Skocz do zawartości

Denon pma-2500ne czy Marantz Ki Pearl


19ozzy94

Recommended Posts

Witam. Planuje zmiane obecnego wzmacniacza na cos lepszego. Obecnie gra tez marantz ale pm7000n. Pod wzgledem obslugi jest to super urządzenie. Dzwiekowo tez ale chcialbym juz posluchac czegos lepszego. Mysla nad denon pma-2500ne lub wlasnie marantzem Ki Pearl. Denona slyszalem natomiast ten marantz bardzo podoba mi sie z wygladu ale nic o nim nie wiem. Kolum nie podaje bo i tak po zakupie wzmacniacza będę e szukal czegos lepszego. Raczej pod zestaw uniwersalny, prawie kazdy rodzaj muzyki. Mial ktos okazje porownac te modele? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam  duzej poukladanej sceny. Z fajnym wokalem i basem. Obecie mam takie granie w V. Super bas ale wysokie meczą. Kolumny jakie mam to polk s55e. Byly tez r700 ale za bardzo dudnilo. Nic poza basem nie mozna bylo uslyszec. Moze marantz za slaby do tych kolumn. Dzis kolega wpadnie z fyne 502. Będę mial je do odsluchu na tydzien. Z kolumn ktore rozwazam to bowers wilkins 603 moze 703s3, dali opticon 6mk1 i mk2, fyne 502

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj naganiaczy powyżej, oni żyją z prowizji. Całe te forum żyje tylko dzięki nim i nowym jeleniom, którzy zadają pytania "co do 3000zł".

Jeżeli szukasz dużej przestrzeni (tak jak ja szukałem) to idź w kierunku (jeżeli ma być tranzystorowy wzmak) Rotel 1692 mkII ma największą scene i separację instrumentów - wiem, wiem ta cena... ale po koleji...

Cytat

"Szukam  duzej poukladanej sceny. Z fajnym wokalem i basem. Obecie mam takie granie w V. Super bas ale wysokie meczą."

Tak, marantze i denony tak mają. Miałem kilka lat Marantz Ki Pearl jak i kilka innych modeli. Wysokie męczą bardzo, dlatego trzeba do Pearla głośników z wycofanymi wysokimi. Osobiście słyszałem jak zgrał się z głośnikiem Marantz DMS-350 Digital (ciężko dostępny na rynku wtórnym). Z nim grał na prawdę hi-endowo.

Proponuję zacznij od hybryd, wypożycz do domu np. HTA-700 od Tagi, albo odrazu wskocz na półkę taga hta-2000b v.2 (6000zł)- świetna hybryda dostaniesz ją o 1-1,5k taniej niż naganiacze domyślnie chcą. Każdy sprzedawca opuści Ci cenę w sklepie (chociaż teraz rozpoczął się sezon, na zimę zawsze większy ruch, więc może być różnie). 

Dalej taniej będzie zakupić lampę, odsłuchaj Yaqiny, są warte uwagi, ale wszystko czego oczekujesz znajdziesz u rodzimej konstrukcji od konstruktorów LAR.

Powodzenia.

Edytowano przez Jacek M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacek M napisał:

Nie słuchaj naganiaczy powyżej, oni żyją z prowizji. Całe te forum żyje tylko dzięki nim i nowym jeleniom, którzy zadają pytania "co do 3000zł".

Jeżeli szukasz dużej przestrzeni (tak jak ja szukałem) to idź w kierunku (jeżeli ma być tranzystorowy wzmak) Rotel 1692 mkII ma największą scene i separację instrumentów - wiem, wiem ta cena... ale po koleji...

Tak, marantze i denony tak mają. Miałem kilka lat Marantz Ki Pearl jak i kilka innych modeli. Wysokie męczą bardzo, dlatego trzeba do Pearla głośników z wycofanymi wysokimi. Osobiście słyszałem jak zgrał się z głośnikiem Marantz DMS-350 Digital (ciężko dostępny na rynku wtórnym). Z nim grał na prawdę hi-endowo.

Proponuję zacznij od hybryd, wypożycz do domu np. HTA-700 od Tagi, albo odrazu wskocz na półkę taga hta-2000b v.2 (6000zł)- świetna hybryda dostaniesz ją o 1-1,5k taniej niż naganiacze domyślnie chcą. Każdy sprzedawca opuści Ci cenę w sklepie (chociaż teraz rozpoczął się sezon, na zimę zawsze większy ruch, więc może być różnie). 

Dalej taniej będzie zakupić lampę, odsłuchaj Yaqiny, są warte uwagi, ale wszystko czego oczekujesz znajdziesz u rodzimej konstrukcji od konstruktorów LAR.

Powodzenia.

Ja bym raczej powiedział, że to polki grają dość mocną górą a kefy, jeśli zostały wciśnięte do małego, niezaadoptowanego pomieszczenia, to rzeczywiście mogły zadudnić.

Co do samego ki peral lite. Mam ten wzmacniacz, i wg mnie nie gra on V-ką. Być może góra nie jest tak subtelna jak np w Roksanie Atessa, którego dane mi było jakiś czas temu słuchać, ale nie uważam, żeby wysokie i niskie tony wychodziły przed średnicę. 

I broń boże nie namawiam Cię do zakupu tego wzmacniacza. Proponowałbym najpierw wybrać kolumny a do nich, pod swoje własne preferencje, dobierać wzmacniacz. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2022 o 14:19, 19ozzy94 napisał:

Szukam  duzej poukladanej sceny. Z fajnym wokalem i basem. 

