Skocz do zawartości

All In One czy oddzielne sprzęty, co wybrać??


Marian1977

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

temat pewnie szeroki i głęboki, ale może warto się nad nim pochylić.

Zauważyłem kilka urządzeń typu all in one, jednak na forum jakoś się nie przewijają w propozycjach do systemów. Czy są tak niepopularne wśród wybierających sprzęt, czy może jest jakiś inny powód braku poleceń.

Wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy, w niektórych też CD- jednym sprzętem mamy "załatwiony" cały system.

Roksan Attessa Streaming Amplifier, Audolanb Omia, Advance, czy Denon PMA-900HNE i kilka innych by się znalazło.

Czy warto pokusić się na zakup?? 

Może ktoś z branży pokusi się na opisanie w kilku krótkich zadaniach tych systemów ( specyfika grania, jakość, jakie kolumny do poszczególnych systemów).

A może jednak lepiej zestawić sobie system w postaci kilku sprzętów oddzielnie, jeśli dałoby się zamknąć w cenie jednego all in on-a?

Byłby moim skromnym zdaniem dosyć ciekawy wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyduje funkcjonalność i cena, którą musimy za nią zapłacić. Raz korzystniej może wyjść all in one, innym razem oddzielne komponenty.  Reszta, a szczególnie "prawdy" typu "amplituner nigdy nie zagra tak dobrze, jak wzmacniacz", to rozważania oderwane od rzeczywistości, którymi nie warto się zajmować (choć jestem pewien, że będziemy się nimi zajmować do końca świata;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdego urządzenia można zrobić na YouTubie piękny filmik. Z kombajnami jest tak że jeśli z czasem Ci coś nie pasuje w dźwięku, to musisz wymieniać cały, drogi sprzęt. Jeśli masz daca, streamer i wzmacniacz osobno to możesz to brzmienie dopasowywać konkretnie pod swoje ucho wymieniając poszczegolne czesci systemu. Widzisz, wiekszosc maniakow audio tak woli. Ot cała filozofia 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artur Charicki napisał:

 Z kombajnami jest tak że jeśli z czasem Ci coś nie pasuje w dźwięku, to musisz wymieniać cały, drogi sprzęt. Jeśli masz daca, streamer i wzmacniacz osobno to możesz to brzmienie dopasowywać konkretnie pod swoje ucho wymieniając poszczegolne czesci systemu. 

Przecież audiofil i tak w końcu zmieni wszystko. Żeby to raz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, stach_s napisał:

Dla mnie to wygoda, oszczednosc miejsca i kasy ;)

Tak. Stawiasz takiego np. Naima Uniti gdzie tylko chcesz, masz w poważaniu szukanie transportu, przetwornika, kabelków, masz gotowy program do obsługi z telefonu i jeszcze oszczędność miejsca a często i bardzo atrakcyjny wygląd urządzenia. A brzmieniowo często są to urządzenia najbardziej uniwersalne, prawdziwe, bez audiofilskich upiększeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Decyduje funkcjonalność i cena, którą musimy za nią zapłacić. Raz korzystniej może wyjść all in one, innym razem oddzielne komponenty.  Reszta, a szczególnie "prawdy" typu "amplituner nigdy nie zagra tak dobrze, jak wzmacniacz", to rozważania oderwane od rzeczywistości, którymi nie warto się zajmować (choć jestem pewien, że będziemy się nimi zajmować do końca świata;). 

Ale to nie są już czasy gdzie amplitunery tylko miały opcje sieciowe. Teraz są bardzo dobre wzmacniacze (nie amplitunery) z funkcjami sieciowymi. Czasy dzielonek w końcu miną. Widać że już producenci wzmaków zaczynają wrzucać w ofertę swoje AllInOne. Niedawno nieliczni, dziś zaczyna się tego robić sporo. 

