Skocz do zawartości

Haiku SOL Indigo


Rafał S

Recommended Posts

Jak w temacie, w związku z upgradem systemu i zakupem wzmacniacza Norma Revo Ipa 140, sprzedam swój poprzedni – Haiku SOL Indigo.

Kupiony jako fabryczna nówka w salonie Audioneo w sierpniu 2022 r., Stan idealny. Wszystko w komplecie: pilot, oryginalny karton z zabezpieczeniem producenta, dowód zakupu i gwarancja do sierpnia 2024 r.

Szczegóły podane przez producenta:

Wzmacniacz tranzystorowy SOL Indigo o mocy 75/120 W. Konstrukcja wzmacniacza opiera się na rozwiązaniu opracowanym w Haiku-Audio prowadzenia sygnału przez pierwsze dwa stopnie pracujące w klasie A w topologii single ended i stopniu końcowym Push-Pull opartym na tranzystorach bipolarnych, jak w starych dobrych wzmacniaczach ze złotej epoki Hi-End. Gałka w kolorze indigo, front grafitowy. Wskaźniki wychyłowe, pilot głośności.

  • Moc wyjściowa: 75/120 W
  • Klasa pracy: A (single ended, Push-Pull)
  • Pasmo przenoszenia (do 1dB): 16Hz - 96 kHz, (do 3dB): 8Hz - 192 kHz.

Recenzja portalu „W stereo” ze zdjęciami:

http://wstereo.pl/test-haiku-audio-sol-indigo-wszystko-do-siebie-pasuje/

W swoim czasie sam pisałem o nim bardziej szczegółowo tu:

https://forum.audio.com.pl/topic/88332-haiku-sol-indigo-jeszcze-więcej-audiofilskiego-powietrza/

W skrócie: duży dźwięk, barwny i nasycony, z otwartymi sopranami. Mocny i dobrze kontrolowany bas, ładnie budowana scena w głąb i na szerokość, dość długie wybrzmienia, wokale przyjemnie łączą namacalność ze świeżością. Wspaniały do jazzu / muzyki akustycznej, ale w odpowiednim torze spokojnie poradzi sobie też z rockiem, również cięższym. Natomiast nie jest to idealny piec do metalu (pod tym względem można lepiej w tym samym budżecie).

Indigo zastąpił u mnie Haiku SOLa II. W porównaniu z tamtym charakteryzuje się bardziej otwartą górą, lepszą kontrolą całego pasma (w tym basu), większą przejrzystością, dynamiką i swobodą wynikającą z większej mocy. Rysuje trochę mniejsze źródła pozorne niż SOL II, ale wciąż znacznie większe niż inne piece, z którymi go porównywałem przed zakupem i które u mnie pokonał (były wśród nich Trigon Exxceed i Gato Amp 150).

Podpinałem do niego różne kolumny, bardzo fajnie grał z moimi starymi Canto Grand New Premium (Studio 16 Hertz). Zależnie od preferencji można próbować łączyć go z kolumnami nasyconymi, lub szybkimi i przejrzystymi. Unikałbym tylko ekstremalnie jasnych.

Cena: 10 000 zł. (do negocjacji). Preferowany odbiór osobisty - zachęcam do odsłuchu u mnie w Gdańsku. :) 

Za kilka dni dodam link do ogłoszenia na OLX ze zdjęciami.

Oddzielnie sprzedaję swoje kolumny Canto Grand New Premium:

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie u mnie wciąż znacząco taniej. Szczególnie po rabacie dla forumowiczów (do ustalenia przez PW). A stan różni się od tego "fabrycznie nowego" wyłącznie wygrzaniem. Oba są z tego samego rzutu, bo tamta konkretna sztuka dostępna w sieci też jest z sierpnia 2022 r.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rafał S napisał:

. A stan różni się od tego "fabrycznie nowego" wyłącznie wygrzaniem.

A prąd w dzisiejszych czasach drogi , także z takim wygrzanym można od razu działać :D 

bez żartów to wg mnie Haiku przesadził z ceną , wolałbym dorzucić 2 tyle na jakiegoś luxmana czy accuphasa :P 

sorrki za OT :D 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, J4Z napisał:

@MariuszZ w regulaminie powinien byc punkt: jezeli nie jestes zainteresowny oferta - nie pisz, a takie posty powinny byc usuwane. 

@MariuszZ Absolutnie. Co to w ogóle za nawyki rozwalania ogłoszeń w taki sposób. Nie jesteś zainteresowany? To nie pisz. Cena za wysoka? To napisz prywatnie do sprzedającego. Proste? A za chwilę handlarz vel śpiąca królewna sam pewnie coś wystawi (obstawiam Cyrusa).

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2023 o 13:03, J4Z napisał:

@MariuszZ w regulaminie powinien byc punkt: jezeli nie jestes zainteresowny oferta - nie pisz, a takie posty powinny byc usuwane. 

J4Z,

Nie będziemy na razie zmieniali Regulaminu.

Co do reszty-masz rację. Uzupełniłem informację w dziale GIEŁDA, by nie pisać komentarzy. A jak ktoś tego nie zrozumie (lub lubi rozwalać innym wątki), to będą punkty karne. Tym bardziej że już kilka razy były prośby, by nie komentować i nie zaśmiecać Forum. Dotyczy to szczególnie pewnego recydywisty, ale i innym użytkownikom to się zdarzało.

Pozdrawiam-i to koniec OT. Kolejne wpisy nie na temat będą usuwane, a co do ich autorów... możecie się domyślić co będzie!

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa cena dla forumowiczów: 9500 zł (do negocjacji).

Przy okazji: @Butler zauważył w innym wątku, że sprzedający mają tu wygodną darmową platformę ogłoszeniową. Dało mi to do myślenia - może powinienem zapłacić szeroko rozumianemu Forum jakąś drobną prowizję od tej usługi?

Dlatego od teraz nowa zasada dot. moich ogłoszeń. W przypadku transakcji kupujący płaci mi 95% wynegocjowanej ceny końcowej. Pozostałe 5% wpłaca na konto podane w wątku "Forumowicze pomagają" (akcja pod patronatem Forum).

(W ciągu kilku dni dodam tę informację do ogłoszeń na OLX.)

Edytowano przez Rafał S
  • Lubię to 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...