Skocz do zawartości

Tidal nie jest lossless! Podyskutujmy o tym.


Recommended Posts

2 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Wyczytałem że obecnie wszystkie pliki są odtwarzane 24/48 FLAC przy jednej subskrycji.

Gdzie?

Teraz jest tak, ze kazda subskrybcja pozwala na taka sama jakosc maksymalna, wlaczajac w to lossless flace 192 kHz. Pod warunkiem, ze kombinacja sprzet i kontrolujace oprogramowanie to umozliwiaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artur Charicki napisał:

U mnie w domu 😀 Nie zmieniałem sprzętu, ten sam streamer i dac a jakość niższa na tych samych albumach w Tidalu.

Sprawdz czy Twoja aplikacja Tidal jest zaktualizowana. U mnie na laptopie i telefonie działa ok.

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Z przykroscią zawiadamiam ze w maju br  Tidal obnizyl jakosc muzyki . Nie wiem dokladnie w którym dniu bo nie sluchalem codziennie ale pewne jest ze wlasnie w maju 2024r

Co sie stalo? Otóz moijsystem jest specjalnie skrojony pod to zeby nie bylo zadnych sybilantow w wokalach i gora byla aksamitnie gładka szczegolnie wlasnie na wokalach i tak jest u mnie od  kabli po modyfikacje kolumn pod tym kątem . Od czasu posiadania sprzetu nie slyszalem sybilantow . Owszem zdarzaly sie nagrania ogolnie brzmiące bardzo ostro ale to bylo ich naprawde bardzo niewiele .Teraz jak slucham to jest odwrotna sytuacja czyli prawie wszystkie nagrania sa wyostrzone i to tak bardzo ze pojawily sie nawet sybilanty w wokalach .Glównie syczace 'S" ale slychac tez "C" tyle ze duzo mniej . Generalnie góra pasma zostala wyostrzona co tez bardzo dobrze slychac na instumentach

 

Czy to wina sprzetu? Cos sie popsulo? Nie

Sprawdzalem na innym DAC  ale najwazniejsze ze sprawdzalem poprzez aplikacje mconnect (przez chromecast) oraz przez telefon i na sluchawkach . Za kazdym razem to samo

Napisalem wiec do Tidal w tej sprawie no ale niestety wyparli sie ze to nie ich wina jakby nie rozumiejąc ze sprzet nie moze byc wadliwy . Podejrzewam ze wraz z obnizeniem abonamentu z 40pln na niecale 22PlN poleciano tez z jakoscią . Byc moze jest wysylane mnioej danych a zeby to rekompensowac podniesiono góre pasma ktora zapewne miala udawac szczegolową góre .

Wybitnie musi by to ich wina bo niemozliwe jest ze przy kazdym polaczeniu i na roznych sprzetach jest to samo a przez pare lat jak jestem subskrybentem to tego nie bylo wcale .

 

I tak oto w ten sposób Tidal mnie wykiwal . Nie moge tego słuchac juz bo przeciez syczy i szelesci gora a wokale to metaliczne syczace "S"i troche mniej "C"

Kasa na sprzet w błoto  bo na plyty CD i odtwarzacz czy transport nie bardzo mnie stac . Stad byl wybór Tidal'a

Poza tym te dzisiejsze lasery w CD to  2 _3 lata i padnie

Czuje sie dziwnie teraz . Nabity w butelke i oszukany . Mam zal do siebie ze dalem sie tak nabrac  .Nie przypuszczalem ze Toda odwali taki bandycki numer i sie tego bezczelnie wyprze

 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcinmarcin napisał:

Może jednak.... nic takiego nie słyszę. Wręcz to samo grane z Qobuza jest ciut ostrzejsze jakby... 😉

No przeciez napisalem ze na innym Dac jest tak samo , na telefonie ze sluchawkami tez tak samo i na chromecast tak samo  i na Tidal connect tez . Wiec nic sie nie popsulo .

Slysze poniewaz przez lata nie bylo takiego wyostrzenia  a teraz jest .A zaczelo sie konkretnie w tym miesiacu (maj )  Wiec prosze mi nie psuc nerwow pisaniem ze tak juz bylo i robieniem ze mnie gluchego bo juz wystarczającą mnie wkurzyl support Tidal . Napisalem zeby sie podzielic tym faktem i nic poza tym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, THX1138 napisał:

No przeciez napisalem ze na innym Dac jest tak samo , na telefonie ze sluchawkami tez tak samo i na chromecast tak samo  i na Tidal connect tez . Wiec nic sie nie popsulo .

Slysze poniewaz przez lata nie bylo takiego wyostrzenia  a teraz jest .A zaczelo sie konkretnie w tym miesiacu (maj )  Wiec prosze mi nie psuc nerwow pisaniem ze tak juz bylo i robieniem ze mnie gluchego bo juz wystarczającą mnie wkurzyl support Tidal . Napisalem zeby sie podzielic tym faktem i nic poza tym

masz pecha, że akurat zabawa ekipy Tidal "wku..ić jednego abonenta" trafiła na ciebie 😱

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych z Twoich rewelacji nie stwierdziłem. 

Nic nie gra ostrzej i nie słyszę żadnych dodatkowych sybilantów ani wyostrzonej góry. 

Wszystko, tak jak to zawsze bywa, zależne od realizacji nagrania. 

Może masz po prostu gorsze dni na odsłuchy. 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...