Skocz do zawartości

Co kupić Onkyo TX RZ 740 czy Pioneer VSX LX 503 ?!?


Why_Duck

Recommended Posts

27 minut temu, lolekdrugi napisał:

@Why_Duck główna strefa to dedykowana salka kinowa czy salon? Odsłuchy zbliżone do poziomu referencyjnego czy jednak raczej na "normalnym" poziomie głośności?

Główny odsłuch w salonie 18m2, raczej "normalny" poziom głośności.

Rzadko udaje mi się przekroczyć 2/3 skali ze względu na domowników. Niemniej zdarza się i są to miłe chwile.

Druga strefa dla muzyczki na tarasie. Bez wysokich wymagań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przed chwilą, Why_Duck napisał:




Główny odsłuch w salonie 18m2, raczej "normalny" poziom głośności.




Rzadko udaje mi się przekroczyć 2/3 skali ze względu na domowników. Niemniej zdarza się i są to miłe chwile.






to odpuść sobie to Onkyo i tego Pioneera. Zainteresuj się Denonem, ma lepszą kalibrację akustyki pomieszczenia, plus systemy Dynamic Volume i Dynamic Eq które sporo pomogą przy odsłuchach z normalnymi poziomami głośności.




Ewentualnie możesz zerknąć na Onkyo nr7100 i o ile dostaniesz Dirac Live który jest obecnie uznawany za jednej z lepszych systemów kalibracji akustyki pomieszczenia to nadal brakuje tam takich systemów jak właśnie Dynamic Volume czy Dynamic Eq.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obracajmy się w cenach do 4500zł wliczając używki.

Denona miałem 2700H w domu i mimo kalibracji jakoś mnie nie przekonał. Nie wiem czy ten model  posiadał ten system.

Wg mnie Pioneer najlepiej brzmi w kinie, ale nie byłem na żadnych odsłuchach w dedykowanych salkach. Mówię o moim salonie oczywiście.

Mam VSX LX 303 i rozważałem albo wzięcie modelu wyżej(503) albo zamiast niego ten Onkyo RZ 740

Onkyo kilka mi się przewinęło(676,686,696) to dla mnie drugi wybór, chociaż TX RZ830, chyba oczarował mnie, bo miałem okazję aby u mnie grał a jest porównywany do VSX LX 503.

1. Stąd pytanie czy warto z VSX LX 303 przechodzić na Onkyo RZ 740 czy tam na VSX LX 503

2. Czy VSX LX 503 jest bratem/siostrą RZ 830 ?!? Widzę drobne różnice, ale czy może je ktoś zinterpretować :)

Patrząc na opisy to Onkyo ma certyfikat THX i Imax a Pioneer nie.

Pewnie to tylko marketing, ale biorąc pod uwagę czy to dla KD ma jakiekolwiek znaczenie ?!?

Już całkiem dopełniając wątek, posiadam zestaw do tego POLK AudioT531 i Klipsch 12SW

 

TX NR 7100 już rok temu a może dawniej o nim czytałem i szukałem. Teraz jak wejdzie to cena będzie dla Nas zabójcza przy kursach walut. Tak czytałem o tym Dirac Live.

Myślę że około 8500zł +/- 500zł

 

 

 

Edytowano przez Why_Duck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Why_Duck napisał:

 

2 godziny temu, Why_Duck napisał

Denona miałem 2700H w domu i mimo kalibracji jakoś mnie nie przekonał. Nie wiem czy ten model  posiadał ten system.

 

Tak, Denon x2700 ma Adusyssey wraz z Dynamic Eq oraz Dynamic Vol, jednak Modele x3.... mają wyższy poziom.

 

11 godzin temu, Why_Duck napisał:

2 godziny temu, Why_Duck napisał:

 

Wg mnie Pioneer najlepiej brzmi w kinie, ale nie byłem na żadnych odsłuchach w dedykowanych salkach. Mówię o moim salonie oczywiście.

 

Dla mnie Onkyo żeby zabrakło musi być ustawione głośno. Tyczy się to modeli z AccuE, wcześniej jak mieli Audyssey to to dobrze grało potem jest dramat, bo to co dają to jest porażka. Jak odkręcisz to jest ok, jednak nie zawsze możesz i wtedy się robią schody.

