Skocz do zawartości

Stereo do 7 tys. złotych


Hanna Nowak

Recommended Posts

A co sądzicie o tym zestawie: R-N803D + Elac Debut Reference B6? 

Jak te kolumny zagrają w porównaniu do Kef Q350? 

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

no 13 cm a 16 cm to jest spora różnica na przetworniku.

Jest w stanie przepompować wieksza ilosć powietrza za jednym uderzeniem.

Piotr

 

 

Też mi na to zwrócili uwagę w jednym z salonów, aby do mojego metrażu i odległości odsłuchu nie kupować monitorów z mniejszym przetwornikiem. A więc KEF LS50 odpadają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2022 o 14:50, Hanna Nowak napisał:

A co sądzicie o tym zestawie: R-N803D + Elac Debut Reference B6? 

Jak te kolumny zagrają w porównaniu do Kef Q350? 

Bardzo fajne kolumny.

To porównywalna klasa do KEFa. Chcoiaż brzmieniowo są nieco inne.

Rozumiem że ten zestaw w Topie po bardzoooo duzym upuście?

Dnia 23.12.2022 o 14:50, Hanna Nowak napisał:

Też mi na to zwrócili uwagę w jednym z salonów, aby do mojego metrażu i odległości odsłuchu nie kupować monitorów z mniejszym przetwornikiem. A więc KEF LS50 odpadają...

No niestety odegłość tutaj też jest wazna.

Jeśli masz mozliwość to i tak bym je wypozyczył , tak dla czystego spokoju i sumienia.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Cześć, po roku wracam do tematu. Nadal szukam swojego wymarzonego zestawu stereo, w  ostatnich miesiącach miałem inne priorytety i niestety temat audio musiał zejść na dalszy plan, ale teraz już budżet spięty i mogę działać 😏 
Zakupiłem nawet, po wcześniejszym odsłuchu w salonie, Bluesound Powernode i Elac Carina bs 243.4 + kable RCBM250 i... niestety nie trafiłem 😔 


 Elaci grały u mnie na 16 m² zdecydowanie za dużym basem, z początku nawet mi się to podobało, zwłaszcza przy cichym słuchaniu w rocku brzmiało to fajnie, jednak z każdą godziną odsłuchu bas zaczął mi zwyczajnie przeszkadzać, przysłaniając nieco inne pasma. Żona zauważyła to od razu, stwierdziła też, że artyści są tak jakby na drugim planie, i faktycznie też odniosłem takie wrażenie, nie wiem, może po prostu głośnik wstęgowy nam nie odpowiada?
Miałem nadzieję, że kolumny z czasem zaczną grać bardziej równo, nie pomogło jednak przestawianie głośników, które stały na oryginalnych standach w odległości od ścian zgodnie z instrukcją (min.30 cm), czy położenie dodatkowych skór na podłodze między dywanem a kolumnami, ustawienia korektora również dużo nie zmieniało. Miałem wrażenie, że te kolumny sprawdziły by się w nieco większym metrażu lub w pomieszczeniu z lepszą akustyką, jednak nie miałem gdzie tego przetestować. Dodam, że źródłem muzyki był Tidal HIFI wersja próbna bezpłatna, gdzie najwyższa jakość to Flac 16/44.1, niektóre utwory oraz Radio Paradise w MQA. 
W tym samym czasie miałem okazję sprawdzić i porównać do Carin inne monitory - Kefy LS50 Meta, które pożyczyłem na kilka godzin, podłączyłem również do tego samego wzmacniacza i niespodzianka. Wszystkie pasma były bardziej wyrównane, wokale i instrumenty lepiej słyszalne, dźwięk i scena jakby bardziej otwarte i przede wszystkim bas, który nie dominował, był bardziej punktowy niż w Carinach, i było go mniej, czasami nawet wydawało się, że za mało, jednak pomogło tutaj przysunięcie kolumn do ścian.
Przewaga Elaców była za to wyraźna podczas efektów specjalnych w filmach, tutaj Kefy wypadły dość przeciętnie...

Ostatecznie Elaci z Powernodem wróciły do sklepu, przy okazji podziękowania dla Pana Bartka z TOP Hi-Fi z naszego forum za atrakcyjną wycenę sprzętu, poświęcony mi czas oraz bezproblemowy zwrot towaru.

