Skocz do zawartości

Okazje w audio - temat zbiorczy ( promocje / zniżki / kupony / błędy cenowe )


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć chciałbym założyć temat o promocjach w audio.

Na pierwszy ogień Tidal HiFi na rok.

tidal-vector-logo.png

Tidal w wersji HiFi dla abonentów Plusa 12 miesięcy bez opłat.

W ofertach abonamentowych wysyłamy sms ,,Dodaj" na 80016 po otrzymaniu potwierdzenia rejestracja na plus.pl/tidal/konto

Z ofertą prepaid (na kartę w Plus i Plush)

aktywacja przez *101*11*555# zielona słuchawka, rejestracja w TIDAL plus.pl/tidal/konto
Użytkownik musi mieć czynne konto i dodatnie saldo.
 

link do regulaminów:

https://files.fm/u/pk7ww3eqm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
15 minut temu, Tomasz S. napisał:

@Luk Pl cenę sprawdziłem w Ceneo i nie znalazłem niższej.  Nie znam sklepu u Akustyka. Śmiało możesz też się linkami dzielić.

Jasne, podoba mi się ta inicjatywa dzielenia się okazjami, sam też coś wrzucę jak znajdę, ale te Wharfedale które podlinkowałeś nigdy nie kosztowały nawet 4000zl, a co dopiero 7459,95 zł, to zwykłe oszustwo, próba nabicia ludzi w butelkę przez sprzedawcę. Chciałem tylko na to zwrócić Twoja uwagę, że powinno się takie "promocje" weryfikować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że temat został podpięty :)

Nie no 7500 to nigdy nie kosztowały

https://www.ceneo.pl/103077937;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=147423244&gclid=Cj0KCQiAz9ieBhCIARIsACB0oGKEE4jZH1xYY5yrHXL5uxeKrYqKOYOVB2sczP1kFEr2n-tiPnOpbVMaAnPREALw_wcB

Ale 2700 jak ktos chce to czemu nie. Jest niżej.

Fajna cena na Silvery 500.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2023 o 19:50, Luk Pl napisał:

Przecie te kolumny w życiu nie kosztowały 7459,95 zł

 

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie no 7500 to nigdy nie kosztowały

Ale ja nigdy nie napisałem,ze one kosztowały 7500. Cenę porównałem do ceneo i nowych na olx. Nie znalazłem nigdzie niższej ceny za nowe, dlatego wrzuciłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomasz S. napisał:

Ale ja nigdy nie napisałem,ze one kosztowały 7500. Cenę porównałem do ceneo i nowych na olx. Nie znalazłem nigdzie niższej ceny za nowe, dlatego wrzuciłem.

Tak wiem, ale nie o to mi chodziło, postaram się wytłumaczyć. Wkleiłeś link w który wchodzi potencjalny zainteresowany i widzi że kolumny zostały przecenione o 64% z ceny 7.500zł, co jest niesamowitą promocją, ale w rzeczywistości to jawne oszustwo, a ktoś mógłby się podpalić i zamówić. Tak na prawdę w czasie premiery one kosztowały w okolicach 3.500zł. Tanie zagranie ze strony tego sklepu. Ja wiem że chciałeś dobrze, to wciąż jakaś promocja, ale to co tam podali na stronie to skandal. Jeszcze tylko odradzam weryfikowania cen na ceneo, w tym momencie podają najniższą cenę 1.649zł za kolumnę, a na akustyka.pl w tej chwili kolumna kosztuje 1.385zł. Nie chce żeby to wyglądało że się czepiam, po prostu jak zobaczyłem tą "promocje" to się we mnie zagotowało i ja osobiście bym do nich nie kierował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, J4Z napisał:

No i fajnie ze na forum ktoś zweryfikuje tę cenę. BTW to temat jest przypięty w złym dziale. xD

 

