Skocz do zawartości

Porównanie 4 DAC-ów. Gustardy: A22, X26 Pro i R26 oraz Denafrips Pontus II


Rafał S

Recommended Posts

3 minuty temu, moss napisał:

Powtórzę jeszcze raz.

Wróżką nie jestem, a jak ktoś nie potrafi sobie zbudować systemu stereo tak by być z niego zadowolonym, to niech się za to nie bierze. 

Człowieku ale masz problemy życiowe 🤣🤣🤣. Nie wiem czy tak klepiesz dla jaj czy po prostu wziąłeś sobie za cel pokazanie jakim gburem geniuszem audio jesteś heheh. Drogi są dwie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, moss napisał:

To może rybki i akwarium.

Boże przecież to nie możliwe by był tutaj choć jeden gość który wie czego tak naprawdę chce. Z takim gościem musi być coś nie tak. 

Nie może być inaczej.

I kto ma tu problem?

Heheh nie no serio teraz już wiem że niezły jajcarz z Ciebie :). Sam się tam śmiejesz czy z kolegami przy kielichu się brechtacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2022 o 00:29, Rafał S napisał:

Deanfrips Pontus II

Czesc

Mam Denafripsa Pontusa II. Gra to u mnie z preampem lampowym WBA Blazebird, koncowka rotela a za streamer robi Silent Angel m1t.  Osobna linia na kablu i bezpieczniku gigawata, oraz gniazdku furutech ncf. Listwa zasilająca Lector oraz kable zasilajace furutech, neotech, yarbo oraz oyaide. Kable IC PAD, zasilacze liniowe gdzie się da. No i akustyka nie najgorzej ogarnieta. 

To nie autoreklama, ale środowisko systemu, tak dla zainteresowanych. 

Nie do końca mogę się zgodzić z Twoja ocena pontusa. 

Moze masz kompletnie inny system, ale u mnie Pontus II jest bardzo neutralnym dackiem. Nie ma ciemności przeciążenia itp. Jest energicznie i neutralnie. Pojawia się szeroka scena i świetna głębia. Oraz POWIETRZE. Świetna separacja instrumentów ale bez ich zbrylania w kule dźwięku. Są takie utwory (te dobrze nagrane) które nagle się otwierają i gra przestrzen miedzy mną a systemem. Dopiero pontus pokazuje mi co to naprawdę jest ciemne tlo.

Gitara i saksofon absolutnie nie są suche, wybrzmienia nie są absolutnie krótkie, a scena nie jest oddalona. 

To właśnie R26 ma scene wypchnięta do przodu o czym można usłyszeć choćby od testującego pontusa i r26, a także gra zdaje najcieplej. 

https://youtu.be/LrlVVth1uyA

Myślę że bardzo ciężko jest oceniac i prawidlowo przedstawić swoje przemyślenia innym, gdyż każdy z nas ma inny system, inne warunki akustyczne i..... niestety każdy z nas ciut inaczej słyszy i każdy inaczej definiuje "swój dzwiek".  No i przynajmniej dla mnie, ważne jest zrobienie tej niedocenianej akustyki na podstawowym choc poziomie. 

Acha, choc wielu to się może nie podobać, ale na pewnym poziomie sprzętu slychac wymianę kabli itp. 

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mikelas76 napisał:

Czesc

Mam Denafripsa Pontusa II. Gra to u mnie z preampem lampowym WBA Blazebird, koncowka rotela a za streamer robi Silent Angel m1t.  Osobna linia na kablu i bezpieczniku gigawata, oraz gniazdku furutech ncf. Listwa zasilająca Lector oraz kable zasilajace furutech, neotech, yarbo oraz oyaide. Kable IC PAD, zasilacze liniowe gdzie się da. No i akustyka nie najgorzej ogarnieta. 

A paczki jakie? Mam WBA Virtus - u mnie w systemie słuchawkowym trochę podbijał przestrzeń, może Blazebird też tak ma?

Edytowano przez Nacomito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx, nigdy się z nimi na żywo nie zetknąłem. Nie są takie brzydkie na zdjęciach ;) Moje wyglądają jak z lat 90, a bym ich nie zamienił na nic innego (póki co) Dobrze, że wygląda nie gra. Ciekawe są Twoje spostrzeżenia o Pontusie na tle recki Rafała. Ngo jako kandydata do upgrade (Pontusa), do skonfrontowania z HOLO AUDIO KTE (jak znajdę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nacomito napisał:

Aqua LA Scala MKII

Na zachodnich forach i grupach wiem że ludzie zmieniają często pontusa na:

tadam........ Mola Mola Tambaqui. 

