Skocz do zawartości

Okazje w audio - temat zbiorczy ( promocje / zniżki / kupony / błędy cenowe )


Tomasz S.

Recommended Posts

Tak, ale to też kwestia TV. Pamiętam że Marantz miał ta funkcję.

Bo przełączanie wykrywanie sygnały tak. Ale sterowanie głośnością:

"Przypisz operacje na tym urządzeniu do pilota zdalnego sterowania telewizora. Umożliwia to obsługę urządzenia za pomocą pilota do telewizora."

Mój TV na przykład tego nie ma. I wyjscie optyczne działa ze stałym poziomem sygnału.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotr Sonido napisał:

"Przypisz operacje na tym urządzeniu do pilota zdalnego sterowania telewizora. Umożliwia to obsługę urządzenia za pomocą pilota do telewizora."

Mój TV na przykład tego nie ma. I wyjscie optyczne działa ze stałym poziomem sygnału.

Ja to zrozumiałem tak,że poziom głośności wzmacniacza będzie się regulował pilotem od tv. Poziom na optyku zostaje stały. Chyba,że pilot do TV jest na bluetooth , wtedy to nie ma jak zadziałać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Ja to zrozumiałem tak,że poziom głośności wzmacniacza będzie się regulował pilotem od tv. Poziom na optyku zostaje stały. Chyba,że pilot do TV jest na bluetooth , wtedy to nie ma jak zadziałać.

Tak, to chyba ta sama funkcjonalność co np. w heglu (tylko tam jeszcze można właczac i wylaczac wzmacniacz). Pilot od tv po zakodowaniu steruje też wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

W komentarzach na Amazonie znalazłem ciekawe info. Może ktoś z użytkowników potwierdzić ?

/edit

Rzeczywiście ten Marantz ma takie opcje, znalazłem w instrukcji:

https://manuals.marantz.com/PM7000N/EU/pl/OBAOSYyxjjbprq.php

https://manuals.marantz.com/PM7000N/EU/pl/OBAOSYtrjbryea.php

Tak to działa tak, że przy połączeniu optykiem przy włączeniu tv włącza się i Marantz. Ale już przy wyłączeniu tv trzeba Marantza wyłączyć jego pilotem. A pilota od tv można zaprogramować by obsługiwać głośność, jak ktoś to lubi. Nie mam 7000n,ale mcr 612 i działa to tak samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Ja to zrozumiałem tak,że poziom głośności wzmacniacza będzie się regulował pilotem od tv. Poziom na optyku zostaje stały. Chyba,że pilot do TV jest na bluetooth , wtedy to nie ma jak zadziałać.

Hmm no to może. Ja mam stały sygnał na optyku w TV nie bardzo wiem jak Marantz mógł by wtedy reagować. Ale może, może. Nie mówie nie.

21 godzin temu, Majko napisał:

Pilot od tv po zakodowaniu steruje też wzmacniaczem.

Ale jakim zakodowaniu?

20 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A pilota od tv można zaprogramować by obsługiwać głośność, jak ktoś to lubi

Ok, jeśli pilot o TV nie ma takiej funkcji to nic z tego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Piotr Sonido napisał:

nie kojarzę żeby stare Panasy miały taką opcję.

Zostawmy już to. Bo nie ten dział. Jest szansa że to jednak działa. Wiec +

 

Wzmacniacz można nauczyć by reagował na pilota od Panasonica. Sam TV I pilot od niego nie ma nic do tego.

Podobnie można nauczyć BS Node czy Auralica do pilota jaki się posiada. Warunkiem jest by to był pilot działający po irda a nie po BT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2024 o 11:12, Piotr Sonido napisał:

Tak, ale to też kwestia TV. Pamiętam że Marantz miał ta funkcję.

Bo przełączanie wykrywanie sygnały tak. Ale sterowanie głośnością:

"Przypisz operacje na tym urządzeniu do pilota zdalnego sterowania telewizora. Umożliwia to obsługę urządzenia za pomocą pilota do telewizora."

Mój TV na przykład tego nie ma. I wyjscie optyczne działa ze stałym poziomem sygnału.

 

U mnie coś takiego dziwnego odkryłem że po podłączeniu optykiem tv samsung Smart tv do Rega Elex mk4 i zresetowaniu ustawień tv, Samsung automatycznie wykrywa rege jako marantz, i pozwala na sterowanie z pilot tv. Bez resetu ustawień taka funkcjonalność jest niedostępna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JacekWoy napisał:

U mnie coś takiego dziwnego odkryłem że po podłączeniu optykiem tv samsung Smart tv do Rega Elex mk4 i zresetowaniu ustawień tv, Samsung automatycznie wykrywa rege jako marantz, i pozwala na sterowanie z pilot tv. Bez resetu ustawień taka funkcjonalność jest niedostępna. 

Po optyku?

I sterowanie głośnością też działa?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ketrab78 napisał:

Szukam czegoś mniej ciepłego i bardziej analitycznego. Potrafi to mniej więcej tak zagrać?

Ciężko powiedzieć bo to bardzo często subiektywne doznania i najwięcej zależy od kolumn.  Niestety promocja była tylko przez 2 dni i cena wróciła już do 699.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...