Skocz do zawartości

Prośba o polecenie używanego daca do 2,5k


mateolo2

Recommended Posts

Dnia 19.02.2023 o 00:06, mateolo2 napisał:

A może salony coś podpowiedzą? Pewnie Wy tego słyszeliście najwiecej, wiec będę wdzięczny bardzo za jakieś podpowiedzi. Wiem, ze głupio Was pytać o używany sprzęt, ale w końcu tez jesteście kolegami po fachu ;) 

Różne modele, które wymieniłeś oferują inne brzmienia np. Topping D70, stawia na analityczność, bardzo dobrą przestrzenność, CA DacMagic 200 znowu daje energii i żywości do grania, MF MX-DAC bardziej barwne, cieplejsze i łagodne, NuPrime DAC-9SE lekko ocieplone brzmienie, z niezłym detalem i przestrzenią, ale gładko odtwarzane i też jak MF sprawdzi się w jasnych i i neutralnych systemach.

Dnia 18.02.2023 o 20:42, mateolo2 napisał:

Jeśli chodzi o dźwiękowe preferencje - to mój wzmacniacz gra dosyć ciepło i analogowo, kolumny są szczegółowe i szybkie. Na pewno nie chciałbym, żeby był to dać w stylu audiolab, który bardzo rozjaśnia brzmienie i dodaje "iskierki". Lubie brzmienie dagmagica plusa, który kiedyś mialem - był on dosyć jasny, ale miał tez fajnego kopa na dole i życie w sobie. Irdac jest raczej dociążonym, cieplejszym graniem (ale nadal blisko neutralności) z fajnym dociążeniem. Podejrzewam, też ze mój budżet nie jest na tyle wysoki, żeby wybrzydzać dźwiękowo. Chciałbym po prostu mieć klasę wyżej dźwiękowo daca niż mój irdac.

Pod takie wymagania sprawdziłbym DacMagic 200, tym bardziej że miałeś już styczność z CA i podobał Ci się ten styl grania. Bez przetestowania się nie obędzie, bo co osoba to inny system, różne oczekiwania i czasem są skrajne opinie. Topping doda rozdzielczości, ale z tym kopem na dole może być problem, ponieważ trochę mu brakuje dynamik w tym paśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rms.pl napisał:

Różne modele, które wymieniłeś oferują inne brzmienia np. Topping D70, stawia na analityczność, bardzo dobrą przestrzenność, CA DacMagic 200 znowu daje energii i żywości do grania, MF MX-DAC bardziej barwne, cieplejsze i łagodne, NuPrime DAC-9SE lekko ocieplone brzmienie, z niezłym detalem i przestrzenią, ale gładko odtwarzane i też jak MF sprawdzi się w jasnych i i neutralnych systemach.

Pod takie wymagania sprawdziłbym DacMagic 200, tym bardziej że miałeś już styczność z CA i podobał Ci się ten styl grania. Bez przetestowania się nie obędzie, bo co osoba to inny system, różne oczekiwania i czasem są skrajne opinie. Topping doda rozdzielczości, ale z tym kopem na dole może być problem, ponieważ trochę mu brakuje dynamik w tym paśmie.

Dziekuje,

Ale moje główne pytanie - czy te Daci będą znaczącym krokiem do przodu względem mojego irdaca z zasilaczem liniowym, czy raczej skokiem w bok i jeśli myśle o wyraźnej poprawie to muszę rozważać coś w stylu RMI Adi 2, Ares 2, Mytek Brooklyn?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mateolo2 napisał:

Dziekuje,

Ale moje główne pytanie - czy te Daci będą znaczącym krokiem do przodu względem mojego irdaca z zasilaczem liniowym, czy raczej skokiem w bok i jeśli myśle o wyraźnej poprawie to muszę rozważać coś w styki RMI Adi 2, Ares 2, Mytek Brooklyn?

