Skocz do zawartości

Nowe KEF serii R jednak z META


Piotr Sonido

Recommended Posts

A ci już zdarzyli je przetestować?

Zawsze mnie to stawia w myśleniu kiedy tester nie wykorzystuje nawet własnych zdjęć tylko marketingowe producenta.

Tak się zastanawiam ilu z nich w rzeczywistości faktyczne ich nie ma. Albo przeprowadza krótki odsłuch gdzieś, w polu w salce osłuchowej producenta itp.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

R5 z 10 000 zł na 16 000 zł. Podtrzymuję, że za duża ta podwyżka. 

Z ciekawości - wiesz jaka była cena premierowa R5? Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę podatek od nowości, sytuacje rynkową i wycenę konkurencji to nie ma dramatu. Dla takich R3 jest niżej niż wynika z samego kursu walut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, szyt napisał:

sytuacje rynkową

No właśnie, ludzie chyba nie zdają sobie sprawy jaka jest sytuacja rynkowa, nie mówiąc już o tym jaka będzie.

Nie było aut, teraz wszyscy do mnie dzwonią oferując nowe samochody marek premium, nowe leasingi etc. Sprzedaż spada.

Sam chciałem nowe auto w leasing wziąć, bo obecna umowa kończy mi się za dwa miesiące, ale daję sobie siana. Wykupuję i będę dalej jeździł obecnym autem.

Ze sprzętami jest podobnie. Zresztą najlepiej przedstawiliby to koledzy z branży audio. Koledzy ! Jak sprzedaż ? Mocno spadła ? i nadal spada ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie spada. Taki pierwszy z brzegu salon Audioplaza Poznań. Piszę do nich i na ogólny e-mail i na e-mail poszczególnych pracowników z zapytaniem i zero odpowiedzi. Gdybym napisał, że interesują mnie głośniki za 100kzł to w pięć minut miałbym trzy telefony a potem przez następny tydzień jeszcze ze cztery a ja dupę zawracam zabawkami za drobne 8kzł. Za takie pieniądze nawet nie warto trzech zdań na klawiaturze na odpierdziel odpisać. Za dobrze się powodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze cena za R3 zaskakująco niska - strzelałem, ze będzie tak jak z ls50 i ls50 meta i r3 meta około 12 tysiecy. A jest taka sama jak z zwykle r3 kiedy wyszły. Ale tam podobno zmiany są kosmetyczne, dodali tylko ten dysk za uni-q, reszta to samo. Uni-q dalej 12 generacji. Niskotonowy to samo. Obudowy to samo. Terminale to samo. Zwrotnice podobno tez to samo. Tylko doszedł ten nowy niebieski kolor. Pewnie dlatego ceny nie poszły w gore na nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafał S napisał:

Nie jestem pewien. Ilekroć dzwonię do jednego z dwu zaprzyjaźnionych salonów, to akurat mają prezentację sprzętu.

W Lubelskim Top Hi-Fi prezentacje chyba są non stop bo za każdym razem kiedy dzwoniłem, żeby umówić się na odsłuch, panowie proponowali mi termin kilka dni do przodu. Tymczasem kiedy zaszedłem do salonu z marszu, ten świecił pustkami. Ale odsłuch i tak nie mógł się odbyć bo trzeba się zapisać. Ot, taka polityka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KrólKiczu napisał:

W Lubelskim Top Hi-Fi prezentacje chyba są non stop bo za każdym razem kiedy dzwoniłem, żeby umówić się na odsłuch, panowie proponowali mi termin kilka dni do przodu. Tymczasem kiedy zaszedłem do salonu z marszu, ten świecił pustkami. Ale odsłuch i tak nie mógł się odbyć bo trzeba się zapisać. Ot, taka polityka. 

Tez tego nie lubie. Ale nie wszystkie salony maja taka politykę. Np w nautiliusie w wawie gdzie mamy niedługo zjazd zawsze z marszu chłopaki podłączają mo wszystko co chce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KrólKiczu napisał:

Ale odsłuch i tak nie mógł się odbyć bo trzeba się zapisać.

Dwie możliwe przyczyny. Pierwsza, to że lubią mieć porządek. (Klient zapisany "jest mniej awanturujący się"). Druga - przeciwna: mają taki bałagan w magazynie, że potrzebują tych kilku dni na odnalezienie sprzętu, o który Ci chodzi. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mateolo2 napisał:

Ale tam podobno zmiany są kosmetyczne, dodali tylko ten dysk za uni-q, reszta to samo. Uni-q dalej 12 generacji. Niskotonowy to samo. Obudowy to samo. Terminale to samo. Zwrotnice podobno tez to samo. Tylko doszedł ten nowy niebieski kolor. Pewnie dlatego ceny nie poszły w gore na nich.

Coś tam chyba zmienili. Np Podział zwrotnicy:

R3: 400Hz/2,9kHz

R3 Meta: 420 Hz/ 2.3 kHz

Mety są tez lżejsze o kilogram, No i zmieniła się impedancja nominalna z 8ohm na 4. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szyt napisał:

Coś tam chyba zmienili. Np Podział zwrotnicy:

R3: 400Hz/2,9kHz

R3 Meta: 420 Hz/ 2.3 kHz

Mety są tez lżejsze o kilogram, No i zmieniła się impedancja nominalna z 8ohm na 4. 

 

Impedancja to byl tylko zapis.

R3 schodzily ponizej 4 Ohm. Wiec moze po prostu postanowili byc bardziej rzetelni wobec klienta, bo te 8Ohm to bylo srogo naciagane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...