A to jeszcze lepiej cenowo jedyne

50 000 pln 😉

https://planetadzwieku.com/mola-mola-tambaqui.html

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Wiedziałem, że Mola się pojawi. Ale Mola czasami przegrywa z Gustardem, jeśli używamy HQP. I bądź tu mądry. Myślę, że dam szansę R26 za jakiś czas. Jak będzie niewiele lepiej od tego, co mam albo tak samo to pomyślę o Meitner, Mola czy La Scala. Jeśli podczas wygrzewania dźwięk  UR Unico się nie zepsuje to będzie tylko Dac do zmiany....przynajmniej póki co.  A może Total Dac?

Edytowano przez Nacomito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Nie do końca mogę się zgodzić z Twoja ocena pontusa. 

Moze masz kompletnie inny system, ale u mnie Pontus II jest bardzo neutralnym dackiem. Nie ma ciemności przeciążenia itp. Jest energicznie i neutralnie. Pojawia się szeroka scena i świetna głębia. Oraz POWIETRZE. Świetna separacja instrumentów ale bez ich zbrylania w kule dźwięku. Są takie utwory (te dobrze nagrane) które nagle się otwierają i gra przestrzen miedzy mną a systemem. Dopiero pontus pokazuje mi co to naprawdę jest ciemne tlo.

Gitara i saksofon absolutnie nie są suche, wybrzmienia nie są absolutnie krótkie, a scena nie jest oddalona. 

To właśnie R26 ma scene wypchnięta do przodu o czym można usłyszeć choćby od testującego pontusa i r26, a także gra zdaje najcieplej.

O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia...😉

Już o tym rozmawialiśmy. Absolutnie nie kwestionuję tego, że masz świetny system i że u Ciebie Pontus II rewelacyjnie zgrał się z resztą. Ale to, że  się zgrał i całość brzmi zjawiskowo nie znaczy jeszcze, że on musi być neutralny. W audio wszystko jest względne. Możemy w nieskończoność dyskutować, czy kolor czerwony jest jasny, czy ciemny. Znacznie łatwiej jest zgodzić się, że jest ciemniejszy od różowego, a jaśniejszy od bordowego. Dlatego staram się raczej porównywać, niż oceniać, bo to budzi mniej wątpliwości.

Zauważ, że w dużym stopniu zgadzamy się co do kierunku różnic. Pontus II stawia na przestrzeń i klarowność - dla Ciebie to atut, bo to Twoje priorytety, a poza tym masz lampowe pre, które pewnie (zgaduję) wnosi  ładną barwę. Ja gram z czystym tranzystorem i dlatego lubię, jak DAC daje mi więcej wybrzmień. Na tle konkurencji Pontus II ma krótsze wybrzmienia i to naprawdę słychać. Podobnie ma szczuplejszą średnicę od R26 i to też słychać. Dlatego uważam, że R26 jest bardziej muzykalny, ale rozumiem, że komuś innemu może ta muzykalność przeszkadzać, bo ona zwykle zabiera trochę przestrzeni. Dla mnie barwa jest ważniejsza od przestrzeni. Co jest lepsze to (jak sam stwierdziłeś) kwestia toru i interpretacji. Można się spierać, czy Pontus II oddala scenę, a R26 ustawia ją właściwie, czy też odwrotnie - że Pontus II trafia w punkt, a R26 przybliża. Oraz czy Pontus II i R26 są ciemne, a X26 Pro i A22 neutralne, czy przeciwnie - obie drabinki neutralne, a tamte (A22 i X26 Pro) rozjaśniają. Natomiast relacja jest niezmienna. R26 jest podobnie ciemny co Pontus II i ma podobnie czarne tło. Pod tym względem są po tej samej stronie.