Prawda jest taka że pewnie sam widząc tą promocje oczy by mi się zaświeciły, ale pamiętałem że kiedyś sprawdzałem ich cenę bo rozważałem zakup tych paczek z drugiej ręki. Znając siebie pewnie bym kilka razy sprawdził czy rzeczywiście zrobię interes życia, ale choć to mało prawdopodobne, to bym się nie zdziwił gdyby znalazł się ktoś, kto zobaczył 64% zniżki i tylko dlatego kupił u nich te kolumny. Takie zagrania ze strony sprzedawcy powinny być zabronione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Luk Pl napisał:

Jeszcze tylko odradzam weryfikowania cen na ceneo, w tym momencie podają najniższą cenę 1.649zł za kolumnę, a na akustyka.pl w tej chwili kolumna kosztuje 1.385zł. Nie chce żeby to wyglądało że się czepiam, po prostu jak zobaczyłem tą "promocje" to się we mnie zagotowało i ja osobiście bym do nich nie kierował.

Jest taniej 1 kolor na stronie akustyka.pl  - nie znałem tego sklepu, ciężko zweryfikować ,że gdzieś jest sklep, który ma ten model 25 zł taniej za parę w jednym kolorze nie znając go.

Na ibood.pl kupowałem kilka razy i zawsze było w porządku ( oprócz jednego razu ale to akurat wina kuriera DPD ). Oczywiście cena początkowa z kosmosu bije po oczach, ale nie zmienia to okazji ani tego,że można porównać z innymi sklepami czy poczytać.

2023-01-30_09h37_38.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz S. napisał:

Oczywiście cena początkowa z kosmosu bije po oczach, ale nie zmienia to okazji ani tego,że można porównać z innymi sklepami czy poczytać.

No niestety nie rozumie kolega dalej mojego punktu widzenia. Sklep sugeruje że te kolumny kiedyś kosztowały ponad dwa razy więcej, a proszę mi uwierzyć, że to może bardzo wpłynąć na decyzje przy rozważaniu zakupu, na tyle nawet, że ktoś od razu zamówi z obawy że zapas w magazynie się wyczerpie, a jeszcze jak link pochodzi od użytkownika forum to taki potencjalny kupujący z niewielkim doświadczeniem może uznać że to legit promocja. Prawdopodobnie kiedyś sam bym tak zrobił :) 

Co do ceny kolumn na akustyka.pl, pojawia się ona w wyszukiwarce po wpisaniu modelu wiec nie trzeba się specjalnie wysilać. Dlatego też nie polecam ceneo.

Ja tylko chciałem zwrócić Twoja uwagę na podaną tam, mocno przekłamaną poprzednią cenę. Nie jeden pomyśli że jak tyle kosztowały to muszą grać, a jak nie zagrają to się nie straci na ich zakupie, a może nawet jak się promocja skończy to się na tym zarobi parę złoty. Może się w tym sklepie ktoś zwyczajnie pomylił, bo zerknąłem na ich inne promocje i nie trafiłem równie skandalicznych. Mam nadzieję że się rozumiemy, no hard feelings :) 

A jeszcze co do samego koloru kolumny to dla mnie mogły by być zielone. Jak są kilka stówek tańsze to bym kupił, a potem malował, albo oklejał :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Luk Pl napisał:

No niestety nie rozumie kolega dalej mojego punktu widzenia. Sklep sugeruje że te kolumny kiedyś kosztowały ponad dwa razy więcej, a proszę mi uwierzyć, że to może bardzo wpłynąć na decyzje przy rozważaniu zakupu, na tyle nawet, że ktoś od razu zamówi z obawy że zapas w magazynie się wyczerpie, a jeszcze jak link pochodzi od użytkownika forum to taki potencjalny kupujący z niewielkim doświadczeniem może uznać że to legit promocja. Prawdopodobnie kiedyś sam bym tak zrobił :) 

Ale ja świetnie rozumiem. Przecież opisujesz wyraźnie , nie ma tu jakichś metafor, alegorii czy trudnych wyrazów. 