Sam doświadczyłem tego, szukając kompletu klocków do 10k (wzmacniacz + dac strimer) wpadłem na Arcama Sa 30 który dużo lepiej zagrał dla mnie, niż klocki które jeździłem i dobierałem. Po odsłuchu Sa 30 zacząłem przygodę z odsłuchami urządzeń AinO i skończyłem z Lyngdorfem Tdai 1120 który zagrał dla mnie wyśmienicie, bijąc na głowę wzmaki takie jak Cambridge cxa81 i praktycznie większość z tego poziomu, gdzie bym musiał jeszcze dokupować dac, strimery itp. Tak leży w mieszkaniu jeden klocek, mały nie trąci oka tona żelastwa. Przychodzę do domu, w sekundę odpalam muzykę, jednym kliknięciem. Mega sprawa. Ja liczę na to że w tą stronę to będzie się rozwijać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kaczadupa napisał:

Tak. Stawiasz takiego np. Naima Uniti gdzie tylko chcesz, masz w poważaniu szukanie transportu, przetwornika, kabelków, masz gotowy program do obsługi z telefonu i jeszcze oszczędność miejsca a często i bardzo atrakcyjny wygląd urządzenia. A brzmieniowo często są to urządzenia najbardziej uniwersalne, prawdziwe, bez audiofilskich upiększeń. 

A zaoszczedzone pieniadze przeznaczam na zonglowanie paczkami :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, engajner napisał:

W mojej ocenie urzadzenia all in one szybko sie starzeja a z biegiem czasu ich cena na rynku wtornym szybko spada. Osoboscie jestem zwolennikiem dzielonego zestswu. Co kto lubi.

Ale co ma się tam starzeć ? Jakieś nowe pliki audio mają się pojawić ? Taki Tdai 1120 odpala mastera na co Tidalu, jest spofity connect, Tidal Connect, roon itp. jeśli jakiś portal padnie to aktualizacja urządzenia i wio dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Charicki napisał:

A jak padnie urządzenie to nie masz nic. A tak dokupujesz to co się zepsuło. Albo jak skończy się wsparcie któregoś z serwisow muzycznych. 

gdyby babcia miała wąsy ...

Jak Ci padnie urządzenie, to dajesz na gw. jeśli nie ma gw. to serwis. 

Porównanie z czapy, bo przecież mając sam wzmaczniacz, też Ci pada i nie nagle magicznym sposobem nie puszczasz muzyki mając zepsuty 1 element.

od kilku lat słyszę o tym że się kończy to wsparcie :D

Nie wydaję mi się żeby taka firma jak Lyngdorf pozwoliła sobie na to że z dnia na dzień kończy się wsparcie. A nie zapowiada się żeby rezygnowali z dalszego rozwoju :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Teraz są bardzo dobre wzmacniacze (nie amplitunery) z funkcjami sieciowymi.

Wzmacniacz, wzmacniacz z DAC, all-in-one, amplituner to tylko nazwy oznaczające funkcjonalność. Mają niewiele (lub nawet nic) wspólnego z budową i osiągami tych urządzeń. Przyjmijmy, że urządzenie które wzmacnia sygnał jest po prostu wzmacniaczem i koniec. Czy ma przedwzmacniacz gramofonowy, DAC czy tuner radiowy to już kwestie wyłącznie zadaniowe, a nie wyznacznik jakiejś mitycznej klasy dźwięku, którą reprezentuje.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę czysto hipotetycznie. Jeśli padnie wzmacniacz to dupa ale jak padnie streamer to kupię cokolwiek za kilka stów i gram. Jest takie prawdopodobieństwo, prawda? Chyba że ktoś ma dużo kasy to kupi nowy all in one za grube tysie. I nie unos się tak @lukluk71bo Ci coś pęknie. Nie napisałem że jestem zwolennikiem tego czy tego ale wg mnie więcej plusów ma system łączony.