Co do recenzji w sieci...  🙂 Można znaleźć i takie, które mówią, że R26 wygrywa z Terminatorem Denafripsa. U kogoś może i wygrał, bo się lepiej wstrzelił w system i oczekiwania. Na tej samej zasadzie ktoś inny napisze, że Pontus II miażdży wszystko do 20 czy 30 tys. Ten człowiek od przywoływanej przez Ciebie recenzji oczywiście ma neutralny tor, prawda? 😉 Połowa audiofili na świecie ma neutralne tory. A druga połowa - naturalne. Do tego, jeśli wierzyć internetowi, to świat audio jest pełen artefaktów rozjeżdżających konkurencję. Co drugi piec czy paczki grają lepiej od wszystkiego w swojej cenie. Oczywiście, że grają lepiej - dla ich właścicieli. Bo przecież dlatego je kupili, prawda? No i ja kupiłem R26, a Ty Pontusa II. Wprawdzie Ty masz lepszy tor i akustykę, ale to ja przed zakupem posłuchałem obydwu tych daków. 😉

Pozdrawiam

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia

Hmm, nie do końca może zrozumiałeś. 

Moim zdaniem jedna osoba w jednym systemie nie powinna oceniac żadnego elementu. Czy to Ty, czy ja, nie będziemy mieć racji, gdyż to gra w naszych systemach i my wiemy tylko to jak to gra w naszych systemach, w naszej akustyce, zgodnie z naszymi upodobaniami. 

Wg. mnie ocena danego elementu ma sens tylko i wyłącznie gdy jest dokonywana przez kilka, kilkanaście osób i na tej dopiero podstawie można wyciągnąć jakieś ogólne wnioski. W przeciwnym wypadku jest to bez sensu. 

Ja o pontusie czytalem dobre 6-8 miesięcy na roznych forach anglojezycznych, grupach itp. 

Wyciągnąłem z tego najczęściej powtarzające się opinie i najogólniejsza  charakterystyke. 

No i tu się nie pomylilem

Ale to ja tak robię, można mieć inne zdanie. 

pozdrawiam Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał S napisał:

Co do recenzji w sieci...  🙂 Można znaleźć i takie, które mówią, że R26 wygrywa z Terminatorem Denafripsa. U kogoś może i wygrał, bo się lepiej wstrzelił w system i oczekiwania. Na tej samej zasadzie ktoś inny napisze, że Pontus II miażdży wszystko do 20 czy 30 tys. 

 

W punkt Rafał. Pamiętam jak na sąsiednim forum ze dwa lata temu, ktoś przekonywał, że Topping D90 rozjedzie wszystko z dcs debussy włącznie ;)

No i co? Nie doszło do zapowiadanej konfrontacji, bo Covid etc. Tia. Trzeba słuchać u siebie i tyle, nie sugerować się testami. Ani słuchać za bardzo tego, co sprzedawcy nam chcą wcisnąć. Dzwonię co jakiś czas do jednego ze sklepów podpytać o pewne elementy. I w zależności od tego, o co pytam zawsze jest ta sama odpowiedź-ten element jest moim ulubionym, gra najlepiej, rozjeżdża wszystko do ceny xxx. Może i tak - w jakiś specyficznych warunkach. Co do zasady przyjmuję jednak, że chińskie dobrze skonstruowane produkty naprawdę mogą konkurować ze sporo droższymi obecnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafał S napisał:

Co do recenzji w sieci...  🙂 Można znaleźć i takie, które mówią, że R26 wygrywa z Terminatorem Denafripsa. U kogoś może i wygrał, bo się lepiej wstrzelił w system i oczekiwania. Na tej samej zasadzie ktoś inny napisze, że Pontus II miażdży wszystko do 20 czy 30 tys. 

 

W punkt Rafał. Pamiętam jak na sąsiednim forum ze dwa lata temu, ktoś przekonywał, że Topping D90 rozjedzie wszystko z dcs debussy włącznie ;)

No i co? Nie doszło do zapowiadanej konfrontacji, bo Covid etc. Tia. Trzeba słuchać u siebie i tyle, nie sugerować się testami. Ani słuchać za bardzo tego, co sprzedawcy nam chcą wcisnąć. Dzwonię co jakiś czas do jednego ze sklepów podpytać o pewne elementy. I w zależności od tego, o co pytam zawsze jest ta sama odpowiedź-ten element jest moim ulubionym, gra najlepiej, rozjeżdża wszystko do ceny xxx. Może i tak - w jakiś specyficznych warunkach. Co do zasady przyjmuję jednak, że chińskie dobrze skonstruowane produkty naprawdę mogą konkurować ze sporo droższymi europejczykami czy amerykanami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Familiadzie zadają to same pytanie 100 losowo napotkanym osobom zdarzają się odpowiedzi no maks 40 kilka /100  i w audio jest podobnie i chyba nie będziemy przekonywać innych że jest tak jak większość mówi 😉 dalej ,jak bym zaprosił 5 osób i 4 mialo by inne zdanie niż ja i jeszcze jedna osoba na temat mojego sprzętu  to zacznę  uważać jak oni , raczej nie  więc można sobie podyskutować nie wytykając różnych  rzeczy . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nacomito napisał:

