Skocz do zawartości

Amplituner Yamaha v4a a wzmacniacz stereo


secik85

Recommended Posts

43 minuty temu, secik85 napisał:

Żeby posłuchać muzyki w stereo . Nie chciałbym , przepinać zbędnych kabli. Czy w ten sposób jest to wogole możliwe? I czy mozna przekierować ścieżkę dźwiękową z AP do wzmacniacza stereo? Tutaj mam możliwość wybierania muzyki po sieci.

Nie wiem, czy wiesz, ale pogląd, że amplituner nie nadaje się do słuchania w stereo, to jedna z największych bujd audio? Amplituner to też wzmacniacz. Do tego zbudowany z takich samych podzespołów. Niektóre amplitunery są nawet bardziej wyrafinowanymi i solidnymi konstrukcjami od wielu tzw. czystych wzmacniaczy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że amplituner kosztujący xxxx zł nie zagra tak samo dobrze co wzmacniacz stereo za = xxxx zł, przynajmniej w teorii bo księgowi mają bardzo poważny wpływ na jakość podzespołów z sprzętach AV. AVR/AVC jest zdecydowanie bardziej skomplikowaną i złożoną konstrukcją i te oszczędności niestety widać (słychać) najwyraźniej w budżetowych liniach do jakich zalicza się v4a. Jestem skory jednak wyrazić opinię że im wyższej klasy mamy model, tym różnice bardziej się zacierają.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, secik85 napisał:

Czy coś takiego by było odpowiednie?

Analogue Audio Switch | 3 porty | Connection Input: 3X (2X RCA Female) | Connection Output: 1x (2X RCA Femal

Ma mieć wejscią głośnikowe.

35 minut temu, Kraft napisał:

Nie wiem, czy wiesz, ale pogląd, że amplituner nie nadaje się do słuchania w stereo, to jedna z największych bujd audio? Amplituner to też wzmacniacz. Do tego zbudowany z takich samych podzespołów. Niektóre amplitunery są nawet bardziej wyrafinowanymi i solidnymi konstrukcjami od wielu tzw. czystych wzmacniaczy. 

 

Tylko Ty tak uważasz.

Model 4A gra słabo w stereo.

28 minut temu, Butler napisał:

Z tym że amplituner kosztujący xxxx zł nie zagra tak samo dobrze co wzmacniacz stereo za = xxxx zł, przynajmniej w teorii bo księgowi mają bardzo poważny wpływ na jakość podzespołów z sprzętach AV. AVR/AVC jest zdecydowanie bardziej skomplikowaną i złożoną konstrukcją i te oszczędności niestety widać (słychać) najwyraźniej w budżetowych liniach do jakich zalicza się v4a. Jestem skory jednak wyrazić opinię że im wyższej klasy mamy model, tym różnice bardziej się zacierają.

Nie wytłumaczysz. Próbowałem.

Dla Krafta każdy wzmacniacz gra tak samo. Jak to napisał to zdębiałem i do dzisiaj chodze po pomoc :P

nie szukałem dokładnie ale to jest coś takiego

https://www.begli.pl/pl/p/Samochodowy-adapter-sygnalu-glosniki-na-RCA-40W/5092

Z tym że jak mowie mam dwa takie z allegro i buczą. Nie uzywam , nie wiem gdzie są. Robiony ręcznie przez kolegę z salonu działał super.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



1 godzinę temu, secik85 napisał:




Żeby posłuchać muzyki w stereo . Nie chciałbym , przepinać zbędnych kabli. Czy w ten sposób jest to wogole możliwe? I czy mozna przekierować ścieżkę dźwiękową z AP do wzmacniacza stereo? Tutaj mam możliwość wybierania muzyki po sieci.






nie potrzebujesz do tego dodatkowego wzmacniacz, @Kraft Ci dobrze napisał. Amplituner Ci wystarczy spokojnie. Ja bym dodał nawet, że powinieneś jeszcze do tego się zastanowić nad używaniem subwoofera co dodatkowo poprawi odsłuch. 