 

11 godzin temu, Why_Duck napisał:

2 godziny temu, Why_Duck napisał:

 

Mam VSX LX 303 i rozważałem albo wzięcie modelu wyżej(503) albo zamiast niego ten Onkyo RZ 740

Onkyo kilka mi się przewinęło(676,686,696) to dla mnie drugi wybór, chociaż TX RZ830, chyba oczarował mnie, bo miałem okazję aby u mnie grał a jest porównywany do VSX LX 503.

 

nie bardzo wiem czym by Cię mógł oczarować, masz tylko 18m2, tam nawet nie ma jak mocniej zagrać bo tego fizycznie nie zniesiesz ale ok, siła autosugestii ;)

 

11 godzin temu, Why_Duck napisał:

2 godziny temu, Why_Duck napisał: 

Stąd pytanie czy warto z VSX LX 303 przechodzić na Onkyo RZ 740 czy tam na VSX LX 503

 

według mnie warto dopiero na modele z Dirac czyli nr7100 albo TX-RZ50

 

11 godzin temu, Why_Duck napisał:

2 godziny temu, Why_Duck napisał: 

Czy VSX LX 503 jest bratem/siostrą RZ 830 ?!? Widzę drobne różnice, ale czy może je ktoś zinterpretować :)

 

Chyba tak jak dobrze pamiętam,

 

11 godzin temu, Why_Duck napisał:

 godziny temu, Why_Duck napisał:

 

Patrząc na opisy to Onkyo ma certyfikat THX i Imax a Pioneer nie.

 

THX dorzuca Ci pewne tryby dźwięku - korzystasz z takich? Jezeli nie to to tylko naklejka dla Ciebie. Imax chyba też jakiś detal daje.

 

 

Model NR7100 jest w rms za około 6800 na stronie o ile mają go na stanie tylko pytanie z jakiej dystrybucji on jest i czy ma to dla Ciebie znaczenie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykre jest to Lolek że Ty w kalibracji pokładasz wszelkie nadzieję i wszelkie rozwiązania.

Nie patrzysz , bo zapewne nie wiesz jak brzmią poszczególne amplitunery. I moim zdaniem akurat 740 w stereo jest mocno przeciętny ale tak samo jak Denon 2700.

I mimo że zrobisz kalibracje to ona tego nie naprawi. A inna sprawa wypadało by dopasowywać amplituner pod barwę kolumn. Już nie raz koledzy Ci uświadomili że amplitunery grają inaczej.

Kolejna sprawa dlaczego ostatnio jak cytujesz to dajesz tyle przerw?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:




przykre jest to Lolek że Ty w kalibracji pokładasz wszelkie nadzieję i wszelkie rozwiązania.






przykre to jest, że ignorujesz fakty fizyczne.




 





2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:




Kolejna sprawa dlaczego ostatnio jak cytujesz to dajesz tyle przerw?






pretensje do włodarzy forum, piszę wiadomości cały czas w ten sam sposób. Po prostu od pewnego momentu strona zaczęła robić takie "kwiatki".




 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lolekdrugi napisał:

pretensje do włodarzy forum, piszę wiadomości cały czas w ten sam sposób. Po prostu od pewnego momentu strona zaczęła robić takie "kwiatki".

Jest funkcja "edytuj" by przez pewien czas można było poprawić błędy w swoim wpisie i warto z tego skorzystać, zamiast bezpodstawnie oskarżać innych.

A co do usuwania Twoich wpisów-to zdarzyło się to kilka razy-gdy usuwaliśmy je wraz z postami innych użytkowników, gdy zaczynały się "pyskówki" na Forum i raczej nie dotyczyły "audio voodoo". Więc proszę nie przesadzaj z tą swoją stopką.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RoRo napisał:

 


Przed chwilą, RoRo napisał:

 

 

 


est funkcja "edytuj" by przez pewien czas można było poprawić błędy w swoim wpisie i warto z tego skorzystać, zamiast bezpodstawnie oskarżać innych.

