Skocz do zawartości

Nowe KEF serii R jednak z META


Piotr Sonido

Recommended Posts

6 godzin temu, lysy napisał:

Jest to błędne założenie, przynajmniej dla mnie.

Dla mnie też, ale niestety tak często jest to odbierane. Oczywiście nie przez każdego, wiadomo. Część ludzi jednak będzie odbierać nowszą, zaktualizowaną, jako ulepszoną względem poprzednika.
No ale zobaczymy jak to faktycznie będzie z nowymi Rkami. Póki co to dywagacje, jakieś własne zdania, opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lysy napisał:

Tylko że ta cena z czapy była wzięta, o czym świadczy tak drastyczna jej obniżka. Rynek zweryfikował cenę tych kolumn i dystrybutor ją obniżył. W tej chwili też na nich zarabia, bo na pewno do interesu nie dopłaca.

Powód był nieco inny. Ale nie o tym na otwartym forum.

Ale czy coś się w tej kwestii zmieniło? Bo KEF nie miał dystrybutora. Sami to ogarniali.

Cena nowych zapewne wkrótce spadnie. Na razie roznica jest za duża.

Chodź zobaczymy jakie bedzie zainteresowanie nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest ciekawe. Z jednej strony wszyscy wiemy po jakich kwotach sprzedawane są poprzednie Rki, zakres zmian na papierze nie wydaje się duży i stąd opór. Z drugiej jak się patrzy na konkurencję - np takie MA Gold 100 chyba tutaj przytaczane. W mojej opini produkt slabszy od R3 i nawet po podwyzce R3m ciagle wypada wyjsciowo taniej. Z trzeciej jeszcze to co wczesniej przytaczano - sytuacja rynkowa jest jaka jest, wszystko drozeje, tutaj chociaz Kef stara się tą podwyżkę przykryć jakąś ewolucją produktu, zmianami - ponoć na lepsze (co sie jeszcze okaze). Duzo firm po prostu podnosi ceny (np. Arendal ostatnio 15% do calej serii produktow dolozyl). 

Ja jestem zainteresowany :) Ale czekam na testy, pomiary, obnizki :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciekawe do poczytania. Opisane różnice w stosunku do starych R
 https://www.audioadvice.com/videos-reviews/kef-r-series-overview

Wygląda na to że zostało wprowadzonych trochę zmian. Może tak być że meta zagra inaczej niż stare R. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, bo mało kto słuchał, a wiadomo że to też mocno subiektywne. Ja liczę jednak że będzie to ta sama szkoła co w R. Po prostu będzie podobny styl, ale dojdą do jeszcze większej perfekcji. Jak wiecie sam jestem mega fanem grania KEF'a - moje R3 uważam że są ideałem (dla mnie) ciężko mi sobie wyobrazić coś lepszego od KEF'a w stylu KEF'a. ale myślę sobie... że jeśli zmieni się sporo w R3 Meta to mogą mi nie podejść nowe mety i zostaną stare R3. Dużo monitorów przez mój salon przeszło, po długich walkach i szukaniu czegoś na miejsce R3, niczego lepszego nie znalazłem i dałem sobie spokój, mówiąć że koniec tracenia czasu na wypożyczanie, czas na słuchanie muzyki. Do tego kasa która miała być przeznaczona na wymiane kolumn, poszła już na coś innego. Ale Jeśli METY będą takie jak R3 ale "udoskonalone" i mi się jeszcze bardziej spodobają, to polecę jakieś nadgodziny w robocie, R3 sprzedam i wezmę R3 meta :] ale czekam aż zacznie się możliwość wypożyczenia. 


Swoją drogą, Cena R3 dość dobra moim zdaniem. Podobna do poziomu premiery starych R3. Jeśli będą jakieś minimalne różnice w detalach, to jako fan grania KEFA mogę sobie pozwolić na wymianę, r3 na r3 meta. Dla mnie R3 są lepsze niż polecane przez branże MA GOLD 100 które obecnie kosztują 10,000zł.  Co do wyższych modeli R meta, to mocno poleciecli z ceną, chyba żeby ktoś zamienił takie R7 na R7 meta, musi być jakaś wybitna różnica. 


Czekam na branże, aż ruszy z wypożyczeniami, @Q21 @Top Hi-Fi & Video Design @S4Home coś wiadomo, już macie jakąś wersje wygrzaną do wypożyczenia ?

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukluk71 napisał:


Ciekawe do poczytania. Opisane różnice w stosunku do starych R
 https://www.audioadvice.com/videos-reviews/kef-r-series-overview

Wygląda na to że zostało wprowadzonych trochę zmian. Może tak być że meta zagra inaczej niż stare R. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, bo mało kto słuchał, a wiadomo że to też mocno subiektywne. Ja liczę jednak że będzie to ta sama szkoła co w R. Po prostu będzie podobny styl, ale dojdą do jeszcze większej perfekcji. Jak wiecie sam jestem mega fanem grania KEF'a - moje R3 uważam że są ideałem (dla mnie) ciężko mi sobie wyobrazić coś lepszego od KEF'a w stylu KEF'a. ale myślę sobie... że jeśli zmieni się sporo w R3 Meta to mogą mi nie podejść nowe mety i zostaną stare R3. Dużo monitorów przez mój salon przeszło, po długich walkach i szukaniu czegoś na miejsce R3, niczego lepszego nie znalazłem i dałem sobie spokój, mówiąć że koniec tracenia czasu na wypożyczanie, czas na słuchanie muzyki. Do tego kasa która miała być przeznaczona na wymiane kolumn, poszła już na coś innego. Ale Jeśli METY będą takie jak R3 ale "udoskonalone" i mi się jeszcze bardziej spodobają, to polecę jakieś nadgodziny w robocie, R3 sprzedam i wezmę R3 meta :] ale czekam aż zacznie się możliwość wypożyczenia. 


Swoją drogą, Cena R3 dość dobra moim zdaniem. Podobna do poziomu premiery starych R3. Jeśli będą jakieś minimalne różnice w detalach, to jako fan grania KEFA mogę sobie pozwolić na wymianę, r3 na r3 meta. Dla mnie R3 są lepsze niż polecane przez branże MA GOLD 100 które obecnie kosztują 10,000zł.  Co do wyższych modeli R meta, to mocno poleciecli z ceną, chyba żeby ktoś zamienił takie R7 na R7 meta, musi być jakaś wybitna różnica. 


Czekam na branże, aż ruszy z wypożyczeniami, @Q21 @Top Hi-Fi & Video Design @S4Home coś wiadomo, już macie jakąś wersje wygrzaną do wypożyczenia ?

Czekamy,

Niebawem powinny się pojawić na magazynie. Na razie nie możemy nic więcej napisać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie jeszcze wczoraj naszła. Wszyscy skupiamy się głównie na R3, bo to rodzynek. Ale patrzę na takie R7meta. i ledwie tysiaczka więcej są LS60... które mają na pokładzie już wszystko i brzmią zjawiskowo. Ciekaw jestem czy to nie jest trochę kanibalizacja potencjalnej sprzedaży R7, czy po prostu docelowy odbiorca jest zupełnie inny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...