Skocz do zawartości

Gdzie zakupić sprzęt


Sztygar446

Recommended Posts

Cześć, 

Jako że udało mi się zakończyć budowę i rozkładanie kabli, powoli zaczynam rozglądać się za zakupem zestawu kina domowego. Z uwagi na ograniczony budżet na start planuję zakupić dobry amplituner i 2 kolumny które później będę uzupełniał innymi głośnikami aby finalnie uzyskać 5.1.2. 

A pytanie jest gdzie kupowaliście swój sprzęt i ew. jaki sklep polecanie mi? Mieszkam w okolicy Oleśnicy i widziałem że we Wrocławiu jest choćby Top Hi-Fi natomiast pod Łodzią jest salon Q21 nie mam problemu żeby dojechać w obrębie ok 150km od Oleśnicy, więc zarówno Wrocław, Opole, Poznań wchodzę w grę. 
A pytam bo jako że sprzęt będę kupował na raty (znaczy w odstępach czasu) to uważam że fachowe doradztwo, obsługa no i oczywiście ewentualny serwis to rzeczy które musza być. 
Może jest ktoś z forum kto potrafi polecić coś? 
Jak dobrze pamiętam to chyba widziałem na forum kogoś z Q21 no i z S4Home, jednak do Oświęcimia mam prawie 300km. 

Z wstępnych rozważań interesował by mnie amplituner Denon AVR-X1700H DAB ale co do niego tego już pewien nie jestem. Wstępnie myślałem o Klipsch, ale teraz już wiem że musze zobaczyć sprzęt, posłuchać i może się okazać że skończę z Yamahą bo będzie w promocji ;) także czekam na inf gdzie kupić dobry sprzęt za rozsądną cenę a nie strzelić sobie w kolano i wydać 7tyś na start ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sztygar446 napisał:

Cześć, 

Jako że udało mi się zakończyć budowę i rozkładanie kabli, powoli zaczynam rozglądać się za zakupem zestawu kina domowego. Z uwagi na ograniczony budżet na start planuję zakupić dobry amplituner i 2 kolumny które później będę uzupełniał innymi głośnikami aby finalnie uzyskać 5.1.2. 

A pytanie jest gdzie kupowaliście swój sprzęt i ew. jaki sklep polecanie mi? Mieszkam w okolicy Oleśnicy i widziałem że we Wrocławiu jest choćby Top Hi-Fi natomiast pod Łodzią jest salon Q21 nie mam problemu żeby dojechać w obrębie ok 150km od Oleśnicy, więc zarówno Wrocław, Opole, Poznań wchodzę w grę. 
A pytam bo jako że sprzęt będę kupował na raty (znaczy w odstępach czasu) to uważam że fachowe doradztwo, obsługa no i oczywiście ewentualny serwis to rzeczy które musza być. 
Może jest ktoś z forum kto potrafi polecić coś? 
Jak dobrze pamiętam to chyba widziałem na forum kogoś z Q21 no i z S4Home, jednak do Oświęcimia mam prawie 300km. 

Z wstępnych rozważań interesował by mnie amplituner Denon AVR-X1700H DAB ale co do niego tego już pewien nie jestem. Wstępnie myślałem o Klipsch, ale teraz już wiem że musze zobaczyć sprzęt, posłuchać i może się okazać że skończę z Yamahą bo będzie w promocji ;) także czekam na inf gdzie kupić dobry sprzęt za rozsądną cenę a nie strzelić sobie w kolano i wydać 7tyś na start ;)

Denon AVR-X1700H DAB fajny amplituner, jeśli słuchasz dużo radia to  z DAB, a jak nie to nie musisz się się na tym skupiać. 

Ja miałem ten model i co prawda nie sprawdził się z kolumnami które miałem, ale jeśli chodzi o funkcjonalność , konfiguracje itp to niczego mu nie brakowało. 

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Piotr Sonido napisał:

X1700 kup przez sieć. Gdzie będzie najtaniej i póki jeszcze gdzieś jest.

W Topie dostaniesz promocję na Yamahę? Indiana line/ELAC

Gdzie indziej na coś innego. Wiec pytanie czy szukasz okazji cenowej czy szukasz czegoś pod siebie i wtedy lepszej ceny :)

 

Szukam sklepu gdzie przyjdę uzyskam fachową pomoc, doradztwo a po zakupie opiekę gwarancyjna i pogwarancyjan. Dlatego szukam opinie gdzie ew udać się. 

