Skocz do zawartości

Klocek do rubicon 6


Mateusz Zajaczkowski

Recommended Posts

Cześć jak w temacie szukam klockando rubiconnow 6, 

Kasa Max 10 tys. 

Oczekiwania to mocna podstawa basowa dobrze, emocje w wokalu, jasna, ale zaokrąglone Góra, zależy mi na emocjonalnym mocnym graniu, muzyka to nowoczesny pop i gatunki około popowe

Odpadają Yamahy i rotele zbyt plakso

Z góry dzięki użytkownikom za sugestie

PS. Marantz też druciane granie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pawlardo napisał:

Może odsłuchaj NAD C399, NAD i Dali to z reguły dość dobre połączenie. NAD często paruje swoją elektronikę z Dali. 

Można by też kombinować połączenie NAD C658 jako streamer / preamp z Dirac + C268 Końcówka Mocy. 

 

Przyznam, że nie słuchałem tych nowych nadow,ale dzięki za sugestie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz super kolumny, warto dobrać pod nie dobry piecyk. Mam kilka propozycji dla Ciebie. Na pewno koniecznie posłuchaj najnowszy wzmacniacz Rega Elicit MK5. To mocny, wydajny wzmacniacz o świetnej średnicy, mocnej i dobrej podstawie basowej. Świetnie sprawdzi się w połączeniu z Rubicon. Moja druga propozycja to Musical Fidelity M5si, podobnie jak Rega to wzmacniacz zgodny z Twoimi preferencjami. Do listy dorzuć jeszcze Vincent SV-227 mkII. To hybryda lampowy, łącząca zalety tranzystorowej, mocnej końcówki mocy z plastyką, ciepłem, piękną barwą lampowego przedwzmacniacza. Na koniec propozycja wzmacniacza lampowego Fezz Audio Titania Evo. To klasyczny wzmacniacz lampowy, jednak bardzo wydajny, oferujący bardzo dynamiczny, otwarty, swobodny i energetyczny dźwięk przy oczywiście zachowaniu plastyki, ciepła charakterystycznego dla wzmacniaczy lampowych.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. W wolnej chwili zapraszam na nasz kanał YouTube, na którym prezentujemy wiele urządzeń. Nasz kanał dostępy jest pod linkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej uważaj  z ta jasną góra do tych kolumn.

Z czym ich słuchałeś ?

Bo szczerze to ja bym szukał ok w średnicy z wokalami tak ale raczej łagodniejszego wzmacniacza na górzę.

Musical fidelity, Vincent, Arcam Sa30 jeszcze z kalibracją, Moon ACE

Z kolei jeśli ma mieć jaśniejszą górę jak chcesz to: Primare, Hegel, Lyngdorf

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ty lepiej uważaj  z ta jasną góra do tych kolumn.

Z czym ich słuchałeś ?

Bo szczerze to ja bym szukał ok w średnicy z wokalami tak ale raczej łagodniejszego wzmacniacza na górzę.

Musical fidelity, Vincent, Arcam Sa30 jeszcze z kalibracją, Moon ACE

Z kolei jeśli ma mieć jaśniejszą górę jak chcesz to: Primare, Hegel, Lyngdorf

Piotrek

 

W sklepie z naimem,ale w domu z Yamaha i rotelem, a o zmianie zadecydowało to, że usłyszałem wzmaka kolegi rokladnie roksan k3, który oba wyżej wymienione zjadł.,co to jasnej góry, chodzi mi raczejno granie otwarte u góry, kurcze czasem słowami trudno opisać to,powiedzmy coś pomiędzy najmem supernaitem 3, a roksanem. Ten 1 słuchałem w sklepie 2 ma kolega

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mateusz Zajaczkowski napisał:

usłyszałem wzmaka kolegi rokladnie roksan k3

Ten Roksan nie jest zły, ale do fajnych kolumn z tej półki poszukałbym jednak czegoś ciekawszego. Sprawdź choć niektóre z propozycji @Q21 i  @Piotr Sonido (U Piotra szczególnie te z pierwszego wiersza)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mateusz Zajaczkowski napisał:

Chcesz powiedzieć, że konfiguracja naim i rubicon granie o raczej ciemnej charakterystyce? Bo moim zdaniem nie 

Dobrze złożony system może być otwarty na górze, nawet jeśli gra po ciemnej stronie. Kiepski system może być jasny i krzykliwy mimo braku otwartości (np. przez nadmiar dolnych sopranów i górnej średnicy). Moim zdaniem przynajmniej jeden z elementów toru (wzmacniacz lub kolumny) powinien mieć otwartą górę. Co nie znaczy, że musi być ewidentnie jasny.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kraft napisał:

Ale wiesz, że to porównanie Naima z Roksanem jest od czapy. Zupełnie różne pomieszczenia. A kolumny choć te same? A puszczane utwory? 

