Skocz do zawartości

Kabel optyczny /toslink spdif/ hit czy kit


Recommended Posts

20 minut temu, apodemus napisał:

Czyli chcesz powiedzieć, że zależnie od switcha dźwięk był różny? Jeżeli był różny to dane cyfrowe które zostały przez niego przesłane też były różne?

No bo przeciez

"SW8 to high-endowy 8 portowy switch sieciowy, który poprawia jakość sygnału sieciowego poprzez redukcję szumu i zakłóceń. Im więcej błędów w ruchu sieciowym, tym częściej urządzenia muszą komunikować się ze sobą w celu ponownego przesłania brakujących pakietów. "

5 godzin temu, Mikelas76 napisał:

i2s jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. I2s jest chyba najbardziej optymalnym połączeniem, wykorzystywanym od lat.

No bardzo dobrym, faktycznie. Tyle ze w ogole nie zaprojektowanym dla zewnetrznych polaczen kablowych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Tabelki, ach tetabelki.

@marcinmarcin Ty też lubisz mierzyć, co się dzieje jak wypniesz taki switch? 

Przypomnij.

Co wtedy z tabelką?

Czyzbys nie pojal deklaracji producenta?

 

"SW8 to high-endowy 8 portowy switch sieciowy, który poprawia jakość sygnału sieciowego poprzez redukcję szumu i zakłóceń. Im więcej błędów w ruchu sieciowym, tym częściej urządzenia muszą komunikować się ze sobą w celu ponownego przesłania brakujących pakietów. "

 

No przykro mi bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. Nie pojmuję jaki wpływ na dźwięk ma zbyt częste komunikowanie sie sprzętów (względem standartowego przesyłu) ? 

@Mariusz Kopacki zauważyłem wielokrotnie tu na forum, że posiadasz imponująca wiedzę jak dla mnie. Byłbym wdzięczny za wyjasnienia.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Tabelki, ach tetabelki.

@marcinmarcin Ty też lubisz mierzyć, co się dzieje jak wypniesz taki switch? 

Przypomnij.

Co wtedy z tabelką?

Mierzenie, mierzeniem ale mam gdzies na telefonie nagranie z tym samym switchem na impulsowym vs liniowy. Nawet na nagraniu słychać że jest jaśniej. Nikt chyba tu nie sądzi że coś się z danymi lepiej dzieje. A jak ktoś rozgłasza lepszość transmisji przez switch audiofilski, to ręce opadają....

 

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ja np. Nie pojmuję jaki wpływ na dźwięk ma zbyt częste komunikowanie (względem standartowego) w celu przesyłu danych? 

@Mariusz Kopacki zauważyłem wielokrotnie tu na forum, że posiadasz imponująca wiedzę jak dla mnie. Byłbym wdzięczny za wyjasnienia.

Rodem z ASR ta wiedza chyba, czy klona chwalisz? 

Marketingowego bełkotu zacytowanego wyżej nawet nie ma co komentować 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś w takim razie zacytować ten (jak to nazwałeś) "bełkot" z "opisu switcha"?

 

Czy mowa o tym opisie...

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

"SW8 to high-endowy 8 portowy switch sieciowy, który poprawia jakość sygnału sieciowego poprzez redukcję szumu i zakłóceń. Im więcej błędów w ruchu sieciowym, tym częściej urządzenia muszą komunikować się ze sobą w celu ponownego przesłania brakujących pakietów. "

?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ja np. Nie pojmuję jaki wpływ na dźwięk ma zbyt częste komunikowanie sie sprzętów (względem standartowego przesyłu) ? 

@Mariusz Kopacki zauważyłem wielokrotnie tu na forum, że posiadasz imponująca wiedzę jak dla mnie. Byłbym wdzięczny za wyjasnienia.

A bo ja wiem co tu producent chcial przekazac? Najwyrazniej uznal, ze w ten sposob wywola wrazenie koniecznosci zakupu jego urzadzenia.

W sieciach transmisja jest z reguly pakietowa w ramach protokolow TCP i UDP, pierwszy traktowany jako niezawodny, drugi jako zawodny. Rozmaite streamingi to domena UDP.

Tyle ze w prawidlowo okablowanych sieciach lokalnych bledow transmisji praktycznie nie ma, co widac bylo na zalaczonych obrazkach...

 

PS Zadna tam imponujaca, racz sobie nie zartowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a na odp. @marcinmarcin sie nie doczekam chyba :)

No nic... zmykam 👋

Ps: coraz częściej myślę o nowym temacie w ktorym wrzuce wszystkie zadane pytania na ktore nie raczono mi odpowiedzieć. Bo troche sie ich nazbierało od pewnego czasu. Bedzie "wesoło" 😎

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

No a na odp. @marcinmarcin sie nie doczekam chyba :)

No nic... zmykam 👋

Ps: coraz częściej myślę o nowym temacie w ktorym wrzuce wszystkie zadane pytania na ktore nie raczono mi odpowiedzieć. Bo troche sie ich nazbierało od pewnego czasu. Bedzie "wesoło" 😎

Pisz na co masz ochotę 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Mierzenie, mierzeniem ale mam gdzies na telefonie nagranie z tym samym switchem na impulsowym vs liniowy. Nawet na nagraniu słychać że jest jaśniej. Nikt chyba tu nie sądzi że coś się z danymi lepiej dzieje. A jak ktoś rozgłasza lepszość transmisji przez switch audiofilski, to ręce opadają....

