Skocz do zawartości

Porównanie 4 DAC-ów. Gustardy: A22, X26 Pro i R26 oraz Denafrips Pontus II


Rafał S

Recommended Posts

10 godzin temu, Mikelas76 napisał:

HW dniu 1 kwietnia pojawił się upgrade firmware do Pontusa. Po wgraniu dac gra jaśniej, przestrzenniej i detaliczniej.

Pontus II wcześniej też brzmiał przestrzennie i detalicznie, pomimo tego, że był ciemny. Moim zdaniem właśnie to odróżnia niektóre urządzenia wyższej klasy: potrafią grać w sposób szczegółowy i otwarty, jednocześnie unikając rozjaśniania. (Żadna sztuka pokazać dużo detali, jak się sypie obficie sopranami i górną średnicą.)

Aha - w ciągu tych kilku dni, kiedy miałem Pontusa w domu, nie doświadczyłem żadnego przycinania, o którym była tu mowa. I nawet niewygrzany grał bardzo precyzyjnie.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rafał S napisał:

Aha - w ciągu tych kilku dni, kiedy miałem Pontusa w domu, nie doświadczyłem żadnego przycinania, o którym była tu mowa.

Wystarczy komunikowac sie przez usb, zeby go nie doswiadczyc. Przycinanie to efekt reclockingu miedzy dwoma odmiennymi zegarami.

9 godzin temu, Mikelas76 napisał:

??? 

Czyli się nie dowiem jaki DAC użytkuje Pan Kopacki.

Nie ma potrzeby, bys wiedzial wiecej, niz ze roznych zwyklych bez mikroprzyciec i software wygrzewajacego hardware, zeby nie byl jak chinska zabawka :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, Pontus dostał możliwość przywrócenia do standardowego firmware, a poza tym pracują nad kolejnym firmware który będzie kwintesencja dźwięku analogowego z dodana precyzja i dokładnością. I to wszystko free of charge. I to jest firma która dba o klienta. 

A nie jakaś tam popierdółka bez mikroprzycieć... ale kup i zapomnij o service i support panie Kopacki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kiki2010 napisał:

Zobaczymy jak Pontus wyzionie ducha po okresie gwarancyjnym. Czego nie życzę

To samo można powiedzieć użytkownikom BAT-ów, Brystonów, Krelli oraz innych marek. Jak się coś skaszani to trzeba będzie to naprawić, niezależnie jaka to marka. 

10 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Mistrzostwo swiata

Ja mam przynajmniej aktualizacje i potencjał, ta twoja popierdółka ma tylko kartony. 

 

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

A coś o innych z tematu napiszecie , bo mnie interesują? 

Znajomy w Kanadzie porównywał Pontusa 2 do Gustard R26. Gustard w odbiorze był cieplejszy i scena bardziej do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Znajomy w Kanadzie porównywał Pontusa 2 do Gustard R26. Gustard w odbiorze był cieplejszy i scena bardziej do przodu.

Ciężko mi w to uwierzyć, chyba że Pontus po tej aktualizacji... 

Scenę do przodu wypycha Qutest - normalnie mam deżawi grania Atolla momentami 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mikelas76 napisał:

Ja mam przynajmniej aktualizacje i potencjał, ta twoja popierdółka ma tylko kartony. 

 

Nie utozsamiam sie ze swoim sprzetem, nawet najwieksze bzdury w twoim tu wykonaniu mnie nie dotkna.

I odnotowuje z uwaga radosc uzytkownikow Denafripsow, ze rollback bedzie im dany jako i wizja wyniesienia tegoz sprzetu na wyzyny. Nawet jesli droga prowadzic bedzie przez dziesiatki godzin odsluchu sprzetu niczym "tania chinska zabawka" w oczekiwaniu az software wygrzeje im hardware :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiki2010 napisał:

Nie oto mi chodzi.

Wtedy zobaczysz co serwis i dystrybutor są warci.

No mi właśnie o to chodzi. Denafrips ma przecież przedstawicieli na Europę. Tak samo jak audio gd itp. Ja się z tym godzę bo bardzo podoba mi się wpyw  pontusa na mój system. 

27 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

mnie nie dotkna

Właśnie Ciebie dotykają chłopie 😆, dlatego próbujesz się wszędzie mścić za wątek o Wimmie. To pokazuje jaki jesteś malostkowy pod warstwa techno belkotu. 

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Ciężko mi w to uwierzyć, chyba że Pontus po tej aktualizacji... 

Scenę do przodu wypycha Qutest - normalnie mam deżawi grania Atolla momentami

Bede nudny, ale każdy z nas ma inne warunki akustyczne, inny sprzęt i inne upodobania. Ja nie biorę na serio niczyich opinii. Jeśli pojawi się wiele podobnych to traktuje je jako bardzo możliwe. Dopiero jak sam sprawdzę u siebie wiem jak jest naprawdę. 

Co do lekkiego wypchnięcia sceny Gustard R26 czytalem to w dwóch miejscach i na YT jest filmik jak gosc porównuję właśnie pontusa, R26 i coś jeszcze. Wspomina dokładnie to samo. Cos musi w tym być. To wszystko było zdecydowanie przed upgrade. 

A czy wypchnięcie sceny jest złe? Raczej nie, zależy od upodobań. Mi np. nie podoba się za bardzo jak scena bardzo odjeżdża w tył. A znam ludzi którzy traktują to jako must have. Co kto lubi 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mikelas76 napisał:

 

Właśnie Ciebie dotykają chłopie 😆, dlatego próbujesz się wszędzie mścić za wątek o Wimmie. To pokazuje jaki jesteś malostkowy pod warstwa techno belkotu. 

 

Toz to tak durne jest, cos popelnil, ze zamiast skomentowac sugeruje ci wielokrotne tegoz przeczytanie celem wyciagniecia wnioskow :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

A czy wypchnięcie sceny jest złe? Raczej nie, zależy od upodobań. Mi np. nie podoba się za bardzo jak scena bardzo odjeżdża w tył. A znam ludzi którzy traktują to jako must have. Co kto lubi 😉

Sposób prezentacji sceny przez Qutest z mocnym (wręcz większym) środkiem i precyzją wszystkiego pozostałego dookoła bardzo mi się podoba... granie w głąb też super 👍

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Co do lekkiego wypchnięcia sceny Gustard R26 czytalem to w dwóch miejscach i na YT jest filmik jak gosc porównuję właśnie pontusa, R26 i coś jeszcze. Wspomina dokładnie to samo. Cos musi w tym być.

Michał, moim zdaniem R26 faworyzuje / zagęszcza średnicę. W moim poprzednim systemie dawało to efekt grania bardziej w głąb. W obecnym systemie mam wrażenie, że przybliża mi to to scenę. W sieci znajdziesz wiele sprzecznych opinii. Najlepiej posłuchać u siebie.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marcinmarcin napisał:

granie w głąb też super 👍

Nie no, granie w głąb jest świetne, ja na preampie WBA Blazebird mam wlasnie duża głębie. Od linii kolumn aż do "pokoju sasiada". 

Mi jednak chodziło o to ze cała scena się "przesuwa" w tył. Jest głębiej ale też dalej od słuchacza. Kiedys myslalem o tym żeby dać w systemie  więcej kabli zasilajacych oyaide tunami. Efekt był taki ze drugi oyaide właśnie przesunął ta głębie jeszcze dalej ode mnie. Zabrakło mi właśnie dźwięku "po bokach" ponieważ całość odjechała. 😉

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...