Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Audiovector QR5


Chris1

Recommended Posts

Witam

Szukam wzmacniacza do głośników Audiovector QR5. Pomieszczenie odsłuchowe to ok 18m2 ale jest otwarte na jadalnie, kuchnie i przedpokój wiec łącznie to ok 50m2. W tej chwili używam Exposure 2510 i nie jest źle ale chciałbym żeby bas był szybszy i mocniejszy. Odrobina wiecej deali też nie zaszkodzi ale nie chcę żeby dzwiek zrobił sie zbyt jasny i męczący dla ucha.

Czy musical fidelity m5si to dobry kierunek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz.

Bo po temacie miałem napisac właśnie Musical ale potem po Twoich oczekiwaniach no jednak nie.

Musical może będzie mocniejszy ale on względem Exposure mocno wycofa Ci górę pasma.

To takie raczej łagodniejsze brzmienie.

Ciekawe dlaczego nie masz tych detali przy obecnym zestawianiu? Może to kwestia źrodła? Albo akustyki pomieszczenia.

możesz pokazać fotkę jak stoi ten sprzęt?

Roksan K3 / Casoian M2 / Cambridge EVO 150 / GATO 250S

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem exposure 2510 ma bardzo łagodną górę co w większości przypadków jest zaletą. Niestety niektóre piosenki brzmią trochę nudno.

Kiedyś miałem musical fidelity m2si z głośnikami dali opticon 6 które później zmieniłem na audiovector. W obu przypadkach wysokich tonów było dużo, a im głośniej tym dźwięk robił się bardziej ostry i natarczywy. Zmieniłem więc wzmacniacz na Atolla in200 signature. Góra pasma troche sie uspokoiła ale atoll pomimo duzej mocy gra basem bardzo oszczednie i często go brakuje. Roksana K3 miałem przez 2 tygodnie na próbę i mi nie podszedł. Bas ma potężny ale góra jest trochę za ostra jak dla mnie. 

Dlatego pomyślałem o m5si w nadziei że będzie połączeniem dynamiki m2si,  basu roksana i góry coś pomiędzy exposure i atollem.

20230222_105402.jpg

20230222_115455.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Z Musicalem możesz nie uzyskać aż tak sprężystego basu co np. w Atollu IN200 Signature. Na pewno polecałbym posłuchać Roksana K3 ale pod dużym znakiem zapytania będzie barwa, ponieważ jest to jaśniejszy charakter brzmienia względem Exposure 2510. 

Myślę, że w Twoim przypadku dobrze sprawdziłby się Audiolab 7000a, który zapewni dynamiczne brzmienie ze szczegółową górą zachowując barwę na środku. Model 9000a będzie potężniejszy na dole pasma ale łagodniejszy na górze także takim złotym środkiem mógłby okazać się właśnie 7000a. 

Zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego przetwornika korzystasz? 

Masz rację, że Expo 2510 nie rani uszu wysokimi tonami, są raczej dopełniające, delikatne a nie dominujące czy ostre/strzeliste. Ogólnie piecyk po cieplejszej stronie z bliską średnicą.