Ale Twój  komentarz odbieram źle bo napisałeś:

 - one nigdy tyle nie kosztowały ( nigdzie nie napisałem,że kosztowały, wydzwięk jest taki,że chcę wprowadzić kogoś w błąd. W ogóle nie pisałem nigdzie jaka jest cena oprócz tej podanej przez sklep )

- gdzieś jest taniej ( Napisane bez podawania linku czy kwoty. Rozumiem, że mam tutaj przeszukiwać każdy zakątek internetu,żeby upewnić się na 100% ,że nigdzie nie ma 25 zł niższej ceny. Ty linkiem nie musisz się dzielić bo kto ma wiedzieć ten wie )

- trzeba weryfikować takie " promocje " zanim się wklei ( zweryfikowałem i napisałem w jaki sposób. Moim zdaniem to dobra cena i dlatego wkleiłem ten link. To,ze kiedyś miałeś przygodę gdzie % zniżka byłą duża i to zachęciło Cię do kupienia to nie znaczy,że ja wklejając taki link mam obowiązek zapobiegania takim sytuacjom.   )

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomasz S. napisał:

( nigdzie nie napisałem,że kosztowały, wydzwięk jest taki,że chcę wprowadzić kogoś w błąd. W ogóle nie pisałem nigdzie jaka jest cena oprócz tej podanej przez sklep )

Tak, nie pisałeś o poprzedniej cenie, ja też nie napisałem że podawałeś tą kwotę, od początku chodziło mi o problem na stronie, do której jednak koniec końców Ty wrzuciłeś link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk Pl to napisz :

"W tym sklepie jest taniej: link .  Ja na ibood nie kupuje bo komunikowanie obniżki jest nieuczciwe" i wszystko jest jasne.

Jak tylko krytykujesz nic nie dając od siebie to mi taki komentarz przeszkadza bo wygląda na to jakbym chciał kogoś oszukać czy naciągnąć. Nie chcę być tak kojarzony.

Z tego co wiem to nie ma zakazu korzystania z tego sklepu ani ja nie jestem zobligowany do tłumaczenia jak działają promocje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

@Luk Pl to napisz :

"W tym sklepie jest taniej: link .  Ja na ibood nie kupuje bo komunikowanie obniżki jest nieuczciwe" i wszystko jest jasne.

Jak tylko krytykujesz nic nie dając od siebie to mi taki komentarz przeszkadza bo wygląda na to jakbym chciał kogoś oszukać czy naciągnąć. Nie chcę być tak kojarzony.

Z tego co wiem to nie ma zakazu korzystania z tego sklepu ani ja nie jestem zobligowany do tłumaczenia jak działają promocje.

Teraz trochę przesadziłeś. Nie będziesz mi mówił co mam robić kolego, mamy jeszcze wolność słowa i prawo do swobodnego wypowiadania się i będę z tego korzystał. Nie potrafisz wziąć na klatę tego że dałeś ciała z tym linkiem to nie ciągnij tematu, a nie masz czelność dyktować mi w jaki sposób ja mam się tutaj udzielać. Tłumaczyłem kulturalnie na czym rzecz polega, ale widocznie twoje ego tego nie ogarnia. Zamiast mi narzucać jak mam się wypowiadać to mogłeś zreflektować,... rzeczywiście, ta promocja która poleciłem nie jest do końca uczciwa. Moja odpowiedź miała zwrócić uwagę na  praktykę sklepu, ale tłumaczyłem to już kilka razy. Chyba że ty nie widzisz nic złego w tym że sklep skrajnie przekłamuje cenę towaru "przed promocją" przypomnę że dwukrotnie podnieśli sobie ich wartość, to nie było podbicie o kilka stówek, a o kilka tysięcy. Gdybym wcześniej wiedział z kim mam do czynienia to bym nie poruszył tematu. Czasem lepiej przyznać się do błędu, a nie iść w zaparte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...