 

Czy większość z użytkowników forum podczas zakupu operowała na opiniach internetowych i kupowała przez sieć? 

 

Co do kupowania przez internet to uważam że przy takim wydatku, jak przepłacę za amplituner 200zl a zyskam gwarancję door to door albo chociaż firmę nie krzak to jestem wstanie dopłacić do tego. 

No i jednak wolałbym najpierw zrobić odsłuch kolumn jakie mi dany sklep zaoferuje i zobaczyć czy to będzie współgrało z moim typem na Denona. Bo tak jak pisałem, może wyjdzie że Yamaha będzie pasowała lepiej do tych kolumn. 

 

Dlatego ma.ktos opinie na temat sklepu TOP Hi-Fi we Wrocławiu? Warto tam się udać? 

Czy może lepszym wyborem będzie 

Q21 Pod Łodzią, albo inny sklep. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sztygar446 napisał:

Szukam sklepu gdzie przyjdę uzyskam fachową pomoc, doradztwo a po zakupie opiekę gwarancyjna i pogwarancyjan. Dlatego szukam opinie gdzie ew udać się. 

 

Czy większość z użytkowników forum podczas zakupu operowała na opiniach internetowych i kupowała przez sieć? 

 

Co do kupowania przez internet to uważam że przy takim wydatku, jak przepłacę za amplituner 200zl a zyskam gwarancję door to door albo chociaż firmę nie krzak to jestem wstanie dopłacić do tego. 

No i jednak wolałbym najpierw zrobić odsłuch kolumn jakie mi dany sklep zaoferuje i zobaczyć czy to będzie współgrało z moim typem na Denona. Bo tak jak pisałem, może wyjdzie że Yamaha będzie pasowała lepiej do tych kolumn. 

 

Dlatego ma.ktos opinie na temat sklepu TOP Hi-Fi we Wrocławiu? Warto tam się udać? 

Czy może lepszym wyborem będzie 

Q21 Pod Łodzią, albo inny sklep. 

Ja kupiłem przez internet od @Q21, po tyg. testowania nie podpasywał mi sprzęt i nie było problemu ze zwrotem. - mogę polecić  z całego serca tym bardziej jak możesz podjechać i na miejscu odsłuchać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Mądry napisał:

Ja kupiłem przez internet od @Q21, po tyg. testowania nie podpasywał mi sprzęt i nie było problemu ze zwrotem. - mogę polecić  z całego serca tym bardziej jak możesz podjechać i na miejscu odsłuchać.

 

No właśnie do Q21 będę miał lekko ponad godzinę drogi, czyli tyle samo co do Hi-Fi we Wrocławiu (korki i położenie sklepu). 

A w Google Top Hi-Fi niby ogólna ocena jest pozytywna,.Jednak ludzie narzekają na obsługę. 

 

Dziękuję za opinie, myślę że jak będę w okolicy to na pewno odwiedzę Q21. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sztygar446 napisał:

No właśnie do Q21 będę miał lekko ponad godzinę drogi, czyli tyle samo co do Hi-Fi we Wrocławiu (korki i położenie sklepu). 

A w Google Top Hi-Fi niby ogólna ocena jest pozytywna,.Jednak ludzie narzekają na obsługę. 

 

Dziękuję za opinie, myślę że jak będę w okolicy to na pewno odwiedzę Q21. 

Jeżeli Hi-Fi we Wrocławiu ma to czego potrzebujesz i możesz umówić się na odsłuch to nie rezygnowałbym z możliwości, szczególnie jak są na miejscu.

Opinie sobie sam wyrobisz, a do zakupu nikt ciebie nie zmusi :)

 

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sztygar446 napisał:

Szukam sklepu gdzie .. po zakupie opiekę gwarancyjna i pogwarancyjan.

to chyba nie w PL. Zazwyczaj klient jest super do czasu aż pieniędzy nie zostawi. W PL to jest nadal rzadkość by dbać o przyszłe stosunki z klientem. Nie mówię, że się nie zdarza ale jednak.

