Skocz do zawartości

Co do Lyngdorf tdai-1120 ?


lukluk71

Recommended Posts

17 minut temu, engajner napisał:

Moge zaprosić do siebie na odsłuch. Trójmiasto. Zapraszam.

Chętnie przyjadę, ale chcę pierw zobaczyć czy warto mi się fatygować z Płocka, ewentualnie z Torunia w którym bywam regularnie. :)
Bo żeby nie było, że przyjadę, a tu okaże się, że tą adaptacją będą piękne półki i mebelki, a ja stracę tylko na paliwo i autostrady.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra słuchajcie.  Nie ma sensu. To jakieś dziecinne przepychanki... :D 

Ja sobie tam opisałem swoje SUBIEKTYWNE wrażenia. Każdy może odbierać inaczej dźwięk. Nie mam pokoju do słuchania muzyki za miliony monet i patrząc na obecną sytuacje światową już pewnie nie będę miał :D
R3 myślałem żeby sprzedać za 4k pln. Goldy można wyciorać za 5,500-6,000zł używane. Więc dopłaciłbym 1500zł. Zmieniłoby to "percepcje" odbioru dzwięku (nowość) i na ten moment jest to dla mnie akceptowalna bariera jeśli chodzi o wydatki. Jakbym miał teraz dać 10,000 zł za Goldy to noł. Po pierwsze teraz nie mam tyle hajzów, bo gdzieś w drodze tego szaleństwa pogorszyła się prywatna sytuacja finansowa(jak wielu) po drugie, dla mnie te kolumny grają właśnie na takie 7500-8000zł nowe. 5,000 - 6,000 używane to dobra cena za zajebiste kolumny, one są przemegawyglądające i na prawdę dobrze grają - jeśli ktoś lubi taki dzwięk... Choć R3 też dobrze wyglądają.  Może uj, może te moje faktycznie duuudnią a mi się wydajęże to fajny basik i  jest kontrolowany, może się nie znam, może akurat mi to odpowiada właśnie jak jakiemuś technotrzepowi (nie no kurna, nie dudni. To jakiś fejk że bas zabiera góre i średnice) xD ale z drugiej strony, lubie słuchać instrumetali dużo, jazuu dużo, elektronicznej, disco lata 80, jakieś kultowe DireStairs, Pink Floyd jak cały świat, czy Janka Michała Dżera :D gdzie to mi siedzi mega.

Są momenty w których goldy bardziej mi się podobają, Ale obawiam się że jeśli sprzedam R3 to będę tęsknił za nimi - a przeraziłem się właśnie bo czytałem przed chwilą takie wpisy, gdzie sprzedali R300/R3 i później chcieli wracać.... 


Wracając do temu. 

audio physic classic 8 ? 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją 

4 minuty temu, chudeusz09 napisał:

Panowie, albo Panie, muł już zgarniacie.... 

Uroki weekendu :D


Dzisiaj na OLX wpadł 4 komplet monitor Audio 100 w kolorze czarny, W sumie jest 5 auckji z tym że jedne to starszy model.  Generalnie dużo kupionych teraz w tym roku i sprzedawane po kilku miesiącach  - coś mi tu śmierdzi jednak ... 


Ja swoje które posiadam, muszę oddać. Ale jutro wyjeżdżam. Będzie przerwa od muzyki, po powrocie na świeżo sobie ogarnę jeszcze odsłuchy. Wtorek musi być zwrot. 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2022 o 12:23, lukluk71 napisał:

KEFy na początku jakoś kosztowały też ok. 8k pln. z tego co pamiętam ok. 7100-7500zł za pare. Teraz nagle spadły w dół.

Ale nieco z innego powodu.

Fajnie że testy domowe i że wybrałeś to co wolałeś :)

Piotr

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zolt napisał:

A tak się jeszcze podłączę. Co sądzicie o Gato FM-15 lub FM-8 w zestawieniu z Lyngdorfem?

Ósemkami większość słuchaczy byla zachwycona na AVS. FM 15 ma kolega @MarcKrawczyk. Ciepłe kolumny, w stylu dynaudio, kef r300 czy buchardtów s300. Nie znam lyngdorfa, więc nie będę filozofował jak to może zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, seba3002 napisał:

Ósemkami większość słuchaczy byla zachwycona na AVS. FM 15 ma kolega @MarcKrawczyk. Ciepłe kolumny, w stylu dynaudio, kef r300 czy buchardtów s300. Nie znam lyngdorfa, więc nie będę filozofował jak to może zagrać.

