Skocz do zawartości

Dołożenie końcówki mocy


Darek Zuk

Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam pytanie do koleżanek i kolegów odnośnie dołożenia drugiej końcówki mocy do istniejącego systemu i przejścia w tryb mono na nich. W tej chwili posiadam Cyrusa 8a wraz z zasilaczem PSX który zasila mi tony średnie oraz wysokie. Natomiast końcówka X power też od Cyrusa zasila sekcję niskotonową. Czy jest sens przechodzenia na tryb mono z dwoma końcówkami? Czy nie przyniesienie to wymiernych korzyści przy sporym wkładzie finansowym

Pozdrawiam Darek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie to w obecnej konfiguracji zmiana kolosalna, aczkolwiek do usłyszenia. Nie mniej jednak pytanie, czy ocenisz ją jako wartą zmian, czy niekoniecznie. Na to pytanie odpowie odsłuch. Chyba, że potraktujesz ten zakup na zasadzie perspektywy do dalszej rozbudowy i za jakiś czas pójdziesz wyżej z kolumnami, to wtedy można oczywiście rozważyć taką opcję. Teraz według mnie ten system jaki masz jest dobrany optymalnie do paczek, a w kwestii dokupienia, to tak jak pisałem na początku tego postu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi... Myślałem raczej perspektywicznie i wymianie paczek za kilka lat na coś innego. Jestem zadowolony jak gra system mimo metalowego tweetera od Ma. Po pewnych szlifach jest on do okiełznania a że słucham dużo elektroniki to jest on nawet potrzebny. Następne pytanie czy 8a nie będzie tu wąskim gardłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2022 o 08:55, Darek Zuk napisał:

Witam wszystkich

Mam pytanie do koleżanek i kolegów odnośnie dołożenia drugiej końcówki mocy do istniejącego systemu i przejścia w tryb mono na nich. W tej chwili posiadam Cyrusa 8a wraz z zasilaczem PSX który zasila mi tony średnie oraz wysokie. Natomiast końcówka X power też od Cyrusa zasila sekcję niskotonową. Czy jest sens przechodzenia na tryb mono z dwoma końcówkami? Czy nie przyniesienie to wymiernych korzyści przy sporym wkładzie finansowym

Pozdrawiam Darek 

Różnica być może będzie do usłyszenia, ale absolutnie nie proporcjonalna do kasy. Natomiast jak te same pieniądze przeznaczysz na kolumny możesz uzyskać lepsze efekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2022 o 11:12, Darek Zuk napisał:

Jestem zadowolony

Zostaw to co masz.

Słuchasz dużo elektroniki a do takiej muzyki ja nie znam lepszych klamotów nad klasyczne Cyrusy ( tak, nawet Naimy, które z każdą nową generacją idą coraz bardziej w miękkość, ocieplenie i nie są tak zwinne, szybkie, konturowe, prawdziwe w barwie,  żeby na tym polu rywalizować z klasycznym Cyrusem). Paczek też bym nie ruszał.

 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2022 o 09:36, Darek Zuk napisał:

Będę musiał to sprawdzić tylko pytając po wszystkich sklepach xpower jest niedostępny w tej chwili 

Napisz do Michała z NaTemataudio. Jesli oni nie mają to mała szansa żeby inni mieli.

To sklep dystrybutora.

Ale ja bym szukał poprawy gdzie inadziej

Piotrek

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, slaw0001 napisał:

Różnica być może będzie do usłyszenia, ale absolutnie nie proporcjonalna do kasy. Natomiast jak te same pieniądze przeznaczysz na kolumny możesz uzyskać lepsze efekty.

Kolumny muszą na razie poczekać. Żeby usłyszeć sporą różnicę musiałbym zainwestować sporo większe pieniądze niż w końcówkę 

 

20 godzin temu, kaczadupa napisał:

Zostaw to co masz.

Słuchasz dużo elektroniki a do takiej muzyki ja nie znam lepszych klamotów nad klasyczne Cyrusy ( tak, nawet Naimy, które z każdą nową generacją idą coraz bardziej w miękkość, ocieplenie i nie są tak zwinne, szybkie, konturowe, prawdziwe w barwie,  żeby na tym polu rywalizować z klasycznym Cyrusem). Paczek też bym nie ruszał.

