Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy TAGA HARMONY TWA-10B


Adam1971

Recommended Posts

10 godzin temu, eXistenZ napisał:

Tak jestem, jak pisałem wyżej, tidal czy radio internetowe po wifi działa poprawnie przez aplikacje wiim home. Spotify działa poprawnie przez bt, przez wifi nie chce wykryć urządzenia. Nic nie woła o aktualizację na ten moment. Swoją drogą to tidal jak i internetowe radio "tune in" strasznie przycina. Nie da się słuchać tego niestety :/

Powiem Ci że nie mam takich problemów, jeżeli badzie tak dalej to serwis, a może idz do innego kolegi z taga i soaruj z inną siecią ps mam ruter z upc i mi nie tnie nic jestem w szoku trochę 

Edytowano przez ROBIXXX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście może być wadliwa, jak ją miałem to nigdy nie robiła takich problemów. Możesz jeszcze spróbować zrobić tak aby tylko Taga pracowała na WiFi 2,4Ghz, wszystkie inne urządzenia wyłączyć lub przerzucić na 5Ghz i zrobić reinstalkę. Tak aby wyeliminować wpływ innych urządzeń. Kiedyś Chromecast Audio miał podobny problem przy połączeniu z iOS i taki myk pomógł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2023 o 18:43, eXistenZ napisał:

Reset do ustawień fabrycznych robiony kilka razy zarówno z aplikacji jak i z poziomu samego urządzenia. Mam tylko jedną sieć wifi w domu więc niemożliwe żeby urządzenia były nie w tej samej. Pisałem również ze z obu aplikacji (4 streamer , wiim home) przez wifi tidal i radio internetowe się włącza - tylko że tną się niemiłosiernie. Spotify natomiast nadal nie wykrywa przez wifi tagi. Sprawdziłem Wersję firmware oraz datę aktualizacji jest identyczna jak u Ciebie - więc wnioskuję że soft jest najnowszy dla Tagi. Sprawdziłem tez router i jest na paśmie 2,4ghz. Jakieś pomysły?

Z jakiego internetu korzystasz ? Stałe łącze czy jakiś router typu LTE itp. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mikro przycięć:

Odesłałem na naprawę gwarancyjną. Wymieniony panel przedni dotykowy, pomimo braku przycięć na testach w serwisie, wymieniona została również płyta główna na najświeższą wersję z nowym modułem LAN. Po kilku dniach pracy problemów brak.

Kontakt z klientem, oraz sam serwis oceniam 5/5

 

Edytowano przez Marek Cwajgart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2023 o 07:53, Piotr Sonido napisał:

Bawić się z wszystkimi telefonami, laptopami, telewizorami, dekoderami, konsolami, i co tam ludzie jeszcze mają pralki i lodówki w sieci bo Wiim nie działa prawidłowo.

niech wymienią na inna sztukę i już.

 

Tu faktycznie może być wadliwa sztuka ale wiesz czasem tak jest w domu, ludzie mają routery, które nie rzadko się zmienia dopiero jak dostawca internetu tego wymaga, w tym czasie pojawiają się dziesiątki nowych urządzeń, nie wiem na moim przypadku to w samym salonie po WiFi działają mi 4 włączniki świateł, kilka gniazdek sieciowych, sam salon myślę, że ma 10 urządzeń po WiFi, do tego dochodzą inne pomieszczenia, kolejne włączniki gniazdka glosniki googla i finalnie stary router zaczyna już wariować od ilości zarejestrowanych urządzeń, a jak mieszkamy w jakimś centrum miasta to mamy do tego dziesiątki nakładających się sieci WiFi i problem gotowy ;). Tak ludzie płakali na to 5G ale realnie jak pojawi się prawdziwe 5G to obstawiam, że kolejnych 10 lat i znów będziemy szukać kolejnych rozwiązań także docelowo myślę, że będziemy kombi owac tak z każdym urządzeniem w domu, brzmi to szalenie ale jest mega wygodne a będzie jeszcze wygodniejsze lub te topowe wynalazki będą bardziej dostępnie wycenione ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marek Cwajgart napisał:

Odnośnie mikro przycięć:

Odesłałem na naprawę gwarancyjną. Wymieniony panel przedni dotykowy, pomimo braku przycięć na testach w serwisie, wymieniona została również płyta główna na najświeższą wersję z nowym modułem LAN. Po kilku dniach pracy problemów brak.

