Skocz do zawartości

Wasze potrawy ;)


Recommended Posts

Też, czasami, choć częściej winogrona, jeśli chodzi o owoce. Truskawki, maliny, borówki, i winogrona, głównie te.

No i węgle z warzyw oraz grzybów. Zwykłych, nie halucynków 😏

Postanowiłem zmodyfikować dość mocno dietę. Znacznie mniej tłuszczów nasyconych, więcej nienasyconych - makadamia, ryby, awokado.

Jajka i tłuste sery tylko w weekend.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie wyjadanie tego co zostało. Pieczarki, papryka, pomidory, cebula, seler naciowy, cieciorka, chudy schab. Jako że pilnuje kalorii takie dania dla mnie to bomba ogromną ilość niewiele kalorii, a smak w dychę. Bez zbędnych bajerów a smakuje super. Koniecznie polecam Czubrice 

received_609285901044534.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wing0 napisał:

zabijają kalorycznie,

Dlatego je kupiłem 😉

Sprawdziłem ceny w Polsce. Praktycznie takie same, a często nawet drożej 🤨

Makadamia jest super na low-carb. Mało węgla, dużo zdrowych tłuszczów, mało nasyconych, trochę wapnia i potasu, dość dużo magnezu.

Jednak low-carb nie jest takie łatwe, jeśli chce się spożywać mało tłuszczów nasyconych, znacznie mniej niż nienasyconych.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makadamia nie jest tania, ale jeśli przeliczyć na kalorie, to 100 gram tych orzechów będzie podobne cenowo do tłustych serów, na przykład koziego, także nie ma tragedii. Nie znalazłbym raczej zastępstwa dla makadamii, ciężko by było.

Taka Burrata potrafi kosztować prawie 4 Euro za 150 gram, a ma tylko 256 kalorii w 100 gramach.

22 minuty temu, Wing0 napisał:

Na 2 tyś kcal każda łycha się liczy 😅😅😅

Whisky? 😄

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Kraft - nie, żebym narzekał lub chciał łatkę przypiąć, ale zobacz ile jest maku w tej masie makowej. 😉. Też kupowałem, do czasu kiedy sprawdziłem skład.  U mnie makowiec ma być z maku , a nie z zestawu ,,E,, . Wstawię zdjęcie przekroju makowca z maku. Ale to dopiero jutro wieczorem lub w niedzielę rano.

PS A poza tym chwali się , ze działasz na polu potraw wielkanocnych. Ja zrobiłem dziś sałatke i przedświąteczne zakupy. Wolę jednak robić sałatkę😉

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rega napisał:

Mógłbyś zamówic mi taki zestaw?

Podaj adres :) Szczerze? Takie sobie. Myślałem, że będą lepsze. Za słodkie i ogólnie trochę dziwne w smaku. Na przykład solony karmel smakuje mi jak orzechy włoskie ze słodzikiem 🤨 Brownie w miarę, biała czekolada i malina strasznie słodka, aż mdląca, cookies and cream też jakieś dziwne. Reszty jeszcze nie jadłem. Jednak najlepsze jest zwykłe masło orzechowe 👌

Jednak nie ma to, jak bita śmietana i owoce, plus ewentualnie troszkę cynamonu i masła orzechowego. Nic lepszego raczej nie znajdę do kawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...