Skocz do zawartości

Hegel h80 vs h100


mateolo2

Recommended Posts

1 godzinę temu, J4Z napisał:

A co zastanawiasz się?  Szkoda że dopiero teraz. Swojego h80 sprzedałem dosłownie wczoraj w dobrych pieniądzach. 

Nie żartuj… A ja właśnie chce h80 kupić. Ciekaw jestem jak w dobrych pieniądzach. Poniżej 3? I na co teraz zmieniasz?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J4Z napisał:

2,6k

atoll in200

No to ładna cena. To w takim razie do Ciebie dzwoniłem, ale powiedziałeś mi, ze właśnie się sprzedał 🤣 I jak oceniasz atolla w stosunku do hegela? 
 

Bo to podobna polka cenowa. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, J4Z napisał:

hegel to dla mnie przede wszystkim głęboka scena. brzmienie gładkie, nietanie, delikatny brak najwyższej góry. bardzo fajna przestrzeń. namacalne, trójwymiarowe źródła

Jak dla mnie, to wystarczający powód,  by zainteresować się tym wzmakiem, zwlaszcza w kontekście ceny za jaką można go na wtórnym kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem o in80 to in100 i in200 to raczej nie jest rozwinięcie ,  podobno in80 nie źle się sprawuje i udał im się tylko tak jakoś z innej parafii 🤭 bo ludzie wymieniali go na wyższy model czyli in 100  i byli zawieszeni bo nie tego się spodziewali .

200setka ma podgrzaną barwną średnicę, i dół raczej wolny i mało zróżnicowany , góra jest ok ale brakowało mi takiego wykończenia ,  granie raczej w stronę kultury i porządku niż ataku i żywiołowości której więcej jest w in100. Pzdr 

Ps u mnie grał Am200se+ST200 ale in100 oraz in200 gościnnie na szafce zalegały 😋

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dedal75 napisał:

Z tego co czytałem o in80 to in100 i in200 to raczej nie jest rozwinięcie ,  podobno in80 nie źle się sprawuje i udał im się tylko tak jakoś z innej parafii 🤭 bo ludzie wymieniali go na wyższy model czyli in 100  i byli zawieszeni bo nie tego się spodziewali .

200setka ma podgrzaną barwną średnicę, i dół raczej wolny i mało zróżnicowany , góra jest ok ale brakowało mi takiego wykończenia ,  granie raczej w stronę kultury i porządku niż ataku i żywiołowości której więcej jest w in100. Pzdr 

Ps u mnie grał Am200se+ST200 ale in100 oraz in200 gościnnie na szafce zalegały 😋

Kiedyś już o tym pisałem w klubie na AS, mianowicie słyszałem set Atolla seria 200 CD i wzmak, ale te pierwsze modele, kolega fizyk, kiedy się doktoryzował we Francji przywiózł sobie Atollki.

Grały u Niego z Viennami Acoustic Beethoven, akustykę ma zrobioną tak, że ja ze swoją nie jestem w stanie tak daleko pójść - chodzi o rozmiary ustrojów.

Takiej kontroli i dyscypliny basu nie słyszałem nigdy z Atolla w sumie z mało jakiego setu taki słyszałem.

Scena głęboka w kształt podkowy, wokale żeńskie  tak zmaterializowane,  że chciało się podejść i musnąć usta wokalistki.

Zatem nie muszę mówić, gdzie trzeba szukać przyczyn niedomagania tych wzmacniaczy.

Obecnie kolega gra na zupełnie czym innym i nadal jest mega dobrze, szkoda, że na ten temat nie może się wypowiedzieć  Maciek, który nas opuścił z tego forum.

Bo zabieram go ostatnio na spotkania i odsłuchy do kolegi fizyka.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, J4Z napisał:

audio fizyk :D

bez urazy oczywiście :D

Tak, można tak powiedzieć Audio Fizyk 😆

Bardzo dobrze potrafi wykorzystać swoją wiedzę w zakresie akustyki i nie tylko.

Ma świetny zestaw DIY - aktywne kolumny z uwaga: kilkoma subami z czego jeden OB.

Nie chcę więcej nic mówić, zwłaszcza w jego imieniu, Maciek wie jak gra ten zestaw.

Można pomarzyć...

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Wito76 napisał:

Kolega sprzedał niedawno IN 100, za tę samą kasę kupił lampowego yaqina i jak twierdzi żałuje dwóch lat spędzonych z Atollem. Nie spodziewał się, że aż takiej różnicy.

Witek, ale to po prostu zupełnie inne granie. Kumpel ma IN 100, więc wiem jak brzmi. Do lampy to się ma nijak. 100% tranzystora w tranzystorze. Ładnie gra to ostrzejszego rocka i metal. Jest szybko, mocno i dość dokładnie. I to z budżetowymi podłogówkami Audio Academy PHOEBE III. Do subtelniejszej muzyki wybrałbym oczywiście co innego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J4Z napisał:

Miałem MS90b na testach. Źle nie było, ale im dłużej słuchałem tym mniej mi się podobało. Także kto co lubi. 

A kolumny mateola to raczej nie do lampy. 

Pamiętam. Ten kolega o którym piszę kupił Yaqina Ms-30l czyli na El34, dokupił lepsze lampy i był zadowolony ze zmiany. No ale wiadomo, króliczek te sprawy, więc sprzedał i zrobił krok w górę i kupił 90B na kt88. No i teraz marudzi, że trochę za bardzo mu to tranzystor przypomina i... chce wrócić do ms-30l, jako barwne, lampowe granie. Nie ma złotego środka, króliczek chyba zawsze będzie nam towarzyszyć :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...