Skocz do zawartości

Steamer do Cambridge CXA81


fantazja13

Recommended Posts

Cześć
 

Szukam streamera do cambridge audio cxa81 grającego z acoustic energy ae120. 
 

Streamer będzie używany głównie z Tidalem, ewentualnie Spotify - jednak chciałbym sobie zostawić otwarte drzwi na inne źródła.

Budżet to okolice 2000zl ale dość elastyczny - jestem w stanie zapłacić więcej za na prawdę sensowne funkcjonalności. 
 

Na razie wpadł mi w oko IFI Zen Stream - wydaje się mieć dobrą jakość dźwięku  i zakres funkcjonalności za te pieniądze.

 

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje pasujące do tego zestawu/wzmacniacza - na razie nie planuje używać zewnetrznego DAC wiec chciałbym korzystać z tego wbudowanego we wzmacniacz lub steamer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

naturalnie najlepszą opcją do CXA81 jest CXN V2, ale jest on sporo ponad budżetem. 

iFi Zen Stream po ostatnich aktualizacjach działa bardzo dobrze, więc oczywiście jest opcją do rozważenia. Poza nim możesz spojrzeć na Audiolaba 6000N Play oraz Audio Pro Link 2. W razie czego zapraszamy na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Dołóż sobie kilka stówek, do Bluesounda NODE ostatniej generacji. Już wielokrotnie było o nim wspominane na forum :) Zawodnik trudny do pobicia.

W tej chwili kosztuje 2699 zł, ale jakbyś był zainteresowany mocniej, to Ci zrobimy ofertę!

 

2700 zl za brak kultury grania, brak tzw. ciemnego tla, szorstkośc dźwięku, jego nerwowość i cyfrowy nalot? Sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie Cambridge AXN10 - cena jeszcze znośna, pasowałby do zestawy pod kątem estetycznym (a może też brzmieniowym), pytanie kiedyś ma się pojawić możliwość odsłuchów @Q21 @S4Home? Żadnych recenzji/testów też jeszcze nie znalazłem

@Miras23 co masz na myśli mówiąc że zdarza się streamerom CA "wysypać"? Chodzi o problemy z oprogramowaniem?

Zauważyłem też że wszystkie polecane sprzęty maja wbudowany DAC. Czy ten z CXA81 jest słabszy od tych w streamerach?

Edytowano przez fantazja13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fantazja13 Kolego co do streamerow to zdania są podzielone. Jedni słyszą różnicę pomiędzy nimi a inni nie. W związku z tym radziłbym Ci wypożyczyć np bluesounda i jakaś tage. Różnica w cenie jest duża ale możesz nie słyszeć różnicy w brzmieniu. Będziesz wiedział czy warto wydać kilka stów czy kilka tysi. Ps. Jak długo masz kolumny ae120 i jak graja wg Ciebie? Pytam bo mam je ponad miesiąc i nie wyobrażam ich sobie z CA bo są mega detaliczne a Ty je masz pod Kambodża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Charickicały sprzęt mam niedługo, ok. miesiąca. Póki co gram albo z bluetooth (wiadomo, tyłka nie urywa) albo z Marantz CD50 (połączone analogowo przez RCA). Jest detalicznie ale nie metalicznie ;) Szczególnie z tym CD gra to fajnie ale ten odtwarzacz rzeczywiście chyba należy do cieplejszych i muzykalniejszych.
Pierwotnie planowałem zakup CA AXR100 i na nim wykonywałem większość odsłuchów - poza wspomnianymi AE120 przewinęły się też Monitor Audio Bronze 200. Tam właśnie było metalicznie, niemiło, zdecydowanie za mocno górą to grało. Obecne połączenie z AE120 z CXA81 mi odpowiada ale to właściwie mój pierwszy sensowny zestaw stereo, pewnie z czasem zacznie mi tam coś przeszkadzać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2023 o 13:43, fantazja13 napisał:

Zaciekawił mnie Cambridge AXN10 - cena jeszcze znośna, pasowałby do zestawy pod kątem estetycznym (a może też brzmieniowym), pytanie kiedyś ma się pojawić możliwość odsłuchów @Q21 @S4Home? Żadnych recenzji/testów też jeszcze nie znalazłem

@Miras23 co masz na myśli mówiąc że zdarza się streamerom CA "wysypać"? Chodzi o problemy z oprogramowaniem?

Zauważyłem też że wszystkie polecane sprzęty maja wbudowany DAC. Czy ten z CXA81 jest słabszy od tych w streamerach?

Nie jestem przekonany do oprogramowania marki CA. Szukałbym pewnych rozwiązań w oparciu o stabilność działania urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miras23 rzeczywiście aplikacje stream magic na app store i google play mają raczej średnie opinie. Wezmę to pod uwagę przy wyborze i ewentualnych testach.


@Artur Charicki wiim mini odpada, nie ma wyjścia coaxial - w CXA81 na optical in maksymalna obsługiwana jakość to 24bit/96kHz. Streamer musi mieć wyjście coaxial albo usb, ewentualnie na tyle dobry DAC żebym mógł nie korzystać z tego we wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...