Okej różny procucent, inna cena i granie pewnie na innym poziomie, ale w odsłuchu jeden i 2 daje od siebie, w bezpośrednim porównaniu Yamahy i Roksana słuchania 1 po 2 słychać to bardzo wyraźnie, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie znam Caspiana M2, nie znam CXNa - z tego co mówią jego użytkownicy to w miarę bezpieczne brzmieniowo urządzenie więc tu bym się najmniej obawiał jakichś niespodzianek/wyskoków.

Z pewnością najbardziej efektownie/efekciarsko z ww piecy zagra Nait XS3. Dla mnie piec ok tylko! do liniowo grających paczek. Jak głośniki będą miały podniesiony dół to z XS3 nie będzie zaje...ście, niskie tony zamęczą. Uważaj też na zmiękczony,  poluzowany dół XS3 (żeby nie łączyć z paczkami o takim samym charakterze niskich tonów). A jak już koniecznie chcesz XS3 to kup go na odległość, żebyś zachował prawo do 14 -dniowego zwrotu. Ten piec robi piorunujące pierwsze wrażenie ale po czasie może być za efekciarsko.  

I pamiętaj, że Naima piece muszą mieć uziemione źródło, jeżeli nie chcesz słyszalnego w głośnikach przydźwięku. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie wiem. Nie znam Caspiana M2, nie znam CXNa - z tego co mówią jego użytkownicy to w miarę bezpieczne brzmieniowo urządzenie więc tu bym się najmniej obawiał jakichś niespodzianek/wyskoków.

Z pewnością najbardziej efektownie/efekciarsko z ww piecy zagra Nait XS3. Dla mnie piec ok tylko! do liniowo grających paczek. Jak głośniki będą miały podniesiony dół to z XS3 nie będzie zaje...ście, niskie tony zamęczą. Uważaj też na zmiękczony,  poluzowany dół XS3 (żeby nie łączyć z paczkami o takim samym charakterze niskich tonów). A jak już koniecznie chcesz XS3 to kup go na odległość, żebyś zachował prawo do 14 -dniowego zwrotu. Ten piec robi piorunujące pierwsze wrażenie ale po czasie może być za efekciarsko.  

I pamiętaj, że Naima piece muszą mieć uziemione źródło, jeżeli nie chcesz słyszalnego w głośnikach przydźwięku. 

 

Postaram się xsa posłuchać, jeśli tak fsktycz ie będzie to odpada, miałem kilka paczek które robiły wow na początku, później w weekend kręcąc się po chacie i słuchanie w tle po kilku godzinach, może nie tyle męczyło, ale zdarzało się, że wściekły wylaczalem, a czasami zdarzało się, że przepinałem kolumny, bywało, że miałem po 3 pary kolumn w chacie co prawda budżetowe raczej paczki,ale zawsze były dali czy to zensor  czy z serio icon,oberon, teraz opticon i rubicon, i zawsze w konfrontacji z focal chora, chorus, aria, monitor audio do serii Silver, kef od Q do R7, wychodziły zwycięsko nie wiem co jest w nich, ale przy dłuższych odsłuchać wypadają najlepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2023 o 14:35, Kraft napisał:

Ale wiesz, że to porównanie Naima z Roksanem jest od czapy. Zupełnie różne pomieszczenia. A kolumny choć te same? A puszczane utwory? 

To jednak słyszysz ta różnice na wzmacniaczach czy nie?

Dnia 20.01.2023 o 15:24, Mateusz Zajaczkowski napisał:

Chcesz powiedzieć, że konfiguracja naim i rubicon granie o raczej ciemnej charakterystyce? Bo moim zdaniem nie 

Tych kolumn nie da się zmienić aby grały ciemno. To wzmak musiał by być uszkodzony.

Pomiędzy Naimem i K# jest faktycznie Caspain.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...