Skocz do zawartości

Źródło czy kolumny? Co ważniejsze?


Recommended Posts

3 minuty temu, kiki2010 napisał:

Ktoś panie kolego kto posiada bardzo dobre źródło nie słucha Tidal itp.

Tak dla jasności.

A to ciekawe bo na forum Naima piszą, że słuchają a mają systemy za równowartość Porsche Panamera. W tym najwyższe transporty Naima, które są uważane za bardzo, bardzo dobre. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mateolo2 napisał:

No tak, ale tutaj wymieniasz transporty (nie wiem jak podłączasz CD). A dla mnie źródło oznacza daca z transportem czy oddzielnie czy razem. Jeśli oddzielnie to tez kable łączące przetwornik z transportem tez zaliczam do „źródła” jako całości.

Cd jako  komletny grajek (dac wbudowany), malina zintegrowana z dac-iem bezkablowo! - rowniez kompletne źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

A to ciekawe bo na forum Naima piszą, że słuchają a mają systemy za równowartość Porsche Panamera. W tym najwyższe transporty Naima, które są uważane za bardzo, bardzo dobre. 

A ty wierzysz w to wszystko jak potulny baranek.

Kup wysokiej klasy źródło i miej własne zdanie. Wtedy przestaniesz się zasłaniać jakiś tam forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kaczadupa napisał:

Tak ? A ja bym powiedział , że dopiero tam zaczyna się konkretne  kombinowanie i podbarwianie przez producentów albo pod swoje piece czy swoje firmowe brzmienie i oczekiwania konkretnej grupy odbiorców. 

Mateusz, nie ma się co bać chińskiego DACa za tysiaka. :)

Witam

Moim skromnym zdaniem to kombinowanie przez producentow zaczyna sie duzo wczesniej. A w high end to sa bajeczki ze to albo tamto taki czy inny transport cd / zrodlo  potrafi .

Jesli moj CXC v 2 transport - w/g wielu pewnie niskiej klasy zrodlo - brzmi tak samo jak odtwarzacze za od 3000 do 4300 ( 2 takie porownalem) euro to nikt mi nie powie ze zrodla za kilkadziesiat tysiecy graja o niebo lepiej. Bo niby co jest tam wlozone - czesc kasy to za nazwe firmy placimy i to spora chyba. Reszte za bajeczki ze ta konstrukcja i te materialy potrafia cuda tworzyc. Nie uwierze.

Co do wzmacniaczy i kolumn roznice sa ale tez nie tak wielkie .

Co do chinskich dacow tez by sie nie bal - mam singxer sd 2 - wzmacniacz sluchawkowy z AKM DAC 'iem i gra bardzo fajnie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RLC2 napisał:

dla znajomych i znajomych/znajomych ja bym się nie odważył

Ja chyba też nie. Każdy szuka czegoś innego w dźwięku, kazdy słyszy ciut inaczej. Raczej wskazałbym, lub namówił do spróbowania tej czy innej ścieżki w audio.

7 godzin temu, kaczadupa napisał:

W dzisiejszych czasach, gdzie każdy chiński DAC w kwocie ok. 500-1000zł jest idealnie transparenty i lepszy od hi endowych DCs-ów, Chord-ów itp. za miliony

To chyba nie żyjemy w tych samych czasach. Chiński dac za 1000zl transparentny i lepszy... WOW! 

Kolega mało chyba slyszal tych dacow. A może jednak podoba mu się inny dzwiek. Tak, na tym poprzestańmy. Inny dzwiek 👍

7 godzin temu, Dedal75 napisał:

Jak byś całe życie spał na rozkładanej amerykance i na starość do hotelu by cię wyslali do apartamentu , to jakie byś miał wymagania ?

Nawet w wypasnych hotelach mają..... gówniane niewygodne poduszki 🤭

3 godziny temu, AudioTube napisał:

Znawcy mówią o synergii

Bo tak jest. Kolumny pokaza to co podają klocki przed nimi. Jak jest kiepsko to kiepsko pokaza. Z drugiej strony, Kiepskie kolumny nie oddadzą świetnego brzmienia wzmacniacza, daca, cedeka czy streamera. 

Tak wiec sztuka jest to dobrać 1:1, tak aby wszystko grało na maxa i nic niczego nie ograniczało. 

43 minuty temu, kiki2010 napisał:

Ktoś panie kolego kto posiada bardzo dobre źródło nie słucha Tidal

Hmm, a co to za b. dobre źródło np? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Artur Brol napisał:

nikt mi nie powie ze zrodla za kilkadziesiat tysiecy graja o niebo lepiej

Racja, graja troszke lepiej, ale totalnie niewspółmiernie do swojej ceny. To jest ta słynna "walka o kilka procent", nie mylić z tymi procentami🥃 🤭

33 minuty temu, Artur Brol napisał:

mam singxer sd 2 - wzmacniacz sluchawkowy z AKM DAC 'iem i gra bardzo fajnie

Pewnie ze gra fajnie, dopóki nie sprawdzi się czego naprawdę dobrego 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kiki2010 napisał:

Dcs Bartok

To nie te forum kolego. Tu większość ludzi nie ma lub nie chce mieć takich zabawek 😂😂😂

Moj pontus2 że stremerem to zaledwie 25% ceny bartoka? a u mnie zrobił wielka roznice do poprzednika. Co dopiero Bartok. Ciekawe czy zrobiłby też taka roznice do pontusa? 

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mikelas76 napisał:

Racja, graja troszke lepiej, ale totalnie niewspółmiernie do swojej ceny. To jest ta słynna "walka o kilka procent", nie mylić z tymi procentami🥃 🤭

Pewnie ze gra fajnie, dopóki nie sprawdzi się czego naprawdę dobrego 😉

Na jednym z audio show sluchalem chyba Sennheizer wzmacniacz i jakis drugi - nie slyszalem niczego niesamowitego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

To nie te forum kolego. Tu większość ludzi nie ma lub nie chce mieć takich zabawek

Akurat to mi wiadomo.😉

4 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Moj pontus2 to zaledwie 25% ceny bartoka, a u mnie zrobił wielka roznice do poprzednika. Co dopiero Bartok. Ciekawe czy zrobiłby też taka roznice do pontusa?

Jak rozsądnie podchodzisz do tematu, to z kapci by cię nie wyrwał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

Na jednym z audio show sluchalem chyba Sennheizer wzmacniacz i jakis drugi - nie slyszalem niczego niesamowitego.

No akurat tam się tylko ogląda. Zazwyczaj ciężko tam znalesc pokoj w którym normalnie coś gra, a wybitnie to szansa 1/..........

6 minut temu, kiki2010 napisał:

Jak rozsądnie podchodzisz do tematu, to z kapci by cię nie wyrwał

Tak myślałem.

Wyrwalby po przesiadce z taniego chińskiego DACa w kwocie ok. 500-1000zł 😂😂😂

Ale o tym ciiiii, ponoc DAC-i graja tu tak samo 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

To nie te forum kolego. Tu większość ludzi nie ma lub nie chce mieć takich zabawek 😂😂😂

 

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Wyrwalby po przesiadce z taniego chińskiego DACa w kwocie ok. 500-1000zł 😂😂😂

Ale o tym ciiiii, ponoc DAC-i graja tu tak samo 😉

 

Dobre dobre czego jeszcze się dowiemy 😉😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...