Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

9 minut temu, majkel74 napisał:

Owszem: zejście, potęga, dynamika - to było super, ale całościowo jakoś nie mogłem się przekonać.

Dzięki za takie wpisy. Od razu czuję się lepiej z tym, że nie mam suba. (Na którego zresztą brak mi miejsca w pokoju.) 😁

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sprawdziłem JL Audio d108 i kompletnie niczego nie wniósł. Jak już zaczął się przebijać przez kolumny to było już tego wyraźnie za dużo, a sub zaczął chodzić po podłodze. 

W sylwestra miałem międzynarodową imprezę studencką w domu i był moment, że szukali gdzie schowałem suba bo nie wierzyli, że kolumny same tak mogą grać.

Może kiedyś sprawdzę jakiegoś potężniejszego bydlaka, bo te mniejsze najwyraźniej roboty u mnie nie robią.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, liczę i nawet nie po cichu na więcej negatywnych opinii w temacie kolumny/monitory plus subwoofer/dsp i brzmienie z takiego połączenia.

Rynek zapchany tymi subami, ale moim zdaniem zakup takiego gotowca/metkowca to proszenie się o ból głowy i recepta na  rozczarowanie.

 

Jeśli jesteś zainteresowany poprawą brzmienia w najniższych rejestrach poprzez zastosowanie suba, poproszę o kontakt na pw.  Chciałbym się podzielić moimi obserwacjami i zachęcić do kontaktu z moim kolegą. Chciałbym, by coraz więcej osób było zadowolonych.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

No dobrze to mogę się już wypowiedzieć. 

Po wielu godzinach ustawiania, notowania, testowania uznaje swój subwoofer za dobrze zestrojony z kolumnami i pomieszczeniem. 
 

Chyba dla mnie też już nie ma powrotu. Efekt u mnie spektakularny. I faktycznie tak jak wiele osób z branży mówi. To nie chodzi o to, że jest więcej basu. Bo on oczywiście ma teraz lepsze zejście, a cały system brzmi jak ogromne podłogówki z autorytetem. Ale pojawił się ten efekt, gdy na audioshow były prezentowane subwoofery rela - czyli niesamowicie spektakularna przestrzeń. Hunter, właściciel rela mówi, że to główny element ich subwooferów. Dodanie do głębi przestrzeni i głębi. Łał jakie to teraz robi wrażenie. Jestem bardzo zadowolony, jedne z najlepiej wydanych pieniędzy na audio w mojej całej podróży audiofilskiej. 
 

więc ja ze swojej strony mogę polecić :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateolo2 napisał:

więc ja ze swojej strony mogę polecić :) 

U mnie Rel t5i dawał bardzo podobne odczucia. Ale jednego nie mogłem mu wybaczyć. Stał po lewej stronie i przesuwał mi scene ciut w lewo. Potem doczytałem o niezbyt stromych filtrach w subwooferach. Co do efektu podłogówek ‐BW601 plus sub zmieniłem na podłogowe Preference 5. Pod każdym względem było lepiej 😉 

Jedno co, że Rel to najlepszy sub który poki co słuchałem. Kolejny byl Qube 10 Quadral, ale to już inaczej kojarzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :)

Wracam do was z czymś pięknym.

Dzisiaj dotarły do mnie 2 płyty.

Steely Dan "Can't Buy a Thrill" - japońskie wydanie, oraz Donald Fagen "Kamakiriad" nieremastwrowane wydanie. Wedle https://dr.loudness-war.info/ dobrze nagrane płyty.

Wedle moich uszu - pełna zgoda - płyty nagrane cudownie. Pełen zakres, dynamika, zero krzykliwości. Cicho, głośno, albumy brzmią cudownie.

Każde pasmo wybrzmiewa w swój, uporządkowany sposób. Żadne nie dominuje, a nawet nie chce tego robić.

Muzyki słucha się z czystą, niewymuszoną przyjemnością. Siedzę właśnie z dwójką ludzi, która nie mając do czynienia z hihi na swój sposób to docenia! To, co leci z głośników. Z zaangażowaniem przyjmują kolejne piosenki. Muzyka leci, jest ukojeniem dla mojego wnętrza. Jest spójna, ma w kategorii dźwięku fantastyczny przekaz. Oczywiście również tym gatunkowym.

W tym momencie absolutnie nie myślę o zmianie czegokolwiek w moim audio. Nie myślę o tym, czy inny wzmacniacz wniesie jakąś poprawę, czy inne kolumny będą miały większą przestrzeń, czy odtwarzacz cd w innym pułapie cenowym zabrzmi lepiej. Czy zmiana kabli, kabelków, przewodów, kondycjonerów wniesie coś do poprawy tego, co słyszę. 

Całość tego co słyszę i odbieram sobą stanowi spójny muzyczny przekaz zajebistych albumów, których chce słuchać. :)

Dla przypomnienia - kef r3, Denon pma-2500ne, Denon Dcd-1700ne, chord clearway głośnikowe i Ortofon refrence red RCA.

Pozdrawiam serdecznie i życzę takich muzycznych doznań absolutnie każdemu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...