tylko tyle fajne małe podłogowe kolumny średnica przepiękna gora jest świetnym uzupełnieniem środka czytelna natomiast bas głębszy jest słyszalny ale ten pierwszo planowy porażka.

Ale w jakim sensie? Zbyt wolny i miękki - rozłaził się? Dudnił? Czy przeciwnie - zbyt twardy? Ilościowo: za dużo / za mało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Atlas1304 napisał:

ok.Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to za taką kasę mogły by być lepiej wykończone obudowy. Ta okleina trochę wyglądała jak stary mebel ale to rzecz gustu. 

Niestety o ile najniższa seria ATC gra baaardzo dobrze, spójnie, radośnie to wykonanie skrzynek jest fatalne.

Dosłownie jakby wykonywali je uczniowie 5 klasy podstawówki na lekcjach techniki albo niedowidzący i mocno schorowani emeryci.

A Ci którzy je odkręcili znaleźli "najlepsze" w postaci skorodowanych wszystkich metalowych elementów, tak jakby pamiętały one czasy powstania firmy ATC... Podsumowując brzmienie 10/10 a wykonanie mierne!

PMC będą bardziej rozdzielcze i otwarte na górze jak ATC ale trzeba uważać na dobór elektroniki bo głoski syczące mogą odebrać całą przyjemność ze słuchania a i takiej spojności jak w ATC to w podstawowej serii PMC nie ma, no i cena paczek PMC jest tak samo absurdalna jak np.cena klamotów Naima, totalnie przegięta. 

Dynaudio z niskich serii (Emit, Excite, Evoke) są najbardziej miękko grające z tej trójki paczek, będą miały najbardziej poluzowane niskie tony ale góra będzie najbardziej nasycona, najbardziej bezpieczna, średnica moim zdaniem gorsza od tej z ATC i PMC. Wykonanie zdecydowanie najlepsze!. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z Dynaudio przestroga - uważajcie jak je łapiecie, żeby nie wgnieść delikatnego tweetera. Wymiana na nowe jest koszmarnie droga (wymianę dwóch tweeterów do serii Excite dystrybutor wyceniał na 4kzł, w Evoke raczej będzie jeszcze drożej) . I nie wierzcie sprzedającym, którzy piszą, że tweetery Dynaudio same się odkształcają po kilku latach :) To ściema i zwykłe mechaniczne uszkodzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie.

Dynaudio odbieram jako kolumny do delikatnego grania.

A fascynacji Estorarem także nie rozumiem.

To może poluj na uzywane PMC Twenty 26. Starsz seria jest moim zdaniem nawet lepsza od Twenty.5. Ta dopeiro została zastąpiona na "i" i wrócono z dźwiękiem.

Uzywane powinny być w okolicach 17K.

Z nowych faktycznie Audiovector QR5.

Tu tez może być ciekawie.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Zgadzam się. Ale mówimy tu o znacznym wzroście ceny.

Jak kolega ma to pewnie że tak.

Piotr

Miało być do 14k a tu rozmawiamy już i tak o produktach spoza zakładanego budżetu. Wolałbym dużo nie dokładać do kolumn bo muszę jeszcze pomyśleć nad zmianą źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hint 6 był w moich planach zakupowych, gdyż słyszałem co potrafi. Napędzał bowersy 803 D4 i robił z nimi co chciał. Niesamowite czytelne plany i piękny, kontrolowany i różnicowany bas. U mnie miał grać z tannoyem xt8 ale trafiła się okazja i kupiłem co innego. Posluchaj go z tannoyem bo będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzisiaj już po odsłuchu qr5  i aria926. A więc po kolei:

- audiovector qr5 to jest raczej 99% to czego szukałem średnica cudna Góra pasma szczegółowa krystaliczna ale w żadnym razie nie krzykliwa ani nie kłująca w uszy. Bas bardzo dobrze słyszalny właśnie takiego mi brakowało w evoke. Cóż żona zdecyduje o kolorze i chyba to będzie mój najbliższy zakup. Audiovector poprostu wygląda i gra poprostu fenomenalnie w mojej ocenie oczywiście. 

- aria926 bas jak najbardziej był ok. Poprostu tam gdzie powinien być to był i to taki jak trzeba. Góra miałem wrażenie że w niektórych kawałkach wchodziła w metaliczność i jaskrawość czego nie lubię. Środek pasma zabrzmiał strasznie wypchnięty do przodu. Nie wiem dlaczego ale odnoszę wrażenie że sprzęt pochodzący z Francji czy to kolumny czy wzmacniacze grają z taką atakującą górą i środkiem. Nie mówię że to wada absolutnie nie ale to nie mój typ grania. Wracając do Aria926 to kolumny przepiękne. Wykonane na bardzo wysokim poziomie. Wydaje mi się że wizualnie nawet ładniejsze od audiovectora które też oczywiście mi się podobają. Według mnie do Parasounda nie specjalnie chyba że ktoś lubi takie granie.

Chciałbym jeszcze posłuchać Fyne f501sp tak już z czystej ciekawości bo na dzień dzisiejszy to jestem zdecydowany na audiovector qr5. 

Dziękuję wszystkim za rozmowę i dam znać jak temat się zakończy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Atlas1304 napisał:

- audiovector qr5 to jest raczej 99% to czego szukałem średnica cudna Góra pasma szczegółowa krystaliczna ale w żadnym razie nie krzykliwa ani nie kłująca w uszy.

