Skocz do zawartości

Prośba o polecenie używanego daca do 2,5k


mateolo2

Recommended Posts

6 godzin temu, mateolo2 napisał:

Nie jestem znawca tematu, wiec wolałem kupić taka sama jaka używają wszyscy do tego cxc. Bez kombinowania. 50 zł mnie to kosztowało, wiec żaden koszt. A podobno te inne wynalazki tańsze są zwyczajnie gorsze. Tak jak masz cenniki wygłuszen samochodów w firmach audio i tańsze ceny są za zwykle maty, a wygluszenie dynamat’em jest droższe bo gość u którego kupowałem powiedział, ze działa zdecydowanie najlepiej w tej kwestii. Plus nie wiem, jakoś się na rym długo nie zastanawiałem - tak jak mówię - 50 zł :)

"Podobno najlepsza. W ciul droga."

vs

"50 zł mnie to kosztowało, wiec żaden koszt."

 

Dobrze, ze "wszyscy" nie nasladuja much. Jeszcze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aprox napisał:

Bo mantra "tata a Marcin powiedział że jego tata powiedział..." ma moc 💪

Nie Marcin a "wszyscy" ;)

Mnie najbardziej rozczula wiara w to że te kawałeczki stanowiące może 15% powierzchni mają wpływać dobroczynnie na odtwarzany sygnał.

 

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

50zl to rzeczywiście nie majątek, ale można troszkę taniej i równie dobrze.

https://allegro.pl/oferta/ab-25-mata-wygluszajaca-butylowa-bitumiczna-75x50-5850760959

 

To dobry trop ale trzeba też mieć świadomość że trafiają się egzemplarze które rozwulkanizowują się (tak to chyba się w tym przypadku nazywa) Ja mam wyklejony praktycznie cały ME61 - ze względu na to że byle puknięcie w obudowę powodowało przerwy. Tam gdzie nie mogłem zmieścić pod napędem i płytką - przykleiłem od spodu odtwarzacza na całej powierzchni. I właśnie tam wyczuwam taką niepokojącą lepkość. Czyżby to mogło być aplikowane tylko w "jedną stronę"?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środka? W materiałach reklamowych Sphinx nie było zdjęcia pokrywy z przyklejonymi matami i producent nie chwali się opisie. Zresztą metod na eliminacje rezonansow jest wiele.

Bardziej doszukiwalbym się sensowności wyklejania. W którą to pójdzie stronę....? I czemu producent od razu tego nie zrobił. Cięcie kosztów? Nie sądzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fafniak napisał:

To dobry trop ale trzeba też mieć świadomość że trafiają się egzemplarze które rozwulkanizowują się (tak to chyba się w tym przypadku nazywa) Ja mam wyklejony praktycznie cały ME61 - ze względu na to że byle puknięcie w obudowę powodowało przerwy. Tam gdzie nie mogłem zmieścić pod napędem i płytką - przykleiłem od spodu odtwarzacza na całej powierzchni. I właśnie tam wyczuwam taką niepokojącą lepkość. Czyżby to mogło być aplikowane tylko w "jedną stronę"?

Są jeszcze takie pokryte folią aluminiowa lub folia z tworzywa.

Kiedy ja się bawiłem  w te pierdolety nic się nie lepiło i nie rozpuszczało,  używałem wtedy takich lub podobnych.

https://allegro.pl/oferta/mata-bitumiczna-boll-wygluszajaca-wyciszajaca-flex-5732188835

Marcin, a Tobie się grzeje urzadzenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...