Skocz do zawartości

Rega Elex MK4


Grzesiek202

Recommended Posts

2 godziny temu, majkel74 napisał:

Miałem Vele 403 z Regą Elex R (mk4 jest ponoć cieplejszy) i grało to dobrze, ale przesiadka na Dynaudio Special 40 dało znacznie lepszy, bardziej wyrafinowany dźwięk. W bezpośrednim porównaniu Vele trochę ujednolicają / upraszczają przekaz. Wiadomo że Dynaudio droższe, ale może warto poszukać czegoś z drugiej reki.

No widzisz, a tu i nie tylko pojawiają się głosy, że Rega z Dynaudio to nie. Miałem Elicita R z Dynaudio X34 i do dzisiaj żałuję, że zbyt szybko sprzedałem tą Regę...

 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majkel74 napisał:

Miałem Vele 403 z Regą Elex R (mk4 jest ponoć cieplejszy) i grało to dobrze, ale przesiadka na Dynaudio Special 40 dało znacznie lepszy, bardziej wyrafinowany dźwięk. W bezpośrednim porównaniu Vele trochę ujednolicają / upraszczają przekaz. Wiadomo że Dynaudio droższe, ale może warto poszukać czegoś z drugiej reki.

Znam S40, wiem, że to lepsze głośniki ale dopóki nie wyprowadzę się do domu z większym pokojem odsłuchowym Vele zostają. Ale te Dynaudio sa na mojej "liście zakupowej".

 

Jak w tej Redze gra DAC, porównywał ktoś z jakimś zewnętrznym?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FreddieMercury napisał:

Jak w tej Redze gra DAC, porównywał ktoś z jakimś zewnętrznym?

 

Spokojnie można słuchać bez tej kostki stojącej poglądowo na piecyku. 

Moim zdaniem wbudowany DAC w żaden sposób nie kaleczy firmowego brzmienia Regi ani nie ogranicza możliwości wzmacniacza. 

Tu i tu słychać tak samo wyraźnie mocne i słabsze strony wzmacniacza (na tle Hegla H95). Dla mnie kupno zewnętrznego przetwornika do Elex to zbędny wydatek. Zamiast tego wolałbym rozbudować system o gramiak Regi czy świetnie pasujący ocznie cedek Saturn MK3. 

 

 

IMG20240910215911.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FreddieMercury napisał:

Obecnie w 16m, na dłuższej ścianie, miejsce odsłuchu w trójkącie o boku 190 cm.

Nie słuchałem S40 w tym pomieszczeniu, po prostu założyłem sobie, że do wyprowadzki Vele zostają ze mną.

No w tych warunkach Vela 403 to poradzi sobie z nawiązką.

Kiedy wyprowadzka i jak duży nowy pokój przewidujesz?

Słuchałeś Elexa z S40?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kaczadupa napisał:

Spokojnie można słuchać bez tej kostki stojącej poglądowo na piecyku. 

Moim zdaniem wbudowany DAC w żaden sposób nie kaleczy firmowego brzmienia Regi ani nie ogranicza możliwości wzmacniacza. 

Tu i tu słychać tak samo wyraźnie mocne i słabsze strony wzmacniacza (na tle Hegla H95). Dla mnie kupno zewnętrznego przetwornika do Elex to zbędny wydatek. Zamiast tego wolałbym rozbudować system o gramiak Regi czy świetnie pasujący ocznie cedek Saturn MK3. 

 

 

IMG20240910215911.jpg

Żeby jeszcze ten Saturn był w cenie wzmacniacza (Elexa), jak to często praktykują inni producenci. Ale niestety, cedek w ofercie jest jeden to i cena bardziej w stronę Elicita idzie. 
 

Mogłaby się Rega pokusić i zrobić np wersję Saturn-T (sam transport) w cenie Elexa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał S napisał:

Fajnie, że dziewczyna wie, co to płyty CD. Krzepiące. :)

Pozazdrościć. Moje dwie córki, może i wiedzą co to płyty CD, ale absolutnie ich nie interesuje z czego słuchają :)  Za to jedna z nich jest w stanie pojechać na koncert ulubionej gwiazdy do stolicy, Krakowa, a nawet do Berlina i Londynu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomasz1w napisał:

No w tych warunkach Vela 403 to poradzi sobie z nawiązką.

