Skocz do zawartości

Denon 1700


MayEr

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam pytanie jakie głośniki polecacie do tego amplitunera w systemie 7,1. 

https://audioplaza.pl/products/34222-denon-avr-x1700h-amplituner-kina-domowego-salon-poznan

Te dołączane do zestawòw mi nie pasują bo tylne są  wysokie, a mam wnęki w tylnej ścianie na małe. 

Co będziecfajnie grało w niezawysokim budżecie?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Jak duży pokój ?

Może rysunek , fota ? :)

Jaki budżet ? Sub jest , czy będzie ?

 

Wrzucę rysunek poglądowy, to jest część pokoju (poddasza) po stronie lewej: kanapa, stolik, przed nim szafka z tv. Po prawej jest stół i dalej tzw bar, lada i niewielka kuchnia.

Ten obszar z tv to ok 3,5 x 4 metry jest. 

Czy subwoofer to zależy, jak mi doradzicie.

 

Screenshot_20230225-175747_Gallery.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niewielkich wymiarach pozostaje nam coś pokroju Cambridge Audio Minx 22. Co do reszty systemu, jakie masz preferencje brzmieniowe i budżet? W kinie domowym bardzo często wybierane są kolumny Klipscha. Przy takiej powierzchni i kinie jednak przydadzą się albo spore podłogówki, pokroju RP-8000F, ewentualnie któryś mniejszy model i wtedy większy sub. W razie czego zapraszamy na odsłuchy i wypożyczenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mikro. No to satelitki

Cambridge Minx 22, Dali Fazon, Monitor Audio Mass. Nie wszystkie udaje sie kupić na sztuki. Ale generalnie tego typu.

co do reszty

Dnia 28.02.2023 o 08:38, Piotr Sonido napisał:

Monitor Audio Bronze 200 w zestawie z FX, chyba że małe to 50tki

Klipsch RP6000 z tyłami płaskimi małymi RP140D

Acustic Energy AE 120 w secie

Spasowały by?

I tak musi byc sub więc montowanie giga frontów za wiele tu nie zmieni.

Lepiej zainwestować w suba / suby

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2023 o 16:12, Q21 napisał:

Przy tak niewielkich wymiarach pozostaje nam coś pokroju Cambridge Audio Minx 22. Co do reszty systemu, jakie masz preferencje brzmieniowe i budżet? W kinie domowym bardzo często wybierane są kolumny Klipscha. Przy takiej powierzchni i kinie jednak przydadzą się albo spore podłogówki, pokroju RP-8000F, ewentualnie któryś mniejszy model i wtedy większy sub. W razie czego zapraszamy na odsłuchy i wypożyczenia :)

Nie, no nie zamierzam kupować głośników, gdzie jeden kosztuje 3,9K  :) myślę raczej o komplecie za powiedzmy 2,5 K. Nie chcę mega profesjonalnego sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady, zakupiony ten zestaw (wiem, wziąłem w komplecie) 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-denon-avr-x1700h-wilson-movix-5-0-czarny

Teraz jeszcze dwa pytanka skierowane do znawców tematu i dobrych ludzi w jednym:

1 czy jak podłączę tymczasowo subwoofer ze starego zestawu o impedancji 3 omy będzie problem?

2 jakie dokupić 2 głośniki celem ustawienia systemu 7,1 chcę je zamontować na suficie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MayEr napisał:

Dziękuję za porady, zakupiony ten zestaw (wiem, wziąłem w komplecie) 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-denon-avr-x1700h-wilson-movix-5-0-czarny

Teraz jeszcze dwa pytanka skierowane do znawców tematu i dobrych ludzi w jednym:

1 czy jak podłączę tymczasowo subwoofer ze starego zestawu o impedancji 3 omy będzie problem?

2 jakie dokupić 2 głośniki celem ustawienia systemu 7,1 chcę je zamontować na suficie.

Ad 1. Do amplitunera domowego podłącza się subwoofer aktywny -  posiadający własny wzmacniacz. Inne chyba zresztą chyba już w przyrodzie nie występują, przynajmniej nie w świecie kina domowego. Lepiej odpuść ten eksperyment.

Ad 2. 7.1 - to są wyłącznie głośniki na poziomie ucha; dwie sztuki na suficie to się nazywa układ x.y.2; co do sufitu to najpierw musisz wiedziec, czy chcesz głosniki instalacyjne (osadzane w suficie), czy kompletne z obudową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2023 o 20:16, Butler napisał:

Zależy co masz na myśli, przy wąskim pomieszczeniu będzie ok. Oczywiście nie nad frontami tylko po bokach.

Mam na myśli udawany Atmos a w realu Dolby IIz. Wiele osób tak to ustawia. Nie  oto chodzi. Nie możesz mieć Atmosa to go nie rób.

Nie widze nic złego w systemach kina domowego w których nie ma Atmosa.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...