Skocz do zawartości

Cyrus One HD czy One Cast?


Slawko69

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie do członków klubu Cyrusa. Przymierzam się do zmiany wzmacniacza. Rozważam jak w tytule. Widzę , że oba wzmacniacze mają podobne parametry techniczne.  Widzę , że one cast ma złącze HDMI ( to ukłon w stronę mojej drugiej połowy). Poszukuję wzmacniacza , który będzie jednocześnie odtwarzaczem plików. Słucham głównie muzyki z Tidala. W przyszłości planuję zmienić odtwarzacz CD więc muszę mieć możliwość podpięcia CD..  Czy oba wzmacniacze grają takim samym dźwiękiem? Czy oba mają łączność WiFi? Jak oceniacie te wzmacniacze jako streamer? Czy Cyrus ma apkę podobną do Music casta w której można sterować wzmacniaczem i tworzyć własne playlisty. I wreszcie z jakimi kolumnami grają Wasze Cyrusy. Może ktoś próbował połączenia z Dali Ikon 6? I na koniec jak oceniacie wzmacniacze słuchawkowe.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch tylko Cast jest odtwarzaczem sieciowym. Do One HD musiałbyś podpiąć streamer. I z takiego rozwiązania ja korzystam - mam Blusounda Node 2i, w One Cast nie podeszła mi aplikacja. Cast, jak sama nazwa wskazuje, ma Chromecasta, ale jest też Airplay 2. Moim zdaniem MusicCast jest przyjemniejszy w obsłudze, działa też płynniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss.

O tym nie wiedziałem.

Ale widzę , że kolega wyposażony w Yamahę. I Ikony. Jak to gra?. Ja mam Ikony 6 i Rn 803. Dal mnie jest zbyt jasno. Fajna dynamika   ale wysokie przy głośniejszym odsłuchu kłują w uszy. Dlatego zastanawiam się co zmienić w systemie. Czy wzmacniacz , choć funkcjonalność 803 jest jej atutem czy może kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Cyrus one cast. Mam do niego podłączony odtwarzacz CD i gramofon. Jest też gniazdo HDMI żeby połączyć z tv, ale nigdy z niego nie korzystałem. Nie chciałem już mieć kolejnego urządzenia w postaci streamera wiec dlatego zdecydowałem się na Cast. Z tego co wiem Cyrus nie ma swojej aplikacji. Ja mam Chromecast i słucham z aplikacji tidala. Generalnie jestem zadowolony z jakości i funkcjonalności Cyrusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wizualnie są niemalże takie same ale brzmieniowo już nie do końca. Cyrus One Cast zapewni Ci większą przestrzeń oraz jaśniejszy charakter brzmienia. 

Jeśli Yamaha RN803d gra Ci zbyt ostro to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby Cyrus One HD lub zwykły ONE, do którego dokupisz streamer np. Silent Angel B1, który zapewni przestrzeń oraz barwę. Zachęcałbym do sprawdzenia Audiolaba 6000a oraz Atoll IN50 signature. 

Zapraszam na odsłuch do naszego salonu oraz po wycenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zbyt ostre granie skłania mnie do zmian. Kupiłem 803 pod wpływem impulsu chciałem mieć streaming. Pod tym względem Yamaszka jest super wszystko w jednym klocku i prosta świetnie działająca aplikacja. Trochę tę ostrość skorygowałem kablami , ale to jeszcze nie to. Biorę też pod uwagę wymianę kolumn. Problem w tym , że w moim mieście nie mogę wypożyczyć do domu kolumn   które chciałbym kupić a niebardzo uśmiecha mi się ściągać kolumny kurierem bo to może oznaczać kłopoty w razie uszkodzenia takiej przesyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Slawko69 napisał:

Upss.

O tym nie wiedziałem.

Ale widzę , że kolega wyposażony w Yamahę. I Ikony. Jak to gra?. Ja mam Ikony 6 i Rn 803. Dal mnie jest zbyt jasno. Fajna dynamika   ale wysokie przy głośniejszym odsłuchu kłują w uszy. Dlatego zastanawiam się co zmienić w systemie. Czy wzmacniacz , choć funkcjonalność 803 jest jej atutem czy może kolumny.

Niby mam Yamahę i Dali ze wstęgą, ale moja Yamaszka to jednak trochę inne granie niż Twoja 803 (miałem kiedys 602 i 701 więc sprawdzony temat mam :) ) , a i Opticony to już pewnie mocno ewaluowały w stosunku do Twoich Ikon.

Także to moje granie jest zapewne inne niż Twoje. 