Kiedy wyprowadzka i jak duży nowy pokój przewidujesz?

Słuchałeś Elexa z S40?

Właśnie dlatego je zostawiam. Docelowo będę słuchał w 20m i wtedy będę się zastanawiał między dużymi monitorami a małymi podłogówkami.

Nie słuchałem jeszcze żadnej Regi. S40 słuchałem z Naimem XS3.

Teraz Vele napędzam Heglem H120 i uważam to za całkiem udane połączenie. Pomysł na Regę zrodził się z chęci pokombinowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FreddieMercury napisał:

Pomysł na Regę zrodził się z chęci pokombinowania.

"Pokombinowania" świetnie to ująłeś:) Ja coś dużo mam tego ostatnio, ale jak jest frajda, to czemu nie pokombinować?

 

4 godziny temu, FreddieMercury napisał:

Było dużo basu i pamiętam, że średnica nie była taka lekko wycofana jak w Velach. Miałem wrażenie, że XS3 + S40 to takie granie "na twarz", bardzo rozrywkowe.

Jak miałem XS2 z Dynaudio X34, to powiem, że aż za bardzo rozrywkowe. Przez co był trochę gubiony detal, eteryczność dźwięku, dół za bardzo dominował momentami. Ale średnica fajna, gęsta (może nawet za bardzo). Ale całościowo jednak lepsza, niż w Velach 403. Tak, efektowne brzmienie dające przyjemność, ale na dłuższą metę dla mnie było "za bogato", za mało tej zwiewności, wycyzelowania. Jak już pisałem, zawsze coś za coś... przynajmniej w tej klasie cenowej.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2024 o 22:20, kaczadupa napisał:

Tak, H95. Cały czas mi się myli i mówię znajomym, że mam H90 heh

Z pamięci zupełnie nie widzę Elexa mk4 z ATC scm 11. Absolutnie.

Wszystkie znane mi Dynaudio kompletnie odpadają.

Ogólnie nic co gra bez rozdzielczości, ociężale, z podbitym i podgrzanym basem.

Osobiście do Elexa widziałbym paczki otwarte, szybkie, rozdzielcze. Może nawet lekko rozjaśnione. 

 

spróbowałbym amphionów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Adamo666 napisał:

spróbowałbym amphionów :)

Masz i jak masz to jaki model ?  Wzmacniacz to Elex ?

Powiem Ci, że ogólnie to lipa jest ostatnio z monitorami (dostępnością). Zerkam na stronę największego w kraju i mojego naj. Salonu Audio Q21 i widzę, że przestali kupować monitory takie jak Amphion Argon 1, Spendor Classic 4/5, Audiovector QR1 SE, Monitor Audio Gold 50, Sonus Faber Sonetto 1 a przestawili się na swoją własną dystrybucję jak Vienna, Buchardt i prawie swoją jak Pylon. 

Nie bardzo jest skąd wypożyczyć demo. Salony przestały brać na stan monitory (może przez ich odjechane ostatnimi czasy ceny i przez to brak popytu). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam argon 3ls. Nie mam elexa- sugerowałem się Twoimi wytycznymi w poprzednim poście i stąd od razu pomyślałem o amphionach - a ścisłej argon 3s albo 1 (3s i jedynki to różne konstrukcje -o czym zapewne wiesz 😎).

British audiophile polecał argony (chyba 3s) do musical fidelity grającego w klasie A.

Może to dobry trop ?

Mnie argony 3ls na tyle uwiodły, że póki co nie wyobrażam sobie zmiany na inny model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2024 o 22:20, kaczadupa napisał:

Osobiście do Elexa widziałbym paczki otwarte, szybkie, rozdzielcze. Może nawet lekko rozjaśnione. 

Ja też polecam wypróbować Amphiony, jeśli szukasz tego co wyżej opisujesz. Szczególnie Argon'ów bo Helium mają trochę inna charakterystykę ;)

Jeśli chodzi o dostępność to jest w Polsce kilku dealer'ów Amphion'a poza Q21. Warto popytać - wiadomo, że będzie trochę żonglowania, pisania, ale myśle, że może to być warte zachodu. Większe 3S były dostępne na miejscu w AudioTop'ie w Poznaniu nie tak dawno temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...