Jeszcze parę słów o Bluesoundzie, zaraz po uruchomieniu aktualizacja do BluOS 4.0.0, po paru dniach następna łatka. Jeżeli dla kogoś, jak dla mnie głównym źródłem muzyki ma być streaming to jest to super urządzenie, moim zdaniem największe zalety:
+ aplikacja BluOS, mogę tylko potwierdzić, że działa bardzo dobrze, duża wygoda użytkowania, szybkie przełączanie się między aplikacjami, których jest tu sporo
+ duży zapas mocy i czystość dźwięku 
+ dwukierunkowy bluetooth z aptX, moje budżetowe słuchawki łączyły się dość szybko
Jeśli chodzi o wady to:
- największa jak dla mnie to brak działania wyrównania głośności w BluOS, gdzie są dostępne 4 opcje: wyłączony, głośność nagrania, albumu oraz inteligentne wyrównanie głośności, u mnie nic z tych opcji nie działało, to irytujące, szczególnie przy słuchaniu swojej playlisty
- bardzo słabe działanie uczenia kodów podczerwieni (IR) pilota od TV, gdzie jest dostępnych 7 kanałów od "0" do "7" wypróbowałam wszystkie, jednak mój pilot od TV Sony zapamiętywał niewiele funkcji
- podczas słuchania radia internetowego czasami radio samoczynnie się wyłączało, być może problemem było oszczędzanie baterii dla apki BluOS w smartfonie, jednak zabrakło czasu by to sprawdzić, łączę mam raczej stabilne, wskazywało: excellent
- urządzenie, mimo że w klasie D to trochę się nagrzewa, a stało u mnie na szafce RTV, a nie w żadnej wnęce. 

Jeżeli dotrwaliście do końca moich wywodów to mam pytanie, czy są jakieś monitory grające podobnie do Kef LS50 Meta z odrobiną większym basem, ale mniejszym niż w Elac Carina bs 243.4? Oczywiście kolumny chciałbym wypożyczyć na odsłuch domowy. Nie zamykam się na Bluesounda, chociaż to fajne urządzenie. A może po prostu kupić te Kefy i w końcu cieszyć się muzyką, LS50 Meta wydają się bezpiecznym wyborem, u mnie zagrały całkiem spoko, tylko czy optymalnie?
Budżet na cały zestaw to 8 - 9 tys. złotych, a nie jak w temacie. Sprzęt może być ze sklepowego outletu, byle była możliwość zwrotu. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi. 

Aha i nie sugerujcie się moim nickiem, jestem facetem 😁

Pozdrawiam, Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był przejazdem w Warszawie (a może warto specjalnie) to skontaktuj się z @Na Temat Audio czy mają jeszcze te kolumny wyprzedażowe po 5k PLN za parę i umów się na odsłuch. Z podstawkowych, których słuchałem, to w tej cenie te zdecydowanie mi najbardziej podeszły do gustu. 

Mają trochę różnych wzmacniaczy, a obok jest drugi salon, który ma inne wzmacniacze do ewentualnego odsłuchania i ani jedni, ani drudzy nie robią problemów by z tymi wzmacniaczami biegać pomiędzy salonami :)  

W tym poście moje wrażenia z odsłuchu tych kolumn z kilkoma wzmacniaczami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chmarski napisał:

Bardzo ciekawe jest to, co piszesz o szumiących Primach z Regą Brio. Podobny efekt (zniekształcona średnica, szczególnie wokale) wystąpił kiedy podpięliśmy do moich Oper Callas Regę Elex R. Albo te 2 marki się wybitnie nie lubią, ale Regi z niższej półki trywialnie nie radzą sobie z 4-omową impedancją Oper.  

A poza tym - bardzo miło jest mi czytać, że inne modele Oper też się podobają. :) Marka niezbyt znana, a kolumny udane i wbrew nazwie nie tylko do muzyki poważnej i wokali. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chmarski napisał:

Rozmawiałem z Bartkiem z @Na Temat Audio o serwisie mojej Romy przed chwilą. Podpytałem o te kolumny - jeszcze mają po jednej parze tych kolumn w mahoniu i czerni. 

 

Dziękuję za odpowiedź. Nie wybieram się na razie do Warszawy, a jeździć specjalnie do innych miast na odsłuch sprzętu też moim zdaniem mija się z celem. Te Cariny z Bluesandem w salonie jak dla mnie grały super, a jednak w mieszkaniu nastąpiło rozczarowanie... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Bardzo ciekawe jest to, co piszesz o szumiących Primach z Regą Brio. Podobny efekt (zniekształcona średnica, szczególnie wokale) wystąpił kiedy podpięliśmy do moich Oper Callas Regę Elex R. Albo te 2 marki się wybitnie nie lubią, ale Regi z niższej półki trywialnie nie radzą sobie z 4-omową impedancją Oper.  