Dlatego ja nie ma  switcha 😉

Czyli switch nie tyle, co zasilanie wpływa na brzmienie przez switcha?🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiesz... ja doceniam jednak innym widocznie "solą w oku"...  👍

Dla mnie wiedza to dociekanie, a nie przyjmowanie dogmatów... 

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Dlatego ja nie ma  switcha 😉

Czyli switch nie tyle, co zasilanie wpływa na brzmienie przez switcha?🙂

Brzmi to paranoicznie, ale z każdym switchem i zasilaniem do niego grało inaczej 🙄

Tplinki były wrażliwe na zasilanie. Na Dlink z tego co pamiętam nie słyszałem różnicy, ale z, kolei przyciemniał tonalnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

To nie są prowokacje a normalne, dociekliwe pytania. Marcin do tej pory nie zacytował gdzie jest ten "niby" bełkot.

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Myślałem akurat o opisie switcha, ale jak to mówią uderz w stół... 😂

nie będziesz mi mówił co ja mam robić 😂

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

No bardzo dobrym, faktycznie. Tyle ze w ogole nie zaprojektowanym dla zewnetrznych polaczen kablowych...

No i? 

jakas roznica wew czy zew? Pewnie wielu mądrzejszych od Ciebie ta sprawę przemyślało, na tyle dogłębnie ze zdecydowano się to wprowadzić jako kabel zewnetrzny. Teraz kwestionujesz nawet to, czy to taka zwykła zlosliwosc?

56 minut temu, marcinmarcin napisał:

Brzmi to paranoicznie, ale z każdym switchem i zasilaniem do niego grało inaczej

Tez to zauważyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mikelas76 napisał:

jakas roznica wew czy zew? Pewnie wielu mądrzejszych od Ciebie ta sprawę przemyślało, na tyle dogłębnie ze zdecydowano się to wprowadzić jako kabel zewnetrzny. Teraz kwestionujesz nawet to, czy to taka zwykła zlosliwosc?

Bo rynek ałłłdio podchwycił i zaczął wykorzystywać, żeby bić kasę, a audiofile łykają.

Nie wiedziałeś? 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Tplinki były wrażliwe na zasilanie. Na Dlink z tego co pamiętam nie słyszałem różnicy, ale z, kolei przyciemniał tonalnie

Kolega miał taniego (60zl) tplinka, ja cisco i netgear. Netgear wypadał najlepiej

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Bo rynek ałłłdio podchwycił i zaczął wykorzystywać, żeby bić kasę, a audiofile łykają.

Nie wiedziałeś?

Taaaa, a co to za bicie kasy? Przecież to tylko dodatkowy port. I tak wykorzystuje się jeden więc gdzie to bicie kasy? 

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Brzmi to paranoicznie, ale z każdym switchem i zasilaniem do niego grało inaczej 🙄

W audio wiele rzeczy brzmi paranoicznie, a jednak działa i to słychać, czy komuś się to podoba, czy nie.

Ja zauważyłem, że nawet kolor kabli ma znaczenie 😂

Żółty lappkabel LAN Cat.7 gra inaczej, czerwony WW Starlight 8 też gra inaczej. 

DC z lappkabla w czarnobrazowym oplocie gra inaczej i DC ze Siltecha ST48B G3 który jest niebieski też gra inaczej.

Śmiem twierdzić, że kolory mają znaczenie 😆😆😆

5 minut temu, Mikelas76 napisał:

Taaaa, a co to za bicie kasy? Przecież to tylko dodatkowy port. I tak wykorzystuje się jeden więc gdzie to bicie kasy? 

Za który musisz zapłacić 😁 a jeszcze rynek kablarski się cieszy, bo kabel musisz kupić. 

No nie wiedziałeś o tym?😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DiBatonio napisał:

Za który musisz zapłacić 😁 a jeszcze rynek kablarski się cieszy, bo kabel musisz kupić

No i tak muszę zapłacić za ten jeden, czy to coaxial, czy usb czy i2s 😁

Mając do dyspozycji kolejne wejscie mogę sobie osobiście pozwolić na podpięcie kolejnego urządzenia do daca. Ja mam podpięte cztery takie urządzenia, a jeszcze pozostają mi dwa wolne gniazda tj. aes/ebu oraz bnc.

No i tak się zdarzyło że z i2s gra mi streamer najprzyjemniej. Tak więc jestem zadowolony. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...