Skoro chcesz jeszcze więcej uderzenia na basie sprawdź Naima Nait xs3. Zdecydowanie bardziej efektowne granie jak Expo 2510, może akurat. Masz paczki, które nie przeciągają dołu więc XS3 nie powinien ich skrzywdzić swoimi bardzo niskimi zejściami. Góra Naita XS3 bardziej otwarta jak Expo 2510 ale nawet z Audiovector QR nie powinna być problemem dla zdrowia uszu. Będzie bardzo efektownie, nudy nie będzie. Wokal w Nait xs3 będzie troszkę cofnięty w stosunku do Expo 2510 ale absolutnie go nie brakuje. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam m6si z audivektorami i naprawdę nie ma braków na basie. Środek jest nieco wypchniety do przodu ale to akurat dobrze bo te audiovektory graja chyba v ką. Z tego co pisze autor tematu to nie zależy mu na iskrzeniu na górze więc z całą odpowiedzialnością polecam sprawdzić musicala. On jest trochę specyficzny i trzeba się nieco przyzwyczaić, ja jestem zadowolony. Przynajmniej na razie😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal tak jak pisałem cofnięta góra żadnych ostrości, syków, cykania i takich dźwięcznych dźwięków. Jak włączysz po raz pierwszy to masz wrażenie że coś jest nie tak. Przynajmniej ja tak miałem. A w szczególności jak przesiadasz się z jakiegoś wzmaka z ostra górą. Wypchniety środek to jeszcze bardziej potęguje że masz wrażenie braku góry. Natomiast bas mocny, fajnie osadzony, czuć dociążenie szczególnie jak dobierzesz odpowiednie kolumny. Dla mnie to takie szlachetne i wierne granie bez fajerwerków. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem ale w Nait xs3 też środek jest mocny i jest najmocniejszym obok dynamiki w skali makro atutem tego pieca. Szukasz więcej życia, dynamiki, uderzenia  to nie MF a Nait XS3. Inaczej lepiej zostać z Expo. No ale jak nie posłuchasz to nie uwierzysz więc zachęcam do poświęcenia tych 30zł na wypożyczenie również Naima. Powodzenia i na spokojnie wybieraj, swoimi uszami. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się na odsłuchu u siebie w domu. Masz już wybrane swoje typy. Moce itd. w przypadku ww piecy i swoich paczek zostaw w spokoju. Postaw obok siebie mocniejszego Trigona Exxceed, Expo 3510, Supernaita 3 i najsłabszego mocowo i ubogiego w środku Naita XS3. Podłącz je pod swoje paczki i sprawdź, który piecyk swoją dynamiką w skali makro umarłego postawi na nogi a które będą spokojne, nie będą takie radosne, żywe. Zdziwienie gwarantowane. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris nie porównywałem 5 i 6 ale Q21 zamieściło filmik z musicalami na forum gdzie jest krótka charakterystyka wzmakow. Wiadomo chwalą jako branża ale sporo w tym trafnych spostrzeżen. W internecie również jest sporo informacji na ich temat. Słucham tylko płyt CD więc na temat przedwzmacniacza nie podpowiem. Musisz koniecznie posłuchać nic w ciemno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Chris1 napisał:

elicit.

Jeżeli masz na myśli Elicit mk5 to śmiało możesz ją skreślić z listy. Góry może być nawet mniej jak w Expo 2510, na basie uderzenia też mniej jak w/w Expo, do tego ta Rega ma takie Regowe upłynnienie, rozmycie ataku, nie tego szukasz. Rega gra wyraźnie po cieplejszej stronie ale na żywioł w zakresie niskich tonów nie licz, nie te klimaty. Na basie jest bardzo gęsto i zejście bardzo dobre ale dynamiki jakiej szukasz tam nie uświadczysz.

Trigon Exxceed też możesz odpuścić mając obecnego Expo bo tak jak w przypadku Elicita mk5 będzie  brakowało dobrego  uderzenia na basie a do tego  charakter (strzelisty i bardzo otwarty)  wysokich tonów oraz ich ilość  nie do Audiovectora QR. Chyba, że masz powyżej 80 lat.

Expo 3510 jest jak kameleon i fajnie trafia w muzyczne klimaty. Nie jest tak ocieplony jak 2510, góry jest wyraźnie więcej! i jest bardzo nasycona ale nie wyostrzona, średnica też nie jest ocieplona jak w 2510, ma się wrażenie, że nasycona góra  wiedzie prym w tym wzmacniaczu, potem jest środek a na końcu niskie tony. Na basie Expo 3510  nie ma tak mocnego, wyeksponowanego  uderzenia jak XS3.  W tym konkretnym Naimie konstruktor postawił na ten element brzmienia jako najważniejszy i to słychać od pierwszych sekund. Bardzo ale to bardzo radosne, żywe, efektowne granie ale nigdy suche czy bezbarwne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od 3 dni testuję musical m5si i muszę przyznać że gra inaczej niż się spodziewałem. Wysokich tonów jest bardzo dużo, odrobina wiecej i było by już za ostro jak dla mnie. Średnie tony nie są złe ale chyba wolę te z exposure. Bas jest szybszy ale jest go chyba nawet odrobinę mniej. Wszystko brzmi bardzo czysto i detalicznie ale nadal w miarę łagodnie. Dynamika też jest lepsza niż w exposure.

Nie wiem co o tym myśleć bo gra to zupełnie inaczej niż to sobie wymyśliłem, ale nie mogę powiedzieć żeby było źle. Czysty dźwięk, wieksza dynamika i lepsza separacja instrumentów powodują że dźwięk jest bardzo angażujący i dobrze mi się tego słucha. 20230301_172223.jpg.4f1fc8e8f588cf0f81cbcfcfd134403e.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Chris1 napisał:

Wysokich tonów jest bardzo dużo, odrobina wiecej i było by już za ostro jak dla mnie.

Dziwne. Chyba jesteś pierwszą osoba która twierdzi że musical ma dużo wysokich tonów.

Ja z kolei nie miałbym nic przeciwko temu gdyby mój system grał nieco ostrzej na górze. 

Może to kwestia kolumn które nad wyraz eksponują to pasmo.

To nowy wzmak ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...