Skocz do zawartości

Yamaha RN 803D wymiana na Cambridge Audio Evo 150 czy warto?


Mateo89

Recommended Posts

Witam. Panowie mam dylemat i ograniczony budżet. Upatrzyłem sobie Cambridge Audio Evo 150 ale nie słuchałem. Chciałem wymienić moja Yamahe która funkcjonalnością jest bardzo podobna do tego Cambridge z tym że ten sprzęt niby dużo lepiej gra. Mam kolumny Monitor Audio Silver 10 i nie mam zamiaru ich zmieniać. Lubię dużo góry ale denerwuje mnie brak basu na Yamaha a dokładnie buczenie bardziej niz dobry miękki bass. Salon mam 30m2. Zależy mi na all in one więc nie chce nic innego bo nie pasuje mi to stylistycznie i koniec. Powiedzcie czy będzie przepaść między tymi urządzeniami czy szkoda kupować sprzętu za 3 razy większa kwotę nóż dałem za nową Yamahe. Druga sprawa to Cambridge Audio Evo 150 niby bardzo się zawiesza czytam na forach zagranicznych i nawet serwis sobie nie radzi bo odsyłają sprzęty a problem nie naprawiony. Jak działa w nim aplikacja czy się zawiesza? Radio internetowe dobrze działa? Coś na zasadzie ja w Yamaha że jest pełna lista stacji typowo klubowych bo takiej muzyki słucham typu Trance. Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mateo89 napisał:

Mam kolumny Monitor Audio Silver 10 i nie mam zamiaru ich zmieniać. Lubię dużo góry ale denerwuje mnie brak basu na Yamaha a dokładnie buczenie bardziej niz dobry miękki bass.

Na początek wypadało by sie upewnić czy Twoje kolumny w jakichkolwiek warunkach, z jakimkolwiek sprzetem towarzyszacym potrafią wogóle wytworzyć brzmienie, ktorego poszukujesz🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateo89 napisał:

Mam kolumny Monitor Audio Silver 10 i nie mam zamiaru ich zmieniać. Lubię dużo góry ale denerwuje mnie brak basu na Yamaha a dokładnie buczenie bardziej niz dobry miękki bass.

Ten amplituner nie jest w stanie kontrolować dwóch 20-stek na basie w jednej kolumnie, czyli w sumie są ich cztery. Pamiętam jak dziś, gdy podłączyłem do wzmacniacza A-S701 moje MA Audio Silver 2 i byłem zachwycony przez jakiś czas, a właściwie dopiero po czasie stwierdziłem, że nie radził sobie z tymi kolumnami.

Możesz powiedzieć, kto Ci polecił taki zestaw? Znalazłem temat, gdzie Q21 pisze w Twoim temacie, że ten amplituner radzi sobie wysterowaniem z MA Silver 10.

https://forum.audio.com.pl/topic/47698-monitor-audio-silver-10-czy-pasują-do-yamaha-rn803d/#comment-195287

1 godzinę temu, Mateo89 napisał:

Panowie mam dylemat i ograniczony budżet. Upatrzyłem sobie Cambridge Audio Evo 150 ale nie słuchałem.

Jeżeli ma być wszystko w jednym klocku w podobnym budżecie masz NAD M10 lub NAD M10 V2 i moim zdaniem bardziej pasuje pod te kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...a z czego chcesz ten dobry, miękki bas w 30 m2 osiągnąć ? z przetworników 5,25 " ? 

A, sorki, coś pomyliłem. Masz większe przetworniki. Spojrzałem na 7G.

Teoretycznie wielkością są ok.  Może faktycznie coś z akustyką ? Bo na brak "prądu" , jak sugeruje kolega wyżej, to ja bym raczej nie stawiał.

Jaką impedancję masz ustawioną w amplitunerze ? Wg specyfikacji, są to kolumny 4 Ohmowe i tak powinieneś mieć to ustawione.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lysyrafal napisał:

Możesz powiedzieć, kto Ci polecił taki zestaw? Znalazłem temat, gdzie Q21 pisze w Twoim temacie, że ten amplituner radzi sobie wysterowaniem z MA Silver 10.

Może nie wchodźmy w szczegóły kto co polecił. Generalnie to i tak finalną decyzje podejmuje klient. Skoro tak wybrał (rozumiem ze nie w ciemno), to i efekt adekwatny.

1 godzinę temu, Mateo89 napisał:

Pomijając kolumny

Nadal nie wiemy czy w/w generują miekki niski bas? Ktoś coś wie? 

Ps: z korekcją wszystko jest możliwe. Noe należy sie bać, zwlaszcza w przypadkach takich jak powyżej, gdzie równowaga brzmienia jest mocno zachwiana. Wiecej zyskamy niz tracimy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ostateczną decyzję podejmuje klient, a czy autor wybierał w ciemno tego nie wiemy. Z drugiej strony, czytając to co napisał sklep Q21 w/w temacie mówi wiele o kompetencji ludzi tam pracujących.

16 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nadal nie wiemy czy w/w generują miekki niski bas? Ktoś coś wie? 

Z odpowiednim piecem tak, a następne wersje serii Silver nie grają już tak miękko.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po "paru" latach latach słuchania , ciągle się zastanawiam jakim cudem miłośnicy miękkiego niskiego basu lądują z MA/Focalem/Trianglami i niskimi modelami Yamahy/CA :D

 

edit , dobra , już wiem , czemu MA :) CCC ..... 

Kup sobie do tych MA Musical Fidelity m6si , do tego streamer schowany w szafce ( np Node ) , i funkcjonalnie masz to samo . A nie CA 150 , które albo zagra , albo się zawiesi :D A jak zagra , to nie tak jak chcesz

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Ten amplituner nie jest w stanie kontrolować dwóch 20-stek na basie w jednej kolumnie, czyli w sumie są ich cztery. Pamiętam jak dziś, gdy podłączyłem do wzmacniacza A-S701 moje MA Audio Silver 2 i byłem zachwycony przez jakiś czas, a właściwie dopiero po czasie stwierdziłem, że nie radził sobie z tymi kolumnami.

Możesz powiedzieć, kto Ci polecił taki zestaw? Znalazłem temat, gdzie Q21 pisze w Twoim temacie, że ten amplituner radzi sobie wysterowaniem z MA Silver 10.

https://forum.audio.com.pl/topic/47698-monitor-audio-silver-10-czy-pasują-do-yamaha-rn803d/#comment-195287

Jeżeli ma być wszystko w jednym klocku w podobnym budżecie masz NAD M10 lub NAD M10 V2 i moim zdaniem bardziej pasuje pod te kolumny.

Tak dokładnie oni mi doradzili te połączenie. 

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

hm...a z czego chcesz ten dobry, miękki bas w 30 m2 osiągnąć ? z przetworników 5,25 " ? 

A, sorki, coś pomyliłem. Masz większe przetworniki. Spojrzałem na 7G.

Teoretycznie wielkością są ok.  Może faktycznie coś z akustyką ? Bo na brak "prądu" , jak sugeruje kolega wyżej, to ja bym raczej nie stawiał.

Jaką impedancję masz ustawioną w amplitunerze ? Wg specyfikacji, są to kolumny 4 Ohmowe i tak powinieneś mieć to ustawione.

Tak ustawione są odpowiednio 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dowolny wzmacniacz używany. Kupujesz - testujesz - odsprzedajesz bez wiekszej straty, nastepny to samo... (wielu tak robi chociaz sie nie przyznaja - odchodzi element "wygrzania" - jesli wierzysz w to). Sam zobacz czy jest możliwe uzyskanie brzmienia miekkiego w Twojej akustyce. Nie wchodź dwa razy w tę samą rzekę...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mateo89 napisał:

denerwuje mnie brak basu na Yamaha a dokładnie buczenie bardziej niz dobry miękki bass. Salon mam 30m2.

Dałeś dowód na to, że mylisz się kompletnie. Ta Yamaha daje dobry, zwinny i całkiem nisko schodzący bas. Tylko trzeba jej dać odpowiednie kolumny.

BTW: opisuję swoje doświadczenie z salonu, który ma 41,5m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z elektroniką od denona, nie zmieniaj od razu kolumn. Ogólnie Cie,ale jest ze połączyli Ci takie kolumny, to dość odważne brzmienie i konieczne było przesłuchanie, taki zestaw kolumn plus dość jasnej elektroniki nie miało prawa dac Ci miękki bas.  Wspominałeś, że takiego basu szukasz?;) ja poszukalnym coś z Denona może Primare,  a więcej ciepłych modeli pewnie podrzucą Ci koledzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, J4Z napisał:

@Rokownik, a kolega chce miękki i co mu zrobisz? Yamaha ma miękki?

Tak, bo to hańba. 🤦‍♂️

Powiem Ci, że kiedyś jeden kolega powiedział mi, że bardzo nieeleganckim jest fakt, że potrafię zarobić na tym co kupuję i sprzedaję, dlatego pewnie spora część forumowiczów nie mówi o kupnie i sprzedaży sprzętów używanych, bo jak widać dla niektórych jest to "hańba". 

A wracając do wypowiedzi kolegi @Chyba Miro 84. Czasy mamy jakie mamy i to kupowanie i odsprzedawanie wcale nie jest tak proste jak 2 czy 3 lata temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, J4Z napisał:

Możliwe, aczkolwiek na in200 straciłem tylko 200zł. Myślę że gdybym nie chciał jak najszybciej sprzedać, to poszedłby za tyle, za ile kupiłem.

Tyle, że ten atoll to dość popularny model. Zobaczymy jak będzie z unico 😉. Miałem swego czasu pmc db1 gold. Wisiały na olx ze 3 miesiące. Są produkty niszowe, na które po prostu musi znaleźć się kupiec. 

Co do drugiej części zdania  - myślę, że pewnie jest jak piszesz. Chociaż tak jak wspomniałem wcześniej, uważam że dziś o wiele trudniej jest sprzedać jakiś komponent audio niż kilka lat wstecz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2022 o 15:05, Chyba Miro 84 napisał:

Może nie wchodźmy w szczegóły kto co polecił. Generalnie to i tak finalną decyzje podejmuje klient. Skoro tak wybrał (rozumiem ze nie w ciemno), to i efekt adekwatny.

Dlaczego nie wchodzić w szczegóły kto poleci. Klient podejmuje decyzję na podstawie rad kogoś kto się niby na tym zna. Jeżeli ktoś coś poleca to warto wiedzieć kto, chociażby dla innych którzy będą szukali porad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...