Skocz do zawartości

Jakie głośniki wybrać?


tata91

Recommended Posts

 😀

Witam, jestem tu nowy wiec może przywitam się z wszystkimi 😀

Noszę się z zamiarem zmiany głośników w salonie. 

Aktualnie grają u mnie staruszki Kef C7 z których byłem bardzo zadowolony do czasu powiększenia pomieszczenia w którym grały ( z 30 m2 zrobiło się 50) i tutaj zaczęły się delikatne schody.. 

W oko wpadły mi takie pozycje jak Kef q950, Klipsch R-800F 

Miałem możliwość odsłuchu Kefa, i starszy model Klipsch R-26F

Z tego co pamiętam Kef podłączony był do jakiegoś nowego amlitunera Yamahy pewnie od kina i grały bardzo głośno za to mało szczegółowo ( stawiam winę amplitunera?) 

Klipsch podłączony był do wzmacniacza lampowego, dźwięk szczegółowy lecz trochę krzykliwy jak dla mnie. 

Teraz pytanie czy model Klipsch R-800F jest tak samo wyrywny czy bardziej stonowany? 

Po głowie chodzi mi jeszcze Kef r11 tylko tutaj cena robi się x2 i nie mam pojęcia czy przeskok będzie mocno zauważalny jak choćby w Q950 czy w którymś z Klipscha

To są moje przemyślenia i ewentualne propozycje. Chciałbym uzyskać opinii od bardziej doświadczonych audiofili gdyż ja dopiero zaczynam drogę z tematem. 

Moje Kef C7 podłączone są do Sony STR-4800 który idealnie do nich pasuje, jestem też ciekawy czy przy zmianie głośników też da radę czy od razu szukać nowego amplitunera? 

Być może ktoś ma jakieś inne propozycje które pomogą mi w wyborze? Jednak też bardzo bym prosił o opinię tych które wypisałem. 

Na koniec wrzucę zdjęcie pomieszenia w którym będą stały głośniki. 

Pozdrawiam, Mateusz. 

IMG_20230302_181336.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 50 metrów to bardzo duże pomieszczenie. Patrzyłbym bardziej w stronę RP-8000F niż R-800F. Co do obecnego Sonego, to osobiście lubię ich sygnaturę, ale może zabraknąć mocy, mimo że te Klipsche są łatwe do wysterowania. Możesz też spojrzeć w stronę Focal Chora 826, znam kilka osób, które użytkują ich w takim metrażu i są bardzo zadowolone. Monitor Audio Bronze 500 również są bardzo dobrą opcją.
W razie czego to zapraszamy do nas na odsłuchy i wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila bo znowu będzie problem z modelami.

Ty piszesz o Klipsch R800. To niższa seria i tak będą krzykliwe. Modele RP8000 są znacznie lepsze ale nie da Ciebie za chwile wyjasnie.

Druga sprawa KEF seria Q a seria R to inne granie. Q sa mniej rozdzielcze. Przy Rkach dostaniesz wiecej detalu mimo że to wciąż ciepłe kolumny.

Trzeba sprawa to akustyka Twojego pomieszczenia.

Wszystkie jasno grające kolumny odpadają moim zdaniem

Klipsch, Focalm Monitor Audio Bronze. miom że te bym ci proponował jako te jaśniejsze.

Będzie echo, sykanie, dzwiek będzie słaby.

Rki ok. Coś że Spendora, Amphion czy Proac.

Na razie podłącz do tego co masz ale moim zdaniem zimana tu na coś co ma Dirac jak Arcam SA30 albo to samo w obudowie JBL by się przydało.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką pomoc, wybór prawdopodobnie padnie na R11 pewnie ze względu na to że ze starych C7 byłem bardzo zadowolony i wiem jak potrafiły zagrać. 

W przyszłości tak będę musiał pomyśleć nad zmianą Amplitunera gdyż chce zacząć zabawę z gramofonem a z tego co się orientuję do Str 4800 nie da się go podłączyć. 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audiowit napisał:

Nie da się, chyba, że do gramofonu dokupisz dodatkowo przedwzmacniacz. Do kef R11 też ten soniacz może być słaby mocowo.

Swoją drogą gratuluję ciekawego amplitunera o niebanalnym dźwięku. 

Amplituner gra pięknie, swoją drogą przy wyborze pomagał mi teściu którego niestety nie ma już z nami.. Chłop znał się na sprzęcie i miał pojęcie jak mało kto. Niestety wspólna podróż z muzyką trwała zbyt krótko. Takie cudo zostawił po sobie i kolekcje przeszło 400 czarnych płyt. 

IMG_20230304_102257.jpg

11 godzin temu, Fantomas napisał:

 

 

Ale mi się podoba to wnętrze.. ech 🙂

Dzięki ☺️

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Ciekawe jak z akustyką 

I jak sufit będzie wyglądał za jakiś czas z kurzem ? 