2 godziny temu, Sztygar446 napisał:

Co do kupowania przez internet to uważam że przy takim wydatku, jak przepłacę za amplituner 200zl a zyskam gwarancję door to door albo chociaż firmę nie krzak to jestem wstanie dopłacić do tego. 

tylko problem jest z cenami. Jak Ci nie przeszkadza zakup z DE to urwiesz nie 200,- a np 2000,- Oczywiście to zależy od modelu.

I tak model X1700 z DAB w Polsce to koszt od 3949,-

Na Amazonie polskim masz go w cenie: 3 392, z darmową wysyłką. 

To jest już 557,- pln różnicy.

W niemieckim mediamarkt można go kupić za 689,99 EUR co przy obecnym kursie daje kwotę: 3275,31 ale trzeba kombinować z wysyłką.

Sam oceń ile te 557,- różnicy jest dla Ciebie warte.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sztygar446 napisał:

No właśnie do Q21 będę miał lekko ponad godzinę drogi, czyli tyle samo co do Hi-Fi we Wrocławiu (korki i położenie sklepu). 

A w Google Top Hi-Fi niby ogólna ocena jest pozytywna,.Jednak ludzie narzekają na obsługę. 

 

Dziękuję za opinie, myślę że jak będę w okolicy to na pewno odwiedzę Q21. 

Zapraszam serdecznie  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sztygar446 napisał:

Szukam sklepu gdzie przyjdę uzyskam fachową pomoc, doradztwo a po zakupie opiekę gwarancyjna i pogwarancyjan. Dlatego szukam opinie gdzie ew udać się. 

Bardzo słusznie.

Odesłał bym Cie do mnie ale to było dawno już :)

Masz dobre podejście.

W Top Hi fi masz ograniczony wybór. Sprzet jedynie z ich dystrybucji.

Ale warto ich tez odwiedzić niektóre sprzetu sa na prawdę spoko. Do Q21 przed wyjazdem zadzwoń czy to i to mają. Mają spory wybór. No ale nie da się mieć wszystkiego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Odesłał bym Cie do mnie ale to było dawno już :)

czekaj, a to nie u was przypadkiem był problem ze zwrotem sprzętu w ustawowym terminie 14 i przepychanie bo paczka po fakcie okazała się wadliwa?

No tak, nie myliłem się:

To jak to z tą obsługą "pogwarancyjną"? Chociaż nie, mój błąd bo to jeszcze przed zakupem było! 🤐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Bardzo słusznie.

Odesłał bym Cie do mnie ale to było dawno już :)

Masz dobre podejście.

W Top Hi fi masz ograniczony wybór. Sprzet jedynie z ich dystrybucji.

Ale warto ich tez odwiedzić niektóre sprzetu sa na prawdę spoko. Do Q21 przed wyjazdem zadzwoń czy to i to mają. Mają spory wybór. No ale nie da się mieć wszystkiego.

 

To tak na wstępie od czego zacząć co byś polecił pod tego denona ? Od jakich kolumn zacząć odsłuch? 

 

I czy w miarę możliwości iść na start w 2.1 czy kolumny z glosnikiem centralnym (Docelowo ma być 5.1.2, słucham wszystkiego po trochu, plus gry i film. Raczej po równo, choć filmy ze streama ale i blu-Ray się trafi) 

 

Budżet na start 7 tys (amplituner + 2 kolumny) 

Salon 30m2 otwarty na kuchnie co daje jakieś 40m. 

58 minut temu, lolekdrugi napisał:

czekaj, a to nie u was przypadkiem był problem ze zwrotem sprzętu w ustawowym terminie 14 i przepychanie bo paczka po fakcie okazała się wadliwa?

No tak, nie myliłem się:

To jak to z tą obsługą "pogwarancyjną"? Chociaż nie, mój błąd bo to jeszcze przed zakupem było! 🤐

Dlatego też jestem przeciwnikiem wypożyczania czy kupowania aby zwrócić. Z kurierami zawsze jest problem a i nie dziwi że salon się opierał. No ja osobiście przy takich kwotam pofatygował bym wie sam autem chociaż wiem że to uciążliwe. 

Finalnie gdzie kupowałeś sprzęt, robiłeś odsłuch? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sztygar446 napisał:

Finalnie gdzie kupowałeś sprzęt, robiłeś odsłuch? 

ja?