No właśnie zastanawiam się jak mają się R300 czy R3 w porównaniu do tych FM-15 chociażby.
KEFy z tego co mi wiadomo, są dynamiczne i dokładne, natomiast odnośnie Gato FM-15 opinie są takie, że są nie tyle wolne, co nie wykazują mikrodynamiki na tak wysokim poziomie i idą bardziej w muzykalną stronę. Podobno lekko zahaczają o charaktery Dynaudio.
Ale nie wiem, tak wnioskuję piąte przez dziesiąte z recenzji (ale te jak wiadomo, należy brać przymrużeniem oka).

Jakby @MarcKrawczyk mógłby się wypowiedzieć jak to z nimi jest to byłoby fajnie. :) Ciągle szukam, szperam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co miałbym dodać, wklejam to co inni doświadczyli,

to takie nieco usystematyzowanie dla tych, co nie chcą szperać po wątku zlotowym:

@mkk

A teraz dlaczego * - jak dla mnie ( i muzyki której słucham ) za spokojne. Wokal , jazz, akustyczne melodyjki : super. Klimat , dociążenie , barwa , przyjemność słuchania - ekstraklasa . Natomiast jak wleciało coś szybszego , rockowo/metalowo/elektronicznego to już tak różowo nie było. Przy każdym wzmacniaczu było podobnie , więc to raczej cecha kolumn

 

@Chili

Jeśli zaś miałbym odnieść się do odsłuchów to ciekawiły mnie przede wszystkim kolumny i w mojej ocenie najlepiej wypadły Sonusy, jednak co ciekawe, tak na spokojnie podsumowując spotkanie to najwięcej czasu poświęciłem na Gato i myślę, że powoli będę rozglądał się za takimi głośnikami.

 

@lpomis

Mając jeszcze podpięte Gato, podłączyiśmy salonowego Marantza PM8006. Słychać było, że bas się poluzował, stracił na kontroli, w ogóle go troszkę doszło względem klasy D. Góra zrobiła się bardziej otwarta, zaznaczona, miała jaśniejszy przekaz, co mam wrażenie akurat dobrze zrobiło duńskim kolumnom. Reszta nieco zwolniła, rozwlekła się - to na minus. To było baaaaaaardzo spokojne granie.

Wracamy do Gato. Ah te Gato. Pięknie wykonane skrzyneczki, a tak nie chciały się poddać i pomóc obalić nieco swój wrodzony charakter. Żadne precyzyjne tranzystory czy klasa D nie zmieniły jakoś znacznie ich sposobu grania. No może minimalnie. To są i nadal będą kameralne, głęboko relaksujące kolumienki, do spokojnej muzyki i długich odsłuchów. Jeżeli ktoś słuchał Dynaudio Excite X18 - to podobny kierunek.

 

@Arko55

 

Gato Audio FM-15 plus WBA

Gato były mocno specyficzne, kleiste, kolorowe, ciemnawe, powolne, spokojne kolumny i chyba fajne do snu, im lżejszy utwór tym lepiej dla nich.

Gato Audio FM-15 plus Hagel H95

Trochę lepiej niż wyżej, więcej góry, oddechu, bardziej zwiewne ale w niewielkim stopniu, całokształt był taki że to spokojnie lekko mułowate i powolne kolumny.

Generalnie coś w tym jest że im starszy słuchacz tym szuka łagodniejszych brzmień i Gato mogły by być tym czymś, ja szczerze też lubię jak kolumny mają łagodna górę pasma i w tym przypadku Gato nie dało się nawet zmusić aby ostrzej grały wysokie jak inne monitory przy dużej głośności, jedynie co mi mniej w nich leżało to że ja potrzebuję uniwersalnych kolumn które fajnie się sprawdza w cięższym rocku czy metalu.

Jeszcze jest jedną kwestia, że na zlocie były inne warunki, inny tor. Bardzo możliwe że w moich domowych warunkach na moim sprzęcie Gato zrobiło by bardzo fajne wrażenie.

 

@nowy78

Zauważyłem, że Gato nie do końca przypadły do gustu wielu osobom. A mnie się np podobały. Myślę, że ustawiłbym je zaraz za Sonusami w klasyfikacji całościowej odsłuchiwanych kolumn. Szczerze mówiąc nie odebrałem ich jako spowolnione. Dla mnie były po prostu gładkie. Podobnie jak SF nie miały (czy też miały mniej) utwardzenia wyższego środka/niższej góry, które wg mnie jest dość powszechne, a którego niezbyt lubię. Powoduje u mnie poczucie nadmiernej nachalności. Podejrzewam, że jest to też troszkę związane z gatunkami muzycznymi, których słucham  Choć z drugiej strony, przy delikatniejszej muzyce może wydawać się efektowne, dodając nieco przestrzeni, powietrza do dźwięku. Na dłuższą metę jednak męczy. Wolę bez  

 