Czy u mnie jest jasno ? Może przy niektórych kawałkach jest, ale w sumie to nie wiem,czy to jasne granie czy taka jest  po prostu muza, bo w większości przypadków jest to granie z czystą, czytelną górą, podpartą mocnym ,dla mnie aż za mocnym, basem. ( potencjometr niskich tonów mam ustawiony na godz. 9 ).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

bardziej uniwersalny będzie w Twoim wypadku One Cast ( chociażby ze względu na HDMI ). CO do aplikacji to korzystasz głównie z aplikacji Tidala, tam masz playlisty. Względem Yamahy będzie to granie na pewno z mniej wyeksponowaną górą pasma, więc powinieneś być zadowolony. Jeśli miałbym brać One HD to tylko w przypadku zakupu jakiegoś sensownego streamera pokroju Ifi Zen Stream czy Bluesound Node. Jednak wtedy finalna cena będzie odczuwalnie wyższa niż obecna One Casta. Potwierdzam również, że generalnie rodziła One jest często łączona z Audio Physic Classic, to bardzo udane połączenie.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Slawko69 napisał:

Jak byś określił granie. Ciepłe? Neutralne? Czy jakieś pasmo dominuje? I jak z przestrzenią?

Classiki grają zdecydowanie neutralnie. Mają dość nisko schodzący bas, punktowy i sprężysty, średnica nic nie podbija ani nie wygładza. Wysokie nie kłują w uszy, moim zdaniem są równie neutralne jak średnie pasmo.

Wczoraj wieczorem włączyłem bardzo fajną playlistę z Deezera - https://deezer.page.link/srhoCYtY3ftDXFVr7

Przesłuchałem chyba z połowę znajdujących się tam utworów (sorry @Knoxs, Miłomuzomanię odsłucham z podcastu) i się w nich normalnie zatopiłem, Classiki dość łatwo znikają z pomieszczenia, scena jest dość szeroka, rozciągnięta też w głąb.

Ogólnie jestem z nich oraz z reszty sprzętu zadowolony. Wiem, że może być lepiej, ale raczej nie za podobne pieniądze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Bardziej naturalne i super przestrzeń.

Mi nie grały z Yamaha.

Zgadzam się. Miałem AP C8 z Y 803. Yamaszkę wymieniłem na Cyrus 8.2. Teraz mogę słuchać muzyki godzinami bez zmęczenia. Yamaha gra skrajami pasma z wycofaną średnicą. AP za to mają lekki dołek na górnej średnicy co powodowało dodatkowo podkreślenie grania V-ką. W pierwszym momencie jest efekt wow - super przestrzeń i dynamika, ale później coraz bardziej męczy. Z Cyrusem AP super się uzupełnia. W Cyrusie jest na pierwszym planie średnica bez wycofania jej górnego zakresu. Wysokie są delikatne. Bas jest dobrze kontrolowany, ale nie tak punktowy jak w Y 803, co też się dobrze zgrywa z AP, bo efekt krótkiego basu nie nasila się (AP tak jak Y 803 mają krótki nisko schodzący bas).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2022 o 07:55, Piotr Sonido napisał:

Na tej 803 teraz zarobisz

Kupiona w lutym tego roku. Więc wiele nie zarobię. Ale faktycznie na dłuższą metę takie słuchanie męczy   dlatego decyzja o zmianie sprzętu. Najgorsze jest to , że w mojej mieścinie nie ma sklepu w którym mógłbym posłuchać tych paczek i wypożyczyć do domu. Zastanawiam się jeszcze czy jakiś inny wzmacniacz za powiedzmy 8tys. może dać lepsze efekty niż Cyrus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, J4Z napisał:

tzw synergię

Mówiąc szczerze dla mnie to jest jakaś bzdura. A jeśli ktoś lubi dźwięk ostry jak żyletka i zestawia ze sobą 2 właśnie tak grające komponenty? To już jest nie po audiofilku?

No i rodzi mi się w głowie jeszcze takie pytanie. Skoro jest tyle tak różnie grających kolumn, wzmacniaczy, daców itd, to gdzie jest jakiś złota zasada jak to poskładać do kupy, żeby to "grało"? Często ten czy tamten audiofil pisze, że u niego w systemie jest kontur, powietrze, ładna barwa, no i kuźwa - pytam jakim cudem tak się dzieje, skoro każdy gra na czym innym. A może cały szkopuł tkwi w tym, żeby ten dźwięk po prostu opisać audiofilską poezją i cześć? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2022 o 22:36, Slawko69 napisał:

 

A no to kupiłeś już w tej chorej wysokiej cenie?

Dnia 17.10.2022 o 23:03, Slawko69 napisał:

Jest jeszcze druga opcja. Sprzedać Y803 i znaleźć wzmaka,  który dogada się z moim Ikonami 6. Może ktoś ma te kolumny i jest z nich zadowolony?

Ja miałem. To sie da zrobić. Testy domowe.

21 godzin temu, Dedal75 napisał:

A inne graty nie podrożały? 

Podrożały ale nie wszystkie 100%

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...