 

 

 


niestety nie pomaga, edycja pogarsza tylko sytuację.

 

 


powyżej przykład co się dzieje jak próbuje edytować.


Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wrzuć to do tematu chyba nazywa sie "zmiany na forum" - tam sa wszelkie zgłoszenia 

Dziękuję za informację o problemie - zgłoszenie poszło dalej i mam nadzieję, że informatycy zrobią z tym porządek.

Pozdrawiam
PS. Gdy się korzysta z komputera/laptopa to jest lepiej i ten problem nie występuje (a przynajmniej tak jest u mnie), niestety w przypadku mojej  komórki z Androidem jest źle 😞
Dotyczy to również edycji swojego wpisu.
Ale ciąg dalszy, to jak słusznie zauważył Chyba Miro 84, już w innym wątku...

Edytowano przez RoRo
Uaktualnienie wiadomości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

nie bardzo wiem czym by Cię mógł oczarować, masz tylko 18m2, tam nawet nie ma jak mocniej zagrać bo tego fizycznie nie zniesiesz ale ok, siła autosugestii ;)

Nie wykluczam w tym wypadku autosugestii. Nie mniej jednak to kozak. Może faktycznie ilość decybeli miała na to wpływ.

Cytat

Na taras JBL Flip 4 lub 5 .

I po problemie 

I pojedzie z Tobą na wakacje 

Mam coś takiego ANKER SOUNDCORE MODEL ZERO.

Rozumiem, że docelowe głośniki zewnętrzne na taras w użytku domowym (dość rzadko i niezbyt długo) wraz ze sterowaniem 2 zone mija się z celem i łatwiej/lepiej sporadycznie korzystać z przenośnego głośnika bluetooth ?!?

Czy montaż głośników atmos w podwieszanym suficie z płyty GK ma sens czy nie jest zalecany ?!?

Co sądzicie o HECO INC 62 ?!?

 

Ponowię pytanie

Czy VSX LX 503 jest bratem/siostrą RZ 830 ?!? Widzę drobne różnice i może je ktoś skomentuje dla laika.

Poniżej zrzut ekranu co do różnic miedzy RZ830 a LX503.

Różnicę widzę jeszcze w wadze, czy aby sam aluminiowy przód jest tego wynikiem ?!?

Opera Zrzut ekranu_2022-10-11_202925_www.zkelectronics.com.png

Edytowano przez Why_Duck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  





3 godziny temu, RoRo napisał:




PS. Gdy się korzysta z komputera/laptopa to jest lepiej i ten problem nie występuje (a przynajmniej tak jest u mnie), niestety w przypadku mojej  komórki z Androidem jest źle 😞

Dotyczy to również edycji swojego wpisu.






korzystam z komputera/laptopa. Od początku.




 





1 godzinę temu, Why_Duck napisał:




Może faktycznie ilość decybeli miała na to wpływ.






oczywiście, że tak. Poczytaj sobie jak działa system Dynamic Eq i dlaczego powstał.




 




 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Why_Duck napisał:

Rozumiem, że docelowe głośniki zewnętrzne na taras w użytku domowym (dość rzadko i niezbyt długo) wraz ze sterowaniem 2 zone mija się z celem i łatwiej/lepiej sporadycznie korzystać z przenośnego głośnika bluetooth ?!?

Czy mija się z celem, czy nie... To bardzo indywidualna sprawa. Po prostu co kto woli. Osobiście też wyciągam na zewnątrz JBL Flip 5 i to sobie plumka dość żwawo jak trzeba. Nie przyszło mi do głowy tworzenie drugiej strefy na ogrodzie bo bym musiał przeciągać chyba 30m kabla przez cały dom.

2 godziny temu, Why_Duck napisał:

Czy montaż głośników atmos w podwieszanym suficie z płyty GK ma sens czy nie jest zalecany ?!?

Jeśli chodzi o używanie ich jako głośników via Atmos to jak najbardziej jest to dedykowane rozwiązanie. Warto jednak mieć pustą przestrzeń wełną mineralną wypełnioną.