Tutaj do poczytania: https://avgadgets.com/will-adding-a-separate-amplifier-make-my-speakers-sound-better/




 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lolekdrugi napisał:

powinieneś jeszcze do tego się zastanowić nad używaniem subwoofera co dodatkowo poprawi odsłuch

można spróbować takiego układu, jednak twierdzenie że to poprawi odsłuch jest dalece niepoprawne - wszystko zależy od gustu i upodobań. Ale stereo to stereo, a nie podpieranie go zbędnym w stereo "pudłem", chyba że fronty "mini" to można bawić się w system 2.1

@secik85 jeżeli nie masz szczególnie wygórowanych wymagań zacznij od stereo korzystając z trybu Direct w amplitunerze, fakt że to jak pisali koledzy wyżej model niezbyt wysoki ale stereo zagra. Jakie źródło? Bo jak masz na myśli mp3 (nieznanej jakości), czy spotify to bym sobie na początek głowy nie zawracał osobnym wzmacniaczem stereo. A jeżeli już to jaki wzmacniacz chcesz wykorzystać i z jakimi głośnikami ma to grać?

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



43 minuty temu, tomek72 napisał:




można spróbować takiego układu, jednak twierdzenie że to poprawi odsłuch jest dalece niepoprawne - wszystko zależy od gustu i upodobań. Ale stereo to stereo, a nie podpieranie go zbędnym w stereo "pudłem", chyba że fronty "mini" to można bawić się w system 2.1






juz tutaj gdzieś wklejałem informacje. Aby mieć odpowiednie tony niskie potrzebny jest głośnik niskotonowy czyli subwoofer. Nie da się tego zrobić poprawnie kolumnami ponieważ ustawienie kolumn do stereo kłóci się ustawienie dla tonów niskich. I nie chodzi o żadne podbarwianie.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek72 oczywiście jeśli tylko słucham muzyki to w trybie Direct, posiadam indiana line tesi 561 i oczywiście sub tanooy . Muzykę odtwarzam głównie z Tidal w formacie FLAC, czasami puszczę też coś z serwera i oczywiście w tym samym formacie - unikam MP3.   Mam rozumieć że wzmacniacz stereo dużej różnicy nie wniesie?

Podłączając  kolumny przez bi-amping  miałem wrażenie że lepiej zagrały , niestety kosztem odłączenia tylnych głośników stąd moj pomysł o dołożeniu wzmacniacza stereo . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lolekdrugi napisał:

juz tutaj gdzieś wklejałem informacje. Aby mieć odpowiednie tony niskie potrzebny jest głośnik niskotonowy czyli subwoofer. Nie da się tego zrobić poprawnie kolumnami ponieważ ustawienie kolumn do stereo kłóci się ustawienie dla tonów niskich. I nie chodzi o żadne podbarwianie.

No teraz pojechałeś, obaliłeś kwintesencję stereofonii, która ma się dobrze na świecie od kilkudziesięciu lat bez wspomagania subwooferem, które pod strzechy trafiły o ile dobrze pamiętam z początkiem lat 90-tych ubiegłego wieku, gdy producenci wpadli na pomysł, że skoro najniższe tony są trudne do zlokalizowania to można postawić dwie "satelitki" i subwoofer, co szczególnie może się sprawdzić w ciasnych mieszkaniach gdzie nie ma szans na "normalne stereo". Na razie nie spotkałem się z sytuacją aby masowo zmieniano zarówno u odbiorców żeby nie powiedzieć audiofilów jak producentów zasady stereofonii z dwukanałowej na 2.1 więc myślę że stereo powinieneś zostawić w spokoju.

@secik85 OK, no to możesz spróbować, ja u siebie różnicę mam znaczącą między stereo (direct) prezentowanym przez amplituner i wzmacniacz zintegrowany, ale źródłem jest CD i analog dla wzmacniacza, a końcówka mocy obsługuje fronty w kinie. Pytanie jaki wzmacniacz chcesz kupić? Masz coś na oku? W Twoim wypadku pozostaje przełącznik dla głośników. Jakie źródło będzie podłączone pod wzmacniacz stereo - tzn. masz jakiś odtwarzacz sieciowy? Najlepszym rozwiązaniem byłoby dogadać się z kimś w okolicy i podłączyć jakiś wzmacniacz stereo na próbę - jeżeli gra będzie dla Ciebie warta inwestycji wtedy przebudowa systemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, secik85 napisał:

Panie Piotrze a czy Ten znajomy ma do sprzedania taki dzielnik napięcia ? Lub może zrobić?

Nie ma. Czy może zrobić nie wiem. Musisz pisać do S4Home. To Grzesiek z S4Home go robił.

12 godzin temu, secik85 napisał:

@tomek72 oczywiście jeśli tylko słucham muzyki to w trybie Direct, posiadam indiana line tesi 561 i oczywiście sub tanooy . Muzykę odtwarzam głównie z Tidal w formacie FLAC, czasami puszczę też coś z serwera i oczywiście w tym samym formacie - unikam MP3.   Mam rozumieć że wzmacniacz stereo dużej różnicy nie wniesie?