 

 

Tak też zrobię. Też nie chcę wydawać kasy na znikomy przeskok.

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Napisz do Michała z NaTemataudio. Jesli oni nie mają to mała szansa żeby inni mieli.

To sklep dystrybutora.

Ale ja bym szukał poprawy gdzie inadziej

Piotrek

Pisałem już do wszystkich możliwych sklepów. Jedyną końcówka dostępna jest stereo 200.Raz że to klasa D a dwa że pieniądze już zupełnie inne. Gdzie szukałbyś poprawy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Darek Zuk napisał:

Kolumny muszą na razie poczekać. Żeby usłyszeć sporą różnicę musiałbym zainwestować sporo większe pieniądze niż w końcówkę 

A co jest nie tak z tym Kenwoodem? Przecież zamiast tego stadka Cyrusów i obecnych kolumn, możnaby kupić właśnie jakieś konkretne kolumny. Bo ja tutaj widzę największy problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2022 o 11:45, Darek Zuk napisał:

Gdzie szukałbyś poprawy?

Chyba sam nie wiesz? Ale nie przejmuj się mamy to samo wszyscy

Obawiam się że wymiana elekotrniki albo kolumn dopiero przyniosła by to czego oczekujesz. Czyli po prostu sporej zmiany na inne.

Powiem tak. Graj na tym co masz.

Nie przejmuj sie. W głowie miej przekonanie , jesli wymiana to spory $$ do zainwestowania.

I Ci przejdzie :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja

Dnia 29.12.2022 o 09:29, Piotr Sonido napisał:

Chyba sam nie wiesz? Ale nie przejmuj się mamy to samo wszyscy

Obawiam się że wymiana elekotrniki albo kolumn dopiero przyniosła by to czego oczekujesz. Czyli po prostu sporej zmiany na inne.

Powiem tak. Graj na tym co masz.

Nie przejmuj sie. W głowie miej przekonanie , jesli wymiana to spory $$ do zainwestowania.

I Ci przejdzie :)

Piotrek

Ewentualne kupno drugiej końcówki traktuję bardziej jako rozbudowę systemu na przyszłość i przymiarkę do innych paczek w dalekiej przyszłości. Samo granie obecnie jest dla mnie jak najbardziej dobre. Jak pojawi się x power w sprzedaży to poprosu go pożyczę i sam się przekonam jak to będzie wyglądać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2022 o 15:05, Darek Zuk napisał:

Ja

Ewentualne kupno drugiej końcówki traktuję bardziej jako rozbudowę systemu na przyszłość i przymiarkę do innych paczek w dalekiej przyszłości. Samo granie obecnie jest dla mnie jak najbardziej dobre. Jak pojawi się x power w sprzedaży to poprosu go pożyczę i sam się przekonam jak to będzie wyglądać. 

Bardzo słusznie. nic na siłe.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Bardzo słusznie. nic na siłe.

Piotrek

Wczoraj znalazłem na jednym z portali dwie końcówki X power do sprzedania (oczywiście urzywane) . Napisałem do właściciela zapytanie o cenę,stan. Właściciel odpisał że jednak ich nie sprzedaje po odsłuchu x300. Trochę byłem tym faktem zaskoczony bo myślałem że to będzie inna liga.Ale jak zawsze życie pokazuje że potrafi być nieprzewidywalne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek Zuk napisał:

Wczoraj znalazłem na jednym z portali dwie końcówki X power do sprzedania (oczywiście urzywane) . Napisałem do właściciela zapytanie o cenę,stan. Właściciel odpisał że jednak ich nie sprzedaje po odsłuchu x300. Trochę byłem tym faktem zaskoczony bo myślałem że to będzie inna liga.Ale jak zawsze życie pokazuje że potrafi być nieprzewidywalne...

Wiesz różnica mogła być ale :

- nie takiej jakiej oczekiwał

- nie adekwatna do ceny

Może to znak dla Ciebie :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...