Kolumny Tannoy, wzmacniacz Yamaha. 

8 godzin temu, Jacek M napisał:

Tak, marantze i denony tak mają. 

Tak, Marantz ma oszczędny bas, a Denon dudni wyższym basem. 

Normalnienie do odróżnienia 😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, moss napisał:

Tannoy kolumny jedne z największymi zniekształceniami jakie są na rynku plus Yamaha która ledwie źipie z czym kolwiek ją połączysz. 

Fajny set. 

Fajnie byłoby napisać w porównaniu z czym w podobnym budżecie na przykład? Coś by to chociaż wniosło dla potencjalnych czytelników. Bo takich "mądrości" tu ostatnio na forum coraz więcej, a konkretnych porad i porównań jakby ciut niewiele.... Głównie spory, słowne przepychanki i bicie piany... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jacek M napisał:

Nie słuchaj naganiaczy powyżej, oni żyją z prowizji. Całe te forum żyje tylko dzięki nim i nowym jeleniom, którzy zadają pytania "co do 3000zł".

Kto?

Do 3000 zł jest jeszcze jakaś prowizja?

17 godzin temu, Aprox napisał:

@Q21 @Piotr Sonido ...zostaliście publicznie obnażeni, Wy "wstrętni naganiacze" 😋🤘

To chyba nie do mnie? :)

JA nie mam prowizji.... :(

Ciekawy wątek się robi :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchalem kolumny Fyne Audio 502 z marantzem pm7000n i moje polk s55e rozwalily system stereofonią. The Sky Allan Taylor jakbym byl na scenie a grzechotki slychac dookoła. Fyne znacznie gorzej zagraly. Nie powiem sa bardzo wyrownane przekazem w moim pomieszczeniu. Polk s55e to tak bardziej skraje pasm. Ale efekt tej bliskosci poprostu łał. A moze Dali opticon 6 mk2? Dajcie jakas sugestie czego jeszcze spróbować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2022 o 15:21, Michał Gałązka napisał:

pewnie dom już sobie zbudowałeś z tych prowizji sprzętów po 3000 zł :D

I samochód bez rat :P

18 godzin temu, 19ozzy94 napisał:

Odsluchalem kolumny Fyne Audio 502 z marantzem pm7000n i moje polk s55e rozwalily system stereofonią. The Sky Allan Taylor jakbym byl na scenie a grzechotki slychac dookoła. Fyne znacznie gorzej zagraly. Nie powiem sa bardzo wyrownane przekazem w moim pomieszczeniu. Polk s55e to tak bardziej skraje pasm. Ale efekt tej bliskosci poprostu łał. A moze Dali opticon 6 mk2? Dajcie jakas sugestie czego jeszcze spróbować. 

Audiovectory.

To znaczy że wolisz brzmienie żywsze. Szersze niż głębsze. Te Ci się spodobają.

 także audio Physici.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
13 minut temu, Jacek M napisał:

P.S. @Piotr Sonido @Michał Gałązka Chwyćcie się za kable Panowie i biegnijcie po łączce w stronę waszych audiofilskich sprzętów, które polecacie 🤣🤣🤣

Masz rację nie wchodź tu a tym bardziej się nie udzielaj bo jak widać nic mądrego nie masz do napisania ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesluchalem Qr3 ale to chyba nie w glosnikach jest problem a w akustyce pomieszczenia. Chyba ze to jednak ciagle za male kolumny. Opisze pomieszczenie. Jest to salon 24m2 z otwarta jadalnią i kuchnia. Z jadalnia to juz 32m2 a z kuchnią to juz 42m2. Projekt karmelita 2m. Kolumny ustawione na krotkiej scianie oddzielajacej mniejszy pokój. Miedzy kolumnami 2.5m. Miejsce odsluchowe rowno 3.5m do kazdej z kolumn. Do tylnej sciany za miejscem odsluchowym jeszcze 1.5m. Kazde kolumny graja bardzo podobnie jezeli chodzi o bas. Gdy siedzimy 3m od kolumn wyprostowani to kolumny czy to fyne 502 czy polki graja super. Audiovector podobnie ale bardziej wysokie mi po uszach dzwonily. Wystarczy odchylic glowe by wygodnie sie oprzec to cala magia znika. Wszystko robi sie plaskie. Wokale wycofane. Dokladnie w odleglosci 3.5m wszystko zdechlo. Nie wiem juz co zrobic. Pomocy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 26.10.2022 o 12:41, 19ozzy94 napisał:

Witam. Planuje zmiane obecnego wzmacniacza na cos lepszego. Obecnie gra tez marantz ale pm7000n. Pod wzgledem obslugi jest to super urządzenie. Dzwiekowo tez ale chcialbym juz posluchac czegos lepszego. Mysla nad denon pma-2500ne lub wlasnie marantzem Ki Pearl. Denona slyszalem natomiast ten marantz bardzo podoba mi sie z wygladu ale nic o nim nie wiem. Kolum nie podaje bo i tak po zakupie wzmacniacza będę e szukal czegos lepszego. Raczej pod zestaw uniwersalny, prawie kazdy rodzaj muzyki. Mial ktos okazje porownac te modele? 

Cześć,

Jeżeli podoba Ci się brzmienie Marantz'a możesz rozważyć zakup wyższego modelu. Na Twoim miejscu rozważyłbym jednak inne marki. Na rynku audio jest tego naprawdę sporo, Musical Fidelity, Naim, Rega, Vincent, Atoll, Moon... Warto się na nie otworzyć! ;)

Zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy...

 

Pozdrawiam,

Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...