Skocz do zawartości

Kompaktowy centralny do Heco Aurora 300


travnick

Recommended Posts

17 minut temu, lolekdrugi napisał:

ok, faktycznie wygląda na to, że według informacji w sieci, YouTube może tak robić. Pytanie zatem czy ten materiał jest faktycznie przekodowany czy nie.

Jakie znowu pytanie? Co tu jeszcze jest niejasne? Przecież wyraźnie napisałem, że przykładowy materiał, który podałem jest dostępny w YT w formacie 5.1 i można go używać do testów swojego systemu.

24 minuty temu, lolekdrugi napisał:

No dobrze, ale chciałbym się dowiedizeć, czy jest jakiś ogólny problem z dźwiękiem 5.1 w YT pod windows. Nie używam i nie miałem potrzeby, ale dobrze byłoby wiedzieć jakby taka potrzeba się nadarzyła. To jak to z 5.1 w YT / windows? Działa czy nie działa? Może działać czy nie? 🙂

48 minut temu, Butler napisał:

Spróbuję odinstalować YouTube z TV i pobiorę/zainstaluję od nowa, może to kwestia aktualizacji. Irytujące to wszystko, bo VOD (Disney, Sony Bravia) działają prawidłowo.

Sprawdzę wieczorem nr wersji aplikacji u mnie. Powinna gdzieś być widoczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, przemeklbn napisał:

No dobrze, ale chciałbym się dowiedizeć, czy jest jakiś ogólny problem z dźwiękiem 5.1 w YT pod windows. Nie używam i nie miałem potrzeby, ale dobrze byłoby wiedzieć jakby taka potrzeba się nadarzyła. To jak to z 5.1 w YT / windows? Działa czy nie działa? Może działać czy nie? 🙂

mnie nie pytaj, Windowsa nie używam, po co mi to, do czego?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ogarnąłem temat. Podejrzewam że rabanu narobił... Tidal. Ale od początku. Jak pisałem, YT nie widział treści wielokanałowych niezależnie od ustawień, auto1 działał jak upmixer więc przy testach kanałów głupoty grało, przy auto2 tylko stereo. Tidal to samo, aczkolwiek na początku informował mnie że sprzęt jest kompatybilny z Atmos bla bla bla, ale po kilku chwilach zabawy na amplitunerze ta sama śpiewka co z YT.

Skonaktowałem się z supportem Sony i w odpowiedzi dostałem info że dokonali zmian (?) i mam wykonać ponownie twardy restart TV Sony XR75X94J. I wszystko zaczęło działać, YT, Tidal, cud malina. Ale... Skończyłem słuchać muzykę na Tidal, chcę włączyć YT i cisza. Próbuję włączyć Disney+, nagle TV się zrestartował i znowu ten sam problem jak na początku.

No to znowu restart, znowu konfiguracja (n-ty raz już robiłem, mam dość), i doszedłem do wniosku że wszystko działa jeśli po skończeniu używania Tidal wymuszę zamknięcie jego aplikacji. Skończenie słuchania muzyki i powrót do menu "home" trzyma Tidala w tle i robi bałagan. Mam nadzieję że to "tylko" to, będę testować.

Zacząłem się bawić treściami wielokanałowymi na YT, i 5.1 i w końcu jest ok. Ha... Jest nawet Atmos zakodowany w DD+. Sprawdźcie u siebie, grają tylne surround i sufitowe zgodnie z animacją na ekranie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie dawało mi spokoju, z pomocą '4K Video Downloader' zgrałem plik z YT na dysk w pełnej wersji i 'MediaInfo' pokazuje że jest 5.1. Tylne surround ewidentnie tworzyły spójność z surround tworząc "bańkę" wokół, a górne zagrały deszcz... Nie kumam tego 😂 Jak upmix z 5.1 na 7.2.4, to zaskakująco składny.

yt-atmos.png


20230130-215458.jpg

 

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A czemu to na TV śmiga a na PC nie?

To kwestia przechodzenia przez mikser systemowy?

Na jabłku to działa?

Bo YT olewa użytkowników PC i 5.1 jest dostępny tylko na aplikacjach.

Chociaż w sieci podają, że niby w chromium stosując przełączniki:

https://support.google.com/chrome/thread/21248703/5-1-surround-sound-in-chrome?hl=en

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem inne sprzęty w domu pod kątem YT z dźwiękiem 5.1.

Odtwarzacz Zidoo Z9X z zainstalowanym Youtube 3.02.006 odtwarza prawidłowo. Ale uwaga, nie mogę się zalogować na konto YT- wywala aplikację do menu głównego. Może inna aktualizacja działa, nie szukałem.

PS5 - odtwarza prawidłowo

XBOX Series X - nie widzi 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Butler napisał:

Ale uwaga, nie mogę się zalogować na konto YT- wywala aplikację do menu głównego. Może inna aktualizacja działa, nie szukałem.

Zidoo to chyba Android, spróbuj wejść w Ustawienia -> Aplikacje -> YouTube i wyczyścić pamięć podręczną dla tej aplikacji (czasem też pomagało wyczyszczenie pamięci / "usuń dane" dla tej aplikacji). 

Edit: możesz też sprawdzić YT bez reklam (https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext), może będzie bardziej współpracować (projekt Open Source, stabilna instalka .apk).

 

Edytowano przez JakubAndryszczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oftopując od jutubów i ustawiania dźwięku :D

Czy ktoś się orientuje, czy jest jakaś różnica w Monitor Audio serii Monitor między wersją 2G a 3G?
Ze strony producenta się nie dowiem. Jedyna, którą widać to kolumny 2G na zdjęciach mają pomarańczowe membrany, 3G czarne. Czasem w ofertach piszą, że mają wersję 4G, ale czy taka w ogóle istnieje to nie wiem, bo na stronie producenta błąd 404.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 1.02.2023 o 00:01, Butler napisał:

Sprawdziłem inne sprzęty w domu pod kątem YT z dźwiękiem 5.1.

Odtwarzacz Zidoo Z9X z zainstalowanym Youtube 3.02.006 odtwarza prawidłowo. Ale uwaga, nie mogę się zalogować na konto YT- wywala aplikację do menu głównego. Może inna aktualizacja działa, nie szukałem.

PS5 - odtwarza prawidłowo

XBOX Series X - nie widzi 5.1.

ZIDOO Z9S to jest taki samo model co twój tylko różnica koloru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...