Skocz do zawartości

Jaki streamer do zestawu (Vincent SV-228 + Pylon Diamond 30)


jozaf

Recommended Posts

Witajcie,

Kończę kompletować nowy zestaw stereo.

Wzmacniacz : Vincent SV-228
Kolumny : Pylon Diamond 30

Słuchałem, podobało mi się, mocne, głębokie brzmienie. Dobrze podkreślony bas od niskiego poziomu głośności. Stereofonia w porządku. Średnie i wysokie zakresy też ok. (choć na Sonus Faber Lumina było zauważalnie lepiej, ale zdecydowanie mniej głęboko i basowo)

Do tego potrzebuję streamer. Polecano mi Silent Angel Bremen B1 lub Primare NP5 Prisma MK2.
Bremen ma wbudowany DAC, którego raczej nie potrzebuję ponieważ Vincent ma już swojego DACa.

Wymagania:
- Tidal Connect
- Dobra platforma softowa (nie jak DTS Play-Fi bez bezpośredniego streamingu)
* fajnie jakby miał USB
* optical IN ma już wzmacniacz, czyli jakby streamer nie miał to podpinam TV pod wzmacniacz bezpośrednio, a Streamer po Coaxialu.

Możecie coś polecić? Ceny wspomnianych streamerów to poniżej 3000PLN.
Jak oceniacie zestawienie wzmacniacza do kolumn? Może jakieś inne propozycji ew.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam https://www.bluesound.com/products/node/  jedno jest pewne ich system i aplikacja jest najlepsza w tej chwili na świecie z tego co widzę można korzystać z dac node jak i wyjść cyfrowo na swój po dodaniu zasilania liniowego wchodzi dźwiękowo jeszcze wyżej , Cambridge miałem SM6  wspominam bardzo dobrze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jozaf napisał:

Witajcie,

Kończę kompletować nowy zestaw stereo.

Wzmacniacz : Vincent SV-228
Kolumny : Pylon Diamond 30

Słuchałem, podobało mi się, mocne, głębokie brzmienie. Dobrze podkreślony bas od niskiego poziomu głośności. Stereofonia w porządku. Średnie i wysokie zakresy też ok. (choć na Sonus Faber Lumina było zauważalnie lepiej, ale zdecydowanie mniej głęboko i basowo)

Do tego potrzebuję streamer. Polecano mi Silent Angel Bremen B1 lub Primare NP5 Prisma MK2.
Bremen ma wbudowany DAC, którego raczej nie potrzebuję ponieważ Vincent ma już swojego DACa.

Wymagania:
- Tidal Connect
- Dobra platforma softowa (nie jak DTS Play-Fi bez bezpośredniego streamingu)
* fajnie jakby miał USB
* optical IN ma już wzmacniacz, czyli jakby streamer nie miał to podpinam TV pod wzmacniacz bezpośrednio, a Streamer po Coaxialu.

Możecie coś polecić? Ceny wspomnianych streamerów to poniżej 3000PLN.
Jak oceniacie zestawienie wzmacniacza do kolumn? Może jakieś inne propozycji ew.

Pozdrawiam!

Polecam volumio primo - sam mam z vickiem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2022 o 21:19, jozaf napisał:

Jak oceniacie zestawienie wzmacniacza do kolumn?

Dosyć ciepłe brzmienie z zaznaczeniem dolnego pasma, bez ostrości w górze pasma.

Dnia 29.11.2022 o 21:19, jozaf napisał:

Słuchałem, podobało mi się, mocne, głębokie brzmienie.

Odsłuch był w sklepie ( salka odsłuchowa ) czy w domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś iść w muzykalniejsze brzmienie z dużą przestrzenią to najlepszym rozwiązaniem byłby Silent Angel B1, który posiada wszystko czego potrzebujesz. 

W ofercie BF był Cambridge Audio CXN V2 i jest to także ciekawy odtwarzacz ale zdecydowanie po jaśniejszej stronie. Stracisz w tym przypadku na barwie. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie oraz po wyceny. Mamy na stanie oba urządzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2022 o 21:19, jozaf napisał:

Witajcie,

Kończę kompletować nowy zestaw stereo.