A może kolumny zmień Mateusz 🤔?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mateolo2 napisał:

o wyraźnej poprawie to muszę rozważać coś w stylu RMI Adi 2

Nie patrz na to w ten sposób. Mam RME i jest ok. bo osiągnąłem nim stonowanie ciepłoty lampy i wprowadziłem większą rozdzielczość brzmienia ,ale ....... to nie znaczy , że to jakiś Święty Graal. Paru osobom na Forum nie podpasował. Z DAC-em tak jak ze wszystkim w audio , DAC to tylko i aż element większej układanki. Twojej układanki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie patrz na to w ten sposób. Mam RME i jest ok. bo osiągnąłem nim stonowanie ciepłoty lampy i wprowadziłem większą rozdzielczość brzmienia ,ale ....... to nie znaczy , że to jakiś Święty Graal. Paru osobom na Forum nie podpasował. Z DAC-em tak jak ze wszystkim w audio , DAC to tylko i aż element większej układanki. Twojej układanki :) 

Mądre słowa Tomku, dzięki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irDAC to niezły przetwornik, ale skoro myślisz o zmianie to chyba czegoś brakuje w jego graniu. I taki skok w bok w bok w zakresie brzmienia np. w stronę bardziej żywego przekazu, jest równocześnie poprawą, której się szukało. Zakup droższego DACa nie zawsze jest tą wyraźna poprawą jaka miała być i na to nie ma gwarancji, że to na pewno będzie to czego oczekiwałeś. Jak szukasz wyraźniej zmiany to moja pierwsza myśl, to też sprawdzenie innych kolumn jak napisał kolega wyżej. Jak kolumny nie do ruszenia to może ewentualnie wzmacniacza, który doda wykopu i bardziej bezpośredniego grania. Natomiast jak skupiasz się na DACu to zapraszam na PW i wypożyczymy Tobie do przetestowania DacMagic 200M, da to najlepszy pogląd czy to jest to czego oczekujesz w kwestii brzmienia i funkcjonalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irDAC to bardzo dobry przetwornik. Stary ale jary.

Jesli chciałbyś iść w rozjaśnienie systemu to faktycznie Cambirdge DAC 200 albo Topping. One mają wyśrubowane wszystkie tabelki pod kątem parametrów. Grają dość jasno.

Musical MX to moim zdaniem jeden ze słabszych przetworników. Nie jest ciepły tylko brakuje mu rozdzielczości. Dynamiki.

Jak już to dużo starszy MDAC grał ciepło. Duzo lepiej.

Ewentualnie uzywany 2Quote?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

irDAC to bardzo dobry przetwornik. Stary ale jary.

Jesli chciałbyś iść w rozjaśnienie systemu to faktycznie Cambirdge DAC 200 albo Topping. One mają wyśrubowane wszystkie tabelki pod kątem parametrów. Grają dość jasno.

Musical MX to moim zdaniem jeden ze słabszych przetworników. Nie jest ciepły tylko brakuje mu rozdzielczości. Dynamiki.

Jak już to dużo starszy MDAC grał ciepło. Duzo lepiej.

Ewentualnie uzywany 2Quote?

Dzięki. Po wysłuchaniu wielu opinii zostaje Irdac :) Kiedyś jak będzie budżet to wskoczę na mytek bookryln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kaczadupa napisał:

A jaki on ma charakter brzmienia w stosunku do irdac? W czym jest lepszy?

Nie wiem. Po prostu wiele osób, którym ufam powiedziało mi, że będzie to wyraźny upgrade całościowy w stosunku do Irdac (wyższa klasa brzmienia). Więc chce go na pewno wypróbować w swoim systemie, ale na razie są to nieosiągalne dla mnie budżety :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kaczadupa napisał:

Skoro w co drugiej odpowiedzi na forum dostał propozycję Myteka to człowiek zaufał i tyle.

Jasne, tylko obserwując dotychczasowe aktywności autora wątku to brak mu dystansu do informacji "internetowych".

Oczywiście niektórym ten dystans jest zbędny bo cieszy ich sam proces zmian, odkrywania itp.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fafniak napisał:

Jasne, tylko obserwując dotychczasowe aktywności autora wątku to brak mu dystansu do informacji "internetowych".

