Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla niewymagającego


stpman

Recommended Posts

10 minut temu, DiBatonio napisał:

To nie kombinuj na siłę.

Może system oparty na dobrych słuchawkach ?

Właśnie sprawdziłem, R-N602 nie zmieści się... 

Pozostaje chyba czekanie na MCR-N670, lub polowanie na używkę...

Wiecie, ja potrzebuję czegoś prostego... Posłuchać płyty, posłuchać radia FM, puścić muzykę z tel. po BT... I chyba jakiś super sprzęt nie jest potrzebny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stpman napisał:

Właśnie sprawdziłem, R-N602 nie zmieści się... 

Pozostaje chyba czekanie na MCR-N670, lub polowanie na używkę...

Wiecie, ja potrzebuję czegoś prostego... Posłuchać płyty, posłuchać radia FM, puścić muzykę z tel. po BT... I chyba jakiś super sprzęt nie jest potrzebny...

Jak nie zmieści Ci się RN602, to może dobrym pomysłem będzie Yamaha WXA 50 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxa-50.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2022 o 11:04, stpman napisał:

A jakie macie opinie o tym Marantz M-CR612?

nie w takiej cenie.

Dnia 14.11.2022 o 14:39, stpman napisał:

P.S pojawiła mi się jeszcze opcja kupienia używanej Yamahy R-N602 ?

A ten ma DAB?

No lepiej niż tamte mini.

Dnia 14.11.2022 o 19:35, stpman napisał:

2000zł plus w gratisie sprawny odtwarzacz CD Technics. 

A jak oceniacie jako alternatywę Ampli Cambridge Audio AXR100 ?

To cena akceptowalna. o tyle chodziły nowe kiedyś.

AXR 100 gra lepiej i to znacznie.

 

12 godzin temu, stpman napisał:

Właśnie sprawdziłem, R-N602 nie zmieści się... 

Czyli żaden większy nie wejdzie?

Yamaha WXA 50

Arcam Solo Uno

Argon SA 1

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, stpman napisał:

Dziękuję za odpowiedź :)

A możesz mi tak prosto i łopatologicznie powiedzieć czy Yamaha R-N602 to dobry wybór na początek przygody z audio? 

Jakie kolumny podstawkowe dobrze będą do niej pasować? 

Chętnie zdam się na kogoś kto ma duże doświadczenie i dobry słuch, bo ja jestem laikiem totalnym...

Yamaha RN602 to bardzo wygodne urządzenie, które posiada w miarę wydajny wzmacniacz oraz przyjemną w obsłudze aplikację. Jest to jak najbardziej dobry wybór na początek przygody z audio. 
Opcji kolumn podstawkowych jest mnóstwo. Dynamiczne brzmienie zapewnią Elac Debut B6.2 oraz Q Acoustic 3030i, które zapewnią Ci solidniejszą podstawę basową. Jeśli preferujesz bardziej muzykalne brzmienie to polecałbym Heco Aurora 300 oraz Indiana Line Tesi 261. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q21 napisał:

Yamaha RN602 to bardzo wygodne urządzenie, które posiada w miarę wydajny wzmacniacz oraz przyjemną w obsłudze aplikację. Jest to jak najbardziej dobry wybór na początek przygody z audio. 

 

Dnia 15.11.2022 o 20:05, stpman napisał:

Właśnie sprawdziłem, R-N602 nie zmieści się... 

Panowie!!

Czytamy wątek.

Jakiś spadek formy u Was ostatnio.

21 godzin temu, Q21 napisał:

Opcji kolumn podstawkowych jest mnóstwo. Dynamiczne brzmienie zapewnią Elac Debut B6.2 oraz Q Acoustic 3030i, które zapewnią Ci solidniejszą podstawę basową. Jeśli preferujesz bardziej muzykalne brzmienie to polecałbym Heco Aurora 300 oraz Indiana Line Tesi 261. 

Tu się zgadzam :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻeNa ten moment rozwazam zmianę mebli i taki zestaw: 

1. Amplituner Yamaha R-N602 (używane) 2000zł

2. Odtwarzacz CD Yamaha CD-S303 (używane) 1000zł

3. Głośniki ELAC Debut 2.0 B6.2 (nowe) 1100zł

 

Co sądzicie o takim zestawie na początek w budżecie do 4000zł? Będzie to zdecydowanie lepsze od Yamahy MCR-N670d za 3800zł?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepsze. Trochę mocniejsze, czystsze, bardziej wyraziste granie.

Z różnic warto odnotować, że 602 to typowa klasa AB, podczas gdy 670 to klasa D, w związku z czym do tego większego zestawu potrzebujesz dużo więcej miejsca na ustawienie komponentów - poza większymi gabarytami, 602 potrzebuje lepszej wentylacji niż 670.

Z tym, że jak już kompletujesz używane klocki, to warto chyba także poszukać lepszych (w tej , lub zbliżonej cenie) używanych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, stpman napisał:

Przy założeniu, że to sprzęt na wiele lat.

Warto zainwestować więcej w takim przypadku, choć niekoniecznie w amplituner.

