Skocz do zawartości

Kupno Cyrus one + AP Classic 5 lub 3


Kubus72

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

jestem zainteresowany kupnem Cyrus One z możliwością kupna za chwilę rowniez streamera z APClassic 5 lub 3. Czytałem dosyć sporo pochlebnych recenzji na temat tego konkretnego zestawu. Tylko mam dylemat co do kolumn. Czy 3, które są ponoć bardziej muzykalne czy 5. Pokój w, którym będę słuchał muzyki ma 18 m2. Pokoj jest typowym prostokatem. sprzet będzie ustawiony na dłuższej ścianie. Potrzebuję zestawu uniwersalnego do praktycznie uniwersalnej muzyki od mocnego uderzenia typu Metallica czy Iron Maiden, Pearl Jam

do Diany Krall i muzyki klasycznej. Preferuję dźwięk bardziej naturalny z nieprzesadzonym dudniącym basem, ale nisko schodzącym, czytelnym środkiem, niekrzykliwymi i męczącymi tonami wysokimi gdzie można muzyki słuchać długimi godzinami nie męcząc się. Mój dotychczasowy zestaw to sprzęt z lat 90'. Amplituner Onkyo TX 8511 z kolumnami Paradigm Monitor 3. Źródła z, których słucham to już tylko Tidal HiFi Master i Deezer. Odtwarzacza CD już nie mam. Widziałem dobre oferty tego typu sprzętu używanego w super  stanie. Biorę też pod uwagę kupna sprzętu nowego w jakiejś super ofercie w zestawie.  Rozwazalem tez kupno  Marantza 7000N z Fyne F501, ale chyba powyzszy zestaw będzie bardziej dojrzały muzykalnie. Bardzo liczę na Waszą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz zagra równiejszym dźwiękiem ale nie uzyskasz takiej przestrzeni jak w Cyrusie. 

Jeśli chodzi o Audio Physic to koniecznie posłuchaj 5 i 3, ponieważ prezentują inne brzmienie. Classic 3 są muzykalniejsze, bliższe na średnicy. Classic 5 to jaśniejsze brzmienie z węższą sceną dźwiękową. Do Classic 3 podobne są Classic 8. 

Fyne Audio F501 to gęsto brzmiące kolumny, które potrzebują dynamicznego wzmacniacza typu Heed Elixir, Atoll IN100 czy właśnie Marantz PM7000n. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Biorąc pod uwagę wielkość Twojego pokoju możesz śmiało wstawić tam zarówno 3 jak i 5. Biorąc pod uwagę preferowaną muzykę oraz preferencje bardziej dojrzałego dźwięku obstawiałbym 5, jednak 3 również zdadzą egzamin. Pytanie również o miejsce, w którym chciałbyś ustawić kolumny, to może dać odpowiedź, który wariant byłby lepszy. Jeśli byłbyś zainteresowany wyceną zapraszam na priv, możemy również przygotować atrakcyjną ofertę na model 6DAC czy 82DAC.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...