Skocz do zawartości

Źródło czy kolumny? Co ważniejsze?


Recommended Posts

12 minut temu, Kraft napisał:

Widać różnicę rzędów wielkości?

Nie ma żadnego znaczenia różnica wielkości, zmulonego dźwięku ze źródła/daca nic nie uratuje... te same kolumny a drobnymi ustawieniami tak potrafię dźwięk skaszanic że nie da sie słuchać. Może być wybitnie, a może być dramat... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marcinmarcin napisał:

... zmulonego dźwięku ze źródła/daca nic nie uratuje... te same kolumny a drobnymi ustawieniami tak potrafię dźwięk skaszanic że nie da sie słuchać. Może być wybitnie, a może być dramat... 

Wybitne kolumny podłączone do "zmulonego" DAC-a będą grały tak "skaszanionym" dźwiękiem, "że nie da się słuchać", że "dramat"? 

I to ja mam mieć problemy ze słuchem? ;)

PS może podaj model tego DACa, który okazał się takim "killerem"? 

PPS no i jakie wybitne kolumny ukatrupił? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio ta dyskusja sensu nie ma...

Kolumny te same, a ustawienia poziomów volume daca (volume analog vs cyfra) powodują że gra albo znacznie gorzej albo troche lepiej od punktu odniesienia (Qutest). Ustawienia maliny (system, software volume itp itd) też wpływają na dźwięk w stopniu istotnym. Niestety źródło ma znaczenie a pomiary w audio generalnie można sobie wsadzić.... 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marcinmarcin napisał:

Niestety źródło ma znaczenie a pomiary w audio generalnie można sobie wsadzić.... 😁

Na pomiary warto spojrzeć, bo jeśli wyniki są ewidentnie złe (dzisiaj już rzadkość powyżej pewnego pułapu cenowego), to jest to jakiś sygnał ostrzegawczy. Niestety w drugą stronę to już nie działa - świetne wartości parametrów mogą o niczym nie świadczyć - tak jak piszesz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafał S napisał:

jeśli wyniki są ewidentnie złe (dzisiaj już rzadkość powyżej pewnego pułapu cenowego)

Az taka to rzadkosc w sprzecie tzw. audiofilskim to to nie jest.

21 minut temu, Rafał S napisał:

świetne wartości parametrów mogą o niczym nie świadczyć

Akurat. Swiadcza przynajmniej o swietnych parametrach w zakresie pomiarowym, co sie przeklada na odsluch, albo nie.

45 minut temu, marcinmarcin napisał:

pomiary w audio generalnie można sobie wsadzić

Tradycyjnie bzdura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Rafał S napisał:

Na pomiary warto spojrzeć, bo jeśli wyniki są ewidentnie złe (dzisiaj już rzadkość powyżej pewnego pułapu cenowego), to jest to jakiś sygnał ostrzegawczy.

Dokładnie, w takim celu czytam np ASR 👍

4 minuty temu, Mikelas76 napisał:

np. Topping

Kwintesencja rozbieżności wyników pomiarów do mojego odczucia jakości dźwięku 👍

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafał S napisał:

Świetne wartości mierzonych parametrów świadczą o świetnych wartościach mierzonych parametrów? Wspaniale. :)

Pewnie, ze wspaniale. Wystarczajaco, by zauwazyc, ze teza z "niczym" jest z gruntu nieprawdziwa.

7 minut temu, Mikelas76 napisał:

Jak się słucha "oczami" to bzdura

Jak sie nie rozumie co, jak i kiedy mierzyc, i jak wyniki interpretowac, to sie tworzy owe wspomniane bzdury.

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Kwintesencja rozbieżności wyników pomiarów do mojego odczucia jakości dźwięku 👍

To juz tak daleko zaszlo, ze twoje preferencje mialyby byc wykladnia jakosci audio? Ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Nie tylko moje. Ale na ASR wmówiono ludziom że jak coś się dobrze mierzy w kilku kryteriach to automatycznie dobrze gra. 

I wywnioskowales z tego "automatycznie dobrze", ze oznacza to rowniez, ze kazdemu bedzie sie to podobalo, a skoro tobie sie nie podoba, to pomiary sa be? Ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, soberowy napisał:

A co robi z dźwiękiem dac, który nisko mierzy ?

Mam taki, najprawdopodobniej, gdyż na wyjściu lampy. Także bylejakość, ponieważ kosztują parę euro.

A do tego streamer optykiem za 10zl połączony z tym dac. Moje potrzeby brzmieniowe zostały zaspokojone. Na amen. 

Ale …minimalny odstęp między odsłuchami 3 dni. Bez tego to cała ta teoria w łeb.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, soberowy napisał:

A co robi z dźwiękiem dac, który nisko mierzy ? W jaki sposób objawia się brzmienie tych przetworników cyfrowo analogowych  ?

Co to znaczy "nisko mierzy"? Zmierzenie komus obwodu pasa niekoniecznie wiele mowi o wzroscie.

Zmierzony wysoki poziom szumow daje inne efekty niz zmierzony wysoki poziom znieksztalcen harmonicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, miałem na myśli te przetworniki, które zamykają tabelę Amira, na czerwono i pomarańczowo.

Best Audio DACs Reviewed 2019.png

Czym charakteryzuje się ich brzmienie ?

Jak brzmią przetworniki z wysokim poziomem szumów i te, które mają wysoki poziom zniekształceń harmonicznych. 

Pytam ponieważ nie wiem czy Amir poza pomiarami opisuje również brzmienie testowanych urządzeń.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...