1 godzinę temu, stpman napisał:

Będzie to zdecydowanie lepsze od Yamahy MCR-N670d za 3800zł?

Oryginalne kolumny z tego zestawu są marne, także trzeba by dobrać jakieś inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, stpman napisał:

I jeszcze rodzi się pytanie, czy warto jednak kupić uzywaną Yamahę R-N803d? 

Przy założeniu, że to sprzęt na wiele lat.

Nie wiem, na ile Ci to pomoże. 803 gra zdecydowanie lepiej niż 602, a do tego ma autorski system Yamahy YPAO pomagający w adaptacji akustycznej. I z tej roli wywiązuje się znakomicie. Im gorsza akustyka, tym większy zysk z YPAO. Moja 803 działa bez zarzuty od ponad 5 lat. Nie rwie połączeń, nie łapie fakapów.

Nie mam rozeznania w kolumnach podstawkowych, ale pewnie koledzy podpowiedzą, co można pod nią podłączyć. Wybór używanych kolumn podstawkowych jest bardzo duży.  Więc może taka droga?

pzdr, udanych wyborów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego Ci DAB??  Słuchałem radia z DAB i jakość była bardzo słaba.  Lubisz komplikować. Najprościej wzmacniacz + coś do streamingu + aplikacja na tel np. Repaio Radio. Bardzo łatwa w obsłudze. Amplituner z dab bardzo podraża. Ale chcesz to kup.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender chciałem DAB tylko z jednego powodu: sprzęt będzie na lata i obawiam się, że wyłączą kiedyś FM i znów będzie wybrakowany sprzęt. Mam DAB w aucie i faktycznie póki co jest to bezużyteczne.

Natomiast mam możliwość kupić 4-letnią Yamahę R-N602 za 2000zł. (w tej cenie - gratisowo - sprzedający dorzuca sprawny odtwarzacz Technics SL-PS670A - na początek może wystarczy) 

Do R-N803d musiałby jakieś 1500-2000zł dołożyć (mowa o używkach oczywiście).

Pytanie czy warto :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stpman napisał:

chciałem DAB tylko z jednego powodu: sprzęt będzie na lata i obawiam się, że wyłączą kiedyś FM i znów będzie wybrakowany sprzęt. Mam DAB w aucie i faktycznie póki co jest to bezużyteczne.

Ale masz tysiące stacji internetowych. Do wyboru do koloru. Zapomnij o DABie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

 No są tacy, którzy jeszcze podniecają się słuchaniem muzyki z radia FM, ba nawet twierdzą, że żadne pliki nie dają tyle emocji, co muzyka słuchana z audycji radiowej FM.

(Patrz moderator z audioluba)

😄

Jak się słucha Rmfmaxxx to faktycznie jakość i treść słaba. Są jeszcze stacje z wartościową muzyka w bardzo dobrej jakości, ale raczej już niedługo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wing0 napisał:

Radio Maryja ;). Batonio jakich to tam słuchają czy nie Dwójki? 

Wiesz co, nie mam pojęcia jakich audycji.

Ale z mentalności i światopoglądu jegomościa na niektóre sprawy wszystko możliwe, że Radio Maryja też jest na tapecie.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, stpman napisał:

ŻeNa ten moment rozwazam zmianę mebli i taki zestaw: 

1. Amplituner Yamaha R-N602 (używane) 2000zł

2. Odtwarzacz CD Yamaha CD-S303 (używane) 1000zł

3. Głośniki ELAC Debut 2.0 B6.2 (nowe) 1100zł

 

Co sądzicie o takim zestawie na początek w budżecie do 4000zł? Będzie to zdecydowanie lepsze od Yamahy MCR-N670d za 3800zł?

 

 

Tak.

Do RN803 możesz dopłacić jesli używana będzie za 3000. Więcej już nie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, za RN 803 nie opłaca się więcej dawać niż 3 tysiące a już na bank nie 4 :)

Powiem Ci tak, pójdź w tą RN 602 ( problemów z odsprzedażą w razie czego mieć nie będziesz :) ) sprawdź jak działa dla Ciebie taki zestaw, wyrób sobie jakieś zdanie i np dozbieraj trochę kasy i za jakiś czas sprzedasz tą yamachę, nawet prawdopodobnie za tyle samo co kupiłeś. 

Jeszcze inna kwestia, że może to Ci wystarczy:) Mój brat jakimś audiofilem nie jest ( ja zresztą też) i już pomijam gdzie i za ile kupił tą Yamhę, ale dla takiego typowego użytkownika sprzętu audio to jest z niej bardzo zadowolony. Aplikacja Musiccast to w mojej ocenie chyba najprzyjemniejsza z dostępnych ( porównywałem apkę pioneera, HEOS i właśnie Musiccast) i naprawde chce się z niej korzystać.

Kupując RN 602 czy inny amplituner sieciowy masz wszystko w jednym klocku i jest to po prostu bardzo wygodne:) a jak stwierdzisz, że chcesz jednak czegoś więcej to po prostu sprzedasz i kupisz coś innego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...