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artur Charicki napisał:

Piszę czysto hipotetycznie. Jeśli padnie wzmacniacz to dupa ale jak padnie streamer to kupię cokolwiek za kilka stów i gram. Jest takie prawdopodobieństwo, prawda? Chyba że ktoś ma dużo kasy to kupi nowy all in one za grube tysie. I nie unos się tak @lukluk71bo Ci coś pęknie. Nie napisałem że jestem zwolennikiem tego czy tego ale wg mnie więcej plusów ma system łączony.

Za kilka stów kupujesz strimery ? To chyba jakieś z aliexpres. Bo ja widzę po kilka tysięcy takie urządzenia i to nie jakaś wysoka półka.

Nie unoszę się, ale nie lubie gdybania... 
opisujesz jakieś skrajne wymyślone sytuacje. Przecież to nie jest technologia obcych, tylko elektronika, jak każda którą się da naprawić. :D

Gdybanie na poziomie: 
a jak Ci wleci wrona do pokoju i narobi na wzmacniacze, będzie zwarcie i spali wszystko to na czym będziesz słuchać ? :D

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Tak. Stawiasz takiego np. Naima Uniti gdzie tylko chcesz, masz w poważaniu szukanie transportu, przetwornika, kabelków, masz gotowy program do obsługi z telefonu i jeszcze oszczędność miejsca a często i bardzo atrakcyjny wygląd urządzenia. A brzmieniowo często są to urządzenia najbardziej uniwersalne, prawdziwe, bez audiofilskich upiększeń. 

Podpisuję się pod tym wielokrotnie :).

2 godziny temu, stach_s napisał:

Dla mnie to wygoda, oszczednosc miejsca i kasy ;)

Wszystko się zgadza, oprócz oszczędności kasy, jak by ktoś nie odczytał znaczenia emotikonki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Artur Charicki napisał:

Zepsucie się sprzętu to skrajnie wymyślony przypadek? Heh to się uśmiałem. A to że nie wiesz ze są streamery za kilka stów to już hit. Kupuj dalej streamery za kilka tysięcy z niskiej polki. Pozdro

o tak, przecież to tylko urządzenia all in one się muszą psuć na tym świecie :D Ty za to pewnie masz sprzęt niezniczszczalny perpettummobile:D no i najlepszy z najlepszych pewnie. 
Niskiej półki ?  Dla mnie jest dość wysoka, bo brzmieniowo wybrałem pod siebie i w tej kwocie mało co mi odpowiadało, tak jak obecny zestaw. I spokojna Twoja, nic się nie zepsuło i nie zapowiada się żeby Lyngdorf nie wspierał swojego sprzętu przez najbliższe kilka lat. A jeśli za kilka lat coś się stanie, to wtedy będę myślał o tym. Ty możesz teraz o tym myśleć ze swoją magiczną kulą z którą wymyślasz i przepowiadasz wszystkim awarie, tylko nie sobie :D

Tak z ciekawości, czy wiesz że do takiego urządzenia też możesz podłączyć gramofon, CD, inny strimer ? :] 

Z resztą się zgadzam, wybiera się pod swoje preferencje sprzęt. Fajnie że mamy wybór, bo ja się przykładowo cieszę że nie muszę mieć tony żelastwa w pokoju żeby sobie posłuchać muzyki i ogromnie się cieszę że takie urządzenia przeskoczyły na wyższy poziom niż przykładowo takie ampli Yamaha 
R-N602/ 803 Onkyo TX 8250 itp. i producenci zaczynają kłaść duży nacisk na dobry dzwięk z takich urządzeń. Ale też rozumiem że niektórzy to lubią i nie mam nic przeciwko - ważne że jest wybór:)

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, 19ozzy94 napisał:

Ja wlasnie rozwazam wymiane pm7000n na pm8005+nd8006 albo inne podejscie na e150 lub lyngdorfa tdai-3400.

Popsuł się? Wymiana siekierki na siekierkę. No chyba, że na Lyngdorfa z racji posiadania systemu korekcji. Jeśli Ci coś nie pasuje w dźwięku, to: kolumny, ustawienie i aranżacja akustyczna w pierwszej kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...