Amplitunery to używki do tej pory, odsłuchów im nie robiłem bo grają tak samo. Jedynie systemy korekty akustyki trochę zmieniają efekt końcowy. Natomiast kolumny które mam, kupowałem dawno temu i odsłuch robiłem w salonie. Wtedy jeszcze nie było za bardzo możliwości zwrotu przy zakupie przez internet.  Paradoksalnie ściągałem nawet z zagranicy tylko na miejscu mi sprawdzał ktoś czy działa. Kupując używki mogę wydać mniej kasy i trochę częściej sprzęt zmienić. Chociaż teraz się to mocno ograniczyło. Łatwo sprzedać ale trudniej coś kupić w dobrych pieniądzach.

 

A co do kurierów to niestety mamy prawo jakie mamy i zgodnie z nim sprawdzenie przesyłki w obecności kuriera wygląda jak wygląda, tutaj więcej na ten temat:

https://www.uke.gov.pl/blog/odbieram-paczke-jakie-mam-prawa,8.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lolekdrugi napisał:

czekaj, a to nie u was przypadkiem był problem ze zwrotem sprzętu w ustawowym terminie 14 i przepychanie bo paczka po fakcie okazała się wadliwa?

No tak, nie myliłem się:

Oj nie ładnie. Była o tym rozmowa. Nie u NAS! Bo ja już tam nie pracowałem. :)

Wiem że lubisz mi dopiec. ale do póki ja tam byłem obsługa osób z forów była na najwyższym poziomie. Bo dbałem o to.

15 godzin temu, Sztygar446 napisał:

To tak na wstępie od czego zacząć co byś polecił pod tego denona ? Od jakich kolumn zacząć odsłuch? 

Od Quadrali, Magnatów signature, Monitor Audio Bronze. Czegoś jaśniejszego, żywego.

15 godzin temu, Sztygar446 napisał:

I czy w miarę możliwości iść na start w 2.1 czy kolumny z glosnikiem centralnym (Docelowo ma być 5.1.2, słucham wszystkiego po trochu, plus gry i film. Raczej po równo, choć filmy ze streama ale i blu-Ray się trafi) 

 

Budżet na start 7 tys (amplituner + 2 kolumny) 

Idź w dwie kolumny i suba. Jest szansa że potem kupując centraly i surroundy dostaniesz lepszy rabat.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Oj nie ładnie. Była o tym rozmowa. Nie u NAS! Bo ja już tam nie pracowałem. :)

Wiem że lubisz mi dopiec. ale do póki ja tam byłem obsługa osób z forów była na najwyższym poziomie. Bo dbałem o to.

Od Quadrali, Magnatów signature, Monitor Audio Bronze. Czegoś jaśniejszego, żywego.

Idź w dwie kolumny i suba. Jest szansa że potem kupując centraly i surroundy dostaniesz lepszy rabat.

Piotrek

Bardzo dziękuję za poradę;) będę wiedział od czego zacząć odsłuch i na czym się skupić;) 

Na pewno jeszcze zwrócę się tutaj na forum o poradę jak już dostane ofertę ;)

No i będę miał wrażenia po odsłuchu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2023 o 08:43, lolekdrugi napisał:

tak, Twój wątek też się pojawia:

 

Tak. Że właśnie mnie nie ma a się podziało. Czytaj ze zrozumieniem. Masz z tym problem od dłuższego czasu.

Nikt z forum nie miał problemu do póki tam byłem. No może Ty :)

Dnia 25.02.2023 o 15:59, fluid81 napisał:

Odradzam zdecydowanie Top Hi-Fi  ! Miałem styczność z tym salonem w temacie serwisu . Zero wsparcia .Totalna porażka!

Niestety to się pojawia dość często :/

Mało który Top jest Top.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tak. Że właśnie mnie nie ma a się podziało. Czytaj ze zrozumieniem. Masz z tym problem od dłuższego czasu.

Nikt z forum nie miał problemu do póki tam byłem. No może Ty :)

Niestety to się pojawia dość często :/

Mało który Top jest Top.

 

A z innej beczki, skoro pracowałeś w sklepie to na pewno były reklamacje. Zastanawiam się co takiego w kolumnach może się popsuć i jaka jest szansa naprawy tego oraz opłacalności np przy kolumnach za 5tys. Bo wiadomo kolumny czy elektronika w nich może się spalić to pewnie kwestią co konkretnie się uszkodzi i czy jest wymienialne. 

A np uszkodzona membana ? Da się naprawić i jak to wypada cenowo (tak orientacyjnie) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...