Wydaje mi się że akustyka w tym pokoju jest bardzo dobra, sufit ma już 2 lata i nie ma najmniejszego problemu z kurzem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ADAM7 napisał:

Tato moim zdaniem jak ma się tak "wyjebiaszcze" pomieszczenie to trzeba wywalić te wszystkie stare klamoty i kupić sprzęt za 50 tysi. Nie ma wyjścia sam sobie podniosłeś poprzeczkę. A jeszcze w rodzinie takie tradycje. Długa droga przed tobą. Życzę powodzenia😄

Teściu zawsze powtarzał że te nowe klamoty nie zagrają tak dobrze jak starszy porządnie dobrany sprzęt. 

8 minut temu, audiowit napisał:

Widzę drapak, Ad Fontes, zestaw Revoxa i kolumny 16hz. Znał się na rzeczy.

To była świątynia 😔

IMG_20230304_104947.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tata91 napisał:

swoją drogą przy wyborze pomagał mi teściu którego niestety nie ma już z nami.. Chłop znał się na sprzęcie i miał pojęcie jak mało kto. Niestety wspólna podróż z muzyką trwała zbyt krótko

Ale jak żył to nic nie mówił w sprawie tego pomieszczenia w którym słuchasz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ADAM7 napisał:

Musisz wypożyczyć i posłuchać. Nie napisałeś jakiego dzwieku oczekujesz bo chyba te R 11 nie mają za dużo basu . Jak lubisz dociążony mocny stanowczy dół to mogą być nieodpowiednie. 

A gdzie tam bas w R11. Tylko 4 niskotonowe głośniki x2. Jak można takie głupoty pisać na tym forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ADAM7 napisał:

Musisz wypożyczyć i posłuchać. Nie napisałeś jakiego dzwieku oczekujesz bo chyba te R 11 nie mają za dużo basu . Jak lubisz dociążony mocny stanowczy dół to mogą być nieodpowiednie. 

Przede wszystkim mają grać czysto, szczegółowo i dokładnie. Słucham różnorodnej muzyki od Pink Floyd, Zeppelin, Dire Straits, Def Leppard itp czy Beatles lub wieczorem Jazz. Moja żona czasem włączy jakąś Sanah itp😅

Czasem leci delikatny Trance czy House( bardzo rzadko) 

Co do basu uważam że jeśli w starych C7 był zadowalający to chyba w R11 powinno być lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 2.03.2023 o 18:17, tata91 napisał:

 😀

Witam, jestem tu nowy wiec może przywitam się z wszystkimi 😀

Noszę się z zamiarem zmiany głośników w salonie. 

Aktualnie grają u mnie staruszki Kef C7 z których byłem bardzo zadowolony do czasu powiększenia pomieszczenia w którym grały ( z 30 m2 zrobiło się 50) i tutaj zaczęły się delikatne schody.. 

W oko wpadły mi takie pozycje jak Kef q950, Klipsch R-800F 

Miałem możliwość odsłuchu Kefa, i starszy model Klipsch R-26F

Z tego co pamiętam Kef podłączony był do jakiegoś nowego amlitunera Yamahy pewnie od kina i grały bardzo głośno za to mało szczegółowo ( stawiam winę amplitunera?) 

Klipsch podłączony był do wzmacniacza lampowego, dźwięk szczegółowy lecz trochę krzykliwy jak dla mnie. 

Teraz pytanie czy model Klipsch R-800F jest tak samo wyrywny czy bardziej stonowany? 

Po głowie chodzi mi jeszcze Kef r11 tylko tutaj cena robi się x2 i nie mam pojęcia czy przeskok będzie mocno zauważalny jak choćby w Q950 czy w którymś z Klipscha

To są moje przemyślenia i ewentualne propozycje. Chciałbym uzyskać opinii od bardziej doświadczonych audiofili gdyż ja dopiero zaczynam drogę z tematem. 

Moje Kef C7 podłączone są do Sony STR-4800 który idealnie do nich pasuje, jestem też ciekawy czy przy zmianie głośników też da radę czy od razu szukać nowego amplitunera? 

Być może ktoś ma jakieś inne propozycje które pomogą mi w wyborze? Jednak też bardzo bym prosił o opinię tych które wypisałem. 

Na koniec wrzucę zdjęcie pomieszenia w którym będą stały głośniki. 

Pozdrawiam, Mateusz. 

IMG_20230302_181336.jpg

Witam

 

Ja bym sprobowal Pylon Audio Diamond 25 lub 28. Chyba ze z nowej serii cos Jasper 23 chyba ma takie oznaczenie.

Sam uzywam Diamond 25. 

Diamond 28 jest z tego co widze wszedzie chwalony jak rowniez Jasper seria.

Wiem ze duze pomieszczenie to jest ale jak widze w trakcie odsluchow siedzisz na fotelu  przed zestawem.

Jedynie ta twarda posadzka troche przeraza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...