Jak długo je odsłuchiwałeś? U mnie QR5 zagościły na jakiś czas w domu… Na początku z Supernaitem 3, później z Primare I35 Prisma. Byłem zachwycony, aczkolwiek problem pojawiał się kiedy muzyki chciałem posłuchać dłużej niż 30-45 minut. Dalej już jednak bywały męczące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmel napisał:

problem pojawiał się kiedy muzyki chciałem posłuchać dłużej niż 30-45 minut. Dalej już jednak bywały męczące.

Nie mam czegoś takiego. Jak wybieram coś ze sprzętu to mam kilka kawałków które znam bardzo dobrze i odtwarzam po kolei i w ten sposób testuję jak zmienia się dźwięk zmieniając w systemie poszukiwany komponent. Raczej jak coś mi się spodoba to nie zależnie czy słucham 1h czy 5h to jestem pewny wyboru. A jak mi nie przypada coś do gustu to od samego początku jestem na nie i to też się nie zmieni po 1h ani po 5h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Atlas1304 napisał:

Nie mam czegoś takiego. Jak wybieram coś ze sprzętu to mam kilka kawałków które znam bardzo dobrze i odtwarzam po kolei i w ten sposób testuję jak zmienia się dźwięk zmieniając w systemie poszukiwany komponent. Raczej jak coś mi się spodoba to nie zależnie czy słucham 1h czy 5h to jestem pewny wyboru. A jak mi nie przypada coś do gustu to od samego początku jestem na nie i to też się nie zmieni po 1h ani po 5h.

Rozumiem. Chciałem tylko zasugerować, że przed ostateczną decyzją warto wypożyczyć kolumny i poobcować z nimi tydzień na spokojnie u siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Karmel napisał:

Chciałem tylko zasugerować, że przed ostateczną decyzją warto wypożyczyć kolumny i poobcować z nimi tydzień na spokojnie u siebie

To też jest argument warty przemyślenia i może je najpierw wypożyczę.Ale myślę że jak w sali odsłuchowej mi pasowały to w domu też powinny. Wiadomo napewno będzie trochę inaczej ale nie wydaje mi się że dźwięk miał by się aż tak zmienić żeby mi nie odpowiadały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z @Karmel i też zasugeruję wypożyczenie kolumn do domu. Wystarczy że salka odsłuchowa w salonie audio będzie sporo lepiej wytłumiona niż w domu/mieszkaniu i wyrazista góra może zamienić się w kłującą a kolumny męczące ;) 

Swoją drogą ciekawe jest to że dla jednego QR5 są zwycięzcą po odsłuchach a ja je kazałem wyłączyć po 3 utworach. Każdy ma inne preferencje i to jest fajne w tej pasji :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karmel napisał:

Jak długo je odsłuchiwałeś? U mnie QR5 zagościły na jakiś czas w domu… Na początku z Supernaitem 3, później z Primare I35 Prisma. Byłem zachwycony, aczkolwiek problem pojawiał się kiedy muzyki chciałem posłuchać dłużej niż 30-45 minut. Dalej już jednak bywały męczące.

No to co by było dopiero z Arią

8 godzin temu, Atlas1304 napisał:

To też jest argument warty przemyślenia i może je najpierw wypożyczę.Ale myślę że jak w sali odsłuchowej mi pasowały to w domu też powinny. Wiadomo napewno będzie trochę inaczej ale nie wydaje mi się że dźwięk miał by się aż tak zmienić żeby mi nie odpowiadały.

Sala odsłuchwa a warunki domowe to dwie rożne rzeczy. Akustyka wnosi do systemu więcej niż wzmacniacz.

Ale masz już swój trop. Więc teraz to wypozyczenie i finalizujesz. I jesteś pewny wyboru :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 6 months later...

Witam wszystkich po długiej nie obecności na forum i nie dokończony wątek ale ostatnie 8 miesięcy miałem dużo zawirowań życiowych.

Ale do rzeczy. Ostatecznie wybór padł na Audiovectora r3 signature. Jednak trochę trzeba było dołożyć ale było warto. Kolumny grają dokładnie tak jak oczekiwałem a jak już pokazałem je żonie to już w ogóle nie było mowy żebym kupił inne. Przepięknie wykonane przepięknie zgrywają się z hintem oczywiście według mnie. Najgorsze chyba w tym wszystkim że to całe dopasowanie kolumn i wzmacniacza tak długo trwa. Ale im dłużej się szuka tym bardziej po zakupie to smakuje.😄 Jestem bardzo zadowolony z zakupu i wyboru i dziękuję wszystkim za udział w dyskusji. 

Zamykam mój temat poszukiwania kolumn.😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że przeszedłszy drogę w doborze kolumn  podobna do mojej. Tyle tylko że ja napaliłem się straszliwie na arie 926. W mojej ocenie do wzmaka który posiadam tj musical m6si zgrały się super. Wszystko do momentu kiedy usłyszałem kolumny na które się zdecydowałeś czyli audiovektory. Obecnie po kilku miesiącach słuchania uważam że zestaw gra fajnie. Granie takie od dołu soczyste basy naturalna średnica i nie iskrzącą góra. Właśnie nie iskrzącą, czasami łapie się na tym że jednak od czasu do czasu mogłoby coś zaiskrzyć 😁. Jak u ciebie z wysokimi? Jak kolumny zgraly sie ze wzmakiem pod tym względem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...