Kontakt z klientem, oraz sam serwis oceniam 5/5

 

Czyli jednak. I tak to kolejny przypadek gdzie Wiim stoi na wysokości zadania.

13 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Tu faktycznie może być wadliwa sztuka ale wiesz czasem tak jest w domu, ludzie mają routery, które nie rzadko się zmienia dopiero jak dostawca internetu tego wymaga, w tym czasie pojawiają się dziesiątki nowych urządzeń, nie wiem na moim przypadku to w samym salonie po WiFi działają mi 4 włączniki świateł, kilka gniazdek sieciowych, sam salon myślę, że ma 10 urządzeń po WiFi, do tego dochodzą inne pomieszczenia, kolejne włączniki gniazdka glosniki googla i finalnie stary router zaczyna już wariować od ilości zarejestrowanych urządzeń, a jak mieszkamy w jakimś centrum miasta to mamy do tego dziesiątki nakładających się sieci WiFi i problem gotowy ;). Tak ludzie płakali na to 5G ale realnie jak pojawi się prawdziwe 5G to obstawiam, że kolejnych 10 lat i znów będziemy szukać kolejnych rozwiązań także docelowo myślę, że będziemy kombi owac tak z każdym urządzeniem w domu, brzmi to szalenie ale jest mega wygodne a będzie jeszcze wygodniejsze lub te topowe wynalazki będą bardziej dostępnie wycenione ;)

Jasne że tak.

W tym przypadku okazało się to być wadliwa sztuka :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2023 o 09:30, S4Home napisał:

Z jakiego internetu korzystasz ? Stałe łącze czy jakiś router typu LTE itp. ?

Stałe łącze, internet światłowodowy. Poza tym brakiem połączenia wifi przez spotify wszystko działa, tyle że przycina. Obstawiam wadę urządzenia - prawd. wyślę tagę na serwis. Swoja drogą może mi ktoś powiedzieć, po co wejście LAN w tym urządzeniu skoro stream i tak działa tylko przez bt i wifi? I druga sprawa, jak ten sprzęt łączy się do sieci wifi bez potrzeby podawania hasła? Zawsze łączy się a automatu z moją siecią, nigdy nie było pytania o hasło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, eXistenZ napisał:

Swoja drogą może mi ktoś powiedzieć, po co wejście LAN w tym urządzeniu skoro stream i tak działa tylko przez bt i wifi? I druga sprawa, jak ten sprzęt łączy się do sieci wifi bez potrzeby podawania hasła? Zawsze łączy się a automatu z moją siecią, nigdy nie było pytania o hasło :)

No nie. Stream działa zarówno poprzez wifi jak i po kablu. 

Może łączyłeś się poprzez wps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i jako zadowolony użytkownik do wczoraj tagi dziś padła, więc serwis gwarancyjny, po włączeniu nie może nawiązać połączenia wifi i Ethernet kablowego, nie działa dotykowy przycisk 🔳, miga szybko na biało dioda nie działa przycisk reset, odłączenie zasilania nic nie daje, tak więc podejrzewam że będzie wymiana tagi. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nawiązując do wcześniejszego wpisu winą był problem z przyciskiem dotykowym, jako że kupiłem gdy tylko wyszedł ten strimer kupiłem wersję 1 teraz są już poprawione, odnośnie problemów z dźwiękiem winą jest najnowsza aktualizacja za miesiąc powinna pojawić się poprawioną wersja softu, strimer znów działa 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kurde, jak się poczyta ten wątek, to można odnieść wrażenie, że ...słabooo....

To ja dla odmiany będę bronił, kupiona Taga kilka tygodni temu. Przy pierwszym włączeniu trochę jej zajeła aktualizacja.

Podłączona do sieci po kablu.  Nic nie przycina. Apki dwie sprawdziłem, WIIM lepszy od 4STREAM bo pokazuje khz danego utworu.