Wzmacniacz : Vincent SV-228
Kolumny : Pylon Diamond 30


 

Czy słuchałeś może Vincenta SV-237MKII? Zastanawiam się czy jest miedzy nimi duża różnica? Wizualnie podoba mi się 228 ale mysle tez o 237. Chce zmienic z magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz to Moon Mind ver. 1 (zwany Neo) w cenie połowy obecnego Minda. Tidal HiFi, Deezer HiFi są naprawdę OK. Chyba, że chcesz MQA, ale to wg mnie ściema i format stratny. Sztucznie podbija pasma. Nowa wersja ma też roon (ja nie korzystam) i wiele pokoi (też nie korzystam). Innych zmian nie ma. Ale cena to połowa ceny nowej wersji. Wg mnie warto poszukać i sprawdzić. U mnie gra super.

Nowa wersja różni się tym : „MiND 2 to druga generacja inteligentnego urządzenia sieciowego MOON. Oprócz wszystkich oryginalnych funkcji MiND, MiND 2 oraz Roon Ready, oferuje zsynchronizowane odtwarzanie z wieloma pomieszczeniami i strumieniowanie plików audio MQA *.
* Wymaga przetwornika MQA DAC do pełnego dekodowania MQA.”

Mimo zmyłki w opisie obsługuje Deezer HiFi. Pierwsza ver. 5k, a druga 11k. Warto spróbować.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2022 o 07:25, Piotr Sonido napisał:

I tracisz na barwie?

Piotr

Nie słuchałem u siebie w domu. W sali odsłuchowej słychać było różnicę ale MQA dla mnie grał jakby za jasno.

Napisz do znajomego sklepu że chcesz porównać 2 szt, prześlą Ci egzemplarze demo i sobie porównasz. Ew. jedź na odsłuchy do salki

Dla mnie to jedyna szansa żeby sobie spokojnie powybierać, na forum możesz się popytać o kandydatów, wybór tylko po odsłuchaniu.

Edytowano przez crazy_fly
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jestem już po kilku solidnych godzinach odsłuchów u siebie w domu, w docelowych miejscu lokalizacji sprzętu.

Werdykt jest dość klarowny.

CA CXN v2 gra "w tym zestawieniu" bardzo nieprzyjemnie. Przejaskrawia górę + wyższe wokale. Wprowadza jakąś nienaturalną barwę dźwięku, jakby miał włączony tani equalizer nastawiony na efekty. na 1/4 głośności wzmacniacza mam wrażanie jakby atakował dźwiękiem i po kilku minutach zaczynam czuć dyskomfort w uszach.
Aplikacja CA CXN jest ok. Wyświetlacz porażka w tych czasach. Mogliby dołożyć coś z sensowną czernią. Psuje efekt obcowania z tym sprzętem.

SA Munich M1 - muzykalne, ciepłe brzmienie. Kontrolowana góra. Lepsze pasmo niskie. Zdecydowanie lepszy i przyjemniejszy dźwięk jak dla mnie.
VitOS zdecydowanie mnie nie przekonał. Nie widzę nawet opcji ograniczenia listy źródeł. Brak Tidal Connect - producent podał termin lipiec 2023. Apliakcje do radia internetowego dużo mniej intuicyjne niż w CA lub MusicCast. Nie ma nawet opcji zapisania ulubionych stacji, bez konta w TuneIn... 
Brak wejścia optycznego.

Ergo - raczej będę szukał dalej połączenia brzmieniowego MUNICH, ale z innym softem.

Dajcie znać co myślicie i czy zaproponujecie coś w oparciu o powyższe wrażenia.

z góry dzięki!
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2023 o 09:17, jozaf napisał:

CA CXN v2 gra "w tym zestawieniu" bardzo nieprzyjemnie. Przejaskrawia górę + wyższe wokale. Wprowadza jakąś nienaturalną barwę dźwięku, jakby miał włączony tani equalizer nastawiony na efekty. na 1/4 głośności wzmacniacza mam wrażanie jakby atakował dźwiękiem i po kilku minutach zaczynam czuć dyskomfort w uszach.

Też na początku byłem przytłoczony dźwiękiem z CXN. U mnie pomogło włączenie trybu preamp i "ściszenie" go trochę (jest teraz możliwość regulacji głośnością z telefonu). Poza tym odsunięcie kolumn od ścian. Jest dużo lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...