Skocz do zawartości

Wasze potrawy ;)


Recommended Posts

No i już jestem . Dziś byliśmy z żoną . Dwie godziny z dojazdem i powrotem. Oto wynik. Na zdjęciu w wiadrze (moim) jeszcze w lesie. Żona miała drugie, równie dobrze napełnione🙂. Tym samym obalam mit, że na grzyby należy iść z rana. My pojechaliśmy o 10, a o 12 byliśmy z powrotem w domu. Łącznie mieliśmy 12 kg. Wystarczy na ten rok. 

 

IMG_20230814_124009.jpg

IMG_20230814_124208.jpg

IMG_20230814_112914.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza karkówka z kością, z zakładu, w którym pracuję. Przygotowana w wolnowarze. Około 8 godzin przy ustawieniu niższej temperatury. Wyszła super miękka i soczysta. Sól, pieprz, musztarda dijon, czosnek, rozmaryn i tymianek. Swoją drogą, wolnowar to genialne urządzenie, choć nie dla wszystkich.

 

20230819_163151.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halik napisał:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ?

Przede wszystkim pojemność. Lepiej wziąć z większą misą niż mamy w planach. Mam 3,5 litra, i karkówki się ledwo mieszczą :D Zbytnio się nie zastanawiałem jaki kupić, choć teraz dopłaciłbym na pewno do wersji z czasomierzem. Najbezpieczniej zapewne z firmy Crock-Pot. Mój jest taki:

 

71MJfZ6bWaL._AC_SX679_.jpg

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...