@slaw0001

W nawiązaniu tego co napisał Piotr, to ja jeszcze o Gato, bo one dla mnie są zwycięzcami tego nazwijmy to "konkursu". Oczywiście są jeszcze Sonusy, ale jednak to baaardzo różne budżety. Gato to dla mnie kwintesencja elegancji i wyrafinowana. Pozornie wycofane, nienarzucające się jednak pewne swoje swoich umiejętności robią sztukę. Góra nie oślepia, nie błyszczy a bardziej połyskuje. Wybrzmienia są lekko matowe, krótkie, co daje przestrzeń następnym dźwiękom dzięki czemu nic się nie zlewa, nie nachodzi na siebie zapewniając dużo detali. Środek bardzo komfortowy, nie powodujący napięcia i oczekiwania, że coś nieprzyjemnie zakłuje w ucho. Niskie rejestry ciężko obiektywnie opisywać, bo wg mnie zdecydowanie były podbite i dotyczyło to praktycznie wszystkich kolumn. Aby jakoś obrazowo spuentować to kojarzą mi się one z.... Jamesem Bondem, elegancko ubranym i stojącym przy kontuarze baru z kieliszkiem Martini w ręce. Pełen spokoju i elegancji, ale jednocześnie dającym do zrozumienia, że jak dasz mu pretekst to też potrafi przy......lić. 

 

@Asia

Byłam mocno zawiedziona połączeniem z Brightem, nie grało to nic a nic. Rozkręciło się dopiero z Heglem i na pewno nie było efektowne = wyrywające z butów (mało góry). To na pewno kolumny, które wymagają większej cierpliwości w odsłuchu.

 

@seba3002

Kiedy podpinalismy Gato było jeszcze dość wcześnie . To raz. Dwa - mi te kolumny też bardzo się podobały, i mówię to jak najbardziej poważnie. Kilka razy nawet zastanawiałem się nad ich kupnem ale wydaje mi się, że przy moim usytuowaniu kolumn (bliskość ściany) i zbyt szerokiemu wachlarzowi muzyki, którą słucham, nie sprawdziłyby się do końca. Aczkolwiek jako fan dynaudio, muszę przyznać, podobnie jak Wojtek, że to podobny charakter grania. Do jazzu, łagodniejszej muzyki instrumentalnej czy wokali - cudo. Do szybszych odmian rocka - może już nie. Chociaż z tego co pamiętam (a mogę się mylić ze względu na to, że gdzieś pod koniec byłem już w świecie równoległym ) to chyba nawet grając Black Sabbath dawały sobie całkiem nieźle radę .

Jeśli zaś chodzi o Gato. Jeśli trafię gdzieś na olx mniejsze FM 8, jako fan takiego grania, chętnie przetestuję je w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kraft napisał:

Dla mnie R3 nie były dynamiczne. LS50 też w (mikro)dynamice nie brylują. Przyzwoita średnia krajowa. 

Hmm, to sprzeczne opinie słyszę w takim razie. Czytałem wiele razy o stosunkowo dużej dynamice i szybkości R3, ale dałeś do myślenia.

Natomiast po wpisach @MarcKrawczyk widzę, że Gato mogłyby mnie jednocześnie zachwycić i uwieść, by potem dać mi srogi plask w twarz, ale to raczej ze względu na to, że lubię posłuchać i wokali z małym składem, ale również i uwielbianego przeze mnie Toola, Riverside, czasem puścić AC/DC, czy ogólnie muzykę z nurtu progresywnego rocka/metalu.

Ale chyba nie ma kolumn, które by sprawdziły się w tak dużej rozpiętości. :( Trochę nad tym ubolewam.
Póki co najlepszym kompromisem wydają się być  chyba jednak R3 składając w kupę wszelkie "doniesienia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

Zależy od punktu odniesienia. Przy ELAC BS 244.3 czy Dali Menuet, to KEF-y są wolne.

Polecałbyś bardziej KEFy czy właśnie ELAC lub Dali  przy szerokim spektrum muzyki odtwarzanej?
W zasadzie trochę zdziwiony jestem, że duńskie Dali są szybsze, ale może to takie głupie przeświadczenie, że jak duńskie to właśnie wolniejsze i spokojniejsze. A przecież Lyngdorf też jest duński.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zolt napisał:

Polecałbyś bardziej KEFy czy właśnie ELAC lub Dali  przy szerokim spektrum muzyki odtwarzanej?
W zasadzie trochę zdziwiony jestem, że duńskie Dali są szybsze, ale może to takie głupie przeświadczenie, że jak duńskie to właśnie wolniejsze i spokojniejsze. A przecież Lyngdorf też jest duński.

 

W ilu metrach ma grać ten zestaw? Może jakieś fotki pomieszczenia, w którym ma grać? No i podstawowe pytanie - czego do tej pory słuchałeś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...