Wniesie. Jak ktoś tego nie słyszy to jest głuchy. nie sprawdził. Albo jest w grupie szczęśliwców że obojętnie co kupią i tak są zadowoleni.

U mnie znajomi każdy dołożył wzmak albo końcówkę albo przepina. ŻADEN nie był zajawiony na audio jak ja. Żaden nie chciał wydawać kasy bez potrzeby mieli inne pasje. ale każdy posłuchał.

Tyle

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2022 o 18:31, lolekdrugi napisał:

juz tutaj gdzieś wklejałem informacje. Aby mieć odpowiednie tony niskie potrzebny jest głośnik niskotonowy czyli subwoofer. Nie da się tego zrobić poprawnie kolumnami ponieważ ustawienie kolumn do stereo kłóci się ustawienie dla tonów niskich. I nie chodzi o żadne podbarwianie.

 

Dnia 26.10.2022 o 08:43, lolekdrugi napisał:

nie potrzebujesz do tego dodatkowego wzmacniacz, @Kraft Ci dobrze napisał. Amplituner Ci wystarczy spokojnie. Ja bym dodał nawet, że powinieneś jeszcze do tego się zastanowić nad używaniem subwoofera co dodatkowo poprawi odsłuch. 

 

Dnia 26.10.2022 o 08:00, Kraft napisał:

Nie wiem, czy wiesz, ale pogląd, że amplituner nie nadaje się do słuchania w stereo, to jedna z największych bujd audio? Amplituner to też wzmacniacz. Do tego zbudowany z takich samych podzespołów. Niektóre amplitunery są nawet bardziej wyrafinowanymi i solidnymi konstrukcjami od wielu tzw. czystych wzmacniaczy. 

Boże widzisz i nie grzmisz... Panowie błagam powiedzcie, że to jest jakiś żart bo człowiek nie daj Boże Was poslucha i nieszczęście gotowe. 

 

Dnia 26.10.2022 o 19:00, secik85 napisał:

oczywiście jeśli tylko słucham muzyki to w trybie Direct, posiadam indiana line tesi 561 i oczywiście sub tanooy . Muzykę odtwarzam głównie z Tidal w formacie FLAC, czasami puszczę też coś z serwera i oczywiście w tym samym formacie - unikam MP3.   Mam rozumieć że wzmacniacz stereo dużej różnicy nie wniesie?

Różnica będzie ogromna uwierz gluchy usłyszy różnice 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

Boże widzisz i nie grzmisz... Panowie błagam powiedzcie, że to jest jakiś żart

 Jeśli chodzi o sub mam zbliżoną opinię co lolek. Możesz mieć stereo które zapewni Ci ODPOWIEDNIE (ale subiektywnie!) pełne pasmo. Ale jak dodasz do systemu klasowego suba, to nie wymaga on od Ciebie byś stosował się do zaleceń dotyczących ustawiania dwóch kanałów. Chodzi mi o to, że masz większą swobodę w kolumnach bo np. z mniejszym prawdopodobieństwem będziesz mieć po dosunięciu do ściany dudnienie w całym pokoju. I co wtedy? Musisz przemieszczać te kolumny w inne miejsce gdzie zyskując jeden parametr to tracisz inny. A z subem dzielisz pasmo na sub i fronty i się bawisz. To żaden kompromis gdy wybierasz niskie zejście kosztem kontroli basu. Z oddzielnym subem jest to prostsze do realizacji.

Czy potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz/końcówka by mieć lepsze stereo z amplitunera? Nie. O ile kupisz ampituner bądź dzielonkę która będzie zbliżonej klasy do stereo a to prawdopodobnie oznacza że koszta AVR będą o wiele wyższe niż dobre 2ch. Czyli w praktyce tak :D Ale im wyższej klasy amplituner tym trudniej o wychwycenie dysproporcji.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Zależy czy w ślepym teście czy w teście "z widocznością" (i odpowiednim nastawieniem). 

 

W absolutnie każdym teście  ;) jeżeli nie usłyszę to serio może warto zrobić sobie badania słuchu, bo nie znam osoby, która nie zauważa różnicy między kd a stereo. Ostatnio myślałem,  że dotarliśmy do krańca audio z informacją, że wszystkie wzmacniacze fraja tak samo dziś jednak przekroczyliśmy tą granice twierdząc, że nie ma różnicy między kinem a stereo. Czuli została już podważona fizyka wrażenia obiektywne i subiektywne i teraz jeszcze ekonomia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...