Onkyo-TX-RZ830-4-XXL.jpg

2000

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

pretensje do włodarzy forum, piszę wiadomości cały czas w ten sam sposób. Po prostu od pewnego momentu strona zaczęła robić takie "kwiatki".

Dziwne że Tylko Tobie

11 godzin temu, Why_Duck napisał:

Czy montaż głośników atmos w podwieszanym suficie z płyty GK ma sens czy nie jest zalecany ?!?

Co sądzicie o HECO INC 62 ?!?

No tak się to robi.

To dobre kolumny.

Tanie, a dobre

8 godzin temu, Butler napisał:

Warto jednak mieć pustą przestrzeń wełną mineralną wypełnioną.

Albo gotowe rozwiązania w postaci obudowy.

One moga się rożnic pewnymi funkcjami.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Albo gotowe rozwiązania w postaci obudowy.

One moga się rożnic pewnymi funkcjami.

Piotr

Mógłbyś pokazać jakiś przykład w akceptowalnym przedziale cenowym ?!?

Cytat

Rozumiem, że docelowe głośniki zewnętrzne na taras w użytku domowym (dość rzadko i niezbyt długo) wraz ze sterowaniem 2 zone mija się z celem i łatwiej/lepiej sporadycznie korzystać z przenośnego głośnika bluetooth ?!?

Cytat

Czy mija się z celem, czy nie... To bardzo indywidualna sprawa. Po prostu co kto woli. Osobiście też wyciągam na zewnątrz JBL Flip 5 i to sobie plumka dość żwawo jak trzeba. Nie przyszło mi do głowy tworzenie drugiej strefy na ogrodzie bo bym musiał przeciągać chyba 30m kabla przez cały dom.

 

No ja nie musiałbym długich przewodów stosować maksymalnie 2x4m. Chodzi mi o doświadczenia włączania i sterowania tą drugą strefą. 

Może ktoś kto z tego korzysta przedstawi mi to łopatologicznie (może być na PW)

14 godzin temu, Butler napisał:

Jeśli chodzi o używanie ich jako głośników via Atmos to jak najbardziej jest to dedykowane rozwiązanie. Warto jednak mieć pustą przestrzeń wełną mineralną wypełnioną.

Czy jak nie ma możliwości instalacji już teraz wypełnienia z wełny mineralnej w podwieszanym suficie z płyty GK,, to sam montaż w płycie będzie powodował złe brzmienie (np jakieś dudnienie, czy tam inne niedogodności ??)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/DALI/CUSTOM_INSTAL/BOX_PHANTOM_E-60?s1=1

Albo można zrobić samemu. Różnica jest tylko taka, że wtedy masz po prostu pudło rezonansowe z całego sufitu ;)

No właśnie nie chciałbym zrobić sobie gorzej dokładając 4 głośniki atmos do podwieszanego sufitu z płyty GK.

Cena niestety 2x wyższa niż sam głośnik który planuje kupić :)

Zresztą takie pudło ma tylko sens podczas budowy podwieszanego sufitu, a ja mój "odziedziczyłem" po byłym właścicielu lokalu.

2 godziny temu, maciek72 napisał:

Wytnij otwór , puść kabel tak , aby wystawał z otworu i wpóść piankę niskoprężną dookoła .

Gdzieś czytałem, żeby po przygotowaniu otworu montażowego, włożyć przez otwór arkusz wełny mineralnej 5cm i dopiero wtedy montować głośnik.

Można by tą wełnę "przypianować" do konstrukcji podwieszonego sufitu i w to miejsce montować głośnik.

Rozumiem, że rozwiązaniem audiofilskim to nie będzie, ale co o tym sądzicie ?!?

Czy przy takim montażu 4 głośników atmos, sufit nie stanie się tym pudłem rezonansowym ?!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maciek72 napisał:

Zanim zaczniesz .

Zdajesz sobie sprawę , że Atmos z streaming -u to jakiś żart  :( ?

Nie miałem takiej wiedzy na ten temat. Może dlatego tak duzo osób zraża się do Dolby Atmos....

Czyli mam rozumieć, że żadna z platform streamingowych nie nadaje sie/nie jest tak dobra jak filmy z Blu-ray ?! 

Jakie inne są możliwości ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...