Dzwonię co jakiś czas do jednego ze sklepów podpytać o pewne elementy. I w zależności od tego, o co pytam zawsze jest ta sama odpowiedź-ten element jest moim ulubionym, gra najlepiej

I słusznie. Dobry handlarz (celowo używam tego słowa) wie, że najłatwiej opchnąć klientowi to, co ten już i tak chce kupić.  😉 Bo jak się klientowi zacznie mieszać w głowie i proponować inne możliwości, to ten będzie musiał przemyśleć sprawę i nie wiadomo, jak się to skończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rafał S napisał:

I słusznie. Dobry handlarz (celowo używam tego słowa) wie, że najłatwiej opchnąć klientowi to, co ten już i tak chce kupić.  😉 Bo jak się klientowi zacznie mieszać w głowie i proponować inne możliwości, to ten będzie musiał przemyśleć sprawę i nie wiadomo, jak się to skończy.

Wiadomo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć

Kupiłem Gustard R26 podczas black week przez Amazon.Był to zakup w ciemno.Bazowałem na opiniach forumowiczów z całego świata ze strony:

https://www.head-fi.org/threads/gustard-dac-r26-balanced-decoder-r2r-1bit-dual-native-decoding-music-bridge.963630/

gdzie wątek ma już ponad 190 stron.

To co mnie przekonało to możliwość streamingu przez LAN i możliwość upgrade zegara przez podłączenie zegara zewnętrznego no i niesamita kopalnia wiedzy ww wątku w forum head-fi. Wygrzewam go już prawie 200 godzin, wg osób które go mają dłużej twierdzą, że  potrzeba jest około 300 godzin.

To co na teraz: bardzo naturalny dzwięk, wysokie tony detaliczne, przestrzenne,wciągające, bez symbiantów powodujących brrr...średnica  wręcz aksamitna, wokale, szczególnie żeńskie, mam wrażenie obcowania z artystą, bas głęboki, konturowy, zwarty, dynamiczny, wielowarstwowy.Bardzo dobre wyważenie detaliczności vs przyjemność i delaktowanie się muzyką, szczególnie podczas kilkugodzinnych odsłuchów. Co ciekawe zauważam progres w jakości dźwięku co około 30 godzin.Jest spokojniej, głębiej. Słucham na kolumnach JBL XPL 200, wzmacniacz Cayin 265Ai i LFD zero MKIII.W torze  kondycjoner masy Protein od Bazodruta.

Jak dla mnie był to strzał w 10 tym bardziej, że wyeliminowałem  niepotrzebne źródlo a zaoszczędzone pieniądze zamierzam zainwestować w zegar zewnętrzny OCK- 1 lub OCK - 2 i kabel BNC.  Choć już teraz jest  dobrze, rzekłbym bardzo bardzo dobrze. Wg użytkowników upgrade zegara wynosi R26 na kolejne poziomy zarezerwowane dla sprzętu z okolic 4000-5000 $.Nie wiem, pożyjemy, zobaczymy, jak kupię i wygrzeję ,chcę spróbować.

Jeśli weźmie się pod uwagę cenę R26 vs to co daje R26....

Dodam, że Gustard co kilka tygodni wypuszcza aktualizacje systemowe z uwagi na świeżość produktu i uwagi klientów z całego świata. 

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowano przez Uli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2022 o 14:11, Nacomito napisał:

Pamiętam jak na sąsiednim forum ze dwa lata temu, ktoś przekonywał, że Topping D90 rozjedzie wszystko z dcs debussy włącznie ;)

Hehe, sam na skutek naganiania i czytania ASR ów kupiłem to cudowne D90 😁 po czym z uporem maniaka doszukiwałem sie rożnic do wcześniejszego E30. W końcu zabrałem Toppinga do kolegi i Pontus pokazał D90 miejsce w szeregu. Nie było co zbierać 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...