Oczywiście niektórym ten dystans jest zbędny bo cieszy ich sam proces zmian, odkrywania itp.

Ja mówiąc o ludziach, którym ufam nie miałem na myśli tych internetowych tylko realnych, których znam prywatnie :) Chłopków z salonu, kolegów audiofilii itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to wszystkie najbardziej polecane Daci wśród salonów, prasie itd czyli Ares II, RMI Adi, Brooklyn okazuje się z tego wątku, ze wcale takie super nie są…. I wez tu bądź mądry 🫣 Przetesotwac nie ma jak bo tylko będę z rynku wtórnego kupował jeśli już, ale to na prawdę w jakiejś dalszej przyszłości :)

Bo myślałem, ze za 2-3k na rynku wtórnym znajdę coś co będzie wyraźnie klasa wyższa od irdaca, a tu klops

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mateolo2 napisał:

Kurde to wszystkie najbardziej polecane Daci wśród salonów, prasie itd czyli Ares II, RMI Adi, Brooklyn okazuje się z tego wątku, ze wcale takie super nie są…. I wez tu bądź mądry 🫣 Przetesotwac nie ma jak bo tylko będę z rynku wtórnego kupował jeśli już, ale to na prawdę w jakiejś dalszej przyszłości :)

Bo myślałem, ze za 2-3k na rynku wtórnym znajdę coś co będzie wyraźnie klasa wyższa od irdaca, a tu klops

Mateusz a u Ciebie znowu "tata a Marcin powiedział że jego tata powiedział..." 🤦 ...opierasz się na opiniach innych i albo jarasz się jak gwizdek na parowozie albo skreślasz dane urządzenie nie mając zupełnie pojęcia jak "zagra" i jaką "robotę" mogłoby wykonać w Twoim systemie 🤨

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mateolo2 napisał:

Kurde to wszystkie najbardziej polecane Daci wśród salonów, prasie itd czyli Ares II, RMI Adi, Brooklyn okazuje się z tego wątku, ze wcale takie super nie są….

Bo ty wychodzisz z założenia że określenie "jest znacznie lepszy" jest oparte na obiektywnej ocenie. A subiektywizm jest podstawą ocen w audio. Obiektywnie to można pomierzyć parametry sprzętu (choć tu też są kruczki ;) )

Dla mnie irDAC był kompletnie nijaki. Nudny.

Qutest - zbyt techniczny detaliczny

WOLF nostromo cośtam cośtam - bardzo fajny dynamiczny - świetnie się słuchało

RME ADI trafił w punkt w moje gusta i jeżeli go zmienię to prawdopodobnie tylko na wersję z większa ilością wejść o ile powstanie. Dla mnie to ostateczny model

Były jeszcze inne DACo u mnie ale nie chce mi się wymieniać. 

Już kiedyś ci pisałem - ochłoń i nie przyjmuj wszystkiego co ci wszelkiej maści "guru" zapodają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Bo ty wychodzisz z założenia że określenie "jest znacznie lepszy" jest oparte na obiektywnej ocenie. A subiektywizm jest podstawą ocen w audio. Obiektywnie to można pomierzyć parametry sprzętu (choć tu też są kruczki ;) )

Dla mnie irDAC był kompletnie nijaki. Nudny.

Qutest - zbyt techniczny detaliczny

WOLF nostromo cośtam cośtam - bardzo fajny dynamiczny - świetnie się słuchało

RME ADI trafił w punkt w moje gusta i jeżeli go zmienię to prawdopodobnie tylko na wersję z większa ilością wejść o ile powstanie. Dla mnie to ostateczny model

Były jeszcze inne DACo u mnie ale nie chce mi się wymieniać. 

Już kiedyś ci pisałem - ochłoń i nie przyjmuj wszystkiego co ci wszelkiej maści "guru" zapodaj

Nic dodać nic ująć ...🤘💪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...