A poza tym - bardzo miło jest mi czytać, że inne modele Oper też się podobają. :) Marka niezbyt znana, a kolumny udane i wbrew nazwie nie tylko do muzyki poważnej i wokali. :) 

Też podpisuję się pod laurką dla Oper Prima. Słuchane były z malutkim Naimem Unitiqute i brzmiały zjawiskowo, choć nie w każdym repertuarze. Szczególnie wokale, instrumenty akustyczne, blues, jazz. Ostrzejsze klimaty raczej przeciętnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2023 o 08:49, Hanna Nowak napisał:

Jeżeli dotrwaliście do końca moich wywodów 😏 to mam pytanie, czy są jakieś monitory grające podobnie do Kef LS50 Meta z odrobiną większym basem, ale mniejszym niż w Elac Carina bs 243.4? Oczywiście kolumny chciałbym wypożyczyć na odsłuch domowy. Nie zamykam się na Bluesounda, chociaż to fajne urządzenie. A może po prostu kupić te Kefy i w końcu cieszyć się muzyką, LS50 Meta wydają się bezpiecznym wyborem, u mnie zagrały całkiem spoko, tylko czy optymalnie?
Budżet na cały zestaw to 8 - 9 tys. złotych, a nie jak w temacie. Sprzęt może być ze sklepowego outletu, byle była możliwość zwrotu. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi. 

Aha i nie sugerujcie się moim nickiem, jestem facetem 😁

Pozdrawiam, Adam

Piotr Sonido, Q21, Michał Gałązka, Król Kiczu i inni doświadczeni Forumowicze (nie sposób wszystkich wymienić) możecie coś podpowiedzieć w moim temacie? Przez Wasze ręce przewinęło się mnóstwo sprzętu, a ja jestem świeżakiem w temacie 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-bluesound-powernode-elac-uni-fi-reference-b6.html

Te Elaci grają nieco inaczej, niż Cariny, nie są tak "podkręcone", ale bez obaw, to nie suchotniki i moim zdaniem mogłyby Ci podejść. Większa membrana, na górze wprawdzie bez wstęgi, ale ten głośnik koncentyczny robi robotę i efekty przestrzenne są bardzo fajne. Spora kubatura i membrana zapewnią jednocześnie większy oddech i lepsze efekty w kinie.

Co do Powernode to wyrównanie głośności mam zawsze wyłączone, bo ta opcja moim zdaniem bardziej lub mniej kastruje oryginał.

Pilot - ja dokupiłem oryginalny, to nie majątek a wygląda 10 razy lepiej, niż większość innych leniuchów dołączanych do sprzętów i za 10K...

Trochę się grzeje ale czy to wada? Moim zdaniem nie. Tym bardziej, że jak sam napisałeś "trochę". Spróbowałbyś NuPrime, też klasa D, ten się nagrzewa.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomasz1w napisał:

Dzięki 😊 Może faktycznie warto było by sprawdzić ten zestaw. Jeżeli chodzi o Bluesounda to wady, które wymieniłem są jak najbardziej do zaakceptowania przeze mnie. Zdaję sobie sprawę, że każdy sprzęt jakieś minusy ma... Jeżeli chodzi o plusy to ten wzmak ma wszystko czego potrzebuję 👍 

34 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Masz jeszcze electropunkt. Nigdy tam nie byłem.

Ale może coś będa mieli fajnego na stanie.

Albo zamawiaj na testy do domu.

Tak wiem o tym sklepie, byłem tam na swoim pierwszym odsłuchu,  wtedy jednak zakładałem niższy budżet. Zajrzę tam ponownie może akurat coś fajnego zaproponują. 

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

P.S.

Standy też oddałeś? 

Tak, oddałem cały sprzęt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Fajnie tam jest? W środku?

Chodzi Ci o warunki akustyczne czy o wybór sprzętu? Jeśli chodzi o budynek to taki barak na Wyżynach, w porównaniu np. do Top-Hifi to akustyka raczej słabsza, gołe ściany, nie pamiętam czy był jakiś dywanik, jeśli chodzi o Pana sprzedawcę to wydawał się w porządku, nic nie wciskał na siłę, odsłuch był możliwy od razu. Jak tam byłem zaproponował mi Cambridge Audio ARX100 i Klipsch RP-600M ale to nie było moje granie... Tylko, że wtedy szukałem sprzętu do 5 koła. Słyszałem też, że można coś wypożyczyć, także planuję odwiedzić ten sklep ponownie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2023 o 19:10, Hanna Nowak napisał:

Chodzi Ci o warunki akustyczne czy o wybór sprzętu? Jeśli chodzi o budynek to taki barak na Wyżynach, w porównaniu np. do Top-Hifi to akustyka raczej słabsza, gołe ściany, nie pamiętam czy był jakiś dywanik, jeśli chodzi o Pana sprzedawcę to wydawał się w porządku, nic nie wciskał na siłę, odsłuch był możliwy od razu. Jak tam byłem zaproponował mi Cambridge Audio ARX100 i Klipsch RP-600M ale to nie było moje granie... Tylko, że wtedy szukałem sprzętu do 5 koła. Słyszałem też, że można coś wypożyczyć, także planuję odwiedzić ten sklep ponownie. 

O jedno i druie mi chodzi bo nigdy tam nie byłem.

Ok. Dzieki za informację

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...