Skocz do zawartości

Modyfikacja systemu Naim/Dynaudio - zmienić integrę czy kolumny?


tomasz1w

Recommended Posts

4 godziny temu, tomasz1w napisał:

Tymczasem zakupiłem w ciemno:

Gratulacje. :)  Szczególnie, jeśli to Aethos. Kusił mnie ten wzmacniacz, był w mojej pierwszej dwójce do odsłuchu z Q21, tuż za Gato Amp 150 AE. Tak wyszło, że go ostatecznie nie posłuchałem. Koniecznie napisz, jak gra z Dyniami. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwieję wątpliwości, niestety nie kupiłem tego Aethosa. Trochę za wysoka półka, jak dla mnie, ale Elicita jak najbardziej mam na celowniku.

"Tajemniczą" fotkę i informację o zakupie w ciemno wrzuciłem wczoraj celowo, żeby uspokoić dyskusję, bo już drugi raz w wątku powstał bałagan. Najwyraźniej moja poprzednia prośba była, jak rzucanie grochem o ścianę.

Dobrej niedzieli:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, engajner napisał:

Sam siejesz ferment takimi postami. Ktoś chce Ci doradzić a tu takie kwiatki. Oczy by chciały ale serce nie pozwala. Kup sobie node i zamknij ten temat.

Jeżeli kogoś uraziłem, zniechęciłem, zniesmaczyłem, przepraszam. Naprawdę. Nie miałem zamiaru siać fermentu. Ale czy zaglądałeś tu wczoraj wieczorem? Widziałeś jakie to było "doradzanie"? Teraz nic prawie z tego nie ma, bo moderator oczyścił wątek z większości słownych przepychanek. Jak wrzuciłem tą fotkę z Aethosem, dosłownie jeden wpis, to i przynajmniej spokój zapanował. Jednocześnie dziękuję za Twoją poradę kupienia Node'a;) a wątek zamknę kiedy będę chciał:) Pozdrawiam, Tomek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomasz1w napisał:

Jeżeli kogoś uraziłem, zniechęciłem, zniesmaczyłem, przepraszam. Naprawdę. Nie miałem zamiaru siać fermentu. Ale czy zaglądałeś tu wczoraj wieczorem? Widziałeś jakie to było "doradzanie"? Teraz nic prawie z tego nie ma, bo moderator oczyścił wątek z większości słownych przepychanek. Jak wrzuciłem tą fotkę z Aethosem, dosłownie jeden wpis, to i przynajmniej spokój zapanował. Jednocześnie dziękuję za Twoją poradę kupienia Node'a;) a wątek zamknę kiedy będę chciał:) Pozdrawiam, Tomek.

Nie wiem czy ktos juz to doradzal, ale ja bym sprobowal najprostszej opcji, czyli zasilacza do xs-a... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomasz1w napisał:

Rozwieję wątpliwości, niestety nie kupiłem tego Aethosa. Trochę za wysoka półka, jak dla mnie, ale Elicita jak najbardziej mam na celowniku.

"Tajemniczą" fotkę i informację o zakupie w ciemno wrzuciłem wczoraj celowo, żeby uspokoić dyskusję, bo już drugi raz w wątku powstał bałagan. Najwyraźniej moja poprzednia prośba była, jak rzucanie grochem o ścianę.

Dobrej niedzieli:)

Bo najwyższy czas samemu sprawdzić i rozdzielić dyskutujących :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2022 o 15:58, stach_s napisał:

Nie wiem czy ktos juz to doradzal, ale ja bym sprobowal najprostszej opcji, czyli zasilacza do xs-a...

Dziękuję za sugestię, na pewno spróbuję. Z tego, co czytałem, dodanie HiCap DR powinno poprawić to, czego mi właśnie brakuje obecnie w systemie. Większa dyscyplina na dole, więcej powietrza, lepsza kontrola i czytelność. Dzisiaj słuchałem soundtracku Wonder Woman i Dynaudio X34 zadziwiły mnie po raz kolejny, naprawdę te paczki potrafią sporo. Skoro wcześniej miałem X32 i później X14, a teraz X34, to jak napisał @Rafał S: 

"Jeśli kupiłeś Dynaudio, a potem Naima, to widać jednak ciągnęło Cię do nasyconych barw i dociążonego brzmienia. Wspomniane Audiovectory może i spodobałyby się z Naimem komuś innemu, ale czy po Dynaudio to nie będzie szok?... w pierwszej chwili na bank będzie zachwyt większą przestrzenią i klarownością. To zawsze oszałamia przy przejściu z gęstego grania i wydaje się wtedy, że jest jednoznacznie lepiej. Ale czy dostarczy tych samych emocji?"

Także szukanie nowych kolumn na razie sobie daruję. Swoją drogą Naim też dzisiaj dał fajnie do pieca z potkiem na 11;) Przy tej płycie naprawdę petarda! Także na razie najgorszy stan choroby sprzed kilku tygodni mam za sobą;) w czym spora zasługa kolegi Rafała;) Jak zajob w głowie się budzi, to człowiek czasami szuka zmian trochę na siłę, aby coś nowego, innego. Oczywiście, będę chciał spróbować Regi Elicit MK5, ale szybciej pewnie HiCap DR do XS2 będzie na próbę.

Pozdrawiam, Tomek.

image.png.2f6538c833df982dab26a34c08828756.png

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasz1w Tomek, dzięki za miłe słowa. Regi posłuchaj tak, czy owak, ale na luzie, ze świadomością, że już masz fajny system, który może czasem kaprysi, ale primadonny mają to do siebie i się im to wybacza. :)  Adam ( @kaczadupa) też musi czasem wykazać się cierpliwością wobec swego SN3. Taka już cena tych doznań. Kto chce mieć święty spokój, ten kupuje Marantza. :)

Pozdrawiam.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Rafał S napisał:

@tomasz1w Tomek, dzięki za miłe słowa. Regi posłuchaj tak, czy owak, ale na luzie, ze świadomością, że już masz fajny system, który może czasem kaprysi, ale primadonny mają to do siebie i się im to wybacza. :)  Adam ( @kaczadupa) też musi czasem wykazać się cierpliwością wobec swego SN3. Taka już cena tych doznań. Kto chce mieć święty spokój, ten kupuje Marantza. :)

Pozdrawiam.

A kto chce być meczennikiem audio, zamyka się na świat i przerzuca tony wzmacniaczy, bo tylko tak można odnaleźć audionirvanę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...