Pytanko : czy ktoś ma TWA-10B z lepszym zasilaczem liniowym ? Jest różnica ?

Mój odtwarzacz podaje dźwięk do DACA też Tagi DA-300, który dziś dostał zasilacz liniowy od Tomanka. Różnica jest, może nie przepaść, ale spokojnie da się zauważyć, zachęcony pozytywną zmianą, zastanawiam się czy TWA też powinien dostać lepsze zasilanie  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2023 o 09:12, klimkr napisał:

Tagi nie znam, ale w Foobarze (na Windows) wystarczy dograć UPnP Media Renderer Output i w Output wybrać UPnP. 

Dzięki wielkie, ale jak dalej to poustawiać, żeby dźwięk z Foobara na lapku leciał przez Tage i daca Tagi do wzmacniacza?

Edytowano przez Magnus Maximus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Magnus Maximus napisał:

Dzięki wielkie, ale jak dalej to poustawiać, żeby dźwięk z Foobara na lapku leciał przez Tage i daca Tagi do wzmacniacza?

Zainnstaluj UPnP MediaRenderer Output:

image.png.983246ad4a2ce3a18767b5e37d0cae6a.png

A zobacz urządzenia UPnP, u mnie jest Denon - u Ciebie pojawi się Taga albo coś podobnego:

image.png.6515ff04c6aaa93ef17c4057bcb2dc68.png

I zmień wyjście:

image.png.f7cfb4e72ac3c9e48a987484a737429c.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga dziś dostała nowy kabel coaxial Kimber V-21 łaczący ją z DA-300.

Pewnie nowego w cenie 340 zł bym nie kupił  ( połowa ceny streamera :)), ale trafiła się używka za 150 zł.

Kurcze. nie spodziewałem się że wniesie tyle zmiany, oczywiście są to małe zmiany , ale łatwo akurat wyczuwalne, wokal, dynamika, łatwość zajrzenia w szczegóły, zdecydowanie na plus.

Micha się cieszy, znane płyty z Tidala brzmią bardzo przyjemnie.

Pojawiła się też niecna myśl aby zabrać z CD Rotela interkonekt Van Den Hula :)) i podłaczyć do DA-300 i na wzmacniacz.

Jutro przyjedzie zasilacz liniowy od Tomanka, stay tuned :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klimkr wielkie dzięki

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to jest, gdy steruje Taga z tabletu i słucham muzyki z Deezera po bluetooth 4.2? Dźwięk dalej idzie po optyku do daca Taga DA 400 gdzie na wyświetlaczu jest 44.1 Jakie są fabryczne parametry dźwięku z daca w takim przypadku? Będę wdzięczny za wytłumaczenie. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomai napisał:

Taga dziś dostała nowy kabel coaxial Kimber V-21 łaczący ją z DA-300.

Pewnie nowego w cenie 340 zł bym nie kupił  ( połowa ceny streamera :)), ale trafiła się używka za 150 zł.

Kurcze. nie spodziewałem się że wniesie tyle zmiany, oczywiście są to małe zmiany , ale łatwo akurat wyczuwalne, wokal, dynamika, łatwość zajrzenia w szczegóły, zdecydowanie na plus.

Micha się cieszy, znane płyty z Tidala brzmią bardzo przyjemnie.

Pojawiła się też niecna myśl aby zabrać z CD Rotela interkonekt Van Den Hula :)) i podłaczyć do DA-300 i na wzmacniacz.

Jutro przyjedzie zasilacz liniowy od Tomanka, stay tuned :)

Radze ne wychylać się że słyszysz kable na forach. Ja jestem za ale ja jestem przyzwyczajony że potem jest na mnie nacisk.

Ale jak chcesz zyć w lekka glowa to miej swoje zdanie :) I miej go  sobie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Radze ne wychylać się że słyszysz kable na forach. Ja jestem za ale ja jestem przyzwyczajony że potem jest na mnie nacisk.

Ale jak chcesz zyć w lekka glowa to miej swoje zdanie :) I miej go  sobie.

 

Dzięki .Postaram się zapamiętać 😎.

